Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Azért egy disco számot nem egyszerü elkészíteni.Figyelni kell minden hangra.Én is próbálkozom és tudom,hogy milyen.

Peddig amit én használok Dj programot (DanceEjay 7),az az egyik legegyszerübben kezelhető program.

Egy elektronikus zene nem abbol áll,hogy végig meg valami ducc-ducc...

Amikor kezdődik egy szám,mindig időröl időre bekapcsolódnak hangok.

ebben igazad van, de ez ugyanúgy érvényes ám a rock zenére is :)

Link to comment
Share on other sites

Meghallgattam ezta ATB - Ecstasy számot... hát inkább nevezhető zenének mint a tucc-tucc társai :D tényleg ebben semmi zavaró zaj nincs, lágy hangok vannak benne, nem rossz.De most többet nem hallgatok meg, mert torrentezek és iszonyat lassú a jútúb :D

Link to comment
Share on other sites

feri1993, más zenének előállításának is az az alapja, hogy minden hangra oda kell figyelni, legalábbis azoknál, amiket én ismerek, többnyire rock vagy metal, de ugyanúgy mondjuk Mike Oldfield, Jean Michel Jarre, Vangelis, stb, De ez teljesen más tészta, hiszen itt többnyire együttesekről van szó, ahol több hangszernek kell egyszerre, összhangban szólnia. Ja, és ebből adódóan nem hiszem, hogy rá vagyok szorulva, hogy az ATB számaival értessem meg magammal, hogy is kell zenélni ;)

Én úgy vagyok az elektro zenével, hogy meghallgatom Mike Oldfield, JMJ olyan típusú számait, lemezeit, arról biztosan tudom hogy igényes, művészi zene.

 

Én ezt küldöm nektek értékelésre ;) Úgy gondolom, sok mindent nem kell hozzáfűznöm a látottakhoz.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dqyp0cOfT0g

Link to comment
Share on other sites

Olyan szempontból értékelem többre a rockzenét (amellett hogy azt szeretem jobban), hogy nem csak jó hangtechnika, meg jó hallás kell ahhoz, hogy valaki igazán jó számot írjon... a discohoz elég az is, viszont ha megírok egy számot mondjuk guitar proban, az még semmi, el is kell tudni játszani :P

Link to comment
Share on other sites

Hozzátenném a tegnapi hszemhez, hogy ezen kb annyi értelme van "vitatkozni" (bár itt hála Istennek csak annyi megy, hogy ki mit hallgat szivesebben, és nem bizonygatja az igazát...), szal annyi értelme van, mintha azon vitatkoznánk, hogy mi a jobb, a hagyma vagy a kiwi? A kettőnek semmi de semmi köze nincs egymáshoz, mármint zeneileg, de ez csak az én véleményem. Végülis akárhogy hasonlítgatnám a Tankcsapdát a Pendulumhoz, (jó az nem diszkó, de részletkérdés most...) semmit nem lehetne mondani róluk amiben egyeznek. Na mindegy, csak gondoltam még ezt közbeszúrom, mert tegnap elfelejtettem leírni.

 

hűű a Static-x et én is szeretem! :D csak kár hogy már "eltüntek" :(

 

Naja, a legújabb kivételével az összes albumjuk megvolt, de letörlődött mind egy rohadt partícióhiba miatt :( Szóval számomra duplán tűntek el....

Link to comment
Share on other sites

Itt a vita arról szól, ki melyiket szereti, nem muszáj összehasonlítani a kettőt, de mivel szinte ez a 2 legnagyobb tábor, akik mindig egymással szemben állnak, ezért sztem jogos a kérdés és nem hülyeség, aki zenei szinten képes megközelíteni mind2-t, az tudjamiről van szó. Lehet, hogy nem azonos a 2 stílus, de mégis csak zenébe tartoznak. És én azért szavaztam a rock-ra, mert mégis több köze van a zenéhez, mint a másik műfajnak, ugyanis annak idején, több 10 évvel ezelőtt hangszerekkel kezdték az ún zenét, és a rock-ot is azzal kezdték, sőt mai napig úgy adják elő. De ezt már többször leírtam több oldallal ezelőtt :D

Link to comment
Share on other sites

De miért kéne szembenállni? Szóljatok, ha valami háborúba keveredtem, mert akkor felfegyverkezem! :D El se hinnéd, de egy nagyon jó barátom ízig-vérig rocker, és nagyon jól megvagyunk, meghallgatjuk egymás kedvenceit, stb... Aki meg a zenei ízlését kritizálja vkinek, hát elég nagy tuskó. Én nem állok azért szembe senkivel, mert ő nem azt szereti amit én, asszem ezér nevezheti magát mindenki vmilyen szinten egyéniségnek.... Egyébként meg egy szinti meg egy keverőpult is hangszer, hiszen ugyanúgy zenét hoznak létre vele... De hagyjuk, ez már kezd offba menni...

Link to comment
Share on other sites

Szemben - ezt idézőjelesen értem. Nekem is rengeteg más ízlésű barátom, ismerősöm van, akikkel jól kijövök, de zeneileg "szemben" állunk egymással.

Lehet, hogy zenét produkálnak azok az eszközök, de nem hangszerek, bár ezt gondolom te is tudod. Legjobb hasonlat a 2 fajta összevetésére:

egy tájról lehet fényképet csinálni, de le is lehet festeni.

Link to comment
Share on other sites

A rock zenének sztem élő előadásban mutatkozik meg az előnye az elektronikus zenével szemben.A rock zenészek szokták fokozni a műsor hangulatát improvizációkkal, és mivel (ahogy észrevettem) a dídzséknél nem szokott hangszer lenni, ők erre nem képesek.Ez sztem hátrány, ugyanis az imprók nagyon sokat dobnak a hangulaton.Persze ki tudják a dj-k is bővíteni a számot új dallammal, de akkor azt "otthonról, lemezen" kell hozni :D és ráadásul az már teljesen más, mint az improvizáció.

Link to comment
Share on other sites

feri1993, más zenének előállításának is az az alapja, hogy minden hangra oda kell figyelni, legalábbis azoknál, amiket én ismerek, többnyire rock vagy metal, de ugyanúgy mondjuk Mike Oldfield, Jean Michel Jarre, Vangelis, stb, De ez teljesen más tészta, hiszen itt többnyire együttesekről van szó, ahol több hangszernek kell egyszerre, összhangban szólnia. Ja, és ebből adódóan nem hiszem, hogy rá vagyok szorulva, hogy az ATB számaival értessem meg magammal, hogy is kell zenélni ;)

Én úgy vagyok az elektro zenével, hogy meghallgatom Mike Oldfield, JMJ olyan típusú számait, lemezeit, arról biztosan tudom hogy igényes, művészi zene.

 

Én ezt küldöm nektek értékelésre ;) Úgy gondolom, sok mindent nem kell hozzáfűznöm a látottakhoz.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dqyp0cOfT0g

 

LOL, kisujjból alázza tiesztót :D

Jó régi cuccokkal dolgoznak :o vagy csak nekem tűnik így?Ilyen "tekerős" szintit egy régi Ozzy Osbourne videon láttam.Asszem a Mr. Crowley volt.

 

Amúgy csak én nem találom vagy tényleg nincs fent jútúbon M. Oldfieldtől a Trees in November? ( úgy rémlik mintha ezt már kérdeztem volna :mellow: de ja vue XD )

 

szerk.: JAAAAJJJ most veszem észre hogy már a második HSZ-t írtam! :D bocsi ^^'

Link to comment
Share on other sites

jahj... :lol: ezek 3-an vannak, Tiesto meg egyedül, de sebaj... :D

kettő: azért mondjuk Tiesto a koncertjein, nem egy tenyérnyi gombot forgat :lol: vagy nem két darab potit csavargat... :D

 

jah b4m, kisujjból biztos hogy nem, mert azt a gombot kérlekszépen 5 ujjal forgatja :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jó, akkor most mutatok két olyan videót, amin csak egy ember játszik szintetizátoron, és alázzák Tiestot.

 

1. Vangelis - The Dragon

http://www.youtube.com/watch?v=VpAX-wVnUmQ&feature=related

 

2. Jordan Rudess (Dream Theater) előadásai

http://www.youtube.com/watch?v=xgZhiYff7nM

http://www.youtube.com/watch?v=aAp6iilofDc&feature=related

 

Vagy egy "könnyedebb" szám Rudess bácsitól:

http://www.youtube.com/watch?v=BtaYQbxrh2M&feature=related

Link to comment
Share on other sites

na ez fura topic, a két műfaj örökre szemben fog állni egymással

 

 

valaki azt írta, hogy csak a rockerek tudnak improvizálni, hát ennek sajnos ellent kell mondjak, nem tudom mennyire ismeritek ALEXANDER KOWALSKIT. Na már most, ő egy dj , de ő nem számokat kever össze, hanem élőben tolja az effecteket olyan sorrendben és annyit amennyit jónak lát, és nincs két egyforma set-je, már hallottam pár settet tőle, és még két hasonló hangzású zene sincs benne,

 

SZÓVAL ERRŐL ENNYIT, IGENIS TUDNAK A DJ.K ÉLŐBEN IMPROVIZÁLNI

Link to comment
Share on other sites

Így készül egy industrial-metál zene. :)

 

A Nine Inch Nails próbaterme

http://www.youtube.com/watch?v=08MFfj_ZXWU

 

Így készül egy progresszív-metál zene:

 

A Dream Theater a legutóbbi albumuk felvételénél

http://www.youtube.com/watch?v=EkF4JD2rO3Q

 

Szerintem ezek is érdekesek. :)

Link to comment
Share on other sites

feri1993: Nem tudom ezzel mit akartál mondani...

 

amugy nem tudom, de mintha a srác a videóban(Tiesto) egyedül tolná...körübelül 600féle potin, 5-6 féle gépen...

és ha gépi zene? akkor én meg belesz*rok, én és még több ezren vagy több százezren szeretik, ezt a stílust, ezt a műfajt, ezt a DJ-t. nem érdekel hogy géppel csinálja, tetszik, van ritmusa, szól valamiről(szerintem!), és ez a lényeg...

 

thommz: szerinted érdekesek, de mások szerint meg nem!mások nem szeretik az ilyet...

 

egyébként Sharam-Be the change című számhoz egy komplett zenekart kellett felállítani, mert szoftverből nem lehetett ilyen szép hangot csinálni! :D

 

jah meg mégvalami:

 

Tiesto-Adagio for strings(live pinkpop) (ugy 3:10-töl érdekes)

http://www.youtube.com/watch?v=PUoBz4mFwtU

 

Tiesto-Forever Today(live pinkpop)

ezt sajnos nem tudom linkelni mivel letörölték youtube-ról, de itt is hegedűvel játszották el

 

sőt a Live copenhagenben például a Somewhere inside of me-t is live-ba énekli a hölgyike, és az In the dark cimű számot is live-ba énekli a BT énekese, ha jól tudom.

 

de hogy ne csak Tiestoval dobálózzak Armin Van Buuren, Paul Van Dyk is szokott live-on hangszereket megszólaltatni.pl. gitár,hegedű dob, orgona. (ha jól tudom)

Link to comment
Share on other sites

Nem volt szándékomban kötözködni, elnézést. Remélem én nem vagyok senki szemében "egy büdös bunkó" :)

De SZVSZ akkor se akkora billentyűs, mint amekkora a felhajtás körülötte. (asszem így volt anno reklámban, hogy a szintetizátor királya...)

 

Az utolsó hszben meg csak feri1993 hozzászólására válaszoltam, hogy a lássa a nép a "másik oldalt" is :) Vagy baj lenne? :)

Link to comment
Share on other sites

1. Akkor jó, mert nem szeretnék megbántani senkit.

 

2. Jó, engem érdekelt Tiesto stúdiója, és azt gondoltam, hogy másokat is érdekel más stúdiója. :) De nem is írtam, hogy kötelező megnézni... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...