Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

bocs hogy külön írok, de tudtok segíteni? az a kérdés, hogy hogyan megy a húrozás a floydos gitároknál? mer gondolom ott nem a megszokott főleg , hogy még fix húrlábason játszok. megha vastagabb húrra váltok akkor kell-e valamit figyelni vagy állítani? na ezt nagyon megköszönném. :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.gitartanfolyam.hu/gitarhangolas.php

 

ha vastagabb hurra váltasz akkor lehet, h oktávot is kell állitani(azt gondolom tudod, h kell)aztán magasságot is lehet h be kell lőni, amikor is az oktáv elmászik, szoval kezdheted elölről. arra készülj fel, h mivel neked az első ien, ezért egy napod, de minimum egy delőttöd rá fog menni.

 

ja és miközben hangolsz, figyeld a tremolo alaplemezét, h párhuzamban legyen a testtel.

Link to comment
Share on other sites

képzeljétek lehangoltunk d-re! tök metál :D

meg ma elkezdtünk két uj nótát az énekkel összehozni, de majd jövő héten lesz biztos, most még csak elnyomtuk az énekesnek őket, h találjon ki vmi fasza dallamot

uh most bodóttá van :lol:

egyébként norbi, ha majd belejösz akkor fél óra és ujrahurozod simán, nekem is kb annyi. másik gityosnak negyed óra kb :)

Link to comment
Share on other sites

én mostanában D-re vok hangolva, avenged sevenfoldot szoktam nyomni.. régebben még (2 éve :D) ossian, pokolgép ment. mostmár egy számot se tudnék eljátszani tőlük ^^ már nem szeretem azt a fajta metált annyira

Link to comment
Share on other sites

Én ma hangoltam vissza C-ből alapba.Csak játszottam még előtte egy kis zúzósabb hangzású mjúzikot is, pl Breaking Benjamin - Follow

Az alaphangolás viszont mindig hiányzik :D Az alap és a drop C mellett szoktam még drop D-ben, Eb -ben meg D-ben (ez alatt azt értem amikor az összes húrt lehangolod 1 hanggal) játszani.

Link to comment
Share on other sites

Pedig jó deaf metalnál nincs jobb...

 

Amúgy ha már hangolásokról van, szó, épp írok egy számot, amiben az egyik gitár normálban, a másik pedig drop cisz-ben van. :P Majd meglássuk mi sül ki belöle...

Link to comment
Share on other sites

tegnap kiprobáltam egy jackson phil collen signature gitárt. ami meglepett, hogy elég drága gitár, ha jol tudom, és még is duncan designed hangszedők vannak benne, ill a floyd se eredeti, hanem licenszelt. a kidolgozása nagyon jo(made in japan), de nekem a nyaka nem jött be annyira. nem tudom mennyire hasonlit a többi jacksonra, de nekem tul lapos volt, kényelmetlen. nem tudom probáltatok-e már ilyen gitárt,ha igen, kinek mi a véleménye rola?

 

http://guitars.musiciansfriend.com/product/Jackson-PC1-Phil-Collen-USA-Electric-Guitar?sku=511634&src=3WDTWXX&ZYXSEM=0

Link to comment
Share on other sites

Na most gondolkodóba estem. segítsetek dönteni. van egy másik ibi, ami kinézetre jobban tetszik mer metálabb, és csak 6000-el drágább. itt vannak az adatok mind a 2 gitárnak. szerintetek melyik legyen??? melyik miért jobb?

 

grg 270b bkn

* Konstrukció: csavarozott nyak

* Menzúra: 25.5" (648 mm)

* Test: hárs

* Nyak: GRG2 (jávor)

* Fogólap: rózsafa

* Berakás: gyöngy pontok

* Hangszedő: PSND1(H) / PSNDS(S) / PSND2(H)

* Elektronika: hangerő, hangszín, 5-állású pickup kapcsoló

* Hardver szin: fekete

* Híd: ILT1 dupla záras tremoló

* Kulcs: L6 DIE-CAST, Black Nut

* Bund: 24 Medium

* Szin: "éjfekete" (BKN: Black Night)

 

post-37459-1225396143_thumb.jpg

 

sa120ex bkn

* Konstrukció: csavarozott nyak

* Menzúra: 25.5" (648 mm)

* Test: mahagóni

* Nyak: 3 db SA

* Fogólap: rózsafa

* Berakás: pont poziciójelölők

* Hangszedő: AH5(H) (nyak), AH6(H) (híd)

* Elektronika: hangerő, hangszín, 5-állású pickup kapcsoló

* Hardver szin: króm (CH)

* Híd: SAT ProII

* Kulcs: L6 DIE-CAST*C

* Bund: 22 Medium

 

post-37459-1225396008_thumb.jpg

 

 

hello nem tudom h aktuáli se még, de én a grg 270-et ajánlom. most pénteken próbáltam ki és nagyon jó hangja van. több stílusban is.. egy kis torzitó rá és elájulsz a gyönyörüségtől

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

 

Most vagyok pick-up vásárlás elöttés nem tudom mit vegyek EMG-t vagy Artec-t. Az emg-ról csak jót olvastam az artec-el meg aza a bajom hogy nagyon nem hallotom róla semmit. Tudnátok nekem tanácsot adni?

 

mien gitárba kell? mert van még jopár pickup márka :)

seymour,dimarzio, stb

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Gitárvásárlás előtt állok, de nem igazán tudom hogy milyet érdemes venni... Eddig szintetizátoroztam 3 évig, de mostmár gitározni szeretnék. És hamár gitárt veszek akkor jót szeretnék venni... Metal zenét szeretnék majd játszani (pl Limp Bizkit, Marilyn Manson, Rammstein,...)

Kinéztem négy gitárt, ajánlanátok valamit, tudtok róluk valamit? szépen szólnak? 2-3 évet kibírnak?:

A Squier-ről sokan mondják hogy nagyon gerjed, a Stagg állítólag tanulógitár, a Cort pedig ezért tetszik:

http://www.youtube.com/watch?v=oexpbmJonDw

Hogyha tudtok valamilyen más jobb gitárt azt is szívesen várom (ha lehet max. 50ezerig mert nemrég vettem szintetizátort és most csak 80ezerből költekezhetek gitárra és kiegészítőkre :( )

 

Előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...