Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Láttam már Tiesto koncertet, és egyetértek az előttem szólókkal, akik kiálltak mellette. Én mondjuk nem vagyok nagy rajongója, de egy-két zenét nagyon kedvelek tőle. Meg én nem is tartom konkrétan diszkó stílusnak azt a zenét amit ő csinál....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hát a szavazás kérdésére válaszolva: én ANTI ROCK MUSIC-os vagyok

 

És miért:

 

Mert a legtöbbjük igénytelen, magábaforduló, mást lenéző, idegbeteg állat!

Mind sötét világszemlélettel.

 

Új sötét kor szívemben él.... Gratulálok nekik :D

 

Az összes szám csak arról szól, hogy milyen sz*r a világ, milyen szemetek az emberek.

És csodálkoznak ha egy 14 éves gyerek depressziós lesz, emiatt.

Ígyis elég rossz az élet, nemhogy még ilyen metalrockpunkskinhead zenét halgassak kösz nem.

 

Meg amiért még utálom:

 

Istenítik magukat így meg úgy:

 

pl . Ossian

 

"Rocker vagyok vállalom..."

 

pl.

 

Mindhalálig Rock N'roll - Pokolgép

 

A rock katonái stb....

 

Én mondjuk egy techno, disco előadó számában sem hallottam soha, hogy "technos vagyok vállalom vagy hasonló"

 

Ennyit a rockerekről!!

 

Az ilyen Iron Maiden meg Judas Priest (főleg a meleg énekes :D :D) röhej!!

 

Ilyen Children Of Bodom-től meg Immortal-tól fel áll a szőr a hátamon!!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

meg az ilyen hungaristáktól meg skinheadektől fordul fel a gyomron!

olvassanak már történelmet aztán istenítsenek ilyen meg olyan embereket!

 

Jah és még a szakadt, igénytelen, mosdatlan tarajos, punkoktól is felfordul a gyomrom :D

Hogy mernek így utcára menni? : D Szánalom a köbön! :P

Link to comment
Share on other sites

Rolland: Éljen a szűk látókör!!! Leülhetsz, kettes. De csak a Skinheadek miatt.

(Hirtelen "szegény" bannolt cerh2 jutott eszembe :lol:. Ez van, ha az ember csak a sztereotípiákra figyel.)

 

Feri1993 videói viszont számomra is érdekesek :) THX

 

Szerk: Az önistenítés helyett inkább a ZENE szeretetét kéne, hogy lásd.

Szerk2: Amúgy meg nem hoztál fel semmit az elektronikus zene mellett, csak mást fikáztál.

Link to comment
Share on other sites

Panki51 és a többiek.

 

Én a régi (klasszikus) meg ilyen magyar bandákra gondoltam.

Az ilyen Lostprophets, Red Hot Chili Peppers meg ilyenekkel semmi bajom.

 

Csak az a baj (lehet h máshol nem, de az én környezetemben) csak ilyen igénytelen, zsíroshajú, vagy punk, skinhead emberek vannak.

De ezek mindig megtalállják egymás társaságát.

a buszmegálloban is a földön ülnek nyáron acélbetétesbe, fekete cuccba, bőrnadrága + bőrdzseki. Azé kicsit gáz szerintem!

Ugyanúgy a disco-sok közül is utálom ezeket a "retros b***kat, akik azzal menőek hogy égnek áll a hajuk, playboyos fülbevaló + arra feszítenek hogy van 36-os karjuk 50 kg-ra!

 

Úgyhogy ugyanugy a discosokban is vannak ilyenek akik csak nagymenőségből hallgatják az ilyen szatmári, peat jr... stb. zenéket a telefonon full hangerőn! (a fülest nem találták fel ? :D), de ezeket én is rühellem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rolland, te mégis hol élsz? :D Méghogy a rockerek depressziósak... a soraidat olvasva a következők futottak rajtam végig: hányinger, harag, de mire végigolvastam, már csak röhögni tudtam... hm, rocker vagyok, igényes, és még nevettem is... hűha, ez a rockerekre tényleg nem jellemző, megyek is, sírok egyet aztán átkozom az egész világot... amúgy az is érdekes lenne ha idegbeteg állat lennék, ez egy füvestől sztem szokatlan lenne...

Azt hiszem egy kicsit kevered a rockereket az emosokkal...

Az nem zavar különben, hogy "rap4ever", vagy "disco4ever"? De az hogy mindhalálig rock&roll! Felháborító, hogy mer valaki ilyent énekelni? :D

Amúgy a punkokat meg a skinheadeket én sem szeretem, a skinheadek nem tudnak eleget, de nagy a pofájuk, a punkok... hát... buták...

Link to comment
Share on other sites

Hát mondjuk a "klasszikusokat" én sem kedvelem, de azért nem nevezném őket se depiseknek, ahogy a "füves" fórumtársam leírta már :D A többi ilyen lébecoló emberekkel meg nem törődök, van nekem is elég bajom így is :D minek vegyem a vállamra másik problémáit? Ha meg ő jól érzi magát acélbetétesbe meg egyéb érdekes ruhában, vagy hajszerkezettel, akkor hajrá, mutatkozzon úgy az utcán. Legfeljebb közröhely vagy legalábbis feltűnés tárgya lesz.

Link to comment
Share on other sites

Az elektronikus zenét azért kedvelem jobban mert:

 

- nem szeretem ha szól valamiről, valamilyen életérzésről, akármiről egy zene

- én azért hallgatok zenét, mert ki akarok kapcsolodni, nem hülyeségeken gondolkozni, meg aggreszíven viselkedni, mert sajnos belőlem a rock zene ezt váltotta ki (anno 5 évig csak rock és metal zenét hallgattam :D)

- inkább mennyen csak a tuc-tuc, és ne szóljon semmiről, és inkább mondja el szászor a számban hogy "electro electro electro......stb", minthogy a rock akár egy lágy dallamal, eszembe juttasa azt, ami éppen fáj, mert nekem a zenehallgatás pont azt jelenti, hogy nem gondolok olyankor semmi rosszra.

Vagy hogy így is azt gondolom hogy sz*r az élet, nem kell hogy még olyanokat hallgassak hogy "holnap meghalsz, vedd el ami neked jár" meg ilyenek. (ezt a szöveget csak példának írtam) mert az sok embert arra ösztönöz, hogy "lopjá csaljál...). Nem akarok még idegesebb, agresszivebb lenni még akkor is hogyha csak zenét hallgatok.

Ha nem érthető akkor szóljatok, írjatok

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem azokkal a rockerekkel semmi bajom nincsen aki:

normálisan tud öltözni (nem kirívóan, feltűnően)

igényes

és nem nézi le a más zenét szerető embereket

 

ennyi az egész.

 

Én sem nézek le senki, nehogy félreértesetek, de az ilyeneket nagyon nem szeretem!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ezt 1150. hsznek szántam, csak közben dolgom is akadt.

 

Rolland:

 

A régi klasszikus rockzenét te nem érted meg. A negatív világszemlélet helyett az olyan folyamatos problémákra próbálják felhívni a figyelmet, ami akkor (és most is) bőven érintik a társadalmat.

 

Az önistenítést meg meghagyjuk a mainstream rappereknek. Mi a rockerséget (rockzenészség) azért hangsúlyozzuk ki (már aki), mert imádjuk a zenét, amit csinálunk.

 

Általad említett példát folytatnám. "Rocker vagyok, vállalom, a jót a rosszat elbírom...". Most inkább tántorítsanak el minket a hozzád hasonlóak attól a zenétől, amiben kedvünket leljük, és amit szeretünk? :)

 

A zsíroshajú, igénytelen, marha módjára viselkedő pózereket meg mi, igazi rockzenészek legalább annyira nem szeretjük, mint te a retros b_zikat.

 

Ha nem vagy biztos abban, hogy mindent értesz, ami körülötted van, ne általánosíts, és ne hallgass a sztereotípiákra. Inkább ismerj meg bennünket. Annak ellenére, hogy Bodomot hallgatunk (megintcsak már aki), teljesen életvidámak vagyunk. (legalábbis az én tág rocker ismeretségi körömben elmondhatom majdnem mindenkiről.). Ha vennéd a fáradtságot, hogy beszélj egy rockzenésszel, kellemeset csalódnál, és te is hülyeségnek tartanád azt, amit írtál.

 

Aludj rá egyet, és gondolkozz el. Megéri :)

 

#Ez csak az én véleményem, ha vki más "erről az oldalról" másképp látja, írja le! :)

 

===============================

 

Szerk. Hiába, az ember már topa 40 óra ébrenlét után...

 

és nem nézi le a más zenét szerető embereket

Te pontosan ezt tetted.

 

A rockzene szerintem pont a lopás, csalás ellen buzdít. Én mélyen elítélem ezeket.

 

Miért baj, ha mi szembenézünk az érzelmeinkkel? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Én meg ezt az 1152-esre: Há nemtom, én pl imádok énekelni, szoktam is azoknak a számoknak a szövegét, amelyiket tudom fejből (nem felvágásképp de elég jó vok angolból, úgyhogy pár hallgatás után szoktam érteni a legtöbbet), úgyhogy én szeretem ha igenis szól valamiről.... :D De van úgy hogy, én is csak a monoton döngetésre vágyok, pl ha be vok rúgva erőteljesen, amire lehet tombolni, szal most HC zenékre gondolok, pl Viper XXL, vagy ilyesmi. Ha már csak lazulni akarok, akkor táncolhatóbb, tényleges diszkómuzsikákat hallgatok, ami pl a Rádió1-en is megy naphosszat.

Link to comment
Share on other sites

"normálisan tud öltözni (nem kirívóan, feltűnően)"

Miért baj az, ha felhúz valaki egy bakancsot? Miért zavar?

 

"és nem nézi le a más zenét szerető embereket"

Nem te pofáztál épp most arról hogy a rockerek nagyképű depressziós idegbeteg állatok? Gondolj már bele öreg, hogy te mit vársz másoktól, és hogy te mit teszel/gondolsz/mondasz másokról!

És ami azt illeti, egy rocker igenis lehet idegbeteg, de főleg az ilyenekkel provokálják ki belőlük mint te!

Link to comment
Share on other sites

A régi klasszikus rockzenét te nem érted meg. A negatív világszemlélet helyett az olyan folyamatos problémákra próbálják felhívni a figyelmet, ami akkor (és most is) bőven érintik a társadalmat.

 

Az önistenítést meg meghagyjuk a mainstream rappereknek. Mi a rockerséget (rockzenészség) azért hangsúlyozzuk ki (már aki), mert imádjuk a zenét, amit csinálunk.

 

Én értem a klasszikus rockzenét, megértem. Tudom hogy mikről szólnak a dalok, és ez idegesít pont, hogy miért mindig a rosszról kell énekelni, írni?

Lehetne egy kis vidámság is pl. egy Pokolgép vagy Ossian vagy P.Mobil (nekik is értem a 'bujtatott' szövegeit :D) Nem csak mindig a rosszról kéne, mert jó is van azért valljuk be, csak egy kicsit :P

 

Link to comment
Share on other sites

Rolland: Attól h. te igénytelennek látod őket nem biztos h. azok. Máshogy néznek ki,mint te, attól még az nem igénytelenség. Buszmegállóban nem fogod tudni róla, hogy mit gondol a világról meg hogy mennyire depressziós.

 

Az hogy mindenszám arról szól h. milyen szar a világ, ez meg tényleg egy kiba izé... nagy baromság. Olyan mintha azt mondanám h. minden nem rock szám nyálas és semmitmondó...

 

Szerk:Szerintem azért írnak ők mindig ilyen dolgokról, mert valós problémákra hívják fel a figyelmet, lehet h. miután énekelt egy ilyen dalt hazamegy és mégis tök vidám valamin, de azt neménekli meg mert számára nem az a fontos h az emberek elvakultak legyenek és éljenek a sz*rban boldogan hanem h. kicsit "kinyissa a szemüket"

Link to comment
Share on other sites

Miért baj az, ha felhúz valaki egy bakancsot? Miért zavar?

 

De az ilyen füves idiótákat viszont utálom, akik már annyira szétszívják magukat, hogy már beszélni sem tudnak.

 

Most reagálnék a hsz-edre: Nem baj, én is járok bakancsba télen (jó nem acélbetkósban), de nem 40 fokos melegbe nyáron!! Érted Ganjaman???

Link to comment
Share on other sites

Huh, bocs, azt hiszem eddig egy helyesírási hibám sem volt, de ha mégis, akkor azért mert igencsak sötét van a szobámban... és azt hiszem szókincsem is van azért...

 

"és nem nézi le a más zenét szerető embereket"

Nem te pofáztál épp most arról hogy a rockerek nagyképű depressziós idegbeteg állatok? Gondolj már bele öreg, hogy te mit vársz másoktól, és hogy te mit teszel/gondolsz/mondasz másokról!

És ami azt illeti, egy rocker igenis lehet idegbeteg, de főleg az ilyenekkel provokálják ki belőlük mint te!

 

Ezt a részt nem olvastad el? Gondolj már bele, hogy miket írtál rólunk, rockerekről!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én is csak rockot hallgatok, igaz h. nem úgy nézek ki, mint aki, de nembaj. Nem kezdek el semelyik haverommal veszekedni azon h. melyik zene a "JÓ" mert ez mindenkinek más, lehet h. neked igénytelen, lehet h. nekem meg a tied unalmas, monoton f*$. Néha mutatunk egymásnak pár számot de attól még h. nem tetszik nem ölöm meg azt aki mutatja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...