Jump to content
PirateClub.hu

3 Legtúlértékeltebb Rendező


Shyllard
 Share

Recommended Posts

Igen ez jogos és ez a 3 film adott neki egy szép kis elismerést, nevet, nem is érdemtelenül :) Túlértékelt viszont sosem volt.

Link to comment
Share on other sites

christopher nolan - cameron sokkal inkább felér a saját hype-jához, mint ő (persze ettől még nagyon jó rendező, de mondjuk ez szerintem csak a the prestige-en érződik).

abel ferrara - a bad lieutenanton és a body snatchers-en kívül gyakorlatilag gyenge közepes, viszont igazi bronxi tuskó cserébe.

tarr béla - szerintem nem igényel kommentárt, három filmjét láttam, abból egyben találtam potenciált a dögunalom alatt (werckmeister harmóniák).

 

Link to comment
Share on other sites

Nolan nemhinném, hogy túlértékelt lenne. Egyszerűen ért, ahhoz amit csinál. Mindent a legapróbb részletekig kidolgoz, ezért olyan jók a filmjei. És nincs is akkora hype a neve körül, mint Cameron-nak.

Chris Nolan szerintem sem túlértékelt, fele annyira sem hypeolják mint Cameront.

Viszont nem tartom valami jó rendezőnek. Legtöbb filmjének pocsék a fényképezése és a vágása. Ami tetszik benne, hogy filmjeinek enyhe noir hangulata van, de egyébként nem jön be a rendezési stílusa.

Link to comment
Share on other sites

A fényképezés az tényleg közepes, de nálam a vágások rendbe vannak. Nincsenek másodperces ugrándozások, az igaz, viszont pl a TDK-ban a Rachel-Dent robbantós jelenet, szerintem nagyon jól össze lett dobva. Meg a The Prestige-ben is nagyon egybe vannak a

ikres

jelenetek.

Link to comment
Share on other sites

Dehogynem, a Batman Begins és a TDK akciójeleneteiben néhány másodpercenként vágások vannak. Ez kombinálva a rossz fényképezéssel = :angry:

 

Nézd csak meg:

 

http://www.youtube.com/watch?v=p3XXZMD4q78

Link to comment
Share on other sites

Dehogynem, a Batman Begins és a TDK akciójeleneteiben néhány másodpercenként vágások vannak. Ez kombinálva a rossz fényképezéssel = :angry:

 

Nézd csak meg:

 

http://www.youtube.com/watch?v=p3XXZMD4q78

 

 

A Beginsben valóban zavaróak a vágások a harc közben, ezzel teljes mértékben egyet kell, hogy értsek! Néha csak kapálózásnak tűnik néhány bunyó, sajnos. Azonban a TDK harcjeleneteire ezek egyáltalán nem jellemzőek. Azt hittem, hogy az általad linkelt videóban a TDK-ra is lesznek bizonyítékok, de nem találtam. Nem véletlen... :)

Link to comment
Share on other sites

Én a TDK akciójeleneteivel sem voltam megelégedve, ezt már másik topicban kifejtettem. De azt aláírom, hogy a Begins-hez képest sokkal jobbak voltak. :) A TDK-ban inkább a fényképezés volt számomra zavaró...

Link to comment
Share on other sites

És szerintetek kik a legalulértékeltebb rendezők?

 

 

1. Francois Truffaut (Négyszáz csapás, 451 Fahrenheit)

2. Sidney Lumet (12 dühös ember, Kánikulai délután, Hálózat)

3. Paul Thomas Anderson (There will be Blood, Magnolia)

Link to comment
Share on other sites

Perpill csak egy ilyen rendező jut az eszembe:

Todd Haynes: Elkülönítve, Távol a mennyországtól, nomeg az I'm Not There. Főleg az utóbbiban végzett zseniális munkát, mégis alig van ember a Földön, aki hallott róla.

Link to comment
Share on other sites

Ezt meg sem hallottam inkább. Támad a Mars!, meg majmok bolygója oké, hogy hiba, de ezenkívül Burton filmjei egytől egyik átlagosnál jóval felüliek! Emellet nemigazán van hypeolva Burton sem. Mert, ha a neve egy film mellett van, az elsősorban nem popcorn-alkotás, hanem minőség.

Link to comment
Share on other sites

Abszolút egyetértek. Burton egyáltalán nincs sztárolva, mindemellett egy kiváló rendező, hihetetlen egyedi stílussal!

Link to comment
Share on other sites

Azt elismerem h vannak jó filmjeil, a Big fish nekem is nagyon tetszett, de ettől még túlértékeltnek tekintem Burtont. A Csokigyárat én végig sem bírtam nézni, a Sweeney Todd is borzasztó. Egy Big fish után többet várna az ember Burtontől. De most őszintén, az ismétlődő dalok, az idegesítő kislány, az undorító, máskor meg giccses jelenetek, ez nekem abszolút nem jön be. Tim Burton már nem tud újat kitalálni, kiégett, legútóbbi filmjei mind ugyanolyanok. Kiégett és túlértékelt rendező, no offense de így látom.

Link to comment
Share on other sites

Burton mint mondtam, nincs túlsztárolva, így nem értem miért mondod, hogy túlértékelt? A legtöbb ember még csak nem is hallotta a nevét. Egyébként meg ha megnézed a filmjeit, jellemző rá egyfajta hullámzó teljesítmény: A zseniális Ed Wood után jött a borzalmas Támad a Mars és Majmok bolygója, majd egy újabb zseniális film, a Big Fish. A Sweeney Todd és a Csokigyár szerintem sem túl jó filmek, de ne írd még le, biztosra veszem, hogy még készít néhány nagyszerű filmet életében.

Link to comment
Share on other sites

Burton-nek megvan a saját maga stílusa. Emellet minden filmjében vagy egy központi karakter, aki mindig kilóg a sorból, és nem találja a helyét. ÉS úgy a Charlie, mint a Sweeney visszaadta a mester zsenialitását.

Link to comment
Share on other sites

Most majd kiderül mit hozott ki az Alice történetből. Én személy szerint nagyon várom.

Link to comment
Share on other sites

Hát én valószínűleg azt kihagyom majd, semmi kedvem egy újabb "öltöztessük fel Johnny Deppet egy hülye kosztümbe mesefilmhez". No offense de kitalálhatna valami újat Burton.

Lzprince: nem mondtam, hogy rossz a Sweeney Todd de meg sem közelíti a Nagy Hal színvonalát. Egy gyenge musical, semmi több.

Link to comment
Share on other sites

A Sweeney Toddra azt mondani, hogy borzasztó, olyan szinten túlzás, mint a 12 dühös emberre azt mondani, hogy unalmas.

haverom nem tudta végignézni az undor miatt, ilyen szempontból lehet borzasztó, de nekem így is nagyon tetszett.

amúgy szerintem Tim Burton filmjei elég elvontak és nehezen emészthetőek.

első nézésre viszonylag egyszerűnek és gyerekesnek tűnnek, de mindig van egy sötétebb vonulatuk.

ezért szerettem a Charlie és a csokigyárat is.

Link to comment
Share on other sites

sbxslade: az biztos, hogy gyomor kell hozzá. De, ahogy te is mondtad, Burton szinte minden filmjének van árnyoldala, és aki ezt nem látja meg, az nem is fogja soha annyira értékelni a filmjeit, mint amennyire kellene.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A Batmant lesz@rozni erős túlzás. Az minden csak nem rossz film. Sweeney Todd, Charlie és a csokigyár is simán jó. Az Alice-t napokon belül meglesem, aztán kiderül mennyire lett rossz...vagy esetleg még jó is lehet. Van egy szubjektív véleményed a filmjeiről, oké neked nem jönnek be zömében, ettől még másnak bejöhet, Burton pedig továbbra sem túlértékelt és nem is lesz az.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...