Jump to content
PirateClub.hu

3 Legtúlértékeltebb Rendező


Shyllard
 Share

Recommended Posts

Van már színészeknek is, úgyhogy szerintem nyugodtan nyithatunk nekik is.

 

Szerintem:

James Cameron: Tagadhatatlan, hogy van tehetsége, de korántsem akkora, mint azt sokan hiszik. A filmjei szép bevételeket hoznak az igaz, de a pénz szerintem nem minden.

Michael Bay: Eddig két jó filmet sikerült letennie az asztalra (nem írom le melyeket, mert ez azért mindenkinél máshogy van), de többet nem. Régen még nézhetőek voltak a filmjei, de mára úgy kezeli a kamerát, hogy semmit sem lehet felfogni abból, ami történik a vásznon.

Steven Spielberg: Nagy amerikai rendező, de AMERIKAI. A stílusa is teljesen amcsi és a filmjei története is amcsi. Le se tagadhatná, hogy melyik kontinensen él.

Link to comment
Share on other sites

közülük számomra az első kettő megy ebbe a kategóriába a már említett indokok miatt, de Spielberg igenis bizonyított.

azért nem minden amerikai film rossz, mondom ezt úgy, hogy elsősorban a francia filmeket szeretem.

amúgy meg szerintem fölösleges volt létrehozni egy ilyen témát, mert úgyis csak egymástoltás lesz a vége (persze örülnék, ha nem lenne igazam), általánosságban rendezőkről beszélni több értelme lenne.

Link to comment
Share on other sites

Cameron-t Te szerintem az Avatar, illetve a Titanic alapján soroltad ebbe a kategóriába. Ezen két film is kiváló (szerintem), de ő azért előtte is tett már le azt asztalra rendesen....

Bay szerintem nem túlértékelt, egy tipikus popcornmozi rendező, de abban a kategóriában szerintem jó. Ne feledjük, hogy pl. a Szikla, vagy az Armageddon sokak számára alapfilmek az akció műfajában. De nekem például nagyon tetszett tőle a Sziget című mozi is.

Spielberg-el kapcsolatban pedig abszolút nem értek egyet, nemhiába hívják mozimágusnak... (Amistad, A nap birodalma, Schindler listája, Ryan közlegény megmentése, A.I. - szerintem ezek a legkomolyabb filmjei, de van még sok remek mozija sztem)

 

Túlértékelt rendezőt most nem is tudnék hirtelen mondani, pedig biztosan van... :P

Link to comment
Share on other sites

inkább alulértékelteket tudok :P

 

Cameron-t Te szerintem az Avatar, illetve a Titanic alapján soroltad ebbe a kategóriába. Ezen két film is kiváló (szerintem), de ő azért előtte is tett már le azt asztalra rendesen....

Nemtudom mért várja ezt a dolgot el mindenki azoktól, akiknek nem tetszett az Avatar. Kivételesen most nem visszahúzni jöttem az A-t, hanem elmondani, hogy nem a rendezéssel volt baj. Sőt, ha vesszük a Titanicot, KI mondja, hogy a rendezés kaka volt? Avatar-nál legnagyobb baj a story-val volt, ami ugyancsak Cameron nevéhez fűződik, de már nem rendezői rangjában.

Link to comment
Share on other sites

Shyllard: teljesen egyetértek. Cameron és Bay csináltak néhány jó popcornmozit, de egyébként nincs egyedi stílusuk, bravúros megoldásaik.

Spielberg a világ legismertebb rendezője (szerintem) amivel én is egyetértek, hogy túlzás. Vannak jó poopcornfilmjei és néhány komolyabb is (Schindler's List, The Color Purple), de azért nem egy Kubrick.

 

És akkor az én hármas listám:

 

Roland Emmerich: nincs stílusa, semmi egyediség nincs filmjeiben.

 

Luc Besson: ez a francia rendező ígéretesen kezdte rendezői pályafutását, a 90-es években volt néhány nagy dobása (pl Leon a profi), de azóta már csak sablonos popcornmozikat csinál.

 

Michael Mann: a 90-es években készített 2 nagy filmet (The Insider és Heat), de ennyi. Azóta: Public Enemies, Collateral, Ali és Miami Vice - egyik sem volt kiemelkedő darab. Ráadásul míg régebbi filmjeinek igen jó volt a fényképezése, ez ma már nem mondható el.

Link to comment
Share on other sites

Azért Mann kétlem, hogy túlértékelt lenne és az Utolsó mohikánt sem lehet elhanyagolni tőle!

Spielberg viszont már egyértelműen az! Kubrick-tól meg nagyon messze van.

Link to comment
Share on other sites

James Cameron: Tagadhatatlan, hogy van tehetsége, de korántsem akkora, mint azt sokan hiszik. A filmjei szép bevételeket hoznak az igaz, de a pénz szerintem nem minden.

Steven Spielberg: Nagy amerikai rendező, de AMERIKAI. A stílusa is teljesen amcsi és a filmjei története is amcsi. Le se tagadhatná, hogy melyik kontinensen él.

Esetleg bajod van az amcsi rendezőkkel? :) Cameron letett az asztalra már a Terminator idején, ahogy Spielberg is bizonyított és szerintem egyik sincs túlértékelve. Nem kötekedésből mondtam, csak a véleményem nyilvánítottam kulturáltan. :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem sem Spilelberggel, sem Cameronnal nincs bajom. Rossz filmet nem láttam még tőlük.

Nekem csak most hirtelen egy túlértékelt rendező jut az eszembe, az pedig Tarantino. Számomra a filmjei semmilyen mondanivalót nem adnak. A Becstelen Brigantik története bár érdekes volt, de számomra üres popcornmozi tele hatásvadász jelenetekkel, és nulla értékközvetítéssel. Mint rendező pedig, engem kifejezetten irritál az, hogy a filmjeit fejezetekre bontja. A Becstelen brigantik fejezetcímei nekem különösen nem tetszettek. A "túlértékelt" Spielberg rendezte Schindler listáját, véleményem szerint a világ legnagyobb holokauszt filmjét, Tarantino ezzel szemben paródiát csinált az egész világháborúból hiteltelen karakterekkel.

Link to comment
Share on other sites

top 3 túlértékelt rendező:

 

 

1. Quentin Tarantino: van 1-2 jó filmje (speciel a Becstelen B. tetszett), de egyébként nem jön be a stílusa. Az emberek megcsonkítása pedig mióta számít művészetnek? :huh: Mert elég sok filmjében van ilyen... hatásvadász, durva jelenetek.

 

2. David Lynch: a tipikus "annyira művészi, hogy már nem érted" eset. Szóval lelkivilága, stílusa távol áll tőlem. Legtöbbször az az érzésem, mintha maga se tudná mit akar közölni filmjeivel. Tudom sokaknak bejön (vagy csak mondják, mert manapság ez divat), de számomra nagyon túlértékelt.

 

3. Steven Spielberg: csinált elég sok jó popcornmozit meg 1-2 komolyabb filmet aztán már a világ legnagyobb rendezőjének tartják számon. Valóban "nem egy Kubrick".

Link to comment
Share on other sites

Szerinte James Cameron egy szar rendező, na és?

 

Huhú, szó sincs erről! Nem mondtam, hogy Cameron szar rendező és nem is csak az Avatar és a Titanic alapján ítélem meg. Mint mondtam, van tehetsége, de korántsem olyan nagy. A Terminátorokat kifejezetten szerettem és az Avatar-t is iszonyat nagy várakozás előzte meg részemről. Sőt, a következő filmjét, a Battle Angel-t is várom mint az állat, mert lehet hogy tetszeni fog. Csak azt mondtam, hogy túlértékelt szerintem. Koránt sincs akkora tehetsége, mint ahogy az be van harangozva.

 

Spielberg téma: Róla sem mondtam, hogy szar rendező lenne. A Schindler listája nagy film és a Ryan közlegény megmentését is láttam már nem egyszer. Csak neki is túl nagy tehetséget tulajdonítanak szerintem. Ennek ellenére én is szeretem nagyon, mert fantasztikus egy rendező és nem egy klasszikus fűződik a nevéhez. Csak túl felkapott. Ennyi az egész.

Link to comment
Share on other sites

2. David Lynch: a tipikus "annyira művészi, hogy már nem érted" eset. Szóval lelkivilága, stílusa távol áll tőlem. Legtöbbször az az érzésem, mintha maga se tudná mit akar közölni filmjeivel. Tudom sokaknak bejön (vagy csak mondják, mert manapság ez divat), de számomra nagyon túlértékelt.

David Lynch egy olyan rendező, akit az ember vagy imád vagy utál.

Látásmódja eléggé szokatlan és egyedi: van, akinek bejön, mások számára pedig érthetetlen vagy csak távol áll tőlük, ahogyan te mondtad.

Az ilyen rendezők mindig is eléggé megosztották a népet. :)

Egyébként filmjeit gyakran többször meg kell nézni, hogy értelmet nyerjenek, ugyanis nem valami "könnyen emészthetőek". Erre jó példa a Mulholland drive.

Szóval én nem tartom túlértékeltnek, de megértem, ha nem mindenkinek jön be, mert filmjei eléggé eltérnek a megszokott "hollywoodi" stílustól.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, szerintem Lynch csak kamuzik össze vissza. Az Inland empire egy akkora össze-vissza kuszaság, hogy szerintem 10. újranézésre sem tudnék vele mit kezdeni. Biztos bele lehet magyarázni, hogy ez azt szimbolizálja, az amazt, de nem hiszem hogy a rendező ezt így kigondolta volna. Mindenbe bele lehet magyarázni mély tartalmat. <_<

Link to comment
Share on other sites

Az Inland Empire valóban az egyik leggyengébb filmje. Viszont ott az említett Mulholland Drive, Kék bársony, Lost Highway vagy a zseniális Twin Peaks sorozat! A kedvencem tőle viszont az Elefántember. Arra a filmre bárki büszke lenne!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem csak ironikus akart lenni :P Egyértelmű, hogy Boll egy....sz@r rendező!

Link to comment
Share on other sites

top 3 túlértékelt rendező:

 

 

1. Quentin Tarantino: van 1-2 jó filmje (speciel a Becstelen B. tetszett), de egyébként nem jön be a stílusa. Az emberek megcsonkítása pedig mióta számít művészetnek? :huh: Mert elég sok filmjében van ilyen... hatásvadász, durva jelenetek.

 

2. David Lynch: a tipikus "annyira művészi, hogy már nem érted" eset. Szóval lelkivilága, stílusa távol áll tőlem. Legtöbbször az az érzésem, mintha maga se tudná mit akar közölni filmjeivel. Tudom sokaknak bejön (vagy csak mondják, mert manapság ez divat), de számomra nagyon túlértékelt.

 

3. Steven Spielberg: csinált elég sok jó popcornmozit meg 1-2 komolyabb filmet aztán már a világ legnagyobb rendezőjének tartják számon. Valóban "nem egy Kubrick".

 

 

Spielberghez: "csinált elég sok jó popcornmozit" - Igen, amelyek mára már kultfilmek. Indiana Jones, Cápa, E.T., Jurassic Park.

"meg 1-2 komolyabb filmet" - Amistad, Schindler listája, A nap birodalma, Párbaj, München, Bíborszín, Harmadik típusú találkozások, A.I. Azért ez nem 1-2... Spielberg nem a világ legjobb rendezője, mert ilyen titulus szerintem nem létezik. De a legjobbak közt van. Tény, hogy felkapott, de az nem jelenti azt, hogy túlértékelt lenne. Szvsz. :)

Link to comment
Share on other sites

Angel of Death: A túlértékelt szó jelentésével ajánlom tisztelettel légy tisztába. :)

 

Citromy: Tarainto mozikat nem a vagdalós jelenetekért szeretjük és egyáltalán nincs a toppon Amerikában csak egy nagy névként van számon tartva, de fele annyira se hajszolják mint Cameron-t vagy Spielberg-et..

 

Link to comment
Share on other sites

Tarantino egy kényes téma, mivel egyrészt egy nagyszerű rendező, másrészt viszont a pasas gátlástalanul lopkod más filmekből. Szóval ne azért legyen túlértékelt, mert sok a filmjeiben a hatásvadász jelenet, hanem ezért. :)

Ennek ellenére én kedvelem, a legutóbbi filmje is tetszett, de egyet értek: kissé túlértékelt.

Tudtátok pl, hogy a Kill Bill előtt már 2 lényegében ugyanilyen film készült, hogy a Reservoir dogs alapötlete a City of Fire című filmből van, vagy, hogy a Pulp Fiction elsősorban Roger Avary munkája (forgatókönyv)?

Link to comment
Share on other sites

most hirtelen csak egy jut eszembe : James Cameron, de most nincs kedvem már hatszázodjára leírni hogy mi nem tetszik az Avatarban... (Röviden annyi h történet 0, színészi játék 0, és a látvány 100%, de szerintem ott már baj van ha valaki a látvány miatt szeret egy filmet -.-)

Link to comment
Share on other sites

Azért Mann kétlem, hogy túlértékelt lenne és az Utolsó mohikánt sem lehet elhanyagolni tőle!
Ok, akkor legyen 3 jó rendezés a 90es években. :) De ez nem változtat a tényem, hogy azóta már csak árnyéka egykori önmagának.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...