Jump to content
PirateClub.hu

3 Legtúlértékeltebb Rendező


Shyllard
 Share

Recommended Posts

Hát, hogyha beleszámoljuk a Best Picture díjakat is, akkor Kubrick-ot is 12 alkalommal jelölték. De hát ez van, az Akadémia a Steven Spielberg meg Kevin Costner féle rendezőket díjazza... szánalmas.

Színészekkel is ezt csinálják: Peter O'Toole, Cary Grant, ... De legalább Johnny Depp és Brad Pitt nem nyert Oscart, ennek örüljünk.

 

 

Te legalább boldog ember vagy, hisz' nem mindennapi öröm lehet Johnny Depp "Oscartalanságának" örülni... :P

 

Ami meg Costnert meg Spielberget illeti, nem hiszem hogy ők tehetnek arról, hogy Bergman nem kapott Oscart. Spielberg megérdemelte, ez kétségtelen. Bergman is megérdemelte volna, de nem hiszem hogy Spielberg intézte el, hogy ne kapja meg. :D Ugye a korkülönbség... :)

Link to comment
Share on other sites

Na várjál, tisztázzuk hogy kedvelem Depp-et, de szerintem az, hogy még nem díjazták, az egyik legigazságosabb dolog az Akadémia történetében. És mivel elég sokszor rossz helyre kerülnek a díjak, ezért említettem, hogy ennek örülök, mert jogos...

kérdés: te melyik szerepléséért adtál volna neki szobrot?

Link to comment
Share on other sites

Johnny Depp jó színész, de Oscart még valóban nem érdemelt ki. Van több nagyszerű alakítása is, de az adott években mindig volt valaki, aki felülmúlta... Számomra az Ed Wood-ban volt a legzseniálisabb, de abban az évben nagyon kemény volt a mezőny: Tom Hanks-Forrest Gump (megérdemelten nyert), Morgan Freeman-Remény rabjai, Travolta-Ponyvaregény, Paul Newman-Senki bolondja... :rolleyes:

 

Spielberg 3 díjából pedig talán 1 amit jogosnak vélek (Schindler - rendezés).

Link to comment
Share on other sites

Ami meg Costnert meg Spielberget illeti, nem hiszem hogy ők tehetnek arról, hogy Bergman nem kapott Oscart. Spielberg megérdemelte, ez kétségtelen. Bergman is megérdemelte volna, de nem hiszem hogy Spielberg intézte el, hogy ne kapja meg. :D Ugye a korkülönbség... :)

Hogy a csudába érdemelte volna meg a díjait spilberg? Ne röhögtess már minket. Mielőtt ilyeneket mondasz nézz utána hogy kik voltak jelöltek akkor amikor őt díjazták.

Cosner meg abszolút nem érdemelte meg. Nézd meg a Nagymenők című Scorsese filmet.

Link to comment
Share on other sites

Nem dobálóztam vele, csak egy kiragadott példa volt, hogy csoda, hogy még vannak ehhez hasonló igazságos döntések. Mert látva, hogy mennyire a felszínes filmeket és alakításokat értékeli az akadémia (Titanic; Russel Crowe - Gladiátor; Steven Spielberg) azt várná az ember, hogy Depp már legalább 2 díjjal rendelkezik.

De a kérdésem megint csak az, hogy melyik szerepléséért érdemelt volna szobrot szerinted?

Link to comment
Share on other sites

Spielberg újabb "eredménynek" örvendhet a pirateclub kicsiny közösségétől: kiderült hogy "felszínes" filmeket rendez. :D

 

Nem akarok kötözködni, ne értsetek félre, de Spielberg akkor sem olyan sz*r, mint ahogyan ti beállítjátok. (Én sem azt mondom hogy a világ legjobbja, még mielőtt valaki felveti ezt)

Link to comment
Share on other sites

Spielberg szerintem egy nagyszerű rendező, nincs vele semmi baj.

Túlértékelt? Meglehet.

Nem a legzseniálisabb? Az is biztos.

De miért kell már rögtön lehúzni? Arról nem ő tehet, hogy nagyon felkapták. És igenis minden műfajban megmutatta, hogy tud jót alkotni.

Link to comment
Share on other sites

Nem akarok kötözködni, ne értsetek félre, de Spielberg akkor sem olyan sz*r, mint ahogyan ti beállítjátok. (Én sem azt mondom hogy a világ legjobbja, még mielőtt valaki felveti ezt)

Szerintem senki sem mondta, hogy "Spielberg egy szar rendező".

Azt mondtuk, hogy jó, de túlértékelt.

Link to comment
Share on other sites

Nem dobálóztam vele, csak egy kiragadott példa volt, hogy csoda, hogy még vannak ehhez hasonló igazságos döntések. Mert látva, hogy mennyire a felszínes filmeket és alakításokat értékeli az akadémia (Titanic; Russel Crowe - Gladiátor; Steven Spielberg) azt várná az ember, hogy Depp már legalább 2 díjjal rendelkezik.

De a kérdésem megint csak az, hogy melyik szerepléséért érdemelt volna szobrot szerinted?

 

Nem érdemelt volna szobrot, mert, ahogy hopdinZ is mondta, mindig rosszkor volt jelölve, volt nála jobb is. Számomra a démoni borbély volt a legmeghatározóbb, mivel ott nemcsak azt mutatta meg, hogy kurvajól tud játszani, hanem hozott egy broadway-i színvonalat is, de abban az évben ott volt DDay, és ő verhetetlen volt. De visszakanyarodva, ismételten félreértettél valamit, nem zsörtölődtem azért, mert Depp nem kapott szobrot, hanem megemlítettem, hogy pont azok hozzák fel "nagy elismerésként" egy oscar-szobrot, akik megvetik a díjátadót. Én sem értékelem az akadémiát, de nem is hangoztatom, hogy valaki azért jó, mert kapott x szobrot.

Link to comment
Share on other sites

A díjak szerintem sem különösebben mérvadóak, de azért nem is kéne kijelenteni, hogy semmit sem érnek, mert elég sokan igazságosan kapják meg az elismerést jelképező (jelen esetben Oscar) szobrot.

 

Valóban rengeteg a díjazatlan zseni és olyanokból is sok van, akiknek van szobruk, de még csak a díjak közelébe sem szabadott volna engedni őket. De ne felejtsük el, hogy az Akadémia tagjai amerikai emberek, akiknek más a beállítottságuk, a világképük. Akarva vagy akaratlanul, de szerintem mindig kissé elvakultak az amerikaiakkal szemben. Például az egyik kedvenc rendezőm, Fellini sosem kapott Oscart, viszont David di Donatello vagy Italian National Syndicate díjakkal elhalmozták. Mindenki maga vonja le a következtetést.

És azt se felejtsük el, hogy ez végső soron szubjektív. Egy mondhatni világméretű díjkiosztón lehetetlen úgy eredményt hirdetni, hogy valaki ne találná igazságtalannak a döntést. Szóval szerintem felesleges az Akadémia vagy bármely más díjkiosztó döntésein felháborodni.

Link to comment
Share on other sites

Nem érdemelt volna szobrot, mert, ahogy hopdinZ is mondta, mindig rosszkor volt jelölve, volt nála jobb is. Számomra a démoni borbély volt a legmeghatározóbb, mivel ott nemcsak azt mutatta meg, hogy kurvajól tud játszani, hanem hozott egy broadway-i színvonalat is, de abban az évben ott volt DDay, és ő verhetetlen volt. De visszakanyarodva, ismételten félreértettél valamit, nem zsörtölődtem azért, mert Depp nem kapott szobrot, hanem megemlítettem, hogy pont azok hozzák fel "nagy elismerésként" egy oscar-szobrot, akik megvetik a díjátadót. Én sem értékelem az akadémiát, de nem is hangoztatom, hogy valaki azért jó, mert kapott x szobrot.

Akkor ha mindketten vettünk egy nagy levegőt, folytassuk. :)

 

Mikor mondtam én, hogy valaki azért jobb valakinél, mert több díja van?

Vagy azt, hogy xy azért jó színész, mert nyert z díjat?

 

Ráadásul ha te is egyetértesz, hogy az Oscar elég sokszor igazságtalan, ill. Depp nem érdemelt még díjat, akkor végképp nem értem min is vitatkozunk most?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...