Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

DCP_3157.JPG

Itt a kép bal oldalán van a cucc, amire a rúgót rávannak akasztva (spring claw, magyarul nem tudom). Ezt legtöbbször lehet állítani a két csavarral. Sokszor könnyebb mint rúgók belerakása.

Link to comment
Share on other sites

Na igen, a gitár amúgy a szemre a legveszélyesebb :D a húr is kiszúrhatja, főleg ha nem vágod le a végét miután felhúroztad a gityót :) húrozni úgy szoktam, hogy nem nézek oda XDDD vagy távolabbra tartom :D jobb félni mint megijedni :lol:

Amúgy szerintem egész nyugodtan lehet azokat a csavarokat állítani, direkt azért van csavarozva és nem fix, hogy magadnak beállíthasd.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni néhány számban, hogy hogy kéne pengetni? Mármint ráltalában rendes le-le-föl-föl-feföl? mert még elég kezdő vagyok...,csak az akkordokat tudom, viszont nem találok sehol semmit, hogy kéne pengetni.

 

mondok pár ilyet:

Kimnowak - Gyémánt

Ákos - Végre

Lene Marlin- Sitting Down Here

Quimby - Autó egy szerpentinen

...

köszi előre is :)

Link to comment
Share on other sites

Húha örülök hogy rátaláltam erre a topikra! :D Lassan egy hónapja pengetgetem szerény, öreg gitáromat :D Első számom amit megtanultam a Green Day Wake Me up when... és a Tankcsapda Örökké tart c száma volt. :D Nőnapon adtuk elő :D Most tervezek venni egy új Aria AW-20-ast tanuló gitárnak sztem tökéletes lesz számomra :D Aztán nyárra amikor már úgy megy rendesen akkor tervezek venni egy elektromost is :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni néhány számban, hogy hogy kéne pengetni? Mármint ráltalában rendes le-le-föl-föl-feföl? mert még elég kezdő vagyok...,csak az akkordokat tudom, viszont nem találok sehol semmit, hogy kéne pengetni.

 

mondok pár ilyet:

Kimnowak - Gyémánt

Ákos - Végre

Lene Marlin- Sitting Down Here

Quimby - Autó egy szerpentinen

...

köszi előre is

 

 

Kimnowak Gyémánt ha jól emlékszem majdnem végig bontva van ( szépséges arpeggiokat kell játszani ) ,ezért ott ez annyira nem téma ... többire meg csak azt tudom mondani ,hogy érzésből , tudom sokat ez nem segít rajtad de sosem szabad görcsösen ragaszkodni és 2 pengetési technikából amit az elején mindenki megtanul ( le-le-föl-föl-leföl ; le-föl-le-föl-leföl) valamelyiket ráerőltetni egy számra ,hanem sokszor meg kell hallgatni és adni fogják magukat a tompítások...

 

de majd előások néhány tábortüzes kottát és megnézem én is :) ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hm, nálam kimaradt ez a le-le-föl-föl-leföl dolog :D ok, nem tanár tanított, de még csak olvasni sem olvastam róla :mellow: ez vmi elterjedt dolog?

Amúgy soha nem kell sztem foglalkozni azzal, hogy eredetileg hogy játsszák... ha te játszod, akkor játszd úgy ahogy te akarod :D én eleinte csak lefelé pengettem (hát elég béna volt :lol: ) aztán rájöttem, hogy mégiscsak érdemes ráállni a váltott pengetésre, mert gyorsabb, szal megtanultam úgy is.De valamelyik nap megfigyeltem, és teljesen véletlenszerűen pengetek... mármint többnyire le-föl váltakozva, de ez néhány helyen megtörik, teljesen észrevétlenül, ösztönből.Szóval ez így sztem rendben is van.Úgy kell nyomni ahogy jól esik.

Link to comment
Share on other sites

Kimnowak Gyémánt ha jól emlékszem majdnem végig bontva van ( szépséges arpeggiokat kell játszani ) ,ezért ott ez annyira nem téma ... többire meg csak azt tudom mondani ,hogy érzésből , tudom sokat ez nem segít rajtad de sosem szabad görcsösen ragaszkodni és 2 pengetési technikából amit az elején mindenki megtanul ( le-le-föl-föl-leföl ; le-föl-le-föl-leföl) valamelyiket ráerőltetni egy számra ,hanem sokszor meg kell hallgatni és adni fogják magukat a tompítások...

 

de majd előások néhány tábortüzes kottát és megnézem én is :) ...

 

 

juj de aranyos vagy :) köszönöm széééépen :)

Link to comment
Share on other sites

Hm, nálam kimaradt ez a le-le-föl-föl-leföl dolog :D ok, nem tanár tanított, de még csak olvasni sem olvastam róla :mellow: ez vmi elterjedt dolog?

Amúgy soha nem kell sztem foglalkozni azzal, hogy eredetileg hogy játsszák... ha te játszod, akkor játszd úgy ahogy te akarod :D én eleinte csak lefelé pengettem (hát elég béna volt :lol: ) aztán rájöttem, hogy mégiscsak érdemes ráállni a váltott pengetésre, mert gyorsabb, szal megtanultam úgy is.De valamelyik nap megfigyeltem, és teljesen véletlenszerűen pengetek... mármint többnyire le-föl váltakozva, de ez néhány helyen megtörik, teljesen észrevétlenül, ösztönből.Szóval ez így sztem rendben is van.Úgy kell nyomni ahogy jól esik.

 

 

hát edig úgy pengettem :P csak vannak számok amiket jó lenne azért eredetivel...

Link to comment
Share on other sites

Hm, nálam kimaradt ez a le-le-föl-föl-leföl dolog :D ok, nem tanár tanított, de még csak olvasni sem olvastam róla :mellow: ez vmi elterjedt dolog?

Amúgy soha nem kell sztem foglalkozni azzal, hogy eredetileg hogy játsszák... ha te játszod, akkor játszd úgy ahogy te akarod :D én eleinte csak lefelé pengettem (hát elég béna volt :lol: ) aztán rájöttem, hogy mégiscsak érdemes ráállni a váltott pengetésre, mert gyorsabb, szal megtanultam úgy is.De valamelyik nap megfigyeltem, és teljesen véletlenszerűen pengetek... mármint többnyire le-föl váltakozva, de ez néhány helyen megtörik, teljesen észrevétlenül, ösztönből.Szóval ez így sztem rendben is van.Úgy kell nyomni ahogy jól esik.

ez a le le föl föl le föl az elvileg az akkordok alap pengetési technikája, de ugye van rengeteg. amugy meg én is szoktam néha figyelni, h hogyan pengetek, és ugye egyrészt vannak olyan számok/részek amiket ugy érdemes ahogy megirták a zenészek, mert az ugy szol jol. másrészről meg mindenki ugy penget, ahogy neki kényelmes. de lehet ha később visszaemlékezel, hogy hogyan pengettél, átkozni fogod magad, mert sokkal nehezebb lesz áttérni az ujfajta pengetésre :)

Link to comment
Share on other sites

Hm, már nem hiszem, hogy gondok lesznek a pengetésemmel, a sweep pickingre még gyúrni kell, azzal lassan haladok, de javulgat az is :D de pl imprózás közben soha nem akadt még gondom a pengetéssel.Mondjuk imprónál általában elég sok ráütést használok, szóval nem sokat pengetek... jó ez az éppen játszott zene stílusától is függ.

 

Mind1, a lényeg, hogy sztem a váltott pengetést érdemes megtanulni, az a legfontosabb.Ha az berögzült, akkor meg lehet gyúrni vele a sebességre :) skála oda-vissza egyre gyorsabban, metronóm nem árt.

Link to comment
Share on other sites

A sweep pickingre gondolsz?

Nos én azt vettem észre, hogy puhább pengetővel sokkal jobban megy (nekem legalábbis) /régen nagy méretű Dunlop pengetőt használtam és a 0.88mm vastagságával nem volt épp puhának nevezhető... meg ugye a dunlopokat kemény fából faragták XD /, eleinte az volt a baj, hogy túl feszesen tartottam a pengetőt, az a jó a szépen siklik, és nem akad bele a húrokba.Ja és nem árt ha van hegye is :D Nagyon sokat kell gyakorolni lassan, mert nagyobb tempóban iszonyatosan fontos a szinkron a két kéz között, ugyanis nem szólalhatnak meg egyszerre a hangok, hanem külön-külön, és ez még lassú tempónál nem gond, de amikor begyorsítasz már az lehet.Több dolog most nem jut eszembe, de ez tényleg csak gyakorlás kérdése szerintem... vannak tippek, de inkább a gyakorláson múlik, hogy mennyire tudod.A 3 húros sweep már jól megy, de ha a 20. bund környékén kell nyomni, akkor már ott is gondban vagyok, főleg, hogy a gitárom fogólapjának a végét már elég nehezen lehet elérni, különösen, ha akkora nagy állat kezeid vannak mint nekem XD De hozzá lehet szokni, azt is szintén sok gyakorlással.

Link to comment
Share on other sites

Az előbb találtam ezt a jó kis gyakorlatot:

S_1.jpg

 

Most ezt gyakorolgatom. :)

 

Egyébként nekem most CD-tok pengetőm van. gyártottam le egy csomót. :lol: Csak marhára kopik.

 

Szerk. Öcsém!!! Ez ha minden igaz estére teljes sebességgel menni fog. (Nem röhög!!! :ph34r: ) Ez nekem nagy előre haladás.

Link to comment
Share on other sites

Személyes véleményem az, hogy a sweep olyan techika, aminek fölösleges nekiállni, amíg az alternate (váltott) és semi-alternate picking nem megy 110 szálalékosan. Igazán kevés dolog van, amit le lehet játszani vele. Akkor jó, mikor a váltottal egyesítjük: váltottan pengetünk, de a húrváltásokat sweep-eljük. Amúgy ez a semi-alternate, amiröl beszéltem az elöbb.

 

b4m-mel ellentétben meg én a vastag, kemény pengetöket favorizálom. A húrhoz nézve 30-45 fokos szögben tartom, és csak a hegyével pengetek. Ez váltott pengetésnél sokat gyorsít.

Link to comment
Share on other sites

Próbákon egy kicsi, hegyes Dunloppal szoktam játszani, az kemény, az is elég jó, sweepelni még nem próbáltam vele, de mennek vele a szólók szépen, és "csípni" is jól lehet vele :D nemtom már hogy hívják azt a technikát, amikor úgy pengetsz, hogy a hüvelyk ujjad hozzáér a húrhoz pengetés közben, és olyan királyos metálos sípolós hangja lesz :) de pl a master of puppets szólót kényelmesen el tudtam vele nyomni.És az az a szóló ami a nagy dunloppal nem ment simán.... főleg, hogy annak hegye sincs.Bár lehet az olyan pengető inkább basszusgityóhoz van XD

Link to comment
Share on other sites

Az üveghangokat én is szeretem, föleg ha már megtanulta az ember a külömbözö technikákat és a hangmagasságokat. Azért mikor néztem ezt a Dimebag videót, kicsit sajnáltam hogy nincs tremolóm... namindegy.

Link to comment
Share on other sites

izé ,ha a squealies-ről beszéltek akkor itt van egy egész jó oktató videó , habár ez olyan dolog amit mindenkinek maga kell kikísérletezni ,mert gitártól ,húr vastagságtól ,és beállítástól függ ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=5I5O8P-r5Rk

Link to comment
Share on other sites

Sztem még az is számít, hogy legyen hegye a pengetőnek... legalábbis én tompább pengetővel nehezebben tudom megcsinálni... és most az összes pengetőm elkopott szóval ideje újakat venni :D végülis így is meg tudom csinálni, de van amikor nem jön össze, és az zavaró :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...