Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

azért a tankcsapda nem művészet, már ne haragudj.. :)

ha igazi művészetről beszélünk rock oldalon, akkor horty féle Dream Theater :P

 

Egyetértek :D Pint a multkro nézeggettem a tankcsapda kottákat hát kajak bealudtam...végig ugyan az cserélgetik néha a kvinteekt ennyi...de nem elitélésképp mert én i sbirom őket csak na...:D

Link to comment
Share on other sites

Hát ehhez a témához is csak azt tudok írni amit a Rap vs Rock ba...3-4 gombot énis el tudok nyomogatni meg néha 2 efektet betolni. de ha egy discos el tud nekem játszani egy Dragonforce gitárszólót akkor...

http://www.youtube.com/watch?v=QpAP5RcYicE&feature=user

Hát amilyen szart összetudnál hozni 3-4 gomb nyomogatásával, olyat én is összetudok hozni gitárral...

Link to comment
Share on other sites

Egy-két mondattal nem értenék egyet, de ezt már annyiszor kibeszéltük. Nem is akarok külön szavakat hozzáfűzni, mert már elég sokszor megvitattuk.

 

Látod viper! Hiába vagy DJ, hiába irsz egy jó érvekkel teli hsz-t, és magyarázod meg, hogy miért is nehéz ezt csinálni...

 

...ugyis belepofáznak azok akik nem értenek ezekhez a stilusokhoz, és ugyis beléd kötnek, akár milyen érveket hozol fel, akármit csinálsz, állandóan arcozni fognak. ;)

 

Sajnos ez van... nem lehet mindenki egyforma....

 

pfhuuu de nem lennék ilyen "igényes rokker" aki még nyáron 40°C fokba is feketébe járkál....pfhuhuuu én ott halnék meg helyben :lol: ...tisztelet a kivételnek... ismerk én rendes rokkert is, de az nem ezen a fórumon van :D

 

 

jah, meg annyit hogy most mindent összevissza leirtam ahogy csak jött, ugyhogy ezért bocsi...de remélem érthető

Link to comment
Share on other sites

Látod viper! Hiába vagy DJ, hiába irsz egy jó érvekkel teli hsz-t, és magyarázod meg, hogy miért is nehéz ezt csinálni...

 

De ugyanez fordítva is ;)

 

pfhuuu de nem lennék ilyen "igényes rokker" aki még nyáron 40°C fokba is feketébe járkál....pfhuhuuu én ott halnék meg helyben laugh.gif ...tisztelet a kivételnek... ismerk én rendes rokkert is, de az nem ezen a fórumon van biggrin.gif

 

Nincs egy fekete ruhám se :) De ahogy látom, Te se veted meg az általánosítást :D Mi is jöhetnénk ezzel (csak én most túl lusta vagyok :D )

Link to comment
Share on other sites

Szerintem amúgy Horty azon akadt ki (edit: amúgy jogosan), hogy azt mondta Viper, hogy a rockereknek sokkal könnyebb összhozni egy számot...

 

Szerintem mindkét oldalon ugyanolyan nehéz és ugyanannyi időbe tellik összehozni egy >>JÓ<< számot, amit elismer a közönség... Szóval ne nézzük le már egymást, "gyerekek" :D

 

Mindkét oldalon össze lehet dobni egy 1 témás, 4 harmóniával dolgozó számot tök gyorsan, izzadság nélkül, dehát az olyan is... (és mindig ez jut el a másik oldalhoz...) A jó munkához meg bizony idő és fáradozás kell :) Ezt azért ideje lenne elismerni mindkét oldalnak :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem mindkét oldalon ugyanolyan nehéz és ugyanannyi időbe tellik összehozni egy >>JÓ:D

 

Mindkét oldalon össze lehet dobni egy 1 témás, 4 harmóniával dolgozó számot tök gyorsan, izzadság nélkül, dehát az olyan is... (és mindig ez jut el a másik oldalhoz...) A jó munkához meg bizony idő és fáradozás kell :) Ezt azért ideje lenne elismerni mindkét oldalnak :)

thommz, nem hittem volna, hogy belátod ezt, de jó látni nagyon :)

 

cerh2-ről meg csak annyit, hogy persze én vagyok igénytelen meg a zeném, véletlenül sem ő az 1500 forintos Akela pólójában.. :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem mindkét oldalon ugyanolyan nehéz és ugyanannyi időbe tellik összehozni egy >>JÓ:D

Mindkét oldalon össze lehet dobni egy 1 témás, 4 harmóniával dolgozó számot tök gyorsan, izzadság nélkül, dehát az olyan is... (és mindig ez jut el a másik oldalhoz...) A jó munkához meg bizony idő és fáradozás kell :) Ezt azért ideje lenne elismerni mindkét oldalnak :)

jó látni, hogy vannak ilyen értelmes emberek is a fórumon, de tényleg :)
bizonygathatja itt akárki, hogy ez meg az a jó zene, mindkét oldalon vannak nagyszerű előadók és zenék...az, hogy ebből ki mit szeret, már ízlés dolga, és ha valakinek nem tetszik valami, akkor nem az a megoldás, hogy nekiáll szidni a másikat ;)
Link to comment
Share on other sites

Én annak nem örülök, hogy az én hsz-emet emelte ki Danieels, azt hittem, hogy értelmesen leírtam a véleményem és nem lehet belekötni. Magam már rég túltettem azon, hogy belekössek a másikba, eszembe sem volt azzal a szándékkal leírni azt a mondatot, hogy mást szivassak, de valaki másként értelmezi amit írtam, és gyorsan egy példának hozza fel, ezzel a rock-ot szerető embereket ismételten csak lenézően beállítva.

Látod, hogy több mindinben egyetértettem Viper-rel, de amit a hsz-ben még hozzátett a rock zene silányságáról, egyszerűségéről, az sztem tök felesleges volt, mert erről már nagyon sokszor volt szó, és valakik meg is értették, de ha ő nem képes felfogni, akkor nincs miről tovább beszélni.

Én elfogadtam az indokát, ami miatt a diszkót szereti, mert nem csak bebökte, hogy "diszkó, mer a rock az sz@r", de a hsz többi része nem tetszett, mert ha nem ismeri a rock-ot, akkor ne állítson olyan dolgokat, az lehet, hogy a Blink 182, Tankcsapda... egyszerű zenét csinál, hát nincs is túlbonyolítva, de léteznek igazi rock zenekarok és igazi zenészek, akik bár hangnál azért igényesebb zenét tudnak összeállítani.

 

És látod Viper, hiába van rajtad kívül más ember is, aki normálisan szól hozzá a dolgokhoz, jön egy diszkó párti és egyből leoltja a népet ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát hihetetlen, amit ti itt levágtok. Van gyönyörű zene, és van hulladék. Kész. A hardtechno is zene, mert folyamatos. Azt a stílust az a néhány loop építi fel. Kész. Mit kell leállni rajta? Meg egyáltalán, minek odaragadni a rockhoz vagy a diszkóhoz?

Link to comment
Share on other sites

...és a topicban újra béke honol...

 

Kíváncsi vagyok, hogy mikor böffent be valaki valami jó nagy marhaságot, amin majd megint hajbakaphatunk :D

Link to comment
Share on other sites

:lol::D

 

Amugy meg sikerült elég hülyén leírnom amit akartam, szal bocsika mindenkitől! :)

 

Én most nemrég hallgattam meg Vivaldi 4 évszakot ( :lol: ez egyikhez sem tartozik :D ) és nagyon tetszik, az utóbbi időbe előkerestem jóédesapám zenei gyűjteményét, és rászoktam a Republicra. :D Kicsikoromban mindig azt hallgatta! :)

Link to comment
Share on other sites

Én is pont Vivaldit hallgatok :D Bakeliten találtam egy csomót :D

Szerk: A Republicnak meg csak pár számát tudom elviselni... Nemtudom miért, pedig mindenki elismeri őket...

Link to comment
Share on other sites

Ismerj meg több Republic számot, és akkor nem csak párat fogsz elvieslni ;) bennem bízhatsz, hazudnék, ha azt írnám, minden számát ismerem elejétől végéig, de ne is legyen ez olyan nagy probléma, hiszen 18 év alatt összehoztak asszem 21 stúdióalbumot, mindegyiket nagyon jó minőségben, zeneileg, hangzásilag, stb, nagyon sok számuk van, amik koncerten lehet jobbak, mint lemezen, de lényegébe ugyanazt játszák, semmi plusz beékelés nincs, kivéve 2-3 számot.

Az biztos, hogy sajátos a zenéjük és a szövegek is, némelyik azért kicsit a kivülálló számára érthetetlen, de azokat Cipő úgymond magának írta/írja. Bár a nagy rajongók azokban is találnak értelmet, hiszen ismerik Cipő lelkivilágát és nem lepődnek meg a kissé furcsának tűnő dalszövegeken, mindenki azt gondolhat mögéjük, amit akar.

Link to comment
Share on other sites

Rocker vagyok én is,de cerh2 nagyon elvetemült. :D :D Mindkét oldalról van jó példa bunkóságra.Egyébként sajnos több nagyarcú diszkóst ismerek akik ilyen retros cuccokkal keménykednek,stb.Szerintem a rockerek befogadóbbak,de ezen az oldalon is van pár fura arc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...