Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Nem értem ezeket a topicokat ohgy miért kell a másik által kedvelt zenét ócsárólni. Igaz h én is tetme egy kis megjegyzést [diszk(n)ó zene], de azt se teljesen komolyan. Én meghallgatok a rokcon kivül mást is. Régi diszkózenéket, dnb-t, régi rap számokat. Bár iga zh eléggé ritkán...heti 1szer max ha hallgatok vmi mást rockon, metálon meg punkon kivül. Na mind1, több hszem itt nem nagyon lesz, max ha megint látok vmi igazán "jó" kommentot.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Az a baj, hogy vannak nhányan, akik úgy gondolják, hogy nekünk csat a tüctüc jár a fejünkben.. Pedig a hazai klubzenészek közül a kettő, aki talán legjobban érti a stílust, az egyik jazz zenész, a másik 'hegedűművésznek tanul' a zeneakadémián. Egyszer a jazzest megkérdezték, miért nem csinál egy jazzes diszkót, azt válaszolta, hogy nem fog, mert mind a kettőnek megvan a maga varázsa.. És szerintem ez a mondat tökéletes arra, hogy befejezzük ezt az értelmetlen vitát, ami már-már fikázássá fajult a néhány érveket is tartalmazó hozzászólás után (köszönet horty911-nek és a többieknek értük!)

Úgyhogy mostantól én vagyok a technorocker, akár tetszik, akár nem :P

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a megtisztelést Atmex-nak... Én nem fikáztam amásikat, hanem a rock mellé sőoroltam érveket, a kettő nem ugyan az. Van olyan, aki lehányja az általa utált (vagyis nem ismert stílust), de megmagyarázni nem tudja, hogy miért, én nem ez vagyok sztem, de ha tévedek, akkor legyél boldog.

Link to comment
Share on other sites

Nekem egy (szerintem) hülye kérdésem lenne, mégis valahogy elgondolkoztat, és megkérnélek Atmex válaszoljál nekem mert te azért benne vagy a témában.

Miért van az hogy egy ilyen nagyon nyomifejű meg gyárilag hülye kinézetű csákó ha diszkós lesz, olyan csajokkal jár, amit kb. a playboyban látunk, aki meg jóképű, és rocker lett, annak sokkal nehezebb lányügyileg a dolog mert a lányok nem akarják?

Link to comment
Share on other sites

Hali Neszton!

Nem tudom, de nekem minden esetre a rocker lányok jönnek be (na nem a nem divat fajta term.) : )

De szerintem egyébként ez pont fordítva van.. :) egyik lány osztálytársam múltkor pl. ilyen sms-t írt: "..hát igen, jön a nyár, izmos rockersrácok, oh..".

Viszont ha mégis szeretik a dídzséket a lányok, akkor szerintem az csak azért lehet, mert a dizsikbe főleg kiscsajok járnak (még ha felnőttek is), akik még nem tudják eldönteni, milyen értekek kellenek nekik valójában. Ők azok a (tipikus) plázacicák, akik a barátnőikkel együtt elmennek egy klubba csak azért, hogy pár fiú nyomuljon rájuk, akiket aztán lerázhatnak. Természetes, hogy felnéznek a DJ-re, hisz csak ő emelkedhet ki a sok nyálcsorgató közül. De ha esetleg (nem diszkóban) összefutnának "életük párjával", nem tudnák, mihez kedjenek... Akinek ilyen lány kell, az tőlem nyugodtan lehet dídzsé meg a falu bikája :D

Link to comment
Share on other sites

Hát én nem járok mindig feketében, de előfordul... azt kérdezik sokan hogy gyászolunk? :D Talán annyira nem is hülyeség, pl én a mai világot már gyászolom :D Az ember tönkre tette a saját otthonát, szóval van mit gyászolni.

Szeretem a fekete színt, nincs köze a zenéhez, láttam én discosokat is feketében.Nem talpig :D A talpig feketét nem szeretem.Meg a bandás pólók sem jönnek be mert abban olyan tipikus rockernek néznek és akkor azt gondolják hogy egy bunkó paraszt vagyok, mert ugye így terjeszti a sok iq bajnok hogy aki rocker az büdös, hülye, és beszól mindenkinek.Elég hülyén jött ki a mondat, nem azt akartam mondani hogy aki bandás pólót hord az paraszt :D

Mondjuk nem érdekel hogy mit mondanak mások a ruhámról.Pl amikor nem volt ilyen rohadt meleg, hanem kicsit hűvösebb volt felvettem egy sapkát ami ...hát "téli sapka" de nem olyan vészes, anyám azt mondta hogy nehogymár így menjek az utcára, ki fognak röhögni :D Nem zavart, sztem jól állt :lol:

Link to comment
Share on other sites

Én igazából sosem értettem, hogy mért öltöznek a rockerek feketébe. Én is a rockot szeretem(a nevem ne tévesszen meg senkit) ,de mégsem járok feketében meg acélbetkóban, hanem oylat veszek fel, ami tetszik akár még rózsaszín pólot is. Szóval nálam az öltözködés és a zene nem nagyon függ össze.

azért mer teccik nekik a szin, én rockot hallgatok de nem járok full feketébe

Link to comment
Share on other sites

És a Comfortably Numb-ot vagy a Honfoglalást? :D Ez az a pont, amikor megáll a tudomány, mindenki el van szállva, hogy ismerem ezt a számot, persze, hát Dj ... vagy Kozmix az előadója, miközben kis taknyos senkik voltak ezek a "sztárok", amikor az általuk feldolgozott dalok megszülettek vagy már több évtizede éltek. Pont egyik Megadeth interjúban olvastam a következőt, amit "Mega" Dave Mustaine nyilatkozott: bármilyen zenét csak akkor szabad feldolgozni, ha bele tudod vinni a saját érzéseidet, stílusodat, tehát tudsz hozzáadni vmi pluszt. Ő ezt értette az egyik saját számára: A Toute Le Monde, amit az új lemezre felújítva (nem remix, újra felvett) feltette és tényleg jó lett, mert még saját magán is tudott javítani. És ha vki fel akar dolgozni egy nagyhírű, sikeres számot, akkor ahhoz csak alázattal és tisztelettel szabad nyúlni, abban a gondolatban, hogy nem elrontani fogja, hanem saját világába átültetve jeleníti meg. Vannak olyanok is, akik egy számot, esetleg egy albumot aljátszanak és megpróbálnak a teljes azonosságra törekedni, ezzel is mutatva a tehetségüket és hozzáértésüket a zenéhez. De az olyanoknak nehéz feldolgozni is bármit, akiknek nincs is meg az a saját zenei világ, az amitől a többi előadótól, együttestől különbözne.

Link to comment
Share on other sites

Ez bizony úgy igaz, ahogy mondod, horty911.

 

Vegyük például a szegény éjjel érkezemet: az egy nagyon jó ballada, talán valami melankólia is volt benne. Erre jött valami dj és valami borzasztó bulizós számmá írta át, nem vette figyelembe azt a tényt, hogy ez a szám nem ezt érdemli.

 

Na ilyenekre mondom azt, hogy Igazságot a Zenének!

Link to comment
Share on other sites

Csakis Rock! azt nem értem hogy mi a jó a diszkóban az a nagy büszkeségük hogy valami csaj rá "nyekereg" a "zenéjükre"?!

meg a rock hoz tehetséges emberek is kellenek nem pedig a legdrágább zeneszerkeztő program...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...