Jump to content
PirateClub.hu

Halalbuntetes; IGEN v NEM?


Jaffry
 Share

Halalbuntetes; IGEN v NEM?  

548 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Halalbuntetes; IGEN v NEM?

    • Igen
      404
    • Nem
      98
    • Passz
      46


Recommended Posts

Szerintem néha vissza lehetne hozni a halálbüntetést!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hát nem is tudom: Amerikában működik, és jól be is vált (persze a bűnözési ráta az amcsiknál eleve magasabb). De mi van, ha egy ártatlant ítélnek halálra??????????!!!! Mer ha mondjuk 2 évet ült ártatlanul akkor az igazi bűnöst lecsukják, neki megbondják hogy bocsi, ezt elb*sztuk, fizetnek pár mill. kátérítést, ügy letudva. De ha beadták neki a halálos adag altatót/fejbelőtték/felakasztották nem lehet azt mondani "bocs, elszúruk, megtérítjük a kátod, aki elszúrta azt meg küldjük a börtönbe". Max. az ártatlan kivégzéséért felelőseket is ki kéne végezni (szemet szemért-fogat fogért). De attól még az az ember ugyanúgy halott marad.

Link to comment
Share on other sites

 

Mindet bele eg tüskés árokba.

Ha neked is ilyen sötét gondolataid vannak, mi a kölünbség közted és a tett elkövetője között? Pusztán annyi, h. téged még az élet nem sodord ilyen helyzetbe. De ha megtörténne ugyan így halálra rugdosnád azt a tanárt...

 

Hát nem is tudom: Amerikában működik, és jól be is vált

Ezt meg honnan veszed?

A bűn elkövetésekor nem mérlegeli (vagy csak igen ritkán) büntetést az elkövető.

 

persze a bűnözési ráta az amcsiknál eleve magasabb

Akkor most tényleg bevált? :blink:

Link to comment
Share on other sites

nem, mertha mondjuk valaki egy sorozat gyilkos és halára ítélik akkor nem bűnhődi meg az összes tetteit de ha bedobják a börtönbe életfogytig akkor van ideje elgondolkodni, hogy micsinált és miért/ megbűnhődni azt amit tett....

Link to comment
Share on other sites

Végre nem csak én gondolom úgy, hogy nem szabad halálbüntetéssel büntetni senkit. Azt mondod Amerika? Szerinted ez Amerika? Nem, és nem szeretném hogy odáig jussunk, mint Amerika. Nem véletlenül lett eltörölve. Te itt most okos vagy, de mit szólnál, ha vmelyik rokonod/ismerősöd lenne abban a helyzetben...belemondanád neki is hidegvérrel a szemébe? És mi van ha kiprovokálták, ha beteg, ha más oka van...? Erre mindre azt mondod dögöljön a férgese? Inkább menjenek ingyenmunkára élete végéig vagy amennyit kiosztottak rá. Arról pedig tényleg ne is beszéljünk, ha tényleg ártatlanul ítélték el. Az megbocsálthatatlan lenne. Szerintem jó a mostani jogrendszerben, hogy nincs benne.

Link to comment
Share on other sites

Hát én mondjuk az életfogytiglnra ítéltek számára ajánlam fel, hogy azért ha úgy akarják ne kelljen még a hátralévő 80 évet börtönben ülniük... De amúgy nem, mert sok embert ült már ártatlan börtönben és halálbüntetés ideje alatt meg is haltak volna, a semmiért....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

hidd el, az is nagy büntetés, viszont PÉNZBE kerül..számoljátok ki mennyivel drágább egy gyilkost (vagy akárkit) mondjuk 50 évig kajáltatni, fizetni utána a fűtést, stb.., mint megölni bármilyen ismert módszerrel! és az összes bűntetést szigorítani kéne...liberális a f*szom! Graffiti illegális hejre?! lefesti és fizet 30 ropit! feltépi az ülést buszon, villamoson, héven, stb..arra is legalább 30 ropi + valami letöltendő munka! ki nem ért velem egyet, miért?

Link to comment
Share on other sites

A dutyi azért bűntetés, mert elveszi az embernek szükséges területet..

szerintem nem kéne halálbűntetéssel bűntetni. Senki sem öl csak szórakozásból.. Az lehet, hogy minden egyes gyilkost felakasztanak, de a kiváltó okot nem fogja ez sem megszüntetni!!! A bűnöző fejébe kéne látni, hogy mi vezette oda, hogy ilyet tegyen! Én úgy vettem észre, h ez legtöbbször a szeretet hiánya.. sz*r gyerekkor, vagy azutáni összeomlás (látta vki ezt a filmet?), stb.. Nekem is vannak olyan perceim, amikor szívesen megölnék valakit, és érzem, hogy ha egy hajszálnyival rosszabbul lennék, meg is tenném..

Link to comment
Share on other sites

én tulajdonképpen nem is a halálbüntetést ellenzem, inkább azoknak a halálra itélését akik ártatlanok.

mindig kerül bele olyan, aki mondjuk árttlan.

vegyük pl a Móri bankrablásos ügyet, lecsukták érte Kaiser Edét vagy kit, és most lecsuktak új embereket, és úgynéz ki hogy K. Ede leet hogy ártatlan, ésha esetleg halálbüntetés van, és ártatlan, akkor kicsinálják, pedig nem is csinált semmit, és aztán ha már kinyírták akkor mit csinának ha bebizonyosodik az ártatlansága...?

nah én ezért ellenzem, igazából azt ellenzem, hogy ártetlan embereket öljenek meg.

és ha esetleg ti kerülnétek hasonló ügybe, akkor nemhiszem hogy támodatnátok a halálbüntetést.

 

tudjátok mindenhol van 1 bizonyos hibaszázalék, mégha ki sem derül!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

na hát ez a kérdés egy kicsit bonyulult... attól föügg, hogy mekkra bűnt követ el... merthogyhya mondjuk egy sorozat gyilkost megölnek akkor nem tudja átgondoln hogy mit is csinált, de ha életfogytig büntetést kapna akkor szerintem egy kicsit elgondolkodna azon, hogy mit is tett.. röviden ennyi... igzából nem tudok választani szal semmelyiket nem jelölöm be.

Link to comment
Share on other sites

na hát ez a kérdés egy kicsit bonyulult... attól föügg, hogy mekkra bűnt követ el... merthogyhya mondjuk egy sorozat gyilkost megölnek akkor nem tudja átgondoln hogy mit is csinált, de ha életfogytig büntetést kapna akkor szerintem egy kicsit elgondolkodna azon, hogy mit is tett.. röviden ennyi... igzából nem tudok választani szal semmelyiket nem jelölöm be.

1. Ha nem tudsz választ adni, arra van a "Passz"!

2. Már leírtam miért nem jó az életfogytig! :angry:

Link to comment
Share on other sites

1. Ha nem tudsz választ adni, arra van a "Passz"!

2. Már leírtam miért nem jó az életfogytig! :angry:

 

1, nem csak neked lehet meg a vélemnényed

2, ha az amerikaiak megölnek egy bűnöst akkor az amerikaiak ugyanúgy bűnösek, mert elvettek egy életet...

3, azt az opciót, hogy passz nem láttam:P most azt fogom bejelölni

Link to comment
Share on other sites

példa:

"Meg kell emlékeznünk a kubai születésü Julio Gonzalesr?l, aki 1980-ban érkezett az Egyesült Államokba. Alig tíz évvel késobb egy féltéknységi rohamában 87 embert ölt meg, mert a barátn?je, Lydia valaki mással mert táncolni. Haragjában az egy dollárért vásárolt benzin segítségével felgyújtotta a bronxi Happy Land Social Club-ot. Hat ember kivételével mindenki bennégett, de ebben a hatban szerencsére bennevolt az ex-barátn?, Lydia is."

milyen bűntetést adnátok neki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...