Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

hello nem tudom h aktuáli se még, de én a grg 270-et ajánlom. most pénteken próbáltam ki és nagyon jó hangja van. több stílusban is.. egy kis torzitó rá és elájulsz a gyönyörüségtől

 

Hali igen még aktuális. Kösz a véleményt, mindegyik számít :) de már eldöntöttem én is hogy grg lesz :)

 

 

Sziasztok!

Gitárvásárlás előtt állok, de nem igazán tudom hogy milyet érdemes venni... Eddig szintetizátoroztam 3 évig, de mostmár gitározni szeretnék. És hamár gitárt veszek akkor jót szeretnék venni... Metal zenét szeretnék majd játszani (pl Limp Bizkit, Marilyn Manson, Rammstein,...)

Kinéztem négy gitárt, ajánlanátok valamit, tudtok róluk valamit? szépen szólnak? 2-3 évet kibírnak?:

IDÉZET

1. Stagg I-400 Heavy IFR

2. Fender Squier BULLET Strat RW BK

3. Fender Squier AFFINITY Fat Strat BLK SPRKL

4. Cort X2 BK

 

A Squier-ről sokan mondják hogy nagyon gerjed, a Stagg állítólag tanulógitár, a Cort pedig ezért tetszik: Nézzétek!

Hogyha tudtok valamilyen más jobb gitárt azt is szívesen várom (ha lehet max. 50ezerig mert nemrég vettem szintetizátort és most csak 80ezerből költekezhetek gitárra és kiegészítőkre sad.gif )

 

Előre is köszönöm

 

 

Hali! szerintem ha metal-t akarsz játszni akkor inkább a stagg és a cort között dönts. bár inkább a cort szerintem :) squier-ok szerintem annyira nem metal-ra való gitárok.

Link to comment
Share on other sites

Igen, de ez attól függ, hogy milyen metál.Mert pl heavy és power metálban szvsz nagyon jó ha a magas hangok erősen szólnak.De pl nu metálnál inkább a mélyen van a hangsúly.Szal mindenki a saját ízlése szerint állítgassa, és ahhoz passzoló gityót vegyen.Mondjuk nu metal fender squier gityóval D-be vagy C-be hangolva :mellow: háááááááát.Nemtom, nekem picit fura.Nem vágom miért, de egy strato lehangolva kicsit olyan ellentmondásosan hangzik.Mintha az nem olyanra való gityó lenne.És hát a Limp Bizkit, Manson, meg a Rammstein inkább nu metal.

De lehet ez vmi hülye rögeszme :D Egy les paul, sg féle gityóhoz már jobban megy a lehangolás.Talán azért gondolom így mert azok erősebb gitárok.

Bár asszem egy SOAD koncerten láttam hogy Serj Tankian egy stratocasteren játszik, csak nemtom már hogy le volt e hangolva.

Mindegy inkább ne törődjetek velem XD

Link to comment
Share on other sites

b4m, a gibson azrét jobb metálra, mert abban humbi hangszedők vannak, és az vastaggabban szól ugye.

norbi a superstrato forma az konkrétan metálra lett kitalálva :) egész pontosan a jackson találta ki, és kezdte sorozatban gyártani az ien formáju modelljeit, rögtön az első modellektől kezdve.

Link to comment
Share on other sites

b4m, a gibson azrét jobb metálra, mert abban humbi hangszedők vannak, és az vastaggabban szól ugye.

norbi a superstrato forma az konkrétan metálra lett kitalálva smile.gif egész pontosan a jackson találta ki, és kezdte sorozatban gyártani az ien formáju modelljeit, rögtön az első modellektől kezdve.

 

 

Akkor azért über metal forma :D lehet én is jackson mellett kötök ki :D jackson js30rr jacksonjs30rrblack7cs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hopp, rosszul néztem.

"...although Eddie Van Halen may not have been the first to remove the bridge pickup, enlarge the cavity and replace the pickup with an old PAF, he was the one who made this ‘brown’-sound popular."

-Thomann.de

 

Amúgy ma játszottam egy Ibanez JEM Universe-n, és mit mondjak... jobb gitár még nem volt a kezemben. Valami eszméletlen jó!

Link to comment
Share on other sites

Ha bandát kéne mondani akkor mondhatnám hogy Sum41, de ez így nem lenne teljesen igaz.Igazából úgy volt, hogy elkezdtem a zene megnevezésre méltó zenéket hallgatni :D Azelőtt csak ilyen tömegzenéket hallgattam, nem vágtam hogy a zenét teljes szívből élvezni :D Ezek között a zenék között volt a Maiden, Metallica, stb de leginkább a Sum41 akik talán azért álltak közelebb hozzám mert ők is fiatalok voltak, én is, és koruk ellenére elég jó zenéket írtak, és akkor haverral a zene mámora közepette azt mondtuk, hogy csináljunk egy zenekart, én meg ezt nagyon komolyan vettem, és elkértem nagybátyám gitárját, mert szüleim azt mondták, hogy csak akkor kaphatok elektronyost, amikor már ezen jól tudok.Úgyhogy elkezdtem keményen gyakorolni, kb 1 év, vagy fél év (már nemtom) után meg is lett az elektromos gityó, és onnantól kezdve úgy gondoltam, hogy nincsenek akadályok :D tévedtem, de nem adom fel :)

Link to comment
Share on other sites

lehet volt már ien kérdés, nem emlékszem.

szal: ti minek/kinek a hatására kezdtetek zenélni?? én a mostani zenekarom hatására, felmerült h én lennék a ritmusgityós, kaptam egy klasszikus gitárt és elkezdtem nyomni biggrin.gif

 

Én 2 barátom hatására kezdtem el gitározni. Az első hatás a koleszban ért mikor a még 9.-es fejjel lestem ahogy a szobatársam nyomta az akusztikuson :D na már akkor megtetszett de erre rátett egy lapáttal, hogy megismertem az Amadea nevű zenekar ritmus gitárosát (M.B.). Na aztán megvettem első akusztikus gitáromat, és ők ketten segítettek nekem nagyon sokat. Persze nem bírtam én se sokáig és vettem egy elektromos gityót :D és ki tudaj mit hoz a jövő ... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hali!

gitárvásárlás előtt állok, és a tanácsotokat kérném: egy Cort Action-A(57e Ft) basszusgitár és egy Roland Cube Bass 30W(45e Ft használtan) erőlködő megfelelnének-e egy kezdő gitárosnak? vagy ha nem, akkor mit ajánlotok helyettük ebben az árkategóriában?

előre is thx.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem egy kicsit többet kéne szánni a gitárra. Jó egy 20-25K Ft-os erősítő is(használtan meg pláne).

 

Szerintem vegyél egy tisztességes Ibanez bass-t.

 

Vagy itt egy jó: LTD/ESP B-104

http://mezzoforte.hu/index.php?&tpl=product&prid=11812

80K Ft

Link to comment
Share on other sites

ha megtehetném... :)

kicsit lejjebb kellett vinnem az igényeimet, úgy néz ki, hogy összesen kb. 50e ft-om lesz rá. ezért inkább megveszem a cortot(vagy valami használtat keresek), aztán amíg nincs pénz erősítőre, rákötöm a pc-mre, a torzítást meg megoldom guitar riggel :D . első basszgitárom lesz, és még eléggé kezdő vagyok, szóval nem kell profi hangszer(még! :) ).

a fretless gitárokról mi a véleményetek? érdemes azzal kezdeni?

Link to comment
Share on other sites

kösz mindenkitől a segítséget! de lenne még egy kérdésem. ezek közül melyiket vegyem meg?

vision
http://gitarshop.hu/index.php?tart=apro_hirdetesek_rapattanok&erdekel=31913
aria pro II
http://gitarshop.hu/index.php?tart=apro_hirdetesek_rapattanok&erdekel=31744
johnson jb9
http://gitarshop.hu/index.php?tart=apro_hirdetesek_rapattanok&erdekel=30474
roling's
http://gitarshop.hu/index.php?tart=apro_hirdetesek_rapattanok&erdekel=30021

+egyDigiTech BP50-et néztem még ki a gitárhoz.

http://www.hangszerdiszkont.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1534&category_id=339&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=38

Link to comment
Share on other sites

Szerintem egy olcsóbb gitáron ugyanúgy tudsz játszani, mint egy drágán. Hallottam olyat is, hogy pl. Stratocaster-t 500 euró fölött nem szabad venni, mert onnantól már csak az elektronika külömbözik. Jó, mondjuk az csak Sztret, de lehet benne valami. Az elektronikát meg ki lehet cserélni. Én is tök elégedett vagyok a Squier Affinity strat-emmel - igaz hogy egy Ibanez S-böl átvett HGD humbuckerek vannak benne. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...