Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

A szintinél egy adott gomb lenyomására a sequencer valamilyen hangot generál, "szintetizál". A gitárnál meg fontos maga a gitározás technikája, mivel a torzitó csak túlerősíti a jelet, de nem generál "saját" hangot. Szerintem abban nincs semmi mű.

 

Amúgy billentyűs vagyok :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miért műbb? Mert megváltoztatja az egész hangszernek az alaphullámait. Ugyanezt csinálja egy szint tekerése is. És én úgy vettem észre, a metálos kölykök nagy részének az egész elektromos zenével baja van, amikor valahol ők is azt nyomják, lol. A másik meg, hogy az elektromos gitárral szerintem nem lehet igazán hangsúlyozni.. Valaki tegyen igazságot!

Link to comment
Share on other sites

elektromos gitárral szerintem nem lehet igazán hangsúlyozni

 

Ez butaság... Erősebben pengetsz, nagyobb hangsúly lesz a hangon.

 

metálos kölykök nagy részének az egész elektromos zenével baja van, amikor valahol ők is azt nyomják

 

A metálban nem az "ELEKTRONIKA" (már ha a torzitót annak vesszük) a fontos. Míg egy rock számot el lehet játszani teljesen akusztikus szereléssel, abszolút élvezhetően, addig az elektronikus zenének elektronika nélkül semmi értelme.

 

Szerk.: Kicsit javítottam a helyesíráson, mert egy pöttyet msn-esre sikerült... :P

Link to comment
Share on other sites

Vártam már hogy mikor hozza fel ezt valaki :D Csak az a baj hogy már majdnem mindenki leírta amit gondolok :lol:

"A torzítóra kötött elektromos gitár műbb dolog, mint bármelyik digitális szintetizátor."

egy elektromos gitár ugyanúgy gitár mint egy akusztikus csak jóval halkabb és vannak rajta pickupok (hangszedők) amik rezgést az erősítőbe továbbítják ami kihangosítja.Thát a pickup az egy olyan dolog mint a mikrofon.Az akusztikus gitáron is lehet ugyanolyan technikákat használni mint az elektromoson csak ahhoz erős ujjak kellenek, és még úgy sem lesz olyan hangos mint elektromoson.Az egészben annyi a különbség hogy az elektromos hangosabb.De alapjában véve ugyanúgy működik... mellesleg lehet venni pickupokat akusztikus gitárra is.Csak rárakod és kész az elektronyos gityó :) mármint elektroakusztikus.

"A másik meg, hogy az elektromos gitárral szerintem nem lehet igazán hangsúlyozni.." dehogyisnem.sőt rengeteg lehetőség van erre.

"De hát az elektromos gitárnak a nevében is ott van az elektromos" nos az erősítők áram nélkül nem mennek :D Az énekesek is énekelhetnek a mikrofonba, ha az arra kötött hangfal nincs rákötve a hálózatra :lol:

 

Szóval amit lehet elektromoson azt lehet akusztikuson is csak nehezebb meg a rezgések nem hallhatóak olyan sokáig mint elektromoson.Rengeteg unplugged koncert is van.

 

itt egy elektromos szám:

http://www.youtube.com/watch?v=BiCSwPxgayo

 

és itt van ugyanaz akusztikus gitárral:

http://www.youtube.com/watch?v=7kEjElZJYjU&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Én is nagyjából azzal tudnám megvilágítani a dolgot, hogy a gitárnál az elektromosság szinte csak egy mikrofon, jobban hallható a dolog, amit JÁTSZIK a zenész, de ha csak akkusztikus gitáron nyom egy számot, akkor neki az is jó, semmi nem kell hozzá, csak egy fémhúrosgitár (mert ez alapból hangosabb, mint egy nylon húros) és egy mikrofon elé, akár térmiki és máris mehet a koncert órákon át, és a mikrofonon kívül semmi elektromosság nincs a dologban. Sztem ez annyira egyértelmű, mi a mű, és mi nem. Ha azzal vádolnak egy jobb bandát, hogy torzítót hasznának és ezért mű a zenéjük, akkor következőleg egy olyan akkusztikus lemezt adnak ki, hogy besz@rik rajta ország-világ, vagy legalább is az, aki tudja értékelni őket.

 

Csak hogy kicsit visszautaljak a topic egyik korábbi témájára, a Nothing Else Matters feldolgozására (elrontására), azt a számot akkusztikus módon is lehet hallani, de hajszállal nem vesztett minőségéből, sőt szinte egy új szám született és nem azért, mert megnyomtak egy gombot, hanem mert újra hangszerelték, felépítették a számot.

Link to comment
Share on other sites

íme a szóban forgó dalocska:

http://www.youtube.com/watch?v=OCja8H37o3Y

 

ígyis király úgyis király, a lényeg hogy a gitár az egy nagyon jó hangszer, rengeteg lehetőséggel.Amúgy annyi, hogy sztem a szóló torzítással sokkal fájdalmasabban hangzik.

Meg aki tud gitáron játszani, az minden gitáron tud játszani, maximum az ujjak erőssége szólhat közbe.Szóval lehet az akusztikus gityó, elektromos gityó, ukulele :D esetleg benjo :D lant stb.

 

 

Mellesleg egy ilyen remekmű mint a Nothing Else Matter zongorán is nagyon szépen szól:

http://www.youtube.com/watch?v=4sZK4Hd28VA&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Így van és aki gitáron játszik (némmá énis :D) az tudja mennyire elbűvölően sokoldalű hangszer...

A zene minden egyes mozdulatát át lehet élni, minden kis rezdülését, dinamikáját....

Ez viszont nem mondható el egy dj keverőpultról..

Ott van egy adott zene amit mixelnek amihez a muksinak semmi köze nincs :angry: (mármint a zenéhez amit mixel :D)...

 

Engem maga eza discos izé nem zavarna mer jó ahgy legyenek, szeressék mitbánom én akik az igényes zenét hallgatják azok még úgyis többen vannak, de kérem ne dolgozzanak már fel mindent :(

Itt egy hatalmas zene a nothing else matters és a kis hülyék összemixelik...

Ezért gyűlölöm a disco zenét mert ők abból élnek hogy amit már más kitalált átmixelik...(Ezis csak a pénzről szól... :angry: )

Link to comment
Share on other sites

Így van és aki gitáron játszik (némmá énis biggrin.gif) az tudja mennyire elbűvölően sokoldalű hangszer...

A zene minden egyes mozdulatát át lehet élni, minden kis rezdülését, dinamikáját....

 

Idáig egyetértek.

 

A többiröl nemírok, felesleges...

Link to comment
Share on other sites

A diszkó nem élő zene, vil?

Csak akkor lehet előadni, ha átírják természetes hangszerekre. És nem dolgoznak fel mindent.

 

Szóval az elektromos gitár úgy működik, mint egy lemezjátszó. Nem tudtam, mert eddig csomó helyen drótozva láttam. De akkor miért van olyan nagyon más hangja? Az elektromos gitár az akusztikushoz képest nekem egy zajhalmaz.

 

Akkor ez a torzítós dolog a metálban olyan, mint a diszkóban a csajhangok megemelése. -_- A diszkóban vajon használnak torzítót?

Link to comment
Share on other sites

Atmex sztem halgass mert most mi itten jól kiröhögünk a haveROCK-al :D

Birom az ilyen embereket nem tudnak megnyugodni addig míg azt nem hiszik, hogy na most hűde nagyot oltottam :)

 

Amúgy már mint írtam régebben is ennek a topiknak semmi értelme nincs ide az emberek 90%-a kötekedni jön(vagy több) szal én innentől nem is nézek be :)

Hadd higgyék csak hogy nekik van igazuk had mulassanak csak olyan számokra amire akarnak nekem 8....

Azmár viszont nem 8 ha odajön vki hozzá és aszongya hogy hülye csöves rokker (tipikus discós gondolkodás) ....

Addig nincs bajom a discosokkal míg léteznek meg elvannak mint a befőtt felőlem be is lőhetik magukat a didzsibe emg alkoholizálhatnak, akár kultúrált módon is viselkedhetnek a discoban mind1, de ne szójjá be mer beszólok :D

Link to comment
Share on other sites

Az utolsó előtti hsz-re a véleményem a torzítóval és az elektromos gitárral kapcsolatban a következő: :blink:

 

Az utolsó hsz-hez pedig annyit, hogy ennyire nem kell kifejteni, amit gondolsz, mert még a végén rosszul jársz ;):D Sőt, már biztos vagyok benne, hogy rosszul fogsz járni, próbáld okosan megválaszolni a neked nem tetsző kérdést, mégha nehezen is megy! ;)

 

De attól még a gitár az továbbra is hangszer, ha akkusztkikus, ha elektroakkusztikus, ha elektrikus. Van olyan eset, amikor egy torzítás miatt már nem hallatszik a játék, de ott az a lényeg, hogy miért nem tudom, de valamelyik egész jól hangzik, viszont rengeteg olyan torzítás van, ami egy új hangszínt ad a gitárnak, játéknak, és ezzel elég sok gitáros élt és él napjainkban is. Mivel manapság a technikával elég sok mindent meg lehet oldani, majd hülyék lesznek nem kihasználni ezeket a lehetőségeket. Nem kell megvegyen egy több millió forintos orgonát, hanem vesz egy komolyabb szintit, meg mittomén miket és máris van orgona hangzás, persze az igényesebbje, vesz egy orgonát, na :D

 

Ja, elektromos gitáron is lehet olyan hangzást csinálni, ami olyan, mint az akkusztikus gitár hangja, pl Petrucci előszeretettel használja, Piezzo Pickup-ot szerel a gitárra, és máris olyan, mintha akkusztikus lenne, de ezzel csak megkönnyíti a koncerten való játékot, ugyanis nem kell gyorsan váltogatni a gitárját, de ha mégis erre van szükség, akkor fogja a 2 nyakú Musicman-t, amelyik felső nyakán 12 húr van, alul meg 6 vagy 7 és az úgy szól, mint az álom :D Azt játszik, amit akar, nem csak ő, minden gitáros, mert ők tudnak olyat is, sőt improvizálni. Ők is tudják a számokat egymásba keverni, de asszem ahhoz nagyobb tudás kell, ah emellé hozzávesszük, hogy a többi bandatagnak is képben kell legyen...

 

Na, jól van, asszem én sem tudtam megállni, hogy ne szóljak néhány keresetlen szót :D

Link to comment
Share on other sites

Engem viszont kurvára irritálnak az olyanok akiknek halvány fingjuk sincs a pop művészetről, és jönnek ide olyan szövegekkel, hogy a diszkózenét egy gombnyomásra készítik meg hogy hangjegyek sincsenek benne meg hogy nem áll semmiből. Azok mégjobban, akiknek egy gitár valami szent ereklye, és képesek alárendelni magukat, mintha vmi istent tisztelnének vele.

 

És én meg rohadtul nem vagyok diszkós, már hónapok óta nem is hallgatok szinte semmilyen elektronikus zenét. És hol a oltogattam én bárkit is? Nem veszed észre, hogy eddig mindenhol próbáltam belelátni a Ti gondolkozásotokba, és csak szerettem volna, ha a másik oldalt is elfogadjátok ugyanolyan értékként?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szóval az elektromos gitár úgy működik, mint egy lemezjátszó. Nem tudtam, mert eddig csomó helyen drótozva láttam. De akkor miért van olyan nagyon más hangja? Az elektromos gitár az akusztikushoz képest nekem egy zajhalmaz.

 

 

Figyelj egy elektromos gitár tök ugyan az mint 1 akusztikus.Csak azért használják hogy ki lehessen hangosítani meg azért más hangja is van.De a kottától elkezdve minden ugyan az.De ha úgy gondolkodok ahogy te.Az elektronikus zenében van ritmus.Ez minden rocker társam bevalhatja.De csak RITMUS van.Más nincs.Na jó talán néha változik.Ja és mit halgatsz ha mondjuk rossz kedved van?Tiesto?Én inkább Nightwisht.És ha mondjuk tombolnod kell?Tiesto?Én Slipknot.De lehet hogy csak le akarsz ülni az egésznapos munka után lazítani?Tiesto????Nem fogod megérteni hogy mi nem meghalgatjuk a zenét hanem átérezzük a mondandóját.Még szöveg sem kell.

Link to comment
Share on other sites

Jé, lehet megkövezni, Neotont én is hallgattam/hallgatok néha. Szerintem az még jófajta diszkó. De azt hangszerrel csinálták a stúdióban és színpadon is... Na jó, volt benne szinti is, de nem volt vmi meghatározó. amit ők játszottak, el lehetett volna játszani zongorán is. Az elektronikus diszkó (énekkel vagy nem énekkel, olyan szintihangokkal, amiket csak pár effekt tesz valamivé) sztem eléggé... khmm... nem meríti ki a művészet fogalmát... :)

 

A "csak ritmus" cucc szerintem a technora igaz, amit a diszkósok állítólag nem szeretnek.

Link to comment
Share on other sites

Figyelj egy elektromos gitár tök ugyan az mint 1 akusztikus.Csak azért használják hogy ki lehessen hangosítani meg azért más hangja is van.De a kottától elkezdve minden ugyan az.De ha úgy gondolkodok ahogy te.Az elektronikus zenében van ritmus.Ez minden rocker társam bevalhatja.De csak RITMUS van.Más nincs.Na jó talán néha változik.Ja és mit halgatsz ha mondjuk rossz kedved van?Tiesto?Én inkább Nightwisht.És ha mondjuk tombolnod kell?Tiesto?Én Slipknot.De lehet hogy csak le akarsz ülni az egésznapos munka után lazítani?Tiesto????Nem fogod megérteni hogy mi nem meghalgatjuk a zenét hanem átérezzük a mondandóját.Még szöveg sem kell.

látod épp ez a baj.. hogy egyszerűen nem értesz az egész elektronikus zenéhez, de csak úgy ömlik belőleg a hihetetlen nagy marhaság.. ha nem látsz bele ebbe a zenébe inkább kuss köszi :) ezzel van baja sztem pár hozzám hasonlónak.. hallottad valahol, hogy a tiesto az szar és akkor most oltani kell. bölcsis korszakot ki kéne már nőni!

Link to comment
Share on other sites

Hát én már kezdem egyik felet sem érteni, de nem akarok beleszólni nagyon :D

Annyit mondhatok, hogy az nálam jó pont, ha vki Mike Oldfield-et hallgat, ugyanis ott megtalálja a 70-es évek progresszív, kicsit befordulósabb rock-ját, 80-as évek slágeresebb számait, akadnak nagyzenekaros lemezek, 90-es években részben elektronikus anyagokkal látott el bennünket, ami egészen 2007-ig tartott, majd idén kiadott egy szimfónikus lemezt. Tehát ha valaki, akkor ő tudja mi a zene, szinte minden formájában otthon érzi magát, ha rock kell, ha filmzene, ha kicsit elektro, ha sláger, akkor Mike Oldfield a megoldás, na jó a rap-pet nem próbálta, de sztem sem ő, sem a világ nem vesztett vele semmit :D

A Neoton az volt az ún. igazi diszkó, legalábbis annak a kezdete, bár én nem szeretem, mert túl slágeres, meg bulizós, táncolós zenék, túl egyértelműen érthető szövegek, bár néha akd pár jó gitár benne és azért a zene sem gyengén felépített, de nem az én stílusom, az viszont biztos, hogy azt a zenét zenészek állították elő, és asszem hétvégén Gyulán koncerteznek :D, bár a Beatrice jobban érdekel, akik előtte játszanak :D

Na, asszem mára ennyi.

 

Ja, fifi13-nak meg üzenem, hogy ő is ismerje meg Mike Oldfield-ot és más fajta zenéket a SlipKnot-on és Nightwish-en kívül, én is ezekkel kezdetm, aztán rájöttem, hogyha kemény zenét akarok, akkor jobban kidolgozott, kevésbé numetal, sláger zenéket hallgatok, ha meg nyugisat, akkor a Nightwish-nél kicsit higgattabbat keresek, mondjuk Dire Straits vagy Yes. Tanulj, ismerkedj! ;):D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem egy kicsit félre értettetek.Én szélsőségeket mondtam.Ja és nem 1-2 elektronikus zenét halottam.Elrángattak már ilyen buliba.Haver már ment is beszerezni valami cuccot mivel nem tudja az nélkül élvezni.De ahogy elnéztem elég sokan vannak így.Ismételm VANNAK.Ja és példának azért hoztam fel ezeket mert mindenki ismeri.De ha igazán lazulni akarok akkor inkább egy Beethoven vagy egy Mozart esik jól.Maradjunk annál a kifejezésnél jobban szeretem a hangszeres zenét.

Link to comment
Share on other sites

na meghallgattam egypár Armin számot. ( Miután hosszasan bámultam Asbi aláírását...)

Már csak azért is,hogy nehogy véletlenül valami trágya alapján itéljem meg a diszkó/techno/trance-t akármelyik is legyen.

 

Ritmus? van, há'az jó dolog :P

Dallam? nagyából

Bevezető? nem észleltem semmilyen bevezetést

Tetőpont? hát vagy túl halkan játszottam le, vagy tényleg nem hallottam

Befejezés? ...

 

Ilyenkor mi van?

Van olyan "elektronikus" szám amiben benne van az utolsó három tulajdonság?

Vagy csak egyszerűen bambulni kell rá? :o :o :o :o :o:P

 

Link to comment
Share on other sites

Hallgattam én is most Armin számot... hát csak annyit fűzök hozzá hogy sokkal összetettebb mint egy Tiesto :D de ez sem fogott meg... az a baj hogy nem tetszenek az ennyire elektronikus hangok.thát eza robot filing.Egy torzított gitárnak van király rezgése, de egy ilyen elektronikus hangnak... hát nemtom... biztosan az is rezeg mert minden hang rezeg, de az túl gyorsan, szinte már észrevehetetlen.A gitár hangjában van lüktetés.Az elektronikus zenében meg csak akkor ha megy alatta a bít.

 

Ők is tudják a számokat egymásba keverni, de asszem ahhoz nagyobb tudás kell, ah emellé hozzávesszük, hogy a többi bandatagnak is képben kell legyen...

Bizony bizony, íme egy példa:

http://www.youtube.com/watch?v=76wSpqAPwGw

fúdenagyon tetszik ahogy ez a 3 gitárszólam egyszerre megy :)

Link to comment
Share on other sites

Ezt a topicot mindig élvezettel szoktam végig böngészni nagyjából szökőévente 1X ,és mindig jókat röhögök azon ,hogy még mindig megy az ész osztás a 2 stílus követői között :D

 

Ezeket az elektromos gitárról és a klasszikus gitárról folytatott eszmecseréket külön öröm volt olvasni :D ,de inkább nem is kommentálnám őket...

 

régebben is írtam már ,hogy ahogy van aki a csoki fagyit szereti ,van aki a vaniliát ,úgy mindig is lesz aki rock-ot fog hallgatni és lesz aki discot ... azt hogy milyen stílust képviselsz a személyiséged szablya meg (kivéve ha divatból csinálod ,vagy ha az a stílus az EMO!!! :D )

innentől kezdve hiába akarjátok egymást meggyőzni arról ,hogy Armin Van Buuren (akinek 1ébként személy szerint pont kedvelem a munkásságát) benyom egy PLAY gombot a lemezjátszón és ennyi a tudománya (még ha így is lenne) ,és a másik tábor hiába hangoztatja ,hogy igenis dallamos a disco zene ,mert nem mentek 1mással semmire...

 

Én régebben foglalkoztam elektronikus zenével is (persze nem diszkóssal :D ) ,és már elég régen tolom a gitáros ipart is , ezért ismerem nagyjából mind2 oldalt ...

Szerintem az elektronikus zenére ne nagyon általánosítsatok,hogy hülye DJ-k meg hasonlók ,mert az nagyon tág fogalom ,és abba benne van egy csomó művészi és igenis nagy munkával létrehozott zene ,mégha elektro-punk ról (lásdd PRODIGY) ,vagy más stílusokról beszélünk is ...

 

Ha a DJ-k ről beszélünk az már más tészta ,mert abban viszont egyet értek ,hogy azt mindenki megtudja tanulni (talán ha türelemmel kezelik ,akkor egy majom is ),hogy egy adott lemezt most éppen mennyire effektezzen ,hogy keverjen le stb... és lássuk be ,ezt jóval egyszerübb megtanulni ,mint egy gitár szólót,vagy skálát :D ...

 

Viszont ,a DJ-k nek nem is ez a feladatuk ,hogy a hatalmas zene-elméleti tudásukról a zenéjükön keresztül számot adjanak :D ,hanem ,hogy szórakoztassák a népet... SHOW-t,bulit csináljanaknak és ennyi ,szóval aki elmegy mondjuk egy Armin koncertre ,az le fogja sz*rni ,hogy most pentaton hangsorokat használt Buuren bácsi és a 2 kevert hang most egy kicsit disszonánsan szólt,vagy hogy éppen 124bpm el tolja ,ha az ami szól a hangfalakból tetszik neki ,és jó a buli ... márpedig egy DJnek az a feladata ,hogy jó bulit csináljon ... és ebbe nekem ne is akarjon belemagyaráznisemmilyen zenei aspektust ,vagy azt hogy egy DJ-nek igenis szüksége van zenei képzettségre...

 

persze az megint más ,ha egy DJ maga írja a dalokat (gondolom Armin van Buuren sem csak remixel ,hanem készít is elektro zenét,de ezt asbi jobban tudja...) és nem csak bohóckodik a pult mögött ,de ebbe most ne menjünk bele...

 

nem is értem igazából mi itt a fennakadás ... :o

 

ezt anno 1ébként a MIT CSINÁL EGY DJ ? -> topicban is kibeszéltük ... :)

Link to comment
Share on other sites

eleve meg kéne tanulni kettéválasztani a dj-t és a producert.. de ez se megy itt egyeseknek. (már többször elmondtam ezt is) produceri munkássághoz igenis kell zenei képzés! (másképp hogyan csinálna zenét?) de az is igaz, hogy egy utolsó kis mucsaröcsögei "didzsé"-nek semmi köze a zenéhez. benyomja a play gombot és kész, ezt belátom. viszont a nagy neveket nem kéne már leszólni..

ALAP, amúgy tetszik a hozzáállásod :) (vééégre valaki..)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...