Jump to content
PirateClub.hu

Halalbuntetes; IGEN v NEM?


Jaffry
 Share

Halalbuntetes; IGEN v NEM?  

548 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Halalbuntetes; IGEN v NEM?

    • Igen
      404
    • Nem
      98
    • Passz
      46


Recommended Posts

" Ma hajnalban kivégezték Szaddám Huszeint" - csak ideírom :huh:

Egyébként halálbűntetés-párti vagyok. Vannak olyan emberek, akik sohasem változnak meg, és olyanok, akikről nem szeretném, hogy az én adómból etessék-itassák még egy jó meleg cellában <_<

De azt ellenezném, hogy ez is minden törvények és jogszabályok szerint menjen, mert az igazságügy sztem úgy szar ahogy van - lásd pl. biztonságiőr tüzet nyit a 10 embert lelövő bankrablóra, s szegény rabló megsérül, ezért perel, és vajon jogos volt-e a fegyverhasználat, stb.stb. na ettől megtudok őrülni... józan ésszel kellene dönteni ilyen esetekben. És aki különösen kegyetlen, vagy már másodszorra kerül börtönbe valami súlyosabb bűnnel, annak jöhet a halálbüntetés...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Nem tudom. Megoldana a halálbüntetés valamit is? Megakadályozná a sok gyilkosságot és rablást, bántalmazást? Nem is tudom. Amikor valami nagyon szörnyű esetről hallok, akkor talán még én is azt mondom, hogy megérdemelné a halált. Csakhát akkor hogyan is bűnhődne meg a tetteiért?? Valami nagyon kemény büntetést kellene az ilyeneknek kiszabni. A másik pedig az, hogy ha a bűnöző életét elvennénk, mi is gyilkosok lennénk. Jó persze ki lehet magyarázni, hogy ezért + azért tettük, megérdemelte, meg minden, én mégis úgy hiszem, nincs jogunk elvenni egy ember életét. Én piszokul megszigorítanám a büntetéseket, és az elmebetegek bezárását örök életére stb. Nagyon drasztikus lépéseket kellene tenni azok ellen, akik előre megfontolt szándékkal ölnek és erőszakolnak meg embereket. :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Végigrágtam magam az összes hsz.-on és nem vagyok meglepve. Szerintem kell a halálbüntetés, ha egyértelműen ki lehet deríteni, hogy az illető embert ölt szándékosan, nyereségvágy céljából, vagy visszaeső (itt persze még mondig az emberölésre gondolok).

Szimpatizálok a "szemet szemért" elvvel, persze nem egy az egyben: ahogy végzett az illető az áldozatával, úgy végezze ő is. Ez egy kicsit olyan cirkuszi megoldás.

Bosszúállás, önbíráskodás, ezek nem oldják meg a bűnözés problémáját.

Nem hiszem, hogy hollywoodi produkciók kellenek ahhoz, hogy az ember véleményt alkosson. Azt kellene az emberek fejében tudatosítani, hogy ölni egyszerűen nem lehet. Sem embert, sem más érző lényt. (itt most nem az élelmezésre szánt vágóállatokra gondolok).

A halálbüntetés egy eszköz, amivel lehet élni, de mint mindennel, visszaélni is.

 

u.i.: Aki kardot fog, kard által vész el!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Persze, h. nem... még a kérdés is abszurd!

Amely ország bírosága halálos itéletethoz, annak összes állampolgára gyilkossá válik. Attól, h. más gyilkol, de a mi nevünkben teszi, nem mentesülünk a bűn alól.

A társadalom felelőségét sem árt talán figyelmebe kell venni... szeritetek miért rabol valaki ki egy bankot, vagy egy 80 éves nénit?

Nem hobbiból elhihetitek. A szellemi és társadalmi nyomor szüli a legtöbb gyilkosságot. Persze vannak beteg emberek is, kik látszólag minden ok nélkül ölnek (pszichopaták és társaik :o ). Őket sem lehet „fellógatni” betegségükből kifolyólag (bár az „ivartalanítást” minimum megérdemelnék).

A halálbüntetés visszatartó ereje? gyakorlatilag 0 (lsd. a nagy éllovas egyesült államokat).

Néha érdemes az érme másik felét is megnézni, bármennyire idegen és undorító is legyen az.

 

ps.: stílusosan a murder ballads-t hallgattam írás közben B)

Link to comment
Share on other sites

Csatlakoznék __Psion__-hoz!

 

Az esetek jelentékeny részében, a családi körülmények, anyagi viszontagságok, ill a kilátástalan létszemlélet tereli az embereket ilyen szélsőséges pszichés zsákutcába.... Ha meg valaki olyanról van szó, akinek ezek a létfeltételek adottak akkor is javarészt Annak életkörülményeiből megmagyárzható a szellemi torzulás is (etikai értékrend torzulás, helytelen társadalomkép stb).... Abszurd kijelentés, de ennyi erővel a társadalmat is halálraítélhetnénk, amiért magába foglalja a lehetőséget, h. ilyen emberek egyáltalán lehessenek...

Link to comment
Share on other sites

Nem.

Méghozzá azért nem mert nem az az igazi büntetés. Aki képes ölni vagy bármi hasonló embertelen dolgot művelni az élete végéig rohadjon egy sötét cellába egymaga. Szerintem ehhez képest a halál megváltás.

 

inkább menekvés... nem megváltás... nem adhat a belátáshoz kellő mélységeket sem... Ilyen az öngyilkosság is ... sok értelemben önzés az utóbbi és menekvés... Azért vannak alapvető létdilemmáink, problémáink, hogy feloldhassuk, hogy újabb és újabb belátásig juthassunk...

 

 

Ahogy egy keleti mondás is kitűnően leírja ezt:

 

"Nem minden ember lesz nagy, aki szenved - csak az, ki gondolkodik is miközben szenved"

Link to comment
Share on other sites

Én sztem jó lenne ha lenne. Aki mást megöl az is haljon meg...

 

Viszont az embernek legyen joga megvédeni magát. Mostani törvények is...betör a lakásodba valaki ha véletlenül is ölöd meg, akkor is börtön.

Még régebben volt h bankrabláskor a biztonsági lelőtte a csávót, és még ellene indult kivizsgálás, h jogosan használta-e a fegyvert, mert az elkövetőnek csak egy gázpisztolya volt..

 

Szal sztem visszakéne állítani a halálbüntetést, de ahoz megkéne változtatni sok törvényt.

Link to comment
Share on other sites

szándékos emberölés esetén nincs feltételes szabadlábra helyezés.

Ha pedig, „emberölési kísérlet” volt... ízleled csak meg azt a 7 évet, leírva nem sok, de egy helyre bezárva nagyon hosszú idő...

De ugye nem arra gondolsz, h. valakit már ezért is halálra kéne ítélni?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...