Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Én Hard-os gyerek vaok'!!! HARDTRANCE HARDHOUSE HARDCORE HARDDANCE!!

De nincs bajom a normális rock zenével se!!!Elmegy a fülem mellett,és nem zavar!

Amúgy itt nem csak a rock,Disco páros áll nagy ellentétben hanem a rock rap disco!! Ez a 3 stílus nagyon más és egyben hasonló is egy picit, persze ha az embernek van füle az meg is hallja!!!!

Személy szerint én embereket nem diszkriminálok azért mer' más zenét szeret, Bár kivétel erősítí a szabályt:TOKIO HOTEL XD

Link to comment
Share on other sites

Bocs, ne keverjük azért az izléseket ilyen, hogy rock-ban és disco-ban közös dolog lenne, az sztem elég nagy tévedés, esetleg nagyon apró dologban, talán, hogy mind2-t zenének hívják... Vagy ha arra gondolsz, hogy van egy Pink Floyd feldolgozás és abban is van gitár és az eredetiben is van gitár, akkor az nem közös, hanem csalás és egy mocsok dolog egy ZENÉT elrontani.

Link to comment
Share on other sites

Nah itt van egy kis érvelés a rock mellett amit még régebben írtam a rockvstechno weboldalra, csak annyira sz*r hogy nem tudtam elküldeni :D de akkor ide most bemásolom.

 

Aki csak azt bírja hajtogatni hogy a rock igénytelen műfaj de nem tudja alátámasztani érvekkel az egy szánalmas ember aki nem fogja fel hogy miket beszél.Ez olyan mintha azt mondanám hogy a a kvantum fizika a pogácsasütésről szól, közben halvány lila gőzöm sincs hogy mi a görcs az.Szóval erről ennyit.

 

"a technohoz semmilyen zenei tudás nem kell" -- ehhez annyit fűznék hozzá hogy az ilyen összevissza mixelős cuccok esetében tuti hogy így van, mert melyik balfék ne tudna olyat csinálni egy hangszerkesztő programmal amikkel tele van ma már az internet.

Egy teljesen új, és eredeti számhoz elismerem hogy kellhet zenei tudás, de az egyáltalán nem a helyszínen játszódik.Ez alatt azt értem hogy otthon a DJ bácsi vagy nem tom hogy hívják azt aki csinálja ezeket, azt fogja és a stúdiójában szépen felvesz mindent, ha elrontja felveszi még1x és holnapra már el is felejti hogy mit hogyan csinált.( oké nem biztos hogy elfelejti, de akár ez is lehetne) Míg egy egy igazi rockbanda aki nem pléjbekkel és tátog meg egyéb szánalmas dolgot csinál a színpadon, az ott élőben produkál egy már előtte jól megtanult begyakorolt dalt, és több ezer ember előtt ezt be is mutatja.SŐT, a tehetséges zenészek improvizálhatnak is és nincs két ugyanolyan koncert.Na EZ teljesítmény és ez az ami nincs meg egy tiesto koncerten...vagy minek hívjátok.

Mert Tiesto mit csinál?

http://www.youtube.com/watch?v=9rqZ5SisGsc

Szépen elviszi a kis CD-jét amin rajta van a zene, beteszi a lejátszóba megnyomja a play gombot és onnantól kezdve ugyanazt csinálja mint a többi ember aki nem a színpadon áll, kivéve hogy 2percenként tekerget ott néhány potmétert.

 

Míg ittvan egy Metallica koncert részlet ami sztem nem a legjobb de még itt is több dolgot csinálnak mint Tiesto egy évben összesen.

http://www.youtube.com/watch?v=AXLXAI-Kl_E

arról nem is beszélve hogy 4en egyszerre sokkal nehezebb játszani mint egyedül, vagy egy gépről lejátszani a már előre felvett számot.

Módosította spirituell
Link to comment
Share on other sites

ja... azért élőbb egy rockkoncert mert sosem ugyanaz az előadás mert biztos hogy egy kicsit másképp játsszák ugyanazt a számot és ezért jobb ;) tiesto (hamár emlegettétek) szokott társalogni a közönséggel vagy bármelyik egyéb DJ? hát nem hinném legfeljebb egy MC vagy valaki akinek van kedve pofázni ^^

Link to comment
Share on other sites

"Disco" Light kólától a hard rockig (rock mint szikla, nem a stílus :P) Na szal érthetőbben a lájtostól a "keményig" akármi bejön. Magyarok kizárva. Rock... Hát... Meghallgatom azt is.... De csak Static-X, SOAD, és ennyi. Ja meg Limp Bizkit. Az ilyen őskövületeket nem szeretem. Ja és sz*rok bele ha nem rock együttesek amit írtam, nekem azok maradnak :P

Link to comment
Share on other sites

Mitől maradna neked rock a Limp Bizkit és a SOAD, mikor még akkor sem volt rock, amikor te megismerted? Képzavar... Én csak attől vagyok kiakadva, hogy így-úgy rocker vagyok és imádom a Linkin Park-ot, Tokio Hotel-t meg a Blink-et, aztán közben egyik sem rock + elég gáz mindegyik és ezt most nem konkrétan értem az itt levőkre, hanem általában, de ha valaki magára veszi, akkor legalább beismeri a tévedését. És akinek nem Inge, annak Jürgen... :D

Link to comment
Share on other sites

b4m!

 

Egyet értek, az a helyzet, hogy kicsit megíjedtem annak láttán, hogy épp egy Metallica számot raksz be példának, mert én mondjuk egy Pink Floyd-ot tettem volna be, de jó választás volt ez a szám, ugyanis a tudatlanok azt hiszik, hogy a Metallica csak öldemganyá és alkoholista buta zenét játszik (mert az okosok így hívják) és íme a pofon, ugyanis ezen a videón a fiúk teljesen átszellemülve játszanak, akár lehetne egy Santana vagy Satriani koncert is, és ez mutatja, hogy ezek a ZENÉSZEK nem csak egy stílusban tudnak alkotni élőben, hanem ekár 2-3-ban is és teljesen profin és már 20 éve. Ő esetükben jelenleg még csak 20, de ha megnézzük az Omegát, akik idén 45 évesek, ő és a Rolling Stones a 2 legrégebben alakult zenekar, de az teszi őket naggyá, hogy még mindig él a banda és működik, mert ugye nem egy banda alakult meg akkor, mint ők, de nem maradtak ennyi ideig együtt. És azért rájuk újabb 45 év múlva is kristály tisztán fognak emlékezni. Asszem ennyi. Lényegébe az van.

Link to comment
Share on other sites

Igen, nagyon jók, és az orion az egyik legkirályabb számuk!Még Cliff Burton-nel írták (R.I.P.)

Sajnos a St. Anger album már elég...hogyismondjam, gáz lett.Az már nem igazi Metallica, sajnos.De még mindig jól zenélnek, max annyi szokott gázos lenni hogy James néha eltolja az ének improvizálást, és kicsit gagyi lesz, de játszani még mindig királyul játszanak.

Link to comment
Share on other sites

A Metallica több mint 25 éves! És az egyik legprofibb rock zenekar.

 

Igaz! Viszont a Master Of Puppets az 20 éves, akkor azzal kevertem. És hát ugye jön az új album hamarosan. Azon remélhetőleg növekedő tendenciát mutatnak majd az elvárások kielégítésében. Most jó hangulatban van a banda, több helyről ez volt olvasható és hát még nem hallottam vidám metal albumot, de hátha felszabadultabb lesz, mint a St. Anger, de azért ne legyen Load vagy ReLoad, legyen egy új Metallica, ugyanis egyik lemezük sem hasonlított a másikra, ebben nagyok voltak, pont, mint a Dream Theater és még is tudjuk azt mondani, hogy ez nem Metallica-s vagy Dream Theater-es habár mind2nek van 8-9 lemeze mégis különböznek egymástól, de mindegyiken meg van a banda védjegye. Azért Tiesto erre nem képes.

Link to comment
Share on other sites

Tiesto traffic című számáról annyit írnék hogy jó lenne úgy az alap dallam, csak az a gáz hogy mindössze csak annyi van, és az ismétlődik 3 percen keresztül.Elég uncsi <_< De szinte már bosszantó hogy semmit sem csinál ott a nagy szinpadon, csak a magasba emeli a kezét és rázza magát.Ettől vannak úgy oda annyian?Ez az a nagy színvonal?

Link to comment
Share on other sites

Tiesto egy fenét színvonal. Nem neki kéne a dobogón állnia. Azt nem szeretem ezekben a zenékben, hogy tele van sok kis "egyszerű" hangból, utána az a jobbik eset, ha ki lehet venni valamit a dalból. Én inkább olyan zenéket szeretem, ahol a "keveset, de azt jól" elv érvényesül.. A Beatles csak 4 sávon rögzített, de azt jó cuccokkal.

Különbségek vannak a két stílus között. Amíg a rocknál inkább a dallamok, ütemek, dallamvezetés megalkotása a főbb, a disconál inkább a hangszerek egymáshoz való viszonya, a minél teltebb "hidegrázósabb" hangzás elérése, miközben term. figyelni kell ugyanúgy a dallamra is. Sztem fontos mg az is, h a rock folyamatos, a trance viszont alapból felépül és lebomlik, felépül majd leomlik.. a zeneszerkesztési módra gondolok. De ha egy rockcsapat a zenéjével komolyabban akar foglalkozni, mondjuk ki szeretné adni, akkor bizony ugyanannyit kell vele a számítógépen sz*rakodni, mint a disconak, ha igényeset akar. És a rock sem készül más programokkal, mint a disco, higyjétek el. Sőt, ugyanúgy mindkét stílus hangjai rezgésekből állnak. Csak lehet, hogy ez a hullám éppen így, a másik meg úgy néz ki.

 

Szerintem tök felesleges ezt vagy azt a stílust jobbnak tartani vagy lehúzni. Akik meg ezt csinálják, inkább próbáljanak meg egy kész terméket összehozni diszkóból vagy rockból vagy bármi másból. Nem lesz könnyű..

 

Diszkóból meg van nagyon sokféle stílus. Én pl. a 2004-2005-ben kialakult irányt kedvelem.. azóta sajna el lett csúfítva :(

Akit érdekel, nézze meg ezt:

http://www.speedyshare.com/523761430.html

(ez nem az erdeti, az szerintem se túl életteli!)

De ne csak az elejét, 1:20-nál kezdődik "valójában", de inkább 2:20-nál a dallam, mert azt a vokált már kissé unom, de a dallamról szerintem innen néhányan el se tudnák kpzelni, mennyire kifejező tud lenni. Nem lehetett könnyű azt sem megírni!

Szerintem EZ (volt) az igényes, ha diszkóról beszélünk. Mert itt nem az a cél, h marha komoly dolgot próbáljunk a nagyközönségre "rásózni" (lásd Tiesto), inkább arról, hogy tegyük jó kedvűvé az embereket, és ez a legnehezebb azért.

Módosította spirituell
Link to comment
Share on other sites

Igen, sztem mindenki jól tudja hogy egy rock számnak hogy folyik a felvétele.De azért az előadásmód mégiscsak sokat változtat a dolgokon.

Nem jobb 4-5 vagy több zenészt a színpadon látni, mozogni, ugrálni, pózolni :D vagy f*sz tudja, mint látni egy krapekot aki felmászik a színpadra beteszi a lemezt aztán had szóljon, és végig csak táncol (amit a többi ember is csinál) meg néha tekerget ott vmit.

Egy ügyes rockbanda úgy alakítja koncerten a zenét ahogy akarja.

 

Na leszedem a cuccot amit linkeltél és majd szerkesztem a hsz-t.

 

szerk: nah meghallgattam, a címe ismerős volt, már láttam msnen hogy sokan hallgatták.mind1 nem ez a lényeg.

Szóval, kb 0:50ig totál egyhangú, aztán jön egy rövid dallam, és talán 1:20nál elkezd mondani vmi ilyesmit: "je je jo jo, nyomjuk ezt a sz*rt" :D aztán egy csomó hang be van vágva, aminek nem sok köze van a dal mondanivalójához... apropó, ezután jön a mondanivaló, ha ez az.Hát azthiszem, hogy ez a téma már eléggé uncsi.Mert én is hallgattam kb 4-5 éve ilyen zenéket is mindegyik két ember kapcsolatáról szólt :D arról nem is beszélve hogy 9 sor van az egész számban, ez lemegy kb 2szer az egész számban.Nah utána jön egy dallam aminek egész jó a hangulata csak az a baj hogy töményen ez megy úgy kb 1 percen keresztül (és ehhez képest rövid) és aztán újra hallhatjuk azt a bizonyos 9 sort, majd megint ez a dallam megint kb 1percig (most nincs kedvem lemérni) aztán ahogy mondtad "lebomlik".

Hát oké, ha az emberek élvezik és nem vágynak ennél többre, összetettebbre akkor hallgassák.De pl egy profi gitáros egy improvizálás alatt legalább 100x ilyen hosszú és változatos dallamot játszik.Egy 3-4 perces számból csinálnak 9 percet, ott helyben.

Link to comment
Share on other sites

Igen, ezért próbáltam valahogy kifejteni, b4m, hogy nem ugyanaz a célja a két stílusnak egyáltalán. Ennek a stílusnak, amit mutattam, az a célja, hogy legyen fülbemászó, kellemes hangzású, "szabályos" menetű, mivel a producereknek itt egyáltalán nem titkolt szándékuk az sem, hogy el is adják a zenéiket ;) Ezért is szól mindig szerelemről, bulizásról, stb.. Ezt könnyebben emésztik mindenhol. Meg aztán a rocknál ugye az ének az egész alapjául szolgál, addig a németeknél csak fokozza a hatást (ezért szokták egy terccel feljebb is vinni a női vokálokat, úgy érzékibb, bár sztem abszolút nem)

Sőt, az egész stílust hivatalosan "commercial trance-nek" nevezik, ami kereskedelmi trance-et jelent v ilyesmit.

A legtöbb szám ugyanígy épül fel, szóval itt inkább a technológia/technika a lényeg, és hogy minél tovább megmaradjon az emberben az adott szám, miután meghallotta. (mert aztán többet akar, és a többit is megveszi majd, stb..)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hát a mai világra mindenki máshogy reagál.Van aki inkább elzárkózik, el akarja felejteni a sok k*csögséget ami ma folyik a világban, inkább bulizik, és úgy fogja fel az életet hogy "élj a mának".

De sztem gondolni kell a jövőre is.És vannak akik a zenén keresztül lázadnak, és tiltakoznak azok ellen a bizonyos k*csögségek ellen (így lágyan kifejezve).Ez a rcok, persze vannak bulizós rock számok is, mert ugye az is kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lehet nem megalapozatlanul írta, kiváncsi lennék a véleményére ^^ Mitől igényesebb a disco zene mint a rock?

De egy biztos tiesto zenéje marhára nem igényes :D le is írtam, ezért nem írom le még1x hogy miért.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...