Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

De ezzel én itt be is fejezem mert tök mind1 hogy igazamvan úgysincs igazam......

 

Én tudom hogy a Rock a zene a disco meg vmi nemtommi,nemszeretem,nemérdekel,útálom legyetek vlee boldogok,nem fogok itt értelmetlenül jártatni a szám sok műveletlen parasztnak....

 

Kiv leszek 20-25 év múlva mi lesz...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Nem ti nem vagytok zenészek mert a keverőpult nem hangszer..."

Ha te csinálsz egy zenét keverőpulttal, akkor le a kalappal előtted.

 

"nemtommi,nemszeretem,nemérdekel,útálom "

Igen, asszem ez mindent elmond rólad. Halvány fingod nincs, micsoda.

 

Ok, én se próbálom tovább megkérdőjelezni a te "műveltségedet".

Na szia.

Link to comment
Share on other sites

Hehe a gitár sokkal előbb ott volt mindenhol minta zongora(vagyis a gitárnak az egyik alakja :P).

De én úgy hiszem hogy a gitár ésa zongora igazán jót tud alkot 1-ütt..(persze nem disco stílusban..énmost zenéről beszélek :D )

 

Haverom szintizik..

Egész jól tolja és szoktunk 1-ütt hülyülni nagyonszép dalokat^^

 

Ma néztem egy kis retrot Jimmy Hendrix a woodstoni színpadon(akkor építették de fiatal volt :D ).

Istenem 60-as évek dejó lehetett akkora nevek megfordultak ott hogy csak néztem ...

Volt ott egy csaj akinek olyan Blues hangja volt hogy felizgultam tőle :D

 

Ahogy játszotta hendrix a Purple Haze-t...

 

Annyi énekest.gitárost,zongorást,saxist,dobost,meg fuvolást nem láttam 1 helyen :D (Ez mondjuk Nem Jimmybácsinál volt ^^)...

 

A Rock örök és elpusztíthatatlan.....

 

Namost ezegy jó példa:

Ugye most sok discos néz hogy kiaza Jimmy Hendrix(jobbesetben utánanéz :D ) és csodálkozik hogy jé ekkora tehetséges embert(vagy sajnos épp elkezd kötekedni)..

Kérdezném a nagy discosoktól hogy sztetek pl Tiesto neve ha meghal fenn fog maradni????(Aligha jön egy másik és aztse tudják ki..)

 

Ameg utálatos dolog hogy mi zenészek készülünk egy csomót hogy jók legyünk(min 5 év) a dioscosok meg fél év vmivel elérnek egy szintet,és 1-edül max 2 ember keresi azt a pénzt a gagyi zenéjével amit mi normális zenészek tisztességes készülődéssel 4-5 ember....

 

No comment ..

Hew ö gúd déj :D

purple haze , all in my brain

major things r dont seemms the same

actin funny, but i dunno why

scuse me, while i kiss the sky :D

 

 

senki nemfog tiestora emlékezni

aki rendesen hangszeren zenél ( szal nem dj ) meg rengeteg munka van benne, és élete végéig a hangszerén gyakorol és tolja tolja :D

pl Kirk Hammett még ma is 4-5 órákat gyakorol pedig simán a top 10 be van és olyan számokat itak Hetfieldel hogy még ma is a 20-25éves számaik dübörögnek az mp3 lejáccomba :D

szal egeytértek veled... a rock mögött van munka :D

Link to comment
Share on other sites

A zongora is húros hangszerként indult, azt se felejtsük el. Senki nem mondta, hogy egy billentyűs hangszeren nem lehet zenét csinálni, ezt már sokan bebizonyították, hogy lehet: Vangelis, Rick Wakeman, Jordan Rudess, Keith Emerson, stb, csak azoknak nem mondanak ezek a nevek semmit, akik műzenére használják ezt a hangszert, ez lehet lakodalmas zene is pl...

Lényegébe keverőpult az már csak a studiómunka nagy részét végzi, ha jól sejtem, de az a szép, hogy az igazi zenészek, keverőpult nélkül is tudnak zenélni, egy DJ vagy disco-s meghalt már ilyenkor. Ugyanis létezik akkusztikus gitár, vannak olyanok, hogy Unplugged koncertek és megint csak az élőben való zenélésnél tartunk, akárhogy is a rock az a műfaj, amit semmi sem fog felülmúlni, sohasem lesz unalmas és soha sem fog kimenni a divatból, de mindig reneszánszát fogja élni, lesz majd, amikor kicsit talán háttérbeszorul, de aztán újra előtör, mint pl jelenkorunkban is. Azok az együttesek zenélnek mostanság, akik 20-30 éve kezdték meg a pályafutásukat. Sőt vannak olyanok, akik több év hallgatás után újra összeállnak: Black Sabbath, The Police... tehát itt nincs megállás.

 

Lényegébe az van, de tényleg nem kell ezen vitatkozni. Azért készült ez a topic, hogy lehessen szavazni és azért sztem mindent elárul a jelenlegi állás, ami már régóta változatlanul áll...

Jóccakát.

Link to comment
Share on other sites

Psychooooooooo

Én nem dalokról beszéltem.. az kb. ugyanannyi munka. A zenéről beszéltem. Tudod, hogy a hangminták jól illeszkedjenek egymáshoz, hogy jól szóljon... Mert attól, hogy beteszel egy dobot, egy hihatot meg egy snare-t, az nem fog még jól szólni. Ki kell mindent processzálni rendesen... És ezért diszkózenét lehetetlen előadni. Na.

Egyszer majd próbálj meg egy diszkózenét összerakni... Hamar rá fogsz jönni, hogy nem percek munkája, hanem sokkal nagyobb munka áll mögötte...

Izitmékszensz?

Hát elég szar annak aki diszk(n)ózenéket csinál és hetekbe telik neki összedobni 1et...Meg nemtom honnan veszed h egy rock szám alá a zenét szerkeszteni olyan gyorsan megy...próbáltad már?

Link to comment
Share on other sites

Hát elég szar annak aki diszk(n)ózenéket csinál és hetekbe telik neki összedobni 1et...Meg nemtom honnan veszed h egy rock szám alá a zenét szerkeszteni olyan gyorsan megy...próbáltad már?

 

Istenem... Akkor talán próbálj meg csiálni.

A dalról beszéltem, nem a zenéről... a dal nekem a szöveget, dallamokat, akkordfolyamat megírását jelenti, a zene pedig már a valódi fizikai rezgést..

Link to comment
Share on other sites

Jó. Én ezt a vitát részemről lezárom, a többi vitába nem avatkozok bele. Hogy aztán ti mit csináltok, az nem érdekel. Kár hogy ez az ország ennyire makacs emberekből áll. Bezzeg pl. Amerikában simán tudnak különböző stílusú zenészek eggyüttműködni, lásd Anthrax és Public Enemy vagy Seoultura és Pavarotti.

Link to comment
Share on other sites

Konkrétan a rock-on kívül is vannak jó stílusok, de azokban mindenhol érdekesmódon a hangszerek játszák a főszerepet. Pl: Kövi Szabolcs, Mike Oldfield, Kitaro, Hans Zimmer. És attól, hogy vmilyen zenében van gitár, nem feltétlen rock. De a rock ilyenformán elég nagy területet fed le a zenében, ugyanis nagyon sok változata van és mielőtt bárki rámondja, hogy "és lényegébe mind ugyanaz a stílus", akkor nagyon téved.

Link to comment
Share on other sites

Ha Mike Olfdield-et szeretitek, akkor ne mondjátok már, hogy géppel nem lehet jót csinálni.

 

http://www.fruityloops.com/extimages/p_MikeOldfield_ezg_2.jpg

 

http://www.euphonix.com/press/clients/euph_mike_oldfield_3000.jpg

 

Lehet, hogy néhány számát valahogy előadja élőben is, de a lemezeivel vált híressé..

Link to comment
Share on other sites

Mike Oldfield-ot nyugodt lélekkel említem a zenével együtt, ugyanis korábban, amíg nem voltak ilyen szerkentyűk (és azért most is), addig csk és kizárólag hangszereken nyomta, persze most is. A csávó több, mint 30 hangszeren tud olyan szinten játszani, hogy összehozta pl a Tubular Bells, ami 2003-ban volt 30 éves lemez! Az ő pályafutása alatt sok stílus megtalálható, mondhatnánk egyiket sem lehet hasonlítani semmihez, mert ő találta ki, saját stílusok, ha kell rock, jazz, gitár zenés lemez, modernebb, klasszikus relax, elég sok stílusban otthon mozog ért a stúdiózáshoz és az élőben zenéléshez, nem egy lemezét adta elő nagyzenekarral élőben és a minőségre sohsem volt és nincs is panasz. Ilyen emberek nem bosszantanak fel, hogy miért csak PC-n csinálnak zenét, mert ha valaki, akkor ő tudja, hogy mivel és hogy kell zenét alkotni, komponálni.

Ezt csak azért írtam le (nem Atmex kedvéért, mert úgy veszem észre ő ismeri), hanem azoknak vagy annak aki kétségbe vonta, vonná Mike Oldfield zenész mivoltát, talán azért, mert nem ismeri. Ideje megismerni!

Link to comment
Share on other sites

Tudom hogy az vok...

Nameg szerény :D

 

De legalább én nem beszélek össze-vissza mert 1-ik pillanatban azt mondtad hogy nem a dallamról beszélsz hanem a zenéről másikba meg azt hogy a Dallamról beszélsz nem a zenéről.....

No comment én legalább el tudom dönteni mit is akarok.....

 

Lehetek a szemedben egy paraszt bunkó állat...és?

 

Én tudom magamról ki/mi vagyok és nem zavar.....

 

Te meg else tudod dönteni magadről mi vagy lol...

 

Egyik pillanatba szidod a Rockot mintaz állat utánameg beírod hogy ACDC powwa....

 

Skizofrén vagy? :D (akkor elnézem neked :P )

 

 

(((((Na mivan előbb nagyon sokáig nézted a topikot,megnémultál? :D )))))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...