Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Ja, igaz, hogy hörögnek és üvöltenek benne, de ezt leszámítva a zene sokszor nagyon jó. Pl Summoning, szimfónikus black metal vagy mi és azt a szimfónikus jelzőt nem csak kitalálták, hanem meg is valósították és nem elhanyagolható minőségben. Több olyan együttes van, amelyik szimfónikus zenekarral is csinál számokat vagy akár lemezt is és vannak olyan együttesek, amelyek alapból csak szimfónikus zenét csinálnak. Ezek rockot vagy metal zenét játszanak. És sztem amiben van szimfónikus elem, abban akadnak néha dallamok, ritmusok (változnak) és gyönyörűen kidolgozott elemek. És ez csak azt mutatja, hogy milyen tág fogalom is a rock és sztem ne pont a disco-sok mondják azt, hogy a rockerek szűk látókörűek. Amennyi stílus van a disco-ban, annyit megtalálhatnak a rock-ban is, sőt még többet is. Mint tudjuk a rock párszor 10 évvel hamarabb létezett, mint a drágalátos disco koma :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

horty911,

Mi az, hogy nincsenek hangszerek? Ha nem lennének, akkor nem hallanál semmit.

Mi az, hogy nincsenek dallamok? Az igényes 'disco' zenében mindig is voltak dallamok, de még milyenek. Hallgass meg egy 'commercial trance' szerzeményt (Tune up, Rob mayth, stb..), és figyelj.

Egyébként ez a "disco" mindenkinek azt jelenti, amit. Én egyáltalán nem hozom pl. össze a commercial trance-et a discóval, mert nagy hangerőn zavaró lehet, ha rosszul van összekeverve (ehhez azért kell némi hangmérnöki tudás is..) meg nem is lehet rá igazán táncolni. Nekem ez amolyan háttérzene, ejtőzős, mint amilyen a "sima" trance is.

üdv.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem itt a ROCK vs. Disco örök vitárol van itt szó! A Rap-et én se keverném bele !Viszont én őszintém megmondom neketek én igazábol mind a kettő zenei stilusbol tetszik pár-pár szám!Mivel szerintem akár egy rappernek is teszik 1 vagy akár több disco zene vagy akár egy techno-s nak is egy rapp szám!Nem tom miért kell ez a vite a zenei stilusok között mindenki döndtse el magának!

Erröl van itt nagybaSZÓ!

csáó!ez a szerény véleményem!

Link to comment
Share on other sites

A rock is szar meg a disco is !!! Nelegyen semmi csak ][=][.A.R.D.T.E.C.H.N.O. !!!!

Najó legyen semmi csak madárfütty... akkor mi lenne a forumban az oltások témálya ??? ha csak azlenne

LOL aki a topicot elkezdte azse tudja mit szeretjobban...

szánalmas...

 

NC! :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Az a szánalmas, hogy ne legyen semmi csak HARDTECHNO. Nem veszed észre, hogy egy mondatban 2szer csaptad be magad. Hogy ne legyen semmi, az azt jelenti, hogy maradjon minden, mert ha nincs semmi, akkor valami van és ha van valami, akkor nem csak hardtechno van. És ez azt jelenti, hogy van ROCK, amit semmi sem tud eltörölni. Aki nyitotta ezt a témát, az csak azért nyitotta, hogy hátha meg tudják dönteni a disco-sok a rock-osokat, de nem, mert miért is tudnák. Hihi. Itt igazából arról van szó, hogy a ROCK az egyértelmű, de hogy talán a disco is egy kicsit közbeszólhat-e. Erről szól a vita kérnémszépen. Ja egyébként ROCK. És tul kép egyetlen egy disco szám sincs , amit szívesen, vagy egyáltalán meghallgatnék. Ettől függetlenül nem csak rockot hallgatok, de annak is több köze van a zenéhez, mint elektro-ékágé-buzizenének. Ennyit egyenlőre, még biztos láttok erre :P

 

horty911,

Mi az, hogy nincsenek hangszerek? Ha nem lennének, akkor nem hallanál semmit.

Mi az, hogy nincsenek dallamok? Az igényes 'disco' zenében mindig is voltak dallamok, de még milyenek. Hallgass meg egy 'commercial trance' szerzeményt (Tune up, Rob mayth, stb..), és figyelj.

Egyébként ez a "disco" mindenkinek azt jelenti, amit. Én egyáltalán nem hozom pl. össze a commercial trance-et a discóval, mert nagy hangerőn zavaró lehet, ha rosszul van összekeverve (ehhez azért kell némi hangmérnöki tudás is..) meg nem is lehet rá igazán táncolni. Nekem ez amolyan háttérzene, ejtőzős, mint amilyen a "sima" trance is.

üdv.

 

Na jó, ha van egy disco számban hangszer, az csak azért van, mert biztosan egy feldolgozás és annak a számnak az eredetiében van hangszer. Ugyanis a disco vagy mittudomén hogy akarjátok nevezni stílus képes közismert arról, hogy ZENÉT tud elrontani, magyarul fel-, átdolgozni ezzel együtt elrontani. Én még nem hallottam olyan tuc-tuc disco-t, amiben hangszer lenne, igazából nem is tudom miről beszélünk. Tuc-tuc= no hangszer, mert hangszerekkel nem tuc-tuc-ot szoktak általában ALKOTNI!!! Nem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Egyetértek sok emberrel.ROCK 4EVER!:D

Már csak azért is mert a discoban pár idióta barom összemixel egy szar zenét mégszarabbá,se gitárt,se dobot,se semmi ilyen ezközt nem is használva.EZ NEM TUDÁS hanem improvizáció.(azt ha jól sikerült felveszik és leadják CD-n :lol: )

Rockban meg nagy a változatossáb mindenki meg tudja magának találni a megfelelőt.

És meik disco "koncert" ér fel egy jó ki POGO-zással? :D

Minden kedves discosnak azt üzenem,ha zenét akarnak halgassanak rockot mert nem csak ilyen vááááá hörgős szar van hanem sok féle,régebbi,újabb,magyar,külföldi akármilyen.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A ROCK örök és halhatatlan!Pogonál nincs is jobb :D :D :D emlékszek 3 éve haj ól tudom a Szigeten Children of Bodom koncert volt akkor még nem voltam ilyen állat, de elvetemült igen, beálltunk a 2. sorba rajtam szandál volt :D és elkezdődött a pogo emlékszek pár bakkeros manusz meg csaj átment a lábamon, aztán visszalöktem :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

A rock vezet? Nem tudjátok mi a jó! Discozene 4ever!

 

Talán csak azért vezet, mert olyan egyértelmű. Senki nem hívott ide rock zenét kedvelőket, hogy szavazzanak, az itt levő tagok többsége szereti a rockot. És bárhol ilyen felmérésben úgyis mindig a rock nyerne, mert az emberekből semmivel nem lehet kiírtani az igényesség gondolatát. Csak egy-két tök létezik, akiben meg sem jelenik ez a képesség. Mindenkinek, aki utálja a rock-ot, egyből az üvöltős zenék jutnak eszébe, közben ha egyszer meghallgatni egy lágyabb dallamosabb számot, akkor egyből más lenne a véleménye. De itt mégis csak arról van szó, hogy egyiket nehéz, fáradságos munkával tehetséges zenészek alkotják, a másikat pedig a legbénább tuskó is bármikor egy középszar számítógépen az internetről lopott hangszerkesztő programmal összedobja 1-2 óra leforgása alatt és tuti talál magának áldozatokat, akik kaphatók az ő hülyeségére. :D

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tudom fiúk! Látom megérte indítanom ezt a topikot! Amúgy tényleg van pár szám a rock zenében amit szívesen hallgatok! pl Hooligans, Tancsapda, System of a down nagyjából ennyi a rock zene nálam! Nálam a disco zene a nyerő! engem sokkal jobban megfognak azok a hangok mint mondjuk egy ordibálás húrszaggatással. :lol: már bocsánat! A tucc-tucc egy kis női lágy hanggal az az igazi! :P

Link to comment
Share on other sites

Azt sokan elfelejtik, hogy a hörgős zene, az metal és azon kívül sok fajta rock és metal zene van, amiben nem hörögnek és nem szaggatnak húrt. Egyébként a TCS és a Hooligans együttesek sztem a nu-metal-ba tartoznak vagy inkább az (ál)rock-ba :D Viszont a SOAD az téleg jó, bár az is metal, különben eléggé technikások és jól bánnak a hangszerekkel, más kérdés, hogy sokszor kiabálnak benne és szaggatják a húrokat :D

Link to comment
Share on other sites

Régi TCS-k azok nem voltak(ál)rockok, de az uj az már igen <_< . A S.O.A.D azért is jó mert nem csak azok az egyszerű hangok vannak benne,hanem eléggé különleges. De az nem metál..a metál "vadabb", pörgősebb.

 

Hát sztem metal, ha a SOAD nem elég vad és prögős, akkor nem tudom micsoda :D Inkább metal, mint rock, de igazából nem lehet egyik ágazatba se belesorolni. Igaz ami igaz, rendkívül technikásak. Persze ezt csak az tudhatja, aki szinte minden számát ismeri és nem csak az Aerials-ot és a Toxicity-t ismeri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...