Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

És itt egy másik szám amit eljátszik, ami ugyan nem az ő száma de olyan szépen eljátsza és elénekli, hogy még maga Jimi sem panaszkodhatna:

http://youtube.com/watch?v=jGqTcP9b_LI&feature=related

 

Tyű alig várom hogy megvegyem az új Ibanezem :D A tremoloval is akkora plusz érzést lehet vinni a zenébe ha az ember jól használja, hogy az hihetetlen (lásd Steve Vai)

 

 

Jaaaaa és még 1 szám, ami egy remekmű, igaz nem az alkotótól hallhatjuk itt (sajnos) de elég szépen elnyomják:

http://youtube.com/watch?v=ftpmsErC6xk&feature=related

Link to comment
Share on other sites

...de én akkor is rossz szemmel nézem mikor vmelyik ismerősöm berúg egy buliba, sőt számomra az a legrosszabb. amikor én iszok...mindig bűntudatom lesz, mert nem tudom eldönteni h a buli miatt ittam-e vagy vmi más miatt .....

nem kötelező berúgni, egy sör bőven elég arra, hogy meglegyen az alaphangulat és ne legyél szomjas...

ha pedig bűntudatod van az ivástól, akkor miért iszol? :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem nem szokott bűntudatom lenni, de nem is iszok, én mindig alaphangulaton vagyok, tehát ahhoz sem kell igyak abból a keserű, szénsavas löttyből :D Így is tudom értékelni a zenét és a hangulatot általában én szoktam növelni a hülye vicceimmel és beszólásaimmal, lehet még hülyébb lennék, ha innék is :S :D

Link to comment
Share on other sites

Nem értem mi a gond.Miért gond ha beöltözik?Mellesleg sztem jól néz ki aza cucc.Pl nekem sem jön be a RATM frontemberének a ruhája, soha nem vennék fel olyat, de kit érdekel?Vegye csak fel azt ami neki tetszik, egy koncerten úgyis a zene a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

Sztem egy show elem az öltözködés, valaki pedig élőben öltözködik így, na az a gáz változat... Egyébként vannak őrült témái, és ahhoz pedig illik ez a ruházat, sőt ezen a koncerten egy elég dúrva szerelést is felvett egy vmi világító eszközzel a fején gitározott, úgy, hogy az ujjain voltak lézerfények, amik égbe-világba ontották a fényt, ami egy új látványosság + a gitárjának fogólapján a pöttyők neonkéken világítottak, nagyon állat :D;)

Link to comment
Share on other sites

Ez végülis olyasmi mint vmi mágus cucc, és végülis ő egy gitármágus :D

 

Farmer meg póló.. az emberek 70%-a sztem így öltözik, ezért elég uncsi lenne ha egy koncerten is azt viselné, nem mintha az számítana, de gondolom ő egy kicsit színezni akarta még az előadást, ne úgy jelenjen már meg a színpadon, mint ahogy hétköznap elmegy bevásárolni :D

Link to comment
Share on other sites

Ja, van példa a hétköznapi öltözködésre is, pl David Gilmour vagy Bryan Adams, egy póló + egy farmernadrág, semmi extra, de mégis hatalmas zenét csinálnak, élőben is ;) Na jó, ahol nagyzenekarral játszik a zenész, mégsem vehet fel egy pólót, ott egy alkalomhoz illő inget, bár egy fekete farmer ott is elég :D, mint ahogy Gilmour is csinálta, sőt, annak idején még öltönyben is, rock zenét! Akkoriba az volt a menő, meg aki adott magára egy kicsit, még a Metallica is fel tudott öltözni nromálisan pl az S&M koncerten, tehát ez sem jelent semmit, ha csak annyit nem, hogy nem hagyja magát egy b*zi sztájliszttal elb@szatni és van saját ízlése, intelligenciája, hogy épp milyen alkaomhoz, koncerthet hogy öltözzön fel.

Link to comment
Share on other sites

Nos ami a S and M -es Metallica -t illeti, ha jól emlékszem Larson csak egy öltöny mintás póló volt :D :D :D

Mondjuk zakóban dobolni nem lehet semmi.Szóval azért attól is függ hogy mit csinál az illető.

Link to comment
Share on other sites

Nem csak egy fehér hosszúujjú feltűrt pólóban volt? :D Úgy emlékszek, egyébként az öltönymintás pólóban Portony dobolt az Octavarium-os turnén a Score bizonyos részeinél, amikor pl az Octavarium-ot vagy a Six Degrees Of Inner Turbulence-t játszották, de mivel dobosról van szó, tényleg nem szükségszerű öltönyben lennie, hiszen úgy szinte lehetetlen dobolni, meg ha csak rövidke számok lennének, még hagyján, de az említett 2 szám kitesz több, mint 1 órát, az Octa 24-25 perc a 6DOIT, pedig 40 percen felül van, meg kéne nézzem újra :D;) Várom már a szeptemberi (Dream Theater) koncert DVD-jüket, nagy lesz remélem, mint az eddigi összes ;)

Link to comment
Share on other sites

Portnoyra én is emlékszem, hogy olyan pólóban volt... lehet akkor kevergetem már a dolgokat, de mintha Lars-ot is láttam volna így.

Plusz egy öltönyös dobos biztos szétizzadná a cuccát, főleg ha elég keményen kell pörögnie kb másfél órán át.Még jó hogy többnyire félpucéran látjuk őket, kemény lehet annyi időn keresztül püfölni teljes erőből a cuccokat.Meg amilyen meleg szokott mostanában lenni..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vannak igényes disco zenék, tényleg vannak... csak az olyant nem szeretem ami csak tuc tuc, csak a hangmagasság változik... és bármerre megyek, mindenhol ezt hallom... (rozzant autó, leszakad a karosszéri, tuc tuc... tuningautó, a méjnyomó tolja hátulról, tuc tuc... feljön pár srác a buszra, tuc tuc....)

Csak le ne szóljatok, hogy nem hallom meg a benne rejlő zenei szépséget, mert én most tényleg nem arról a fajta disco zenéről beszélek, csak a megszokott, mindenhol ezt lehet hallani tuc tuc "zenéről"...

Ha ezeket nem nézzük, vannak igencsak jó disco zenék... (azokra gondolok amiben több a dallam, változatos, és nem csak 1 mondatot ismételget monoton egy agyatlan szőke... pl: dont want a short dick man.. tuc tuc tuc... dont want.....

Amúgy azt áruljátok már el nekem, miért olyan nagy sztár tiesto? :D Benyom egy winampot, aztán 2 órán keresztül háttal ugrál a közönségének 4 méter magasan... :D Bár lehet tényleg jó zenét csinál alapból... egyszer majd én is megpróbálom, asszem fent is van piraten a fruit loops vagy mi... :D

Link to comment
Share on other sites

Eggyértelmű,disco. :)

Azért egy disco számot nem egyszerü elkészíteni.Figyelni kell minden hangra.Én is próbálkozom és tudom,hogy milyen.

Peddig amit én használok Dj programot (DanceEjay 7),az az egyik legegyszerübben kezelhető program.

Egy elektronikus zene nem abbol áll,hogy végig meg valami ducc-ducc...

Amikor kezdődik egy szám,mindig időröl időre bekapcsolódnak hangok.

Aki nem szereti a disco-t,az hallgassa meg ATB-nek néhány számát,és megérti,hogy miről is van szó!

 

Egy példa : ATB - Let You Go

http://www.youtube.com/watch?v=eX9L802jY7c

 

Vagy : ATB - Hold You

http://www.youtube.com/watch?v=g1mZsaROYro&feature=related

 

Vagy : ATB - Ecstasy

http://www.youtube.com/watch?v=htsi0o61vhk&feature=related

 

Végül : ATB - You're Not Alone

http://www.youtube.com/watch?v=6_XmBRT_PDk&feature=related

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...