Jump to content
PirateClub.hu

hopdinZ

Törzstag
  • Pontszám

    266
  • Csatlakozott

  • Utoljára itt járt

Minden tőle: hopdinZ

  1. Monster (2008) http://www.imdb.com/title/tt1148277/ és az Álom.net Off: ki26, azért régen készültek nagyon jó magyar filmek, pl Az ötödik pecsét, A tanú, Tizedes meg a többiek, Szinbád, Szegénylegények, Sátántangó, Isten hozta őrnagy úr és még sorolhatnám...
  2. Az El Dorado is jó, de ha western filmzene, akkor én inkább Morricone-t preferálom. Ez a Compañeros zenéje:
  3. hopdinZ

    Mi a véleményetek a mai filmekről?

    Így igaz, régen is volt sok szar és átlagos színész akikre ma már csak nagyon kevesen emlékeznek, viszont szerintem sokkal több volt az igazán nagy tehetség, mint manapság. A mai középkorú és fiatal színművészek közül nagyon nagyon kevés az olyan, akik egy súlycsoportban vannak a példaként felhozott színészistenek bármelyikével. Az általad említettek szerintem is tehetségesek, de TALÁN 1 az, akit egy lapon mernék említeni mondjuk Nicholson-nal vagy Brando-val. Én sosem állítottam, hogy a mai filmek kivétel nélkül rosszak. Rengeteg mai film van amit imádok - habár a legnagyobb filmélményeimet a klasszikusok adták. C. Bale mocskolásán nem tudom miért csodálkozol, a srác hihetetlenül lesüllyedt az utóbbi években. A T4-ben még Sam W. is lejátszotta, de a Batman-ben is csak fapofával járkált fel-alá. Damon-t és Bale-t azért hoztam fel összehasonlításként, hogy a mai akciómozik főszereplőiből hiányzik az a valami, ami a régi akciósztárokban megvolt. Róluk elhitted, hogy VALAKIK - és nem akárkik.
  4. hopdinZ

    Mi a véleményetek a mai filmekről?

    Szerintem ez nem (csak) a színészek miatt van így, de persze értem mire célzol és egyetértek. A mai fiatal-középkorú előadók között nincsenek olyanok, mint a régi zsenik. Hollywood-ban a 40es években olyan színművészek számítottak a szakma etalonjának, mint Laurence Olivier, Jimmy Stewart és Humphrey Bogart. Az 50es években jött Marlon Brando és George C Scott, a 60as években pedig Jack Nicholson, Anthony Hopkins, Gene Hackman és Robert De Niro kezdték pályafutásukat. A 70es években futott be Al Pacino. Ők nem csak, hogy született tehetségek voltak, de roppant karizmatikusak és különleges kisugárzással rendelkeztek, így amikor feltűntek a mozivásznon minden szem rájuk szegeződött. Rengeteg hasonló kaliberű színész munkálkodott akkoriban, mindegyik évtizedhez lehetne még sorolni a neveket. De ma már csak Nicholson generációja tartja magát, és ha ők is eltávoznak akkor kik maradnak a szakmában? Brad Pitt meg Keanu Reeves? Ég és föld közöttük a különbség. A fiatal színészekről meg ne is beszéljünk (Zac Efron és társai). Színésznőkre nem térek ki, velük ugyanez a helyzet... És ne felejtsük el a régi akció/western sztárokat: Clint Eastwood, John Wayne, Charles Bronson, Steve McQueen (vagy később: Stallone, Schwarzenegger ...) nem voltak színészi tehetségek, de jó kiállású és különleges megjelenésű emberek voltak és ez hiányzik a mai akciósztárokból (Sam Worthington, Chris Bale, Matt Damon, Gerard Butler, Mark Wahlberg stb).
  5. hopdinZ

    Legjobb forgatókönyvírók

    A Misery és a Chaplin szerintem is kiváló filmek - minden téren. Még kedvenceim Goldmantől: Maraton életre-halálra és Butch Cassidy. Nagyszerű író, aki minden műfajban otthonosan mozog. Nem rég néztem meg az Ember, aki ott sem volt című filmet és a Coen tesók még nagyobbra nőttek a szememben. Eddig ez az alkotásuk tetszett a legjobban.
  6. hopdinZ

    Legjobb forgatókönyvírók

    Na és mit gondoltok William Goldman-ről és Paddy Chayefsky-ról? Szerintem nekik is itt a helyük, nagyszerű írók. Utóbbit a Hálózat miatt kedvelem. Előbbi pedig egy tucat jó szkriptet írt, most éppen a Mit is hazudtam? című könyvét igyekszem megszerezni.
  7. hopdinZ

    Legjobb forgatókönyvírók

    Így igaz, viszont a többi munkája (pl Veszedelmes elme, John Malkovich) szerintem nem nagy szám. Egyébként a Makulátlan elmét szerintem sokkal jobban meg lehetett volna rendezni, de a forgatókönyv volt annyira érdekes és elgondolkodtató, hogy kárpótoljon a viszonylag gyenge megvalósításért.
  8. hopdinZ

    Legjobb forgatókönyvírók

    Mi van vele? Szerintem Kaufman nem nagy szám - habár írt egy nagyszerű filmet ami előtt emelem kalapom.
  9. Igaz, bár előbb utóbb jön majd otthonra is, mint ahogyan az 1080p is tette a Blu-Ray személyében. Egyébként 4k TV-k ha minden igaz már idén fognak megjelenni (google-n keressetek rá: "4k tv"), tehát csak idő kérdése, hogy a 4k lemezek mikor robbannak be a piacra. Amilyen gyorsan fejlődik napjainkban a technika, meglepődnék, ha a következő évtized közepén is a Blu-Ray lenne a legújabb, legjobb otthoni formátum.
  10. hopdinZ

    Legjobb forgatókönyvírók

    A nem lineáris történetvezetés (gondolom ezt érted kronológia alatt) nem egy újkeletű dolog. Godard mondta egyszer, hogy egyetért abban, hogy a filmnek legyen eleje, közepe és vége - viszont nem feltétlen ebben a sorrendben... De Fellini és Robert Altman alkotásai között szintén találsz "kronológikus" filmeket. Vagy ott van az 1950-es Rashomon, Kurosawa mesterműve. Most ezek ugrottak be. Viszont az idealizált karakterek alatt nem teljesen értem, hogy mire gondolsz. Aki kedveli Tarantino-t annak érdemes megismerni Godard és Truffaut munkáit is, ugyanis Tarantino mondhatni őket utánozza.
  11. hopdinZ

    Legjobb forgatókönyvírók

    Szerintem nem nagy baj ha valaki lop, csak akkor csinálja ügyesen. És Tarantino általában jól turmixolja össze a különböző filmeket. Én nem sorolom a legjobbak közé -se íróként se rendezőként-, de azért kedvelem.
  12. hopdinZ

    Mi a véleményetek a mai filmekről?

    Emlékszem Hitchcock A kötél című munkájára. Ha jól rémlik már majdnem a 20. percnél járt a film mire először találkoztam egy vágással. Kár, hogy már nem készítenek hasonló filmeket. A komótos tempón kívül az volt a nagyszerű, hogy a néző tudott gyönyörködni a színészi játékban is, amire manapság nem mindig van lehetőség. Ha mégis készül ilyen film, azt meg leunalmasozzák (pl Vérző olaj).
  13. hopdinZ

    Legjobb forgatókönyvírók

    Billy Wilder, Fellini és Bergman - ők hárman született zsenik. Nem csak íróként, de rendezőként is kiemelkedőek. Wilder filmjeinek történetei nem minden esetben egetrengetőek (pl a Férfiszenvedély sztorija elég egyszerű), mégis ahogyan megírja az valami elképesztő. Minden filmje egy életre szóló élmény. Bergman az emberi elme boncolgatásához és a jellemábrázoláshoz mesteri szinten értett, Fellini filmjeiben pedig az elgondolkodtató tartalom, emlékezetes karakterek/párbeszédek és a zseniális történet mind megtalálható. Popcornmozik terén pedig a Brian Helgeland által írt filmeket nagyon bírom. Ő készítette a Szigorúan bizalmas és a Titokzatos folyó forgatókönyveit (ezeket könyvek alapján), illetve az Összeesküvés elméletet.
  14. Nem látom értelmét ennek a pixeláradatnak. A Blu-ray képminősége is annyira szép, hogy már szinte zavaró, erre jön a 4k?! Végre a filmek minőségére kéne koncentrálni, nem a technikai tálalásra.
  15. hopdinZ

    Spartacus: Blood and Sand

    Sajnos egy sorozat sem indult idén, amire azt mondanám, hogy zseniális. A sitcom-ok terén hihetetlen milyen vackok jöttek ki: Modern family, The Middle, uramisten! Akciók közül a Human Target és a többi röhejes... így a Spartacus szerintem is az egyik legjobb induló sorozat, mondom ezt úgy, hogy számomra 5/10-es - de legalább még a nézhető kategória.
  16. hopdinZ

    Az Avatar utódja az új 3D-s film?

    Nem láttam még a remake-et, bár el tudom képzelni milyen lehet... <_< Viszont a "stop motion" technika már 81-ben is jócskán elavult volt, abban az időben a csúcsot az első Star Wars fil- esetleg az Alien jelentette. Ettől függetlenül jó film, csak a pontosítás végett...
  17. hopdinZ

    Avatar (extra változat)

    Na nee, újra moziba fog kerülni az A? Hol egy kötél?
  18. hopdinZ

    Avatar (extra változat)

    Mi az , hogy újra bemutatják?
  19. hopdinZ

    A filmműfajok legjobbjai

    Scifi-t kihagytad Citromy. akció: Francia kapcsolat, Ronin dráma: Férfiszenvedély, 12 dühös ember, Édes élet, Hetedik pecsét fantasy: Óz a csodák csodája (1939) gengszterfilm: Volt egyszer egy Amerika, Keresztapa háborús: Arábiai Lawrence horror: Rosemary gyermeke, Ragyogás kaland: A félelem bére, Sierra Madre kincse, Indy (3. rész) krimi: On the Waterfront (Rakparton), Máltai sólyom, Misztikus folyó musical: Hair, Ének az esőben, Hegedűs a háztetőn romantikus: Az élet csodaszép, Casablanca thriller: A bárányok hallgatnak, Psycho vígjáték: Dr Strangelove sci-fi: Szárnyas fejvadász, Star Wars (a régi) western: Volt egyszer egy Vadnyugat, Vad banda, Hét mesterlövész
  20. hopdinZ

    Mi a véleményetek a mai filmekről?

    A 3D engem is hidegen hagy. A technikai újításokkal nem lehet elfedni a forgatókönyv/rendezés/színészi játék gyengeségeit. (lásd Avatar)
  21. hopdinZ

    3 Legtúlértékeltebb Rendező

    Szerintem senki sem mondta, hogy "Spielberg egy szar rendező". Azt mondtuk, hogy jó, de túlértékelt.
  22. hopdinZ

    5 legtehetségesebb színész és miért

    Philip Seymour Hoffman generációjának egyik legjobb karakterszínésze. Hihetetlen, hogy mennyire alulsztárolt a tehetségéhez képest. Javaslom figyelmedbe a következő filmeket: Capote, Kétely, Mielőtt az ördög rádtalál és Charlie Wilson háborúja. Szerintem Sean Penn aki hiányzik a listáról. Ezzel mintha azt akarnád mondani, hogy a Tracy féle színészek (akik kevésbé sokoldalúak) már alapból tehetségtelenebbek. Ez nem igaz, ők ugyanúgy lehetnek hatalmas színművészek - és a sokoldalú színészek közül is sok az olyan, akik hiába tudják eljátszani a legkülönbözőbb karaktereket, egyikben sem tudnak filmtörténeti jelentőségűt alakítani. Semmi baj azzal, hogyha valaki csak egy bizonyos karaktertípust tud játszani, amennyiben abban valóban vérprofi. Laurence Olivier valóban egy zseni, de például Bogart számomra ugyanolyan kaliberű színész - annak ellenére, hogy a cinikus, szűkszavú karaktertípuson kívül nem igazán játszott mást.
  23. hopdinZ

    Ki a legszexibb Bond-lány?

    Sophie Marceau, Barbara Bach és Ursula Andress.
  24. hopdinZ

    Mi a véleményetek a mai filmekről?

    Naja, Sean Penn egy kibaszott zseni. A Dead Man Walking-ban és a 21 gramm-ban is elképesztő volt.
  25. Nekem például nem tetszik Nolan rendezési stílusa, az operatőri munkát (ezt ugyebár megvitattuk egy másik topicban) pedig gyengének találom. A színészekkel nem voltam megelégedve: Ledger kivételével senki sem nyújtott jó teljesítményt. Illetve a történet, ami egyáltalán nem kötött le. Persze az első és az utolsó dolog nem nevezhető hibának, egyszerűen csak ízlések és pofonok kérdése...
×
×
  • Create New...