Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Na és te ismered a klubzenét? Tudod, mi a célja?

 

Hidd el, tudom mi az a rock, és valamennyire szeretem is, én csak azokat nem szeretem, akiknek ez a világmindenség.

 

Nekem ez a jó, ok? Ha visszanéznél egy kicsit, látnád, hogy nem úgy jöttem ide, hogy szidom a rockot. Csak a másikat szeretném megvédeni.

 

Ja, és nem hiszem, hogy meg kéne tanulnom "oltani". Nem akarok ugyanis annyira igényes és művelt lenni, mint te.

Pacsi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vhogy nem volt kedvem visszaolvasni 13 oldalt ígycsak azt néztem meg ami itt volt :D

És van fogalmam a klubzenéről mert énis discos voltam kb 3 hétig :D(megúntam mer az egészegy sz*r)

Méga rappet is többre tartom mert legalább van értelmes szövege nem csakegy effekthalmaz az egész :P

Szegény rockot itt oltják haezt látná a gitártanárom :D

Majd szólok neki hogy írja ide a véleményét^^

Link to comment
Share on other sites

Tudok neked olyat mutatni, akinek van egy pár dobszerkója és agyba-főbe üti, mégis intelligens és művelt. Én nem mutogatok senkire, hogy ki paraszt, ki nem, mert itt most nem erről van szó, bár tudom, hogy az előző hsz-t, nem nekem céloztad, legalábbis remélem, de vannak olyanok is akik szétverik a dobot mindenféle ütem és érzék nélkül, de ha mondjuk tudnád ki az a Neil Peart, akkor nem így vélekednél.

 

Íme egy videó:

 

http://youtube.com/watch?v=qUICMEqdAlM

 

De jó, minnyá esik az eső, tehát nem megyünk focizni... hihi :(:D

Link to comment
Share on other sites

nah srácok rendeteg komment gyült it ösez miota nem néztem be pár napig...

 

az a helyzet hogy a rock zenéhez kell rengeteg kitartás , szorgalom , tehetség , ízlés .. és még egy adag szerencse is , mert a rockzenekaroknak nincsen tere a médiában, csak akkor hallani róluk tv ben ujságban rádióban ha már nagyon sikeresek.

 

a disco zene az arrol szoll hogy valami pittyegés megy, amit ember megcsinál othon a kis laptopján, aztán " koncerten " berakja a lemezt és mehet a "party"

Link to comment
Share on other sites

Így, ahogy mondod, jemo. Nem közvetíti azt, hogy öld meg magad, hogy mit tegyél, ha nincs önbizalmad, nem ellenzi virágnyelven a kormányt, mások számára érthetetlen szubjektív dolgokról se fog beszélni. Azért van, hogy jól érezd magad. Az összetartozás érzését próbálja a hangulatával megteremteni. Persze van, hogy jön hozzá valami nyálas szöveg, de azokat nem kell komolyan venni, a "party" hangulathoz a szerelem témán kívül nem nagyon illik más.. (Egyszer Fernando mondta a fórumán: ..de ha akarjátok, írhatok a lovakról is... :D)

És az tévhit, hogy mi, akik ezt szeretjük, csak a "monoton" alapot szeretjük. Én mondjuk a hangulatot szeretem. Diszkóba egyébként nem is járok.

 

http://www.speedyshare.com/273671613.html

 

Hallgasd meg ezt a szintit pl. Szerintem szép hangja van, legalábbis nekem tetszik.

Link to comment
Share on other sites

"Nem közvetíti azt, hogy öld meg magad, hogy mit tegyél, ha nincs önbizalmad, nem ellenzi virágnyelven a kormányt, mások számára érthetetlen szubjektív dolgokról se fog beszélni"

 

Bocs atmex megin én

 

Ui:

Én meghallgattam azta szintis számot,annyira nem vagyok oda a szinti hangjáért mert nekem tűl "mű" :S

Link to comment
Share on other sites

Így, ahogy mondod, jemo. Nem közvetíti azt, hogy öld meg magad, hogy mit tegyél, ha nincs önbizalmad, nem ellenzi virágnyelven a kormányt, mások számára érthetetlen szubjektív dolgokról se fog beszélni.

ez a baj valetek hogy akik szidják a rock zenét nemtudják hogy miről beszélnek

Link to comment
Share on other sites

Már nem azért, de mi a jó abban, hogy szintiből összehozott műanyag zajokat hallgattok alatta monoton dobot?

 

Én mondjuk gitárpárti vagyok, ezért nem szeretem annyira a finn bandákat mert az túl billentyűcentrikusak.

Link to comment
Share on other sites

húú basszus, 1-2 napig nem nézek be és már másfél oldal összegyűlik :D

 

Hát Atmex én akkora paraszt vagyok hogy azt hiszem hogy a discoban techno megy. :D Sajnálom, de én ebben a hitben éltem, mivel mostanában nem nagyon voltam, és sztem nem is leszek.

 

Amúgy a gitárok ma is fejlődnek még.Igaz, hogy nem úgy mint amikor 2hetente kiadnak egy új GeForce XY -t.Nem azért de már a szintetizátor sem mai gyerek, ha azt nézzük.

Oké...haladjunk a korral.És mi van akkor hogy ha nem tetszik nekem az egész mai média, meg a mai zenék?Ki mondta azt hogy az aktuális dolgokat szeretni kell?

Nem akartam belevinni a politikát, de ennyi erővel azt is mondhatnám hogy szeresd a mai kormányt, mert hát haladni kell a korral.

 

Mellesleg ha vmi nem tetszik az embereknek akkor azt nem kell elfojtani, hanem ki kell mondani amit gondolnak, és erre jó a zene (is), mint ahogy régen a vers volt az amiben a költők inkább lázadtak.De nem csak ilyen lázadós rock zene van.Van bulizós, van vicces, van olyan ami egy történetet mond el, amiben nem valós elemek vannak, van olyan is aminek nincs mondanivalója, de abban viszont semmi szöveg nincs.Ha egy dalnak viszont van szövege akkor igenis legyen értelme.Mert ennyi erővel az ABC-t is énekelhetné vki, annak sem lenne semmi értelme.

Link to comment
Share on other sites

Az a helyzet lényegibe, hogy a rock nem azt hírdeti, hogy öld meg magad, ugyan olyan jó, vagy még jobb "népösszekovácsoló" számok születnek, mint az említett másik műfajban. Amiről te beszélsz, "öldmegmagadésanyádésmindenkit" zene, az általában metal-nak valamelyik válfaja vagy EMO szokott lenni, de nem ROCK. Nincs semmi bajom a metal-lal, mert lényegébe annyiban különbözik a rock-tól, hogy ebben nagyobb szerepet kap a torzított hangszín. Lényegébe metal zenében is nagyon sok olyan van, ami egy történetet dolgoz fel nagyszerűen, lehet ez egy finn eposz, egy monda, vagy cask egy szám erejéig tartó örömteli világ megálmodására ösztönző alkotás: pl Transatlantic - My New World, ahol nincs háború, mindenki örül... Ez a szám 16 perces, ugyanis nagy szerepet kap benne a zene és ugyanúgy elmondja a nagy igazságot, hogy szeressük egymást, ne öljük, csak sztem színesebb, kicsit komplikáltabb zenei megoldásokkal felszerelt módon. Vagy legyen akár egy háború megzenésítése pl a 300 c. filmnek is csináltak egy metal albumot, ami szinte egy kitalált történet, de mégis fantasztikus.

Link to comment
Share on other sites

az emo meg a metal az nem rock, horthy? akkor mi az, különáll és kering a nap körül? ez sztem nagy butaság...

am meg az a jó a rockban hogy nem kell hogy divatoljon, nem kell hogy a szerelemről énekeljen, nyugodtan beinthet a világnak, mert nem kell megfelelnie a tömegeknek, és zselés hajú lúzereknek... hulljanak a fashion victim-ek!

Link to comment
Share on other sites

Cső!

 

Én rock párti vok! De nem szeretem azt a dübörgő monoton metált mert az ugyanolyan sz*r mint a disco. Utálom, dübörgő monoton vacak. Persze én is hallgatok de inkább heavy metal-t mint black meg death metalt :P

Én a jó kis stílusos rock zene, hard rock, meg ilyesmi mellet állok. Meg egy kis punk is belefér :P:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dublepost :D

 

Jah Gitártanáromnak elmeséltem amit atmex mondott hát jót röhögtünk 1-ütt zenélés közbe,köszönjük atmex....

 

Csak 1 érdekes kérdés a discosoktól...

Szerintetek melyik volt előbb a rock'n'Roll vagy a disco???

Link to comment
Share on other sites

Röhögjetek csak... Az a legegyszerűbb.

Szerintem a rock and roll volt előbb. És ez kit érdekel? Szerinted melyik volt alőbb, a gitár vagy a zongora?

 

"Hit mi trick me, jump and lick me,

When I come around I rock like this.

Stop me, rock me, do you wanna _ me,

drop my style just like it is."

 

Ezt szeretem! Zúzni monoton alapkra : ))

 

Nem veszekszek többet! Szeretem a rockot is! AC/DC, RC forever!

Mindenkit szeretek!

: ))

Csók

Link to comment
Share on other sites

Hát Atmex csak miattad végigolvastam az utolsó 5 oldalt. Te nagyon kész vagy :P. Egy régi hszed nagyon "tetszet". Jót rögögtem. Ez volt az: "Egy rock banda kiállhat néhány hangszerrel és énekessel színpadra zúzni, a "disco" zenéhez viszont sokkal több kreativitás és technikai tudás szükségeltetik. A diszkó csak a hely, ahol lejátszák a hetek alatt elkészült zenéket."

Szal akkor a rockbandák improvizálnak és egy dalt se írnak meg előre, és nincs kreativitásuk. Akkor miért kell várni pl a Road zenekarnál az új albumra még vagy fél évet...mikor már elég rég be lett jelentve. Igaz a Road az rock & nu-metál keverék.

 

Link to comment
Share on other sites

Psychooooooooo

Én nem dalokról beszéltem.. az kb. ugyanannyi munka. A zenéről beszéltem. Tudod, hogy a hangminták jól illeszkedjenek egymáshoz, hogy jól szóljon... Mert attól, hogy beteszel egy dobot, egy hihatot meg egy snare-t, az nem fog még jól szólni. Ki kell mindent processzálni rendesen... És ezért diszkózenét lehetetlen előadni. Na.

Egyszer majd próbálj meg egy diszkózenét összerakni... Hamar rá fogsz jönni, hogy nem percek munkája, hanem sokkal nagyobb munka áll mögötte...

Izitmékszensz?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a rock zene az legalább szól valamiről.Valamit mondani akar a világnak.De a disco ? EHHE.. nevetnem kell.Én nem tom mit művelhet a ember ott a pult mögött de azt tudom hogy tekerget mindent... De ahoz képest hogy ilyen nagy munkába van egy kis nyekergést hallok :rolleyes: Amúgy a szavazás meg mond mindent :)

Link to comment
Share on other sites

Hehe a gitár sokkal előbb ott volt mindenhol minta zongora(vagyis a gitárnak az egyik alakja :P).

De én úgy hiszem hogy a gitár ésa zongora igazán jót tud alkot 1-ütt..(persze nem disco stílusban..énmost zenéről beszélek :D )

 

Haverom szintizik..

Egész jól tolja és szoktunk 1-ütt hülyülni nagyonszép dalokat^^

 

Ma néztem egy kis retrot Jimmy Hendrix a woodstoni színpadon(akkor építették de fiatal volt :D ).

Istenem 60-as évek dejó lehetett akkora nevek megfordultak ott hogy csak néztem ...

Volt ott egy csaj akinek olyan Blues hangja volt hogy felizgultam tőle :D

 

Ahogy játszotta hendrix a Purple Haze-t...

 

Annyi énekest.gitárost,zongorást,saxist,dobost,meg fuvolást nem láttam 1 helyen :D (Ez mondjuk Nem Jimmybácsinál volt ^^)...

 

A Rock örök és elpusztíthatatlan.....

 

Namost ezegy jó példa:

Ugye most sok discos néz hogy kiaza Jimmy Hendrix(jobbesetben utánanéz :D ) és csodálkozik hogy jé ekkora tehetséges embert(vagy sajnos épp elkezd kötekedni)..

Kérdezném a nagy discosoktól hogy sztetek pl Tiesto neve ha meghal fenn fog maradni????(Aligha jön egy másik és aztse tudják ki..)

 

Ameg utálatos dolog hogy mi zenészek készülünk egy csomót hogy jók legyünk(min 5 év) a dioscosok meg fél év vmivel elérnek egy szintet,és 1-edül max 2 ember keresi azt a pénzt a gagyi zenéjével amit mi normális zenészek tisztességes készülődéssel 4-5 ember....

 

No comment ..

Hew ö gúd déj :D

Link to comment
Share on other sites

"Ameg utálatos dolog hogy mi zenészek készülünk egy csomót hogy jók legyünk(min 5 év) a dioscosok meg fél év vmivel elérnek egy szintet,és 1-edül max 2 ember keresi azt a pénzt a gagyi zenéjével amit mi normális zenészek tisztességes készülődéssel 4-5 ember...."

 

Mi, zenészek meg készülünk kb. 10 évig, hogy jól szóljunk, de utána is tudunk még újat mutatni.

Link to comment
Share on other sites

"Mi, zenészek meg készülünk kb. 10 évig, hogy jól szóljunk, de utána is tudunk még újat mutatni."

 

Nem ti nem vagytok zenészek mert a keverőpult nem hangszer...

 

És képzeld sok olyan Rocklegenda van aki több mint 30 éve zenél és még mindig tud újat mutatni...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...