Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

hát azért percenként nem :D , de ha huzamosabb ideig jáccol vele, nyujtod a hurokat rendesen, akkor azért kicsit hangolni kell

jut eszembe a közeljövőben én is tervezek egy pickup cserét :) , sztem bill lawrence lesz, olyan amit dimebag is használt :)

de lehet h előfok lesz belőle, még nem tom. ti mit ajánlotok?

 

 

Akkor jó megnyugodtam :D

 

Én a pick up cserét ajánlom. Mer ha már van egy eleve jó hang cuccod akkor a pickup sokat dobhat rajta és lehet olcsóbban is meglesz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hát elöszöris Cort-ba nem rakák EMG-ket, mert azon szerintem nem sokat javítanak. Meg már az árukért + ha eladod a Cort-ot, már van pénzed egy új gitárra.

Link to comment
Share on other sites

a gitárosunk a cort gitárjába emg hangszedőket rakatott, elmondása szerint a magas hangok miatt... hallottam hétvégén tényleg jó lett így. szívesen megkérdezem neked hogy mit tett bele pontosan és hogy melyik cort modellje van neki.

amúgy ritkán játszik rajta, mert van neki egy arany színű Brian May gitárja és persze az sokkal komolyabb :happy:

 

más...

 

van valaki aki már festette a gitárját? mármint az egészet?

kíváncsi lennék a tapasztalataira.

tavaly festettem át a basszusom bordó volt és fehér fekete lett... idén újra fogom festeni. ha valaki tud esetleg mintát, ötletet vagy bármit mutatni szívesen várom. sok oldalt találtam már ami ezzel foglalkozik, de hátha van valami amit még nem láttam és érdemes megnézni.

mutatok képet milyen volt milyen lett:

post-17946-1231453717_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

a gitárosunk a cort gitárjába emg hangszedőket rakatott, elmondása szerint a magas hangok miatt... hallottam hétvégén tényleg jó lett így. szívesen megkérdezem neked hogy mit tett bele pontosan és hogy melyik cort modellje van neki.

amúgy ritkán játszik rajta, mert van neki egy arany színű Brian May gitárja és persze az sokkal komolyabb :happy:

 

más...

 

van valaki aki már festette a gitárját? mármint az egészet?

kíváncsi lennék a tapasztalataira.

tavaly festettem át a basszusom bordó volt és fehér fekete lett... idén újra fogom festeni. ha valaki tud esetleg mintát, ötletet vagy bármit mutatni szívesen várom. sok oldalt találtam már ami ezzel foglalkozik, de hátha van valami amit még nem láttam és érdemes megnézni.

mutatok képet milyen volt milyen lett:

post-17946-1231453717_thumb.jpg

 

Hu az jo lenne. Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

jó lett :) amúgy lakkra nyomtad rá a festéket, vagy előtte lecsiszoltad?

 

Elötte raktam rá. lefújtam fehérre, aztán leragasztottam úgy hogy körbe a szélét le tudjam fújni feketére, majd csiszolgatás, aztán dekorfestékkel festettem rá a mintát, utána már csak lakkozni kellett.

nem lett a legprofibb, de a következő biztos jobb lessz.

már szétkaptam a gitárt, hátulján már nincs is festék :) amíg nem készül el addig meg kénytelen vagyok a régit használni, az egy egyszerű samic basszusgitár ...

 

Demetria, holnap megkérdezem tőle, és este megírom hogy milyen cucca van és mit cserélt ki benne.

amúgy pont egy hete mutatta, tuti hogy cort-ja van és hogy emg-t rakott bele... de majd holnap pontosítom. szép színe van a gitárnak, matt sötétkék. nagyon bejön.

 

itt meg lehet nyálatcsorgatni:

http://www.simscustomshop.com/

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

az emg azért jo, mert rengeteg közepe van, és jol jönnek az üveghangok is. meg az is mellette szol h elég sokan használják :D

amugy a zenekarosokat kérdem, h szoktatok-e metronomot használni probán? tegnap ugy probáltunk, elég gyér volt :D jo sok helyen elbasztuk. de érdemes azzal gyakorolni, mert nagyon hasznos. főleg, h mostanában akarunk demot felvenni. ha meglesz rakok fel ide is pár számot :)

Link to comment
Share on other sites

Demetria, megkérdeztem a srácot. szóval: Cort x6-osa van, a húrlábhoz egy EMG-Hz-t rakott. a középső gyári maradt az első pedig egy Seymour Duncan pickup, aminek a pontos típusát nem tudom...

ennyi :)

 

 

 

Metronóm... :D én nagyon szeretem. tanárom máshogy nem is enged gyakorolni csak metronómmal. muszáj

Link to comment
Share on other sites

annak a hátsó EMG-Hz-nek nagyon metál hangja lett.. igazi sikítós szólókat lehet vele... bár nekem az első Symour Duncan jobban bejön a dögös, jazz-es-blues-os hangjával.

valamit magyarázott még a srác hogy ellenfázisba lettek kötve a középsővel, de ehez én nem értek, basszusgitáron kicsit másképp mennek a pickup-os dolgok.

 

 

alakul hogy milyen lesz a gitár festése, rakok be róla egy képet:

Gitár Eleje

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

kérek mindenkit, aki úgy gondolta, hogy Slash, Satriani, vagy hasonló gitáros a példaképe, klikk ide és meg fog változni a véleménye!

 

http://www.youtube.com/watch?v=XAg5KjnAhuU&eurl=http://www.kreten.hu/comments.php?mid=8275&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

az emg azért jo, mert rengeteg közepe van, és jol jönnek az üveghangok is. meg az is mellette szol h elég sokan használják :D

amugy a zenekarosokat kérdem, h szoktatok-e metronomot használni probán? tegnap ugy probáltunk, elég gyér volt :D jo sok helyen elbasztuk. de érdemes azzal gyakorolni, mert nagyon hasznos. főleg, h mostanában akarunk demot felvenni. ha meglesz rakok fel ide is pár számot :)

hát... nemvágom, sztem nem igen hallanánk a metronómot :D vagy rákötitek egy rohadtnagy hangfalra és onnan szól a metronóm? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

képzeljétek, tegnap volt nálunk a cool head clan. beszélgettünk a moliccsal, hatalmas arc(minden értelemben :D ),és mesélte h voltak szerbiában egy olyan helyen, ahol nem volt a müv háznak oldala :D , megkérdezték, h miért, és kiderült azért, mert előző héten kilőtték :D :D

meg a gitárossal is dumáltunk, jol berugott a végére :D itattam vele házi páleszt

aztán hivott minket az előzenekaruk pestre jáccani, montuk simán. (olyan jo érzés dicsekedni :D )

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nemrég vettem egy új Ibanez GRG170DX-et, és szeretnék mostanában venni egy erősítőt, ami megállná a helyét egy próbahelyen vagy egy kisebb koncerteken is. Milyeneket ajánlanátok? :)

 

Elég sokféle stílusban szeretnék majd gitározni a Pszihedelikus zenétől kezdve, a progon keresztül egészen a Black-metálig :)

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Nektek mi a véleményetek a Dean Vendetta XM-röl? Van v.kinek tapasztalat vagy v.mi? Egy Harley Benton hbl 200 bk után mekora váltásnak számítana, mennyire lenne érdemes megvenni?

 

# Paulowinia test

# Jávor nyak

# Rózsafa fogólap

# 2 db humbucker

# Testen átmenő húrok

 

post-37459-1232890594_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Játszani nem játszottam rajta, de sokan a BC Rich Assassin-hoz hasonlítják, arról meg pozitív tapasztalataim vannak. Egy HBL után meg biztos tetszeni fog. Mennyibe fájna?

Link to comment
Share on other sites

Hát attól függ, hogy honnan veszed... Németországban 700 euró körül forog, eBayn Angliában 450 font körül. Magyar árról fogalmam sincs. Hát a Vendetta kicsit olcsóbb. Hol ennyi?

Link to comment
Share on other sites

háááát sztem inkább 60W ...persze az drágább is.és kis koncikon megállja a helyét.én 60W-os line6 -en szoktam játszani éshát van benne hangerő :D

konkrétabbat nem tudok mondani, nézz körbe, hogy mi mit tud és ha már kinéztél egyet akkor arról kérdezősködj, hogy kinek mi a tapasztalata vele kapcsolatban.nem feltétlenül itt, mert nem írunk ide olyan sokan, hogy biztosan legyen vki aki már próbált hasonlót.

 

Németországban 700 euró körül forog, eBayn Angliában 450 font körül. Magyar árról fogalmam sincs. Hát a Vendetta kicsit olcsóbb.

kicsit olcsóbb :D úgy százezer forinttal :lol: 700? az kb 200 000 Ft a 450 font meg kb 137 ezer úúgyhogy az eBay nyert, ha nem nézzük a szállítást. a dean gityókról hallottam jókat, de nem gondoltam, hogy ilyen olcsók.valószínű, hogy egy harley benton után érezhető lesz majd a különbség.legalábbis elméletileg így kéne lennie.

Link to comment
Share on other sites

Köszi

 

Egyelőre ezt néztem ki:

http://www.hangszerdiszkont.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=558&category_id=331&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=38&vmcchk=1&Itemid=38

 

Ez 30W-os, most erre lenne pénzem, de lehet gyűjtök még, és akkor megveszem az 50W-os testvérét :) Vélemény? :)

Link to comment
Share on other sites

Marshall-t én se ajánlok ha fontos a hangerö. Basszerosunk azon nyomta, és hogy hallatszon, úgy fel kellett tekernie a hangeröt hogy teljesen szétesett a hangja. Bár lehet hogy csak az az egy modell ilyen, de ha csaty is azt mondja...

 

Mennyi pénzt tudsz áldozni rá? És kombó kell, vagy fej?

 

Amúgy én egy Fender G-DEC Junior-on gondolkozom mint gyakorlóerösítö. 129 ejró. Valaki használta már?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...