Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

már megint ez az általánosítás :\

a techno az nem feltétlenül az a "bele tüc-tüc a világba", aminek te hívod, habár tény, hogy van ilyen is...ezek szimpla előítéletek, ugyanolyan, mint ha a rapra azt mondaná valaki, hogy csak egymás anyázásáról szól. persze, az amit a tévében látsz, az csak arról szól, ennyi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Én nem azt mondom hogy utálom a Disco-t, szeretem, de csak az igényeseket, pl. Modern Talking.

 

Csak azt mondom, hogy miért téveszti össze az emberek többsége a számomra igénytelen Techno-t a viszonylag tűrhető (80-s évekbeli, táncolható) Disco-val.

 

Ja és mivel Rocker vagyok, a Rock-ra szavaztam.

 

Ja, és ismerek egy számot amit mind Rockerek, mind Disco-sok (nem Technósok) is szeretnének:

 

Kiss - Iwas made for loving you

http://www.youtube.com/watch?v=HnqUAbGMjLI

 

Queen - Staying Power

Élő verzió (Csak rockereknek)

http://www.youtube.com/watch?v=qPl0leypC-M&feature=related

Studio verzió (Csak Disco-soknak)

http://www.youtube.com/watch?v=eidqXw6H4G4

Link to comment
Share on other sites

az általad belinkelt számokat nyílván majdnem mindenki ismeri és szereti is :) aki pedig a Queen-t nem ismeri, az eláshatja magát...

 

az pedig tény, hogy a téma elnevezése rossz, disco helyett tényleg jobb lenne az elektronikus zene, ezt valaki írta is előttem...

esetleg az is lehet, hogy tényleg arról a disco-ról van szó, amit te szeretsz, és akkor nyílván csak te értelmezted jól a témát :) lássuk be, ez elég valószínűtlen :)

Link to comment
Share on other sites

Érdekes ám érdemtelen téma újból ez, hiszen ha valaki azért nyitotta, hogy egyikről meggyőzze a másikat azt szerintem már most el kell felejteni hiszen, akárki akármit szeret, azt tiszteletben kell tartani de tényleg.

Ami pedig az én véleményemet illeti az lehet éppen sokrétű is, hiszen ha azt vesszük a rock ban is vannak igénytelen zenék amelyeket minden zenei, és szövegírói tudást mellőznek (leginkább a metálból van ilyen sok, értsd death, gore stb.). Bár véleményem szerint az is tényszerű, hogy a "disco" nagy" része, mellőz minden szövegírói és zenei hozzáértői tudást. Figyeljünk csak meg néhány kivalló rock, vagy metál zenekart, figyeljük meg például a fent említett legendás Queent. A Queen gitárosai dobosa, eszméletlen nagy hangszeres tapasztalattal rendelkeznek, hosszú évekig gyakorolták, fejlesztették tudásukat, hogy olyan kivalló zenészek legyenek amilyenek most is. Tehát ezzel csak azt akarom hangsúlyozni, hogy a mai zenei közéletben egymás után felbukkanó "DJ-k" akik többéves hangszeres tapasztalat nélkül is képesek ekkora hírnévre szert tenni, csak idő kérdése és el fognak tűnni. Nem azért, mert éppen rossz az amit csinálnak, - hiszen több millióan rajonganak értük - hanem azért, mert nem tudnak maradandót, kiemelkedőt alkotni, amelyet a zenei történelem nagykönyvében olyan könnyűzenei előadók mint pl Elvis neve mellet meg lehet majd említeni. Ez a fajta divat hullám előbb utóbb alább fog hagyni, és senkiben nem majd maradandót, mert ezekben a "zenékben" kevés az egyediség, majdhogynem egyáltalán nincs bennük. Ez persze csak az én véleményem, de gondolom ezzel mások is egyet értenek.

Én speciel Power Metalt és rockot hallgatok - nem a ma rocknak nevezett Green Day szemetet -, amelyek előadók közül igen sokan már régen is léteztek, és létezni is fognak mert a zene amit játszanak milliók kedvence már hosszú évek óta, gitár virtuózok egész sora írja majd be magát a történelembe játékával, énekesek tucatjai lesznek majd erős oszlopai a zene templomának, hiszen végig egyedi, izgalmas, zenét sikerült alkotniuk és pontosan ez az ami miatt az igazi zene soha sem fog eltűnni.

Ezért szavazok a rockra, az elektronikus "zenét" soha nem tudnám a Queen mellet említeni a zene történelemben. Sőt ami engem illet csak a csörömpölés jelzővel tudom illetni, amit én it elő tudok állítani ha két fazekat ütemesen egymás csapkodok...

Link to comment
Share on other sites

Mi olyan "igényes" abban hogy 3 percen keresztűl ugyanazt az ütemet hallod.

Nem tudom, de nem is érdekel... Ha valakinek ez tetszik, szeresse, nem nekem kell hallgatni...

 

És igen tudok, kottázni, az iskolában megtanultam.

Nem a kottázás a lényeg, hanem a 24/19-ed XD

 

Szerk: kötözködés kitörölve :D

 

már megint ez az általánosítás :\

Erről szól ez a topic <_< Najó, én is általánosítottam egy csúnyát a Rock vs Rap-ben, de kinyílt a szemem :D

 

Én rockernek (rockzenésznek) vallom magam, és mégis meg tudok lenni a saját bőrőmben...

Link to comment
Share on other sites

Ami pedig az én véleményemet illeti az lehet éppen sokrétű is, hiszen ha azt vesszük a rock ban is vannak igénytelen zenék amelyeket minden zenei, és szövegírói tudást mellőznek (leginkább a metálból van ilyen sok, értsd death, gore stb.). Bár véleményem szerint az is tényszerű, hogy a "disco" nagy" része, mellőz minden szövegírói és zenei hozzáértői tudást. Figyeljünk csak meg néhány kivalló rock, vagy metál zenekart, figyeljük meg például a fent említett legendás Queent. A Queen gitárosai dobosa, eszméletlen nagy hangszeres tapasztalattal rendelkeznek, hosszú évekig gyakorolták, fejlesztették tudásukat, hogy olyan kivalló zenészek legyenek amilyenek most is. Tehát ezzel csak azt akarom hangsúlyozni, hogy a mai zenei közéletben egymás után felbukkanó "DJ-k" akik többéves hangszeres tapasztalat nélkül is képesek ekkora hírnévre szert tenni, csak idő kérdése és el fognak tűnni, mert nem tudnak maradandót, kiemelkedőt alkotni, amelyet a zenei történelem nagykönyvében olyan könnyűzenei előadók mint pl Elvis neve mellet meg lehet majd említeni. Ez a fajta divat hullám előbb utóbb alább fog hagyni, és senkiben nem majd maradandót, mert ezekben a "zenékben" kevés az egyediség, majdhogynem egyáltalán nincs bennük.

Én speciel Power Metalt és rockot hallgatok - nem a ma rocknak nevezett Green Day szemetet -, amelyek előadók közül igen sokan már régen is léteztek, és létezni is fognak mert a zene amit játszanak milliók kedvence már hosszú évek óta, gitár virtuózok egész sora írja majd be magát a történelembe játékával, énekesek tucatjai lesznek majd erős oszlopai a zene templomának, hiszen végig egyedi, izgalmas, zenét sikerült alkotniuk és pontosan ez az ami miatt az igazi zene soha sem fog eltűnni.

Ezért szavazok a rockra, az elektronikus "zenét" soha nem tudnám a Queen mellet említeni a zene történelemben. Sőt ami engem illet csak a csörömpölés jelzővel tudom illetni, amit én it elő tudok állítani ha két fazekat ütemesen egymás csapkodok...

 

Teljes mértékben egyetértek veled.

 

az pedig tény, hogy a téma elnevezése rossz, disco helyett tényleg jobb lenne az elektronikus zene, ezt valaki írta is előttem...

esetleg az is lehet, hogy tényleg arról a disco-ról van szó, amit te szeretsz, és akkor nyílván csak te értelmezted jól a témát :) lássuk be, ez elég valószínűtlen :)

 

Szerintem Rock vs (Hard) Techno-ra kellene átnevezni.

Elvégre a "bele tüc-tüc a világba"-nak, gyengébbek kedvéért Techno-nak SEMMI köze a Disco-hoz... mert még az is leegyszerüsítés ha valaki rokon stílusoknak vallja magát.

A Techno-t ma sokan cask "diszkózenének" nevezik, holott nem is az. A Disco-ban van Elektromos Gtár, Basszusgitár, Dob, és néha Dobgép, na meg rendes éneklés. A legjobb példa a Queen-től a Staying Power, a Fredie Mercury-tól a Living on my Own-nak az Extended verziója, és a Kiss-től az I was made for loving you, bár az inkább Rock és Disco keverék. A Techno-ban pedig csak Szintetizátor, Dobgép, DJgép (vagy keverőgép, vagy hogy hívják), meg ritkán ultramagas hangú, eltorzított éneklés.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Rock vs (Hard) Techno-ra kellene átnevezni.

Elvégre a "bele tüc-tüc a világba"-nak, gyengébbek kedvéért Techno-nak SEMMI köze a Disco-hoz... mert még az is leegyszerüsítés ha valaki rokon stílusoknak vallja magát.

nem tudok mit mondani, te egyszerűen buta vagy..

el lett már mondva: a techno egy stílus, az elektronikus zene egy gyűjtőfogalom! ugyanilyen gyűjtőfogalom a rock..

ennyi erővel lehetne punk rock vs. hard techno is..

melyik szót nem érted ezek közül? szívesen segítek elmagyarázni!

Link to comment
Share on other sites

Az a helyzet, hogy én sem tudtam volna elképzelni magamról, hogy valaha is meghallgatok olyan zenét, amiben kiabálva, erős hangon, hörögve énekelnek, de miután megismertem az Opeth-et, nem tudok leszakadni róla, bár a zenéjük alapvetőleg nem a hörgést teszi ki fő célnak, de akad benne az is. Ők progresszív rock/ metal-t játszanak, lírai szerzemények dögivel és ott énekel benne Akerfeldt, amikor hörög, akkor nem azért teszi, hogy keménynek látszódjon a csákó, hanem, mert a szöveg ezt követeli meg, de van is hangja, nem úgy, mint mondjuk a középszintű LP énekesnek, nyomába se érhet Akerfledt-nek, bár az északi népek között van jónéhány jótorkú énekes, legyen az csak melódikus metal vagy viking féle. Mégegyszer mondom, nem csak a vakvilágba eszetlenül hörögnek az igényesebbjei, hanem van rá okuk, hiszen egy rémálmot, egy háborús történetet vagy akár csak egy misztikus legendát nem Kozsó fog jobban elénekelni a b*zis nyálas hangjával, hanem egy erős hangú isten, a maga nevében ;) Éééérteeeem? :D

Link to comment
Share on other sites

nem tudok mit mondani, te egyszerűen buta vagy..

el lett már mondva: a techno egy stílus, az elektronikus zene egy gyűjtőfogalom! ugyanilyen gyűjtőfogalom a rock..

ennyi erővel lehetne punk rock vs. hard techno is..

melyik szót nem érted ezek közül? szívesen segítek elmagyarázni!

 

Ehhh... tisztában vagyunk vele.

 

De tudnod kell, hogy a Rock az egyszerre stílus és gyűjtőfogalom is.

 

A Rock stílusként, egy Blues-ból, Country-ból és Rock and Roll-ból létrejött irányzat, a 3 keveredésének eredménye. A Rock gyűjtőfogalma magába foglalaj az összes ilyen zenét ami a Rock stílusból ered.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ehhh... tisztában vagyunk vele.

mi ez a királyi többes? csak neked kell ilyesmit magyarázni, mindenki más értette - elsőre <_<

 

De tudnod kell, hogy a Rock az egyszerre stílus és gyűjtőfogalom is.

szerintem ezzel a legtöbben tisztában vannak, és (rajtad kívül) az is mindenkinek elég nyilvánvaló, hogy a téma melyikre irányul ;)

Link to comment
Share on other sites

Van gitárom, tudok rajta játszani, úgyhogy ne beszélj.

 

És nem játszom a nagy rockert, mivel az is vagyok! :D

 

És mióta égetés az ha nyiltán közzé teszem hogy egy bizonyos zenei stílust nem szeretek és/vagy igénytelennek tartok.

 

Szerintem a zenei tudással NEM rendelkező tenészek mind igénytelenek.

 

Ha tudni akarjátok, hogy milyen könnyű Techno-t csinálni, akkor nézzétek meg az Antifaces Special Edition-t. Mindent elmond, és teljesen igaza van. A reppről annyit, hogy még én is tudok reppelni, pedig soha nem is tettem.

 

"És nem játszom a nagy rockert, mivel az is vagyok! :D" -> na ne röhögtess :lol:

 

"Szerintem a zenei tudással NEM rendelkező tenészek mind igénytelenek." -> az önkritika dicséretes dolog! ;) jah és Z enészek, nem tenészek ;)

 

Akkor tudod mit? Álljál be egy pult mögé, csinálj meg egy zenét(amit teljes egészében te hozol össze), és ami legalább 1 hétig vezeti a nemzetközi ranglistát!(és legjobb esetben a hazai és világhirű Dj-k is elkezdik mixelni a számodat)

 

Ha ez sikerül akkor arcozhatsz, hogy könnyű diszkózenét csinálni ;)

Link to comment
Share on other sites

"Hogy könnyű diszkózenét csinálni"

 

Na ezt utálom. Ha valaki a viszonlyag tűrhető 80s és 70s évekbeli dsizkózenét összetéveszti az igénytelen TEchno-val.

 

Szerintem te a Techno-ra gondoltál, mert a Disco-nak semmi köze a "beli tüc-tüc a világba"-hoz meg a DJ-khez.

 

Akkor is ezeknél maradok

-A Rock a legjobb

-A topikot át kellene nevezni Rock vs (Hard)Techno-ra.

Link to comment
Share on other sites

Mert szeretem a zenét... és tudni akartam, hogy miből áll az egész DJ Szakma... igaz még fiatal vagyok a szakmában, és még van mit tanulnom, de már értem el sikereket is...

ez ezzel jár! És hogy miért jó ez az egész? Mert én zenélhetek a bulikban és én mutathatom meg a közönségnek azokat a zenéket amiket hamarosan hallgathatni fognak és én diktálom a zenei tempót itt a környéken...

 

És hogy tisztázzuk a helyzetet... ez a 2 stílus tág fogalom...

A rock: ebből is több fajta van, tehát csak a rockról mindenkinek több véleménye lehet...

A Disco: Na és akkor bárki mondhat és írhat akármit ez az igazság:

Legyen az House, Electro, Dance, Techno, Hand's Up, Trance, HardStyle vagy bármelyik más stílus ami a bulikban szól... az a "Disco-ból" ered!!Tehát a DJ-knek igenis nagyon-nagyon sok közük van a Disco-hoz! És erről a stílusról is jó sok vélemény lehet.

Na és szerintetek régen ki zenélt a Disco-kban? Hát a DJ... Csak akkor még kazettás

lejátszóval... aztán bejöttek a bakelites lejátszók, majd mostanra már a cd-s, dvd-s lejátszók is forgalomban vannak...

Tehát szerintem ezt így zárjuk le, mert felesleges ezen izélni, hogy kinek mihez van köze... ez az igazság és ezt kell elfogadni!

 

Ja és hogy hogy készül egy "Disco-s zene"?

Hát ennek több verziója van:

Mix: Legyen az keverőpulttal és lejátszókkal vagy számítógéppel, de a jelentése ugyanaz: Több zene egy válogatásban ami általában 1 órás.

Remix vagy teljesen saját zene: Ehhez semmiféle lejátszó meg keverő nem kell...

Több zeneszerkesztő szoftver is létezik(FL Studio, Reason ez a 2 amit sokan használnak köztük én is) és ezekkel csinálnak dallamot és teljesen új alapot a zenének... és hogy hogy kerül rá az ének? Ezeket az énekeket (vokálokat) acapellákkal csináljuk... Ezeket az acapellákat a készítőktől lehet elkérni ha remixet készítesz, ha teljesen saját dalon dolgozol akkor egy személy elénekli a dalt amit felvesznek egy stúdióban na persze ez alatt nincs semmi aláfestés... csak maga az ének!És így lesz az acapella amire elkészítjük a teljesen saját stílusú alapot!

Kb. erről ennyit...

JA ÉS A LEGFONTOSABB: MINDENKINEK MEGLEHET A MAGA STÍLUSA AMIT ELKELL FOGADNI!!

 

Na de ha már mindenki leszólja a másikat akkor én is!

Gyerekek a disco-s zenékkel sokkal több meló van mint bármelyik mással...

És ezerszer minőségibb zene,és nagyon igényes...

Egyetlen egy zenét nagyon hosszú idő megcsinálni, főképp ha jó zenét akarsz elérni...

Tehát egy szavuk nem lehet a rockereknek mert nekik könnyebb a helyzetük!

Úgyhogy rockerek nem kéne leszólni a másikat, mert én is tudnék jó sok mindent mondani a rock-ról már bocs...

Na erről ennyit... <_<

Link to comment
Share on other sites

Egy-két mondattal nem értenék egyet, de ezt már annyiszor kibeszéltük. Nem is akarok külön szavakat hozzáfűzni, mert már elég sokszor megvitattuk.

 

Gyerekek a disco-s zenékkel sokkal több meló van mint bármelyik mással...

És ezerszer minőségibb zene,és nagyon igényes...

Egyetlen egy zenét nagyon hosszú idő megcsinálni, főképp ha jó zenét akarsz elérni...

Tehát egy szavuk nem lehet a rockereknek mert nekik könnyebb a helyzetük!

 

De gondolom ez volt a komolytalan, poén része a hsz-ednek ;)

Link to comment
Share on other sites

egyébként tényleg, cerh2 ugyanazt a dolgot majdnem minden hsz-ában leírja, "Van ugye a 80-as évek beli disco zene, és az igénytelen techno, szóval a téma legyen rock vs. (hard) techno"...hihetetlen ez a gyerek :D

érdekes, hogy ennyi ember között csak ő értette félre ennyire a téma címét :D

 

cerh2 nyiss már egy ilyen Rock vs. (hard) techno topicot, hátha lesz sikere ;)

 

egyébként úgy érzem, hogy ezekbe a zenei topicokba én már csak oltani járok, szóval lassan megpróbálom visszafogni magam és valami értelmeset is hozzátenni ezekhez a témákhoz, úgy gondolom amúgy is ez lenne az eredeti céljuk :)

Link to comment
Share on other sites

Basszus emberek, erre a pillanatra vártam, amióta megpillantottam ezt a topikot :D Linkelek egy blogbejegyzést az rpcj-ről, a vége felé van az a rész, amiről beszélek. MErt gyakorlatilag ez a gyerek, akiről beszélek, még az ún. diszkósok között is a legalja. A kiscsomos nevű egyént kell elolvasni.

 

http://rosszpcjatekok.blog.hu/2008/07/01/_2492#comments

Link to comment
Share on other sites

Biztos vannak olyan elvetemültek, akik elmentették elrettentő példaként :D

 

Vagy várjunk csak.... Gyerekek, ez a hülye folytatta tovább, most még durvább :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...