Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Hát nekem elég egyszerű a filozófiám! Minden zene típus jöhet, amiben van hangszer..és nagyjából egyedül a számítógépet nem tartom hangszernek. Dobgép helyett aboszlút igazi dob, a szintetizátor pedig elmegy, de attól függ miben. Például Deep Purple-nél imádom:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Figyu bboss61, én most ezt nem értem.Mi az ,hogy taknyos hajó meg minden hülyeség én nem szeretem a problémát meg minden , de ahogy elnézem eléggé lenézel máskat mert nem olyan izlése vanmint neked.Én rockernek vallom magam még sem "taknyos hajú ,börszerkós fasza gyerek vagyok.Ezt meg ,hogy diskós vagy rocker?Hát elsősorban Magyarok vagyunk nem?

Link to comment
Share on other sites

Ezt meg ,hogy diskós vagy rocker?Hát elsősorban Magyarok vagyunk nem?

ott a pont.

 

btw, amig hozzám nem jön oda az igénytelen csürhe rocker banda nincs is velük bajom :) na de utána amit kapnak azt nem köszönik meg..

simán meg lehet férni egymás mellett.. nem is tudom melyik oldalról érkeznek az igazi attrocitások..

Link to comment
Share on other sites

Armin, ebben ne legyél te annyira biztos ;)

És a rock zene kedvelők nevében kikérem az igénytelen csürhe megnevezést. Lehet, hogy az aljanépe beleköt a másikba, de az még a sajátját se tiszteli, őket én is sz@rba se nézem, de létezik ugyanez a másik oldalon is.

Link to comment
Share on other sites

Kötöttek már belénk discos menőarcok is :) úgy kellett visszafognom havert, nehogy bajuk legyen a srácoknak :D

 

De lényegtelen, mert rendszeresen belénkkötnek.Vagy kopaszok, vagy a kisebbség, vagy a discosok.Szóval teljesen lényegtelen milyen zenét hallgatnak, ha egyszer szellemileg károsultak :D

Link to comment
Share on other sites

Itt egyetlen egy nagy kérdés van, ami sztem kérdés is marad, bár sztem józan paraszti ésszel ki lehetne következtetni a választ.

Vajon valaki azért lesz bunkó, mert egy műfajt kezd el szeretni vagy csak bandába verődik vagy esetleg fordítva, valaki bunkó és azért csapódik hozzá egy műfaj kedvelők csapatába, közben fogalmuk sincs mit hallgatnak, de ez a menő.

Most azokról írtam, akik úgy az aljanépe, de stílustól függetlenül. Lehet, hogy másképp kellett volna fogalmaznom, de én értem mit akartam mondani, rajtam kívül sokan írnak még összevissza dolgokat, hátha ez kicsit könnybben emészthető :D

Link to comment
Share on other sites

Én nem akarok senkit kiközösíteni, egyszerűen nem megyek olyan társaságba, ahol az ember olyan agyi szinten vannak, hogy görbítik a teret. A másik, hogy mind2 "fajnak" valamilyen szinten meg kéne ismernie a másik műfajt is, ha a jelenlegi 2ről beszélünk. Én megismertem Jean Michel Jarre-t, azért még Vangelis és Mike Oldfield is rámondható, nekem ez bőven elég az elektro-ból, nem azt mondom, hogy nehezen bírom ki, ha őket kell hallgatni, mert ez nem így van, soha nem éreztem még, hogy jajj már megint ezt kell hallgassam, ugyanúgy szeretem, mint a rock műfajon belül akármelyik kedvencemet, de ezt sokan nem mondhatják el, és nem ismerik azt, amit mondjuk esetleg szídnak. Ez ugyanígy a másik oldalról, bár sztem rock oldalon többen ismerik Oldifled-ot és Jarre-t, mint mondjuk a másik oldalon pl Eric Clapton-t vagy Uriah Heep-et, sőt :D találkoztam olyannal is, akinek fogalma sem volt Mike Oldfield-ről és Vangelis-ről sem...

Link to comment
Share on other sites

nah jah, de erről nem maga a scene tehet, hanem a sok tukó.. :\

meg kell tanulni egymást elfogadni én aszondom. nem mindidg csak a végeláthatatlan vita. ;p

csak ugye ehhez mindkét félnek engednie kell és valljuk be ez nehezen megy :) (nekem is.. :D )

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az aljanépe meg maradjon kussban, én azt mondom. Általában azok a legcsőlátásúbb emberkék, akikkel nem lehet normálisan beszélni.

 

Amúgy én nem vagyok képes elviselni az elektronikus zene semmilyen formáját, kivéve neo, Jean-Michael és Vangelis, nameg mike Oldfield. Ez van...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem javarészt a közösségtől függ hogy vki bunkó lesz vagy sem.Vagy már eleve bunkón ment oda, de akkor általában nem fogadják be, és akkor olyat keres ahol szintén bunkók vannak :D

 

Amúgy van olyan elektro zene ami nekem is tetszik, de az nem olyan hogy DÜB DÜB DÜB... hanem olyan laza, lágy vmi.Vagy mint például a Beverly hills-i zsaru c. film betétdala :D

Link to comment
Share on other sites

Az ilyen topikoknak nem sok értelmük van, mivel két eltérő zenei stílust hasonlítanak össze és mindenki elmondja a saját véleményét, akkor a másik arra ráugrik, mert neki más a véleménye, és abből születnek a veszekedések, és az egymást győzködések, hogy márpedig az amit én hallgatok, az jobb. Nekem mind2 bejön :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

szerintem inkább a rock, és az electronikus zenét kellett volna egymás ellenében felállítani (így nem csak a diszkósok, de a trance, hardcore techno, progressive, illetve a többi electronikus zene képviselői iss szavazhatnának)

 

sok mindent meghallgatok, és nem nagyon ismerem a stílusokat ezért boccs, ha valamit összekevertem... :D

úgy szoktam jellemezni zeneszeretetem, hogy Marilyn Mansontól Tiestóig mindent szeretek :D

Link to comment
Share on other sites

Sztem disco zene alatt azt értik sokan, amit a disco-ban hallanak, tehát ez biztos nem rock és metal, és nem is rap, de mivel azok a zenék, amiket disco-ban hall az "ember", az úgy nagyjából semmilyen normális műfajba nem sorolható, nyálban fulladozó, hangszereket nem látott, dübögő és tuccogó akármi, legalább is elég nagy része. Az biztos, hogy a többi 2 műfajban (rap, rock) is vannak kibírhatatlan számok, alkotások. Bár amikor engem kérdeznek, mit szeretek, mit nem, akkor nem szoktam csak annyival elintézni, hogy disco, mert akkor fel vannak háborodva, hogy pl a trance-t vagy techno-t ne hívjam disco-nak, épp ezért még hozzáveszem a nem kedvelt lisáthoz az imént említett 2 műfajt is :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...