Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Egy kezdő multit én is tudok ajánlani, azzal meg ismeri az ember a Delay-t, Flanger-t,Cohrus-t meg a többi zsír effektet.

 

Valakinek van tapasztalata hét húros gitár terén? Mert az lenne a kérdésem hogy a legfelső H húr menyire van meg feszítve, menyire terheli a nyakat?

hát nyilván attol függ, hova hangolod ;) ,de nyilván ki kell birja a nyak. amugy hangfoglaláson kiprobáltam egy 7huros schectert, pontosabban a kedvenc gitárosom signature-jét. (jeff loomis), egy orange tiny terrorra volt kötve, és csak keveset használtam, nem volt gyenge :D

Link to comment
Share on other sites

Valakinek van tapasztalata hét húros gitár terén? Mert az lenne a kérdésem hogy a legfelső H húr menyire van meg feszítve, menyire terheli a nyakat?

hát nyilván attol függ, hova hangolod wink.gif ,de nyilván ki kell birja a nyak.

meg attól is, hogy milyen vastag húrokkal van szerelve.

ha jól emlékszem az enyémen 56-os a B húr :unsure: , és ezt is csak lentebb szoktam hangolni A-ig, szal én biztos nem feszítem túl a húrt :) .

Link to comment
Share on other sites

szerintetek egy 20 asbol kijön egy jo pedál?Ja meg az lenne a bajom hogy a legmélyebb e hur berezek,vagyis hozzá ér a nyakhoz pedig tök egyenes.Most mit csináljak?

 

 

Én a korg ax3g multieffektet csak ajánlani tudom, nekem is az van és szerintem nagyon jo. ;) az ára is csak 23 körül van. De vannak nagyon jó kompakt pedálok is. pl. : Boss ML 2 Metalcore. és ennek is már lement az ára kb 25 környékére. de a digitech pedálok között is érdemes nézegetni mert azok is nagyon jók.

A húrral kapcsolatban meg lehet hogy a húrmagasságon kell állítani.

Link to comment
Share on other sites

Egész jó, pár apróbb negatívum: néhány helyen bizonytalannak tűnik a gitár.Lehet rosszul hallottam.De ha mégsem akkor sztem egy ilyen számban minden egyes pengetésnek határozottnak kell lennie, csak keményen! :D

A másik dolog a szóló.Ízlések és pofonok, de sztem nagyon tompa a hangja a szólógityónak, én nyomtam volna reá még egy kis torzítást meg treble-t.Ugye nem a hídpickupra volt állítva?Sztem oda kéne, ha meg oda volt akkor nem szóltam :)

 

szerk: a "bizonytalan" részek kb 1perc és 1:13 között vannak, talán az még nyomna rajta ha dobbal rásegítenétek.De ezt nem tom elmagyarázni pontosan.Ha hallgatod figyelmesen sztem észreveszed.

Link to comment
Share on other sites

tincsi666:

Köszönöm szépen :)

A trackokat úgy vettük fel hogy:

Gitár (szóló,ritmus,basszus) 3 sávba Line6 Pod Studio UX1-el kikeverve

Dob meg 3 mikrofon (nem hangszer....) be egy behinger xenyx 808 keverőbe majd be a line6 pod studio ux1-be (effekt nélkül, csak kellett a realtime monitor)....

Szépen összejátszottuk aztán a végén meg kikevertük a dobot....

 

b4m:

Azért tűnik határozatlannak a gityó mert az is xD

Szal ez egy demó felvétel ezt a számot még aznap felvettük ahogy kitaláltuk mert megtettszett...

nos azóta elpróbáltuk a srácokkal 300* és mostmár elég határozottan megy....

Szóló hangja tompa?(megj. effekt neve:Cliff Of Dover Solo.....Szegény eric johnson ha ezt hallaná :D)

Nekem tettszik a hangja de hát ízlések és pofonok....

Majd a héten szombaton viszem le a gépem próbahelyre és felvesszük még a 4 számunkat ami van és ott megcsinálom neked direkt éles szólóval is :D :D

 

És mindenkinek kösz a kritikát :)

Link to comment
Share on other sites

Elmegy egynek, de azért ahhoz képest hogy Line6 Pod Studio-val lett csinálva, olyan mint ha csak egy sima mikrofonnal lett volna rögzítve. Na de mindegy, nem fikázni akarom csak nekem a hangminőség ugyanilyen lett egy powerstate ultragagyi erősítővel + egy 500 Ft-os mikrofonnal.

Link to comment
Share on other sites

pár megjegyzés: nem elég pontos, van amikor késik a gitár, a szolo is kicsit ien néhol. ez a gitár nem igazán volt behangolva, ezt lehet sztem hallani is, én legalábbis hallom(mikor az eljén elkezdődik a riff). a szolo meg nem szol ki a zenéből, mintha mögötte szolna. használj vmi szolokiemelést, sztem. meg egy jo kis üvöltős énekes és jo lesz ;):)

Link to comment
Share on other sites

Ujjal játszol?

 

Amúgy kezdésnek sztem mindenképpen jó gitár.bár nincs tapasztalatom az SX ekkel kapcsolatban.

 

Az Iron Maidenekben jó szokott lenni a basszus, sztem nézz meg pár számot :)

Link to comment
Share on other sites

ujjal játszok. :)

 

sztem is jó a 'maidenben a basszus, the trooper megtanulása már betervezve, de előtte még egy kicsit egyszerűbbekkel szórakozok :) pl. offspring - no brakes, hammerfall - at the end of the rainbow, stb.

 

ja, és a Rage A.T.M. - know your enemy már megy hiba nélkül :happy:

Link to comment
Share on other sites

Nektek mi a véleményetek erről a cort-ról? gondolkodom hogy ezt vegyem-e meg második (haladó) gitárnak.

 

Cort X2 BK

 

* Konstrukció: csavarozott nyak

* Menzúra: 25.5" (648 mm)

* Test: hárs

* Nyak: jávor

* Fogólap: rózsafa

* Berakás: fehér pont

* Hangszedő: Power sound PSGH-II/PSHG-II (H-H)

* Elektronika: hangerő, hangszin, 3-utas kapcsoló

* Hardver szín: króm

* Híd: Tone-o-matic (LP), testen átmenő húrokkal

* Kulcs: Die cast

* Bund: 24 Jumbo

* Szín: fekete (BK: black)

 

( képet nem tudtam sajnos felrakni, majd használjátok a google erejét :D )

Link to comment
Share on other sites

ez joo ;) . én mindig is mondom/mondtam, h a cort olcso árkategoriában egy megfontolando alternativa :) , sztem nem jársz rosszul ha ezt veszed.

 

most jutott eszembe, h havernak is ien van :lol: . én nekem mindig is olyan furcsa volt, nem igazán tudtam megszokni, de hát ez abszolut izlés kérdése. viszont a hangolást annyira nem tartotta.

Link to comment
Share on other sites

Norbike: mennyibe fáj egy ilyen? :D

Amúgy nemtom pontosan milyen zenére kell, de téged pl egyáltalán nem csábít a tremolo? :D

Bár ha testen átmenő húrok vannak rajta akkor annak elvileg király a hangja.Így az infok alapján jó kis gitárnak tűnik, de ilyenen még nem játszottam.

Link to comment
Share on other sites

Norbike: mennyibe fáj egy ilyen? :D

Amúgy nemtom pontosan milyen zenére kell, de téged pl egyáltalán nem csábít a tremolo? :D

Bár ha testen átmenő húrok vannak rajta akkor annak elvileg király a hangja.Így az infok alapján jó kis gitárnak tűnik, de ilyenen még nem játszottam.

 

 

44.000 Ft. mondjuk már kinéztem megamnak egy ujat amihez nem is kell sokat gyűjteni :D . Cort KX5 BKM, vagy ha gazdagabb leszek akkor egy Schecter Omen-6 BLK :D.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guitar Proban ez valszleg úgy van benne, hogy Bb, ami európában csak simán B.

 

Amúgy nagyon egyszerű egy akkordot megtalálni.Pl Fogsz egy F-dúrt, és addig csúsztatod amíg az alaphang* az nem lesz ami a keresett akkord nevében van.Na ezt lehet hülyén magyaráztam el :D Persze ha nem dúr hanem más kell akkor egyértelműen nem F-dúrt fogsz le, hanem mittomén Fm7 -et.

 

alaphang: az F-dúr esetében az E6 húron az első bund, azaz egy F :D thát általában az akkord hangjai közül a legmélyebb hang az alaphang.

 

Akkor hogy példával is "szemléltessem": az A# akkordot kerested (gondolom dúr) lefogod az F-dúrt és a kezedet felcsúsztatod úgy hogy a mutatóujjad a 6.bundban legyen.És tudjuk, hogy az E6 húron a 6. bundot lefogva egy A# hangot kapunk.Thát kész is az A# akkord.

 

Ehhez azt is érdemes tudni, hogy a hangok hogy következnek egymás után: C D E F G A H C D E F G A H C ... és így tovább :D

Az E6 húron így vannak a hangok (a bundokat függőleges vonallal jelölöm)

E| F | F#| G | G#| A | B (vagy A#)| H | C | C#| D | D#| E |

 

 

 

bocs most rámjött ez a zeneelméleti 5 perc XD

Link to comment
Share on other sites

és mennyire nem tartotta a hangolást? azér ugye nem ilyen percenként kell újra hangolni? :D

hát azért percenként nem :D , de ha huzamosabb ideig jáccol vele, nyujtod a hurokat rendesen, akkor azért kicsit hangolni kell

jut eszembe a közeljövőben én is tervezek egy pickup cserét :) , sztem bill lawrence lesz, olyan amit dimebag is használt :)

de lehet h előfok lesz belőle, még nem tom. ti mit ajánlotok?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...