Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Hát horthy baártom eléggé elvagy szálva magadtól... Létezik igyényes elektronikus zene is azért mert te csak rock zenét halgatsz attól sztem nem kell más stíusát fikázni... (ezalatt nem magamat értettem :D) Mindenki ezt halgat amit akar...

Mellesleg megjegyzem hogy én a legtöbbet: ska, jazz, blues, dnb, minimal, rock, metalcore, sceamocore és alternatív zenénet halgatok..

Amit viszotn én sem nagyon tudok elviselni az a bank-ban lévő diszkós zenék... Ja és crazy frog na isten ments!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Igazából én is mindent meghalgatok, kivéve az ilyen tuc-tuc zenéket amitől szétmegy a fejem, a discoval meg az a bajom hogy a legtöbb számnak nincsen semmi valós tartalma, csak benyomják a tuc-tuc gépet aztán rákevernek egy számot és sajnos itt kimerül az egész. Vannak akik nem ezt csinálják, de mondjuk azok nem ezek a könnyen eladható "valamik"

 

 

a korszak zaklatott lélektani állapotát viszont tökéletesen jellemzi :( kiüresedett tartalom, látszat 'dübbenések'. Dj reszket rángatózik a pult mögött, s közben mondják mellette, h. fűű de jól érzi :) ez az én véleményem, lehet vele nem egyet érteni, ez van.

Link to comment
Share on other sites

Hát horthy baártom eléggé elvagy szálva magadtól... Létezik igyényes elektronikus zene is azért mert te csak rock zenét halgatsz attól sztem nem kell más stíusát fikázni... (ezalatt nem magamat értettem :D) Mindenki ezt halgat amit akar...

Mellesleg megjegyzem hogy én a legtöbbet: ska, jazz, blues, dnb, minimal, rock, metalcore, sceamocore és alternatív zenénet halgatok..

Amit viszotn én sem nagyon tudok elviselni az a bank-ban lévő diszkós zenék... Ja és crazy frog na isten ments!

 

Na erre csak ennyit válaszolok és ezt már egyszer leírtam: "És most nézzük miket hallgatok: igen, hallgatok rock-ot és metal-t, továbbá meditációs zenét, klasszikus zenét, blues-t, jazz-t, egy hangszerre épülő instrumentális zenéket (ez olyan, hogy pl a frontember fuvolán játszik vagy csak egyszerűen az énekes szerepét egy gitár hangja veszi át)." Ismered Mike Oldfield-ot? Ha nem akkor hallgass bele utóbbi lemezeibe és kiderül, hogy nem csak rock-ot hallgatok.

 

ui: Ja, és ha megpróbálod leírni a nevem, akkor lécci legalább azt írd le pontosan még ha a számot nem is írod utána. Előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Szegény horty911 már hányszor leirta, hogy milyen zenéket hallgat :D

Mér kezd idegesíteni, hogy nem olvasnak vissza az emberek. Rögtön fikázni kezdenek.

 

Számomra mindörökké az lesz a véleményem a discokban menő duc duc zenéről, hogy gépzene és nincs benne semmi emberi......

 

off:már most rettegek, mert b.nőmnek megigértem, hogy elmegyek vele egy discoba :( :( :( jesszus remélem kibirom. Mikor utoljára voltam dicboban akkor 10 perc után fájt a fejem és ki kellett mennem.

Link to comment
Share on other sites

Az igényes rockzene a nyerő. Főleg h én is gitározom. De nagyon szeretem az IGÉNYES D&B-t és az IGÉNYES hardtechno-t. Mindkettőnek megvan a maga szépségre. De bevallom mikor beraknak egy roxyDJ-t feláll a szőr a hátamon. Az a húsz perc folytonos TUC-TUC még rock zenéből is néha már sok. (Persze ez nem vonatkozik a jó öreg Iron Butterfly-In A Gadda Da Vida-ra). És szerintem az az abrreált aki csak egyet hallgat. égész nap vagy a tuctuc megy a fejében, vagy a hörgés. Az az igazi kifinomulut zenehallgató, aki minden műfajban megtalálja a szépséget, és válltozatosan hallgatja a zenét.Én például el nem tudom képzelni, hogy a bátyám hogyan tudja ugyanazt a system számokat hallgatni a kemény 64megás lejátszóján. MÁR VAGY EGY ÉVE. ÁÁÁÁÁÁ

Link to comment
Share on other sites

(Persze ez nem vonatkozik a jó öreg Iron Butterfly-In A Gadda Da Vida-ra)

 

 

Egyetértek veled, bár nem muszáj minden műfajból kedvencének legyen valakinek, de azért ne hallgassa mindig ugyanazt, vagyis hallgassa, ha akarja, de én legalábbis nem egyfajta zenét hallgatok egyfeszt. Azért emeltem ki az az egy mondatot, mert a nagy terjedelmű rock számok vagy más műfajúak legtöbbször kevésnek tűnik. Azért unalmas a 20-30 perces tuc-tuc, mert ugyanaz megy benne elejétől végéig, ha pl megmézed a Transatlantic - All Of The Above számát, ami 30 perces vagy pl. a The Flower Kings - Stardust We Are számát, akkor kiderül, hogy abszolut nem unalmas, hanem még, még, tovább. Utóbbit ha koncerten játszák, akkor tuti nem ugyanazt játszák, mint az első koncerten, mert mindig kitalálják, hogy mivel tudnák kibővíteni, belepakolnak extrákat, 25 perc mellé odatesznek még 5-10 percet, viszont az a 25 perc, ami az eredeti hossz, szinte hangra pontosan megegyezik az albumon hallhatóval, a különbség csak az, hogy itt élőbe nyomják és mindig csak egy lehetőségük van eljátszani a számot, mert ha elrontják akkor tönkremegy a kokncert, bár ők akik zenélnek egy ideje, azok nem szoktak akkorát hibázni, hogy az még ne férjen bele, mert azért a technika ördöge mindenhol ott figyel. Elszakad egy húr, vagy valami gáz történik a színpadon. Tehát lényegébe az van.

Link to comment
Share on other sites

Nah először is én Hardstylet,hardcoret,DnB-t,Industry meg néha kis "disco"zenét hallgatok.Szóval kb elektronikus zenét.

-Nem tudom minek jöttek ezzel a Tuc-Tuccal nagy faszság,ugy is azt hallod amit akarsz,ha arra számítasz hogy tuc tuc lesz meg 1 darab szar az is lesz, próbáld meg nem elfogultan nézni a dolgot.Meg ez hogy 2perc 1 szám meg semmi tudás nincs benne,fogalmatok sincs mennyi küszködés kell ahoz mire metdusz csinálni 1 normális számot.

-Vissza térve a tuc-tuc ra én mondhatnám azt hogy a rock egy nagy értelmetlen idióta ordibálás de nem mondom azt mivel tudom hogy nem az minthogy a disco sem tucc-tucc.Mellesleg a Rap alapja is tuc tuc na de ezt most hagyjuk.

Ha nem hisztek nekem pénteken menjetek el egy ugy mondott "discoba" és próbáljátok élvezni-érezni a zenét és hagyjátok a baromságokat,szombaton meg menjetek pogozni és tomboljatok egy rock koncerten xD

Link to comment
Share on other sites

Ne idézd a közvetlenül elötted szólót! Köszi.

 

És ismét a nagy hibába esik az újabb áldozad. A rock nem arról szól, hogy ordibálnak benne és csak pogóznak a koncerten. Én tudom, hogy azok a számok, amik egy discobamennek, semmi zenei élményt nem nyújtanak, azoknak az embereknek, akik a hangszeres zenékhez vannak hozzászokva. Halál unalmas, amikor harmadjára nyomják be azt a rohadtul unalmas számot a disco-ba. És nem csak egyet, hanem többet is. A disco nem élő zene, a koncerten meg élő zene van. Azokat a koncerteket nagyívben elkerülöm (sztem nem csak én), ahol hörögnek, üvöltenek, pogóznak. Mert ők is azon a szinten vannak, hogy minél jobban szét legyenek verve, be vannak b@szva, mint állat és értelmetlen az egész. Azért a disco-k sem sokkal különbek, csak ott fehérnadrágos napszemüveges fiúcskák és plázacicák enyelegnek a táncparketten olyan zenékre, amelyeket ha egymás után tesznek be tökre olyan érzése van az embernek, hogy ennek se eleje, se vége nincsen mivel az a basszus, dübögés és tuc-tuc megy mindegyik alatt. És a rap-et is ugyanúgy utálom, mint a disco-t. Hát az, hogy mennyit szenvedtek vele, az a ti bajotok. 2 évet kell járni multimédia szakra és azalatt simán ki lehet tanulni egy ilyen program használatát. Ha elkészül a 2 perces szám, akkor azt ismétlitek, meg agyonmixelitek és kész a nagy mű. Erre büszke lehet az ember. És ezt nem kitalálom, akarva akaratlanul bármeilyik rádióban, szórakozóhelyen vagy zenecsatornán ilyenek mennek egyfeszt. Talán azért mondjátok, hogy rock-ban üvöltenek, pogóznak isznak káromkodnak, mert a szar magyar média csak azt adja és az értéket nem is ismerik. De ez már nem a ti és mi hibánk. Ez kell a népnek.

Módosította MetalGun
Link to comment
Share on other sites

Egy gyönyörű tehetséges gitárszóló mindennel felér. De hagyjuk meg, h ahhoz is kell tehetség h valaki minőségi D&B vagy techno-t összedobjon. De kétségtelen h valaki megtanuljon szépen zenét szerkeszteni akár számítógépen nem kell sok idő, de ahhoz h santana-érzéki módra eljátssz egy szólót, ahhoz jobb esetben is legalább kell 10 év.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Rock!

 

Nadepersze vannak még sok jó zenék.

Igazából nálam az a lényeg h Legyen vmi mondanivalója, kifejező legyen és

persze legyen vmi köze a hangszerekhez. (Nem, a keverőpult meg a lemezjáccó nem hangszer)

Az ijen Szerelem száll a szélben remixektől meg hivatalosan hányni tudnék.

Ha már disco akkor 70-80 as évek.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jó inkább a ctrl+z-s dolgot vegyétek semmisnek...nem tudtam rendesen kifejezni magam úgy hogy megértsetek :) De pl ha géppel csinálnak meg egy zenét még stúdióban is könnyebb dolguk van mert a gép tökéletesen lejátsza, viszont ha ember csinálja akkor elsőre nem biztos hogy olyan szuper lesz ezért újra és újra fel kell venni ami azért valljuk be nem valami jó móka.De értelmetlen dolog ezt magyaráznom hiszen teljesen más műfaj és máshogy csinálják, mint pl van olyan süti amit sütni kell van olyan amit csak bevágsz a hűtőbe :D és nem, nem találtam hülyébb példát :D

 

Manapság már a komolyzenéket is géppel csinálják! :D

Sokkal olcsóbb mint egy szimfonikus zenekart összerángatni, meg termet bérelni nekik.

Link to comment
Share on other sites

Inkább a rock... de nem az az alternatív, darkos, pesszimista fajta, inkább az amolyan... életvidám :D Na ezt jól megmondtam... Egyébként elhallgatok mindenféle zenét, minden stílusból vannak olyanok is, amiket szeretek, de hogy mitől, azt magam sem tudnám megmondani :) De disco zene azért nincs olyan sok, mert az szerintem tényleg mind ugyanolyan, nem túl változatosak... azért többségben akkor is rock :D

Link to comment
Share on other sites

Elektornikus zene: progressive , psy, house, ambient, dnb, techno, trance, electro ezek jöhetnek mind.

Néha: Kispál és a borz, Amorf ördögök, Portishead + hasonlók

Amúgy mindent meghallgatok ami jó. De hosszabb távon csak az Elektronikus zene.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szerintem ez az egész értelmetlen és egyben egy hülye vita!

A rockos-nak azt tetszik és a másik zenétől van hányingere, a másiknak meg a rock ér fel egyfajta kinzással..

 

És akkor a többi zenei stílust még csak megsem említettük, ergo nem is kell, ez igy van jó, nekem ez, neked az tetszik:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...