Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Hm a disco nem zene. nincs ami azzá tegye... érdekes ma milyen sokan szeretik, de vagy divatból, vagy mert nem ismernek mást. nincs benne semmi évezhető. nekem erről mindig az jut eszembe, hogy a sok fiatalkorú belövi magát és élvezi ahogy valami tuc tucc szól körülötte, bár ezt igazán nem látom át. egyébként nem értem, hogy mi külömböztet meg 2 diszkó zenét vagy miért jobb az egyik mont a másik. az én fülembe ugyan az a értelmetlen dübörgés. pedig én úgy gondoloma azért a zenéhez kezdek érteni valamicskét...O.o

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem kell, hogy egyformán gondolkozzunk :) Szerintem meg a basszus -és elektronikus gitárcsodák csúfolják meg a zenét.

De az, hogy ez vagy az nem zene, az tényleg hülyeség.

A garázsi rock és a szobás disco olyan, mint a bakelitlemez és a CD. Más technológia, más hangzás, van, akinek ez, van akinek az jön be. Mind a kettő ugyanolyan hangullámokra épül, de vannak, akik csak a gitárra tudnak élvezkedni, és EZT nem fogják fel.

Link to comment
Share on other sites

Nos ez az igazság, Atmexnek igaza van.Mind a kettő egy zenei műfaj,ezt nem szabad máshogyan gondolni.

Attól,hogy valaki nem szereti az egyiket az nem azt jelenti,hogy nem zene.Az a belövés dolog meg különösen

baromság és hülyeség.Nem a zene határozza meg a drogozást,menjünk már vissza kicsit a múltaba is.

Amikor elektronikus zene még nem is létezett,de minden arról szólt,hogy tépjük szét az agyunkat.Nos drogozni

nem drogozok,el is határolom magam töle de zenében mindenevő vagyok.Igenis léteznek igényes dolgok elektronikus zenében is ugyanúgy mint rockban.Csakhát ugye megkellene hallgatni,csak sokan sajnos ezt nem teszik meg.

Én hallgatok rockot is és minden olyan zenét amiben találok fantáziát.

Link to comment
Share on other sites

Én csak onnan indulok ki, hogy a gitár (bármelyik) egy hangszer, a zenét alapvetően hangszereken állítják elő és annak idején még az 1920-as években már létezett, kicsit előrébb megyünk 1-2 száz évet, akkor ott is voltak hasonló hangszerek, amelyek továbbfejlesztett változata a gitár, tehát a gitár eléggé ősi gyökerekkel rendelkezik, amikkel minddel zenét csináltak, és olyanokat, amik 100-200 éve és a mostani zenékről is bezéljünk, akkor 40-50 évvel ezelőtti zenék is mindig a köztudatban vannak, sőt vannak olyanok is, amik nektek is tetszik mégis gitárral csinálták. Szóval a gitárral eléggé mellényúltál, ha mondjuk szintetizátort mondanál, akkor talán, de a billentyűs hangszereken is nagy csodákat lehet művelni, persze ha jó kézben van pl Vangelis vagy Jordan Rudess, de természetesen Rick Wakeman. Nékem ez a véleményem.

 

Ja, és most nem feltétlen rock zenékre gondoltam, ha egyszer megnéznétek Mike Oldfield - Tubular Bells 3 koncertjét, akkor méskép vélekednétek a hangszereken előállított zenékről.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg a basszus -és elektronikus gitárcsodák csúfolják meg a zenét.

 

Igen, de azt már sztem nem tod nekünk elmondani hogy szerinted a gitárok miért is csúfolják meg a zenét.Vagy tévednék?

 

Mivel egy hangszer eleve zenélésre készült, kizárt dolog, hogy úgy lehessen rá tekinteni mint ami megszégyeníti a zenét :D

 

Akkor sztem fogalmazzunk úgy hogy az igényes rock zene művészet, a disco meg zene .Lehet hogy még ez is bántja a discos oldalt, de voltam már discoban és ott annyi hogy berakják a zenét, meg néha a csákó letekeri a hangot hogy hallatszodjon ahogy a tömeg énekel, ja meg néha ő is pofázik.Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Öreg mi volt előbb a húros hangszer v az erősítővel túrbózott tücc tücc?

Véleményem szerint a tipikus disco zene az 1 lakás szar hülyerségekről énekelnek a sok nyelvtudással rendelkező egyed -1x hamvai pg mixelését hallgattam a rádióban na az ritka hülye ember...feszt belemagyaráz a zenébe meg még az angol nyelvtudását is fitogtatja a take no shitet úgy fordította le h ne egyél szart mikor az ne vegyél szart lenne.....(ezen röhögtünk 1 középfokú nyelvizsgával ellátott haverommal)- meg táncol rá na yo azt nem tagadom h nincs a rock zenébe hülye dalszöveg de azon legalább lehet röhögni......

 

2 elektronikus stílust szeretek a dnbt meg a trancet a dnbt pörgésre a trancet meg pihenésre találom alkalmasnak csajozásra meg inkább választom a disco helyett az éttermeket...

Módosította spirituell
Ne idézd a közvetlenül előtted szólót!
Link to comment
Share on other sites

Igen, de azt már sztem nem tod nekünk elmondani hogy szerinted a gitárok miért is csúfolják meg a zenét.Vagy tévednék?......

 

Nem a gitárok, csak azok a zajhoz hasonlító hangos basszusgitárok, amiknél egy egyszerű akkord is disszonánsként hat. Ma nagyon menők, főleg túlvezérelve. Ezekkel hogyha a diszkó tüc-tüc, akkor a rock dzooooooooooooooooooiiiiiinnnnnnnnnnng nyávogással a végén.

 

Csak azok a zenék nem ott készülnek. Egy rock banda kiállhat néhány hangszerrel és énekessel színpadra zúzni, a "disco" zenéhez viszont sokkal több kreativitás és technikai tudás szükségeltetik. A diszkó csak a hely, ahol lejátszák a hetek alatt elkészült zenéket.

 

 

XJocX: Ahogy már elmondtam, a diszkó elsősorban kereskedelmi céllal készül.

Hamvai PG és társai nekem se jönnek be.

Módosította spirituell
Ne idézz teljes egészében egy hozzászólást!
Link to comment
Share on other sites

"Csak azok a zenék nem ott készülnek. Egy rock banda kiállhat néhány hangszerrel és énekessel színpadra zúzni, a "disco" zenéhez viszont sokkal több kreativitás és technikai tudás szükségeltetik. A diszkó csak a hely, ahol lejátszák a hetek alatt elkészült zenéket."

 

Ez kb akkora dúrvaság, mint a gitárt lenézni a sárgaföldig. Épp erről beszélnek itt elég sokan, hogy a disco zenét, azt beviszik CD-n és ot tmegy, tehát nem élő, a rock zenét pedig élőben pont úgy, olyan pontosan képesek többen is előadni, mint azt a stúdiólemezen hallod, csak te nem ismersz olyan együttest, amelyik erre képes és elég sok van, de sztem megint kevered a metal-lal, abban is a nu-metal, emo, punk... Továbbra is ajánlom Mike Oldfield-ot, bár ő nem rock, de ha arra lenne szükség, akkor bármelyik Pink Floyd, Dream Theater vagy Yes, de lehet Led Zeppelin vagy Uriah Heep is. Pont azon gondolkoztam, csinálok egy olyan válogatást, amelyen hallható a studió és a koncert változata ugyannak a számnak, ezt mind azért, hogy bemutassam (nem magamnak), hogy ezek a zenészek, zenekarok képesek arra, hogy élőben játszanak. Egy disco zenét készítő ember élő fellépése valahogy így nézhet ki: pillanat, még fél óra és kész a zene, aztán majd lehet rá táncolni.

 

Ja, és hamvai pg-vel be lehet bizonyítani, mint a magyar focival, hogy Magyarországon mindig van lejjebb...

Link to comment
Share on other sites

Nem a gitárok, csak azok a zajhoz hasonlító hangos basszusgitárok, amiknél egy egyszerű akkord is disszonánsként hat. Ma nagyon menők, főleg túlvezérelve. Ezekkel hogyha a diszkó tüc-tüc, akkor a rock dzooooooooooooooooooiiiiiinnnnnnnnnnng nyávogással a végén.

 

Miről beszélsz ember?! dzooooing? csak nem a torzításra gondolsz? ha meghallgatnál egy akkusztikus gitárt és annak a játéka se tetszene, akkor azt kell hogy mondjam hogy nincs szépérzéked... jééézusom... annyira általánosítasz hogy az már fáj és nem bírom megállni hogy ne írjak...

Link to comment
Share on other sites

Hát de ki beszélt itt az akusztikai gitárról? Annyira biztos nem általánosítok, mint itt néhányan, de el is mondtam, hogy a túlvezérelt gitárokról beszéltem.

Mike Oldfieldnak megvan egy Millenium Bellz nevű albuma, ami első hallásra sem picit elektronikus. Nagyon elektronikus. De ezt mondta is egyszer egy beszélgetésen, hogy elég nehéz lenne azokat a népi hangszereket élőben játszani. Gitárral feljátsza a midiket, aztán mehet a virtuális hangkönyvtárakra a cucc.

 

Na de teljesen mindegy, ki mit hallgat, tök felesleges vitatkozni, inkább zúzzatok este.

Písz

Link to comment
Share on other sites

Az egy dolog, hogy hallod, nézd meg és ne a Millenium-ot, hanem a Tbuluar Bells 3-at és utána kell osztani. Nem rock, de ott minden olyan dolog, amiről azthiszed, hogy egy gomb lenyomásával keletkezik, az hangszerből jön. És én tudom, hogy nem rock, nem nekem kell megmagyarázni. És én ha zenélek, akkor gitározok és nem zúzok, ugyanis az más stílus, olyan amit én nem nagyon bírok, mert abban nem sok zeneiség van, persze van kivétel. De az a baj, hogy sokan abban a hibában vannak, hogy azt hiszik tudják mi a rock és hogy az csak öldmeganyád és zúzás és pogózás és csak gitártépés max torzítással. De ezeknek nem lehet úgyse elmagyarázni, mert úgysem fogják fel.

Link to comment
Share on other sites

Atmex itt nem az a lényeg hogy melyik hangszer van bedugva a konnektorba :lol: Hanem a zenészek teljesítménye.

Amúgy egy rock számot stúdióban felvenni legalább olyan nehéz mint egy disco számot elkészíteni.A különbség viszont az hogy azt elő is tudják adni élőben.

 

Mellesleg a túlvezérelt gitároknak jó hangjuk van.Csak figyelni kell a hangrezgéseket, és könnyen rá lehet jönni mire gondolok.

 

És a zúzás is jó (nem az az esztelen, amiből semmit nem hallasz XD ).Például már elnyomtál hiperpontosan 10 számot, erősen koncentráltál végig, utána kicsit ellazulhatsz a pörgős zúzdában, akár ugrálhatsz is, teljesen felszabadulsz.Igaz ez a közönségre, aki akar pogózhat aki meg nem az pattogjon vagy headbang vagy nemtom :D

Az avataromon is látható egy kis zúzda, és nagyon kellemes dallama van, nem összevissza megy, de mivel egyszerű eljátszani, ezért lehet közben pattogni meg ilyesmik :D

Ez a szám nem azért király mert olyan mesteri szinten van kidolgozva.. a punk zenéknek végülis nem az a lényegük:

http://www.youtube.com/watch?v=fF7StGyI0Mw

Művészi számot már linkeltem amúgyis pár oldallal előrébb :D Aki megnézi megnézi aki nem nem.

 

Az zavar amúgy mostanában hogy pl ott nyomnak egy eredetileg Bob Marley számot, amit vmi balfék jól el is b*szott azzal hogy vmi monoton tucc tucc hangzást nyomott alá, meg vmi nyikorgást.És ezt nyomják folyton a rádióban :angry:

Link to comment
Share on other sites

Eddig ugye a hangszerekről beszéltünk, az éneket talán meg sem említette senki.Az a helyzet, hogy (az eddig általam hallott) discos számokban az ének nem vmi nagy cucc.Thát nem olyan ami kihasználná az énekes hangját maximálisan.

A metal műfajokban ez teljesen máshogy van.Ott már olyan az ének hogy azért kell hozzá némi énektudás is, meg nagy tüdő :)

Íme egy Black Sabbath szám amiben sztem fergeteges az ének... persze ez pont nem olyan koncert amin Ronnie James Dio énekel, de nemgáz, így is király.

 

http://www.youtube.com/watch?v=GbOGeiII3Is&mode=related&search=

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lol te szerintem összetéveszted a technót a rendes zenével. Rockban ugyanúgy vannak cinn-ek, talán meglepő..

 

De egyébként azzal, hogy itt vitázunk, meg hogy egyesek mondják, hogy ez v az milyen szar, csak a kiadók zsebét tömjük meg közvetetten.

 

Egybként meg minden magára adó rap rock meg diszkós studio rendes helyeken igen jóban van egymással, egymásnak társstudiói, meg a producerek haverok, és nem rockról vagy diszkóról beszélnek, hanem a zenéről általánosságban, higyjétek el.. És PONT ŐK ne értenének a zenéhez?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...