Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

De srácok, ti nem értitek a diszkó lényegét. Itt nem arról van szó, hogy elénekeljük 15 dalban, hogy küzdjél meg küzdjél, merakimindigfélveemberazcsakfélember, hanem arról, hogy rúgjuk szét a nemzetet a groove-val. Meg az az érzés.. csak addig voltak olyanok, akik TÜC-TÜC-t (olyan igazit) csináltak, ameddig meg nem jelentek azok, akik már ZENEISÉGET is vittek bele, és azt mondták, hogy az LSD egy sz*r, a zene meg nem, inkább azt hallgassanak. Jóó, az más kérdés, hogy a legtöbben ugyanúgy beszívtak azokra a zenékre is, de hát ők ugyanúgy félreértelmezték, mint TI. Bár megértelek titeket, ma minden 12-13 éves próbálkozik valami világmegváltó tánczenét kreálni, aztán a haverock által meg jó hogy az kerül szét, és mindenkihez az jut el. Hát igen, rockzenét ők ugyan nem tudnának csinálni, hisz gityójuk sincs, de még igazi táncot sem. És nehogy azt higyjétek, h a dance-hez nem kell semmi, azt meg kell tanulni alaposan, sok éves tapasztalat kell, stb.. és ezért nem lehet előadni őket élőben.. egyszerűen lehetetlen, ha azt nézzük, egy jó diszkóban mennyi effektezés, elrendezés, processzálás stb.. van.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Egybként meg minden magára adó rap rock meg diszkós studio rendes helyeken igen jóban van egymással, egymásnak társstudiói, meg a producerek haverok, és nem rockról vagy diszkóról beszélnek, hanem a zenéről általánosságban, higyjétek el.. És PONT ŐK ne értenének a zenéhez?

 

Annyira fikázzák itt néhányan egymást, közben lehet egy rock sztár éppen egy DJ -vel sörözget :D Pont tojnak rá, hogy most ki milyen zenét játszik, bár lehet nem szeretik egymás zenéjét.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mán nem azért, de azér gondojjátok mán át: a rokkerek nem járnak diszkóba :S az mégcsak haggyán, de mia jó abban hogy néha értelmetlenségeket kiabálnak össze-vissza, ezzel "csábítják" depresszióba azt a sok embert... na mind1

amúgy

=====------->DISCO

Na továbbra is jó vitatkozást :)

Link to comment
Share on other sites

Rockerek depresszióba csábítanak másokat? :D

Ez nekem új xD

A másik hogy miért nem járnak discoba?

talán azért mert zenét hallgatnak és igényesek zeneileg.(Jameg azért hogy ne legyen mindig tömegverekedés :D)

Amúgymeg eza szvazás értelmetlen mert az egyik zene a másik disco :D

Link to comment
Share on other sites

Igen,elég értelmetlen.De nem azért amiért az előttem szóló gondolja.

Pont azért,mert mind a kettő zene,sőt minden műfaj az.

Zenében nincs rossz és jó,szükségtelen az értelmetlen vita.Mindenkinek megvan a

saját stilusa amit szeret.Ezen a másik úgysem fog változtatni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

dehogynem tud! és lehet, hogy nincs jó/rossz, de igényes/igénytelen van!!!!

és van sok olyan "rocker", aki még soha nem hallott Hendrixről... az ilyenektől többnyire elhatárolódom :P

nehéz a discosoknak (igaz a rapperekre is) úgy vitatkozni, hogy nem tudják mi az a rock! ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát sajna télleg sokan nem tudnak sok jó embert felhozni a rockban,és így az ilyen slipknot-ból meg kornból írják le a véleményüket akik azért nem annyira jó zenészek :P

Én a rockot a gitározás miatt imádtam meg(előtte énis disco voltam,de nem sokáig mert megúntam azta monoton hangzást és 1ébkéntis disco-k sz*r helyek) és a gitározáskor döbbentem csak rá hogy mi is aza igazi Rock.

Link to comment
Share on other sites

Egyértelmű hogy a disco a király, bár mondjuk sok a f***sz**ó de a kidobok szerencsére teszik a dolgukat igy a nem odaillő alakokat kirakják :D

Amúgy a disco zene alatt nem a Tucc Tucc zenét értem hanem a lightossab House muzsikát azon belül is a favourite a Latin és a Funk House this is the nbr.1 :D:wub:

De azért befigyel egy kis Techno vagy D&B de ez ritka. :P

A rock zene meg nálam nem zene :P

Link to comment
Share on other sites

Hát skacok én most voltam 1 buléiba de nekem qrvára nem jött át ahogy mondtátok ez a disco ÉRZÉS nem sok értelmét látom a disco zenéknek főleg h a mostaniak legtöbbje csak koppint másoktól,feldolgoznak a buli alatt nem 1 számnál vettem észre h a dallam más zenéből van lopva.....

 

Ha naon tombolni akarok akkor mek dnb partyra na ott érzem a feelinget.Mert ott az arcok télleg lazulnak nem csak keménykednek h milyen yo tömegnövelőt szed meg h milyen yo a haja.... ez csak 1 példa a sok discos balfaszból akivel eddig találkoztam de tisztelet a kivételnek....

 

Szóval aki lefikázza a rock zenét h ez mennyire szar felkéne pofozni mivel klehet régebbi műfaj mint ez a "disco" és más progresszív zene....

 

És ha most belekötnétek abba h a dnb is mostani zene akkor elmondanám h az 1ik ága a breakbeat már a rock&roll korában kezdett kialakulni....

 

Szóval éljen a rock na meg a dnb :)

Link to comment
Share on other sites

"A rock zene meg nálam nem zene"

 

Igen mindig is voltak igénytelen emberek akik abban a tudatban élnek hogy a rock nem zene :P

Csak sajnos a rock'n'Rollból született meg minden (mondjuk előtte Beatles és Hendrix stílusirányzat volt de Hendrix-ből alakult ki igazán :P aztán valahogy elcsezsték és megszületett a techno,R&B,Drum&Bass meg ilyesmik :P.)

Link to comment
Share on other sites

Az megint hülyeség, hogy másiknak nem lehet megváltoztatni az ízlését. Haverom Dj Bobo-t meg mittudomén miket hallgatott, amíg én nem mutattam meg neki mi is az igazi zene vagyis legfőbbként a rock és néhány metal szám. Ő azt mondta, hogy nem szereti a rock zenét, de csak azért mondta, mert nem ismeri. Na ez a helyzet a legtöbbjével, aki azt mondja, hogy a rock zene sz@r, vagy tényleg igénytelen emberrel van dolgunk... :D

Link to comment
Share on other sites

"A rock zene meg nálam nem zene"

 

Azt persze ő sem tudja megmondani hogy miért, de ezt kellett mondania hogy valamivel visszavágjon :D

Persze az ilyen embereknél inkább az a kérdés hogy mit jelent neki a zene.Nálam pölö hangszereken összefüggő dallamokat azonos ütemre történő játszás.És ezt lehet olyan dolgokkal kiegészíteni mint az ének.Mivel manapság sok hangszermentes "zene" van, amik olyanok mint az alkoholmentes sör :D Lehet sör íze, de akkorsem sör, mer hiányzik belőle vmi ami a sörben van.Nos a tucctucc is zene szerű, csak épp a hangszer hiányzik belőle, elég nagy mértékben :D

Link to comment
Share on other sites

hali! +int én :) , na jó bevallom az előbb télleg kicsit hülyeséet írtam :blink:

sztem a disco azért jó, mert lehet rá "táncolni" és disco zenére mindenki tud táncolni, mert csak a ritmusra kell "ugrálni", na meg azért mert szeretem :) , amugy nekem végülis semmi bajom sincs a rockkal (csak azért mégis egy másik oldal), sőt, sokan mondtátok már hogy nincs rossz zene, hát sztem sincs. Mindenkinek az a jó zene, amit szeret. ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Miről beszélsz, b4m?

Hát szerinted mi van a diszkózenében, ha nem hangszerek? Ne téveszd már össze a technóval. Lehet, hogy néhány "klubzenésznek" több fogalma van a zeneelméletről, mint neked sőt jónéhány "metálcuccot" készítő emberkének. Láttad már, hogy készül egy diszkózene? Tudod, mi az a szintetizátor és/vagy vst technológia? Lehet, hogy gitár az egy nagyon természetes és szép hangszer, de könyörgöm, 2007 van, nem 1907. Szerinted mi a hangszer, nem egy olyan eszköz, amely hangnak a forrása? Szerinted egy szintetizátor (akár lagzi, akár komolyabb mondjuk egy trance szinti) / vst már nem hangszer?

 

Link to comment
Share on other sites

sokan mondtátok már hogy nincs rossz zene, hát sztem sincs. Mindenkinek az a jó zene, amit szeret. ;)

erről már egyszer leírtam a véleményem, de ittvan mégegyszer, nehogy megeröltesd magad az oldal görgetésével:

"lehet, hogy nincs jó/rossz, de igényes/igénytelen van!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Na most a szintetizátor az egy hangszer, senki nem mondta, hogy ez nem így van. Jobb zenekarokba van is szintetizátor. Csak az a nem mind1, hogy mire használják. Mutatok egy olyat, amire biztos azt mondanátok, hogy jaja de szar, hiszen metal zenét játszanak és van benne gitár is, ami már rég lejárt, közben ott a szinti, ezzel mintegy megcsalva a metal zenét, mert ez a hangszer a jövőé és csak disco zene készítésére való. Az a helyzet, hogy játszhat rajta zenész is és olyan is aki össze akarcsapni vmit, mutatok olyat, aki az első csoportba sorolható

 

 

Mutatok olyat, aki már nagyon rég óta az előző csoportba sorolható, aki már akkor olyanokat művelt az akkori szintetizátorokkal és billentyűsökkel, amikor még disco nem volt, hogy világraszóló zenék lettek belőle.

 

http://youtube.com/watch?v=IbdVvH_0rCs

 

 

Jelezvén ezzel, hogy a szintetizátor már régen is nagy hangszer volt és lehetett vele zenét csinálni, úgy mint akármelyik másik hagnszerrel, de vannak olyan emberek, akik leegyszerűsítik használatát és így próbálnak meg vmit összedobni.

Link to comment
Share on other sites

Dehogynem, b4m írta:

"Nos a tucctucc is zene szerű, csak épp a hangszer hiányzik belőle, elég nagy mértékben"

De itt mondanám neki azt is, hogy a rock mégnagyobb tüctüc, tehát végképp hülyeséget beszél.

 

Néztem a videókat, tényleg ügyesek, de nem értitek a lényeget. A diszkó alapjában POPzenének készül, márpedig attól lesz az egyszerű embernek populáris, ha könnyen emészthető, megmarad a fejében hallgatás után akár fél órával is.

Ugyanannyi, sőt tobb dolga van annak, aki ilyet akar csinálni, mint egy élősnek. Ameddig élőben arra kell figyelni, nehogy eltéveszen egy apró dolgot is, ott ezt kell megtanulni és kitapasztalni, a stúdiósnak, aki popzenét akar csinálni, szép hangokat kell "gyártania", komplett hangtechnikát meg kell tanulnia, lennie kell valami fülbemászó, SAJÁT ötletének (nem ám feldolgozunk egy 80-as évekbeli popzenét), tehát érted. Attól, hogy a dallamok nem túl bonyolultak,nem azt jelenti, hogy ne lehetne jó.

Link to comment
Share on other sites

Hát akiket láttál a videókon, azok a studióban is nagyon ott vannak. A másik, pedig az, hogy a gitár lehet, hogy régi hangszer, de olyan nincs, hogy már 2007-et írunk és már nincs helye a zenében. Ez sztem elég hüle meglátás, a gitár többek között az a hangszer, amit soha nem fognak kispórolni a "zenéből". Azért mindent nem fog átvenni az elektronika. Odaveszne egy csomó tehetség.

Link to comment
Share on other sites

Rudess-nek a normál az a hosszú haj volt. Asszem, hogy a Train Of... óta nincs haja. Na ebből is látszik, hogy mind1, milyen haja van vkinek és milyen ruhában van mégis nagyot alkot a rock-ban és metal-ban, sőt Rudess neve mellett említhető már szinte klasszikus műfajban. A nagy zenakarok tagjai végigmennének az utcán, senki nem mondaná meg, hogy rock zenész, mert nekik nincs arra szükségük, hogy divatmajomként próbálják eladni magukat (Hooligans..., hogy nagyjából a műfajnál maradjak), persze vannak zenészeknek hóbortjai, pl Portnoy befestett szakálla, vagy épp befonja, de ezeket van, hogy magánéletben is úgy használja, ettől még nem lesz rosszabb és bunkóbb.

Link to comment
Share on other sites

"Nos a tucctucc is zene szerű, csak épp a hangszer hiányzik belőle, elég nagy mértékben"

De itt mondanám neki azt is, hogy a rock mégnagyobb tüctüc, tehát végképp hülyeséget beszél.

 

Igen énis erről beszéltem hogy mindigis lesznek műveletlen és igénytelen emberek...

A sztem te nem tudod mit jelent a tüc-tüc...

Felvilágosítalak ,hogy monoton hangzást jelent ami ismétlődik.

Érdekes egy jókis rock számban a szólózás ésaz imprózásis tüc-tüc? :D

 

Aki láma az láma ....

 

ROFLOL

Link to comment
Share on other sites

Én arról beszéltem, hogy vannak, akik nem tudnak túljutni az alapon.

Ha neked ezt jelenti, akkor le vagy sajnálva.. sajnos mindig is lesznek olyan parasztok, mint te, akiknek csak agyba-főbe tört ütem létezik, alatta cinncinncinnel.

Persze, biztos jó lenne, ha vennék egy dobszerkót, és agyba főbe ütném.. akkor érzem, igényesebb és műveltebb lennék.

Mindig nevetek az ilyeneken, mint te :)

Link to comment
Share on other sites

atmex ezzel magadat alázod :D

Mi tudjuk itt a srácokkal hogy mia jó,de te nem ismered be sőt még tovább is szidod.

Tanulj meg oltani kisgyerek :D

 

Nem minden rockszám "agyba főbe tört ütem"...

Te neked fogalmad sincs miaza rock és szidod ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...