Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

heh,ezeket a beszólásokat... "Géniusz hangfal" xD

 

Ha az "elektronikus" zenére tényleg annyira lehet táncolni,

akkor a kedves "elektronikus" zenét hallgató egyének,legyenek szívesek, és adjanak egy OLYAN "elektronikus" számot, amire egy csontrocker is elkezdene legalább mozogni.

Magyarul próbáljatok megtáncoltatni, és én teljes lelkiismeretemmel leírom hogy mit tapasztaltam a hallgatása közben.

HA a kedves egyének el se olvassák a post(hsz.)omat akkor bukta a teknónak :P

 

Mellesleg azért hangsúlyozom az "elektronikus" szót,mert úgy láttam hogy egyesek sértésnek veszik ha a disco-t és a technó-t egy műfajba sorolják.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sztem az nem hibás, ha nem tud táncolni egy bizonyos zenére, én semmilyen zenére nem táncolok, mert nem akarom azzal elvonni a figyelmet a zenéről :D Persze ehhez olyan zene is kell, de azért többnyire olyat hallgatok.

A techno meg diszkó zenéket többnyire diszkóba, partykon nyomják, javítsatok ki ha nem így van, ott meg az a szokás, hogy boldog, boldogtalan, józan részeg táncol. Kész, egy rock koncert jól nézne ki, ha mindenki ropná. Sztem nem minden esetben lehet táncnak nevezni, inkább felveszi a néző/hallgató a ritmust és együtt mozog vele.

Link to comment
Share on other sites

Disco táncot még Marika néni is tud nyomni, a sarki boltból.Nem értem mit kell így vitázni ezen az improvizált táncon :D a zenék nagy részére lehet ilyen összevissza zúzott táncot nyomni, az nem nagy cucc... a régebbi rockra mondjuk lehet normálisat is, és megint más az ilyen nemtom milyen tánc, azt például lehet modern rockra is, aki nem hiszi:

http://www.youtube.com/watch?v=9Nov0HUKsEo

nem mintha nekem bejönne ez a majomtánc XD csak mondom hogy pl erre is lehet. (mellesleg ez a szám is tartalmaz igen lényeges mondanivalót)

 

Amúgy ez most lehet nagyon aljas és szemét lesz egyesek számára, de mit élveznek abban egyesek, hogy van egy monoton dübörgés és azt hallgatják minél hangosabban?(figyelem a hangsúly a monotonon van) És akkor tovább megyek... minek többszázezres hangcucc olyan zenét hallgatni ami zeneileg kissé szegényes?Mit lehet abban hallani, amit egy sima asztali Genius hangfalon nem?... ami igazán jó zene, azt egy fülesből is jól lehet élvezni, ha jó a minősége.

Link to comment
Share on other sites

Nem biztos :D ha valaki jól néz ki akkor mind1 hogy mi van a lábán :D ... egy magasszárú bakancs még szekszi is :D

bár én nem vagyok vmi bakancsos szegecses bőrszerkós őrült :D sztem sportcipő :D

Link to comment
Share on other sites

nem hiszem, hogy ezt bizonyítani kéne.. "elektronikus" zenét szerető emberek milliói tudnak rá táncolni. az, hogy te erre nem vagy képes nem a zenét jellemzi, inkább magadban keresd a hibát.. smile.gif

 

Erre valahogy számítottam... bukta

 

Egyetlen egy számot sem látok, csak azt hogy ÉN nem tudom dobálni magamat ide-oda.

Link to comment
Share on other sites

nem csak vergődni lehet az elektronikus zenére. Szerintem jobban néz ki egy lengén öltözött szöszi aki "vonaglik" egy jó kis trance vagy hardstyle muzsikára, mint egy bakancsos halálfejes hölgyemény :)

ott a pont :)

 

thundertibor-alexei, nem bukta.. ééés igen, TE nem tudsz ezek szerint táncolni az ilyen zenékre.. vannak rock zenét hallgató ismerőseim, akik ha néha elmennek bulizni ugyanúgy jól érzik magukat egy diszkóban és még táncolni is tudnak rá..

ha nagyon táncolható zenét akarsz hallgatni, akkor esténként hallgass rádió1-et, ott mennek ilyen tömeghouse zenék..

 

Link to comment
Share on other sites

horty: Tudom, tudom, hogy sokhangszeres, csak azt mondtam, hogy ne higyjük azt, hogy ő mindent realtime csinál. :)

Az első lemezeit realtime csinálta, voltak nagy csúszások is. (de azt pl. még mindig nem értem, mivel csinálta a "horrorfilmes" részt a TB1-ben szintetizátor nélkül, biztos tudod, melyikre gondolok. Olyan jól hangzik =) Szóval nem is firtatom a tehetségét.

 

De nem értem, hogy a Pink Floyd zene hogy lehetett kvadrofon, amikor akkoriban eleve a többségnek még monó hangszedője volt? Hogy szólt azokon, meg a sztereón? És hogy vésték azt rá a lemezre? Ez most semmi kötekedés, az ilyen dolgok mindig érdekelnek :)

Link to comment
Share on other sites

Hát akkor nem hallottál még minőségi elektronikus zenét , vagy nem voltál jó partyban.... A technonak nem az a lényege hogy minél hangosabb... nincs mondani valója(ahogy nagyon kevés rock zenének van) a technot nem azért hallgatják hogy tanuljanak vagy örjöngjenek , káronkodjanak , vagy berugjanak ... A techno egyszerű nem monoton zene amin minden ember jól érzi magát...

Link to comment
Share on other sites

thundertibor-alexei, nem bukta.. ééés igen, TE nem tudsz ezek szerint táncolni az ilyen zenékre.. vannak rock zenét hallgató ismerőseim, akik ha néha elmennek bulizni ugyanúgy jól érzik magukat egy diszkóban és még táncolni is tudnak rá..

ha nagyon táncolható zenét akarsz hallgatni, akkor esténként hallgass rádió1-et, ott mennek ilyen tömeghouse zenék..

 

szar az antennám, kérhetek egy linket?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tessék:

Ez egy kicsit hard... majd keresek light-osat... ne a zenét figyeljétek hanem a táncot:P

http://www.youtube.com/watch?v=oM_7meE_A7k&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Érdekes ez a 2 videó :D Első olyan mint amikor zenehallgatás, esetleg játék közben lefagy a gépem és beakad a hang. Második meg sztem ugyanolyan monoton mint a többi: 1 perc "düdüdüdü" 1 perc "tütütütü", utána1 perc "dzudzuzu" stb.

 

szerk.: Első videónak csak elejét néztem, de nekiálltam újra. Utána az is átvált olyanra mint a második videó. Meg lehet én vagyok elmaradva a táncokkal, de nekem ez olyan szinvonalat mutatott mint a spydance (gyak. röhögtem egy jót)

Link to comment
Share on other sites

ez ígyvan egyem a sziveteket, itt mindíg tanulok újjat....... :) \,,,/

Nem bántásképp (ugyis nannak veszitek) de van itt egy-kettő (3) intelligens ember a mi oldalunkrol akik, egy rossz szót nem szolt a ti zenétekröl, csak próbálja elmagyarázni hogy mi jó a mi zenénkben. Ellenben tőletek 20-bol ugyancsak 2-3ember van aki nem megállás nélkül tuc tuc-ol, hanem értelmes kommentekket, hozzászólásokkat, is képes írni.

De azért nincs harag :)

Link to comment
Share on other sites

Na akkor most elmondom a véleményem(mé ne :unsure: ?)

Ennek a topiknak semmi értelme....

Úgy se tudjuk rábeszélni a másikat, hogy ezt vagy azt halgassa, vagy máshogy nézzen rá...

Ez a topik arra jó hogy ha kicsit rossz napod van akkor bejössz ide és beírsz valami nagy baromságot amire írnak valami mégnagyobbat és stb....

Ez olyan mintha az lenne hogy:

Karate vs box

bmx vs p*cslengetés

gép vs emberi élet

 

Szal semmi értelme de azé jó ide járni néha röhögni :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

nemfeltétlenül, végülis meg lehetne ezt beszélni. Énis szeretem a rock zenét is, Korn, Bikini, Edda stb stb nagyon szeretm. De mi páran nem veszekszünk, asbi is mindíg próbál visszavágni kicsit kulturáltabb módon, de vannak akik egyszerüen nem.. csak a tuc meg ilyenek. Persze lehet itt normálisan is beszélgetni. Csak fel kell nőni ehhez sokaknak. ps2fan örülök neki is hogy hardstyle-t halgat. De ne az oltogatásrol szoljon ez az egész. Énis unom elhihheted :)

 

Szerk.: A Topic Címét meg át lehetne nevezni Elektronikus Zene Vs. Rock, mert pár hozzá nem értő Rocker ezértis diszkózhat egyfojtában.

Link to comment
Share on other sites

ÉNis írtam hogy pl pendulum-ot meghallgatom meg jópár rapp számot(bár az igazán nem ide tartozik nade az se rock), meg nem vagyok aza tipikus discó fúúj, hanem meghallgatom aztán fujjogom le a sárga földig :D

Sose nyiltakozok valamiről, hogyha még nem is ismerem....

Anno tokio hotel, nem is ismertem sokan szerették meghallgatommár...Hát ez egy rakat sz*r....

Sok rock-on belüli számra is azt mondom, hogy sz*r mert ami télleg az az az is marad....

 

De ennek a toppiknak sztem akkor se nagyon van értelme, de legalább gyűlnek a hsz-eim XD

Link to comment
Share on other sites

Írtam én ma már ide hsz-t értelmeset, hosszút :D de kitöröltem mert felesleges ide írni, csak hát mikor belett linkelve ez a 2 videó ami szerintem nem különbözik a többi sablonostól, akkor nem bírtam ki hogy ne írjam le a véleményem.

Azt hozzárakom hogy 4-5 éve még szerettem ezeket is. Meg nem nézem le ezt se, mert ez is zene, de az igazi zene az, amit hangszeren játszanak, és most nem a rock zenét "Istenítem", mert számomora egy komolyzene többet jelent.

Link to comment
Share on other sites

a Hardstyle...jó lehet mondani rá hogy monoton, egy darabig, de aztán jön a dallam a lassú, az ének. a Trance arra már nem mondanám hogy monoton, azok kellemes zenék. és a diszkó a Hands Up, az undorító takony zene. Jó mindenki ragaszkodjon egy stílushoz, de nem szabad sznob-nak lenni, más is lehet jó zene. Mi szoktunk rendezni Hardstyle party-kat és nem egy rocker, sőt punk is jár ezekre a bulikra. Van egy nagyon kedves rocker ismerősöm, régen tőle sokat tanultam nem csak rock-rol, Ő minden zenében otthon volt, és ő is szereti a HardCore-t. Jó ez nem lehet igaz minden Rockerre nah :)

Link to comment
Share on other sites

Hölgyeim és Uraim! Ismét a "nincs értelme a topiknak" ponthoz jutottunk :D

 

Nos első videjó: ahogy tanácsoltad ps2fan nem figyeltem a zenét csak a táncot, de valahogy nehéz volt nem hallani... arra már tényleg nem mondhatjátok hogy nem monoton :D na szóval a tánc: ö, sztem ez tökre olyan mint a C-walk csak gyorsabb.

 

második videjó: hát igen, fényévekre van az első videó zenéjétől :D egy drogos biztos jót flesselne ezeken az effekteken (nem célzás csak megjegyzés) csak én azzal rohadt dübögéssel alatta nem tudok kibékülni.Még mindig úgy tartom hogy ezeknek a dobféléknek nem csak egyhangúan kell kísérni a dallamot, hanem igazodniuk is kell hozzá vmilyen szinten.Sztem sokat dobna a számon, ha változatosabb lenne alatta ez a cucc.. de ez személyes vélemény, ha nektek ez tetszik....

Link to comment
Share on other sites

"ahogy tanácsoltad ps2fan nem figyeltem a zenét csak a táncot, de valahogy nehéz volt nem hallani"

 

Ezt én megoldottam egy általam kitalált eljárással...

 

 

Az eljárás lépései:

Miurtán rákattintottunk a playre és észervesszük, hogy hangja van elkezdünk gondolkozni, hogy valyon lehetne-e nem hangja is ? :D

Ezek után észrveszünk hangfalunkon/kontrollerünkön egy furcsa tekerős valamit....

Hosszas nézés után rájövünk, hogy akár tekerhetjük is....

Ha sikerült tekerni akkor a környezeti hatásokból felfoghatunk hangerő növekvést vagy csökkenést esetleg furcsa nyögős hangokat....(na akkor rossz dolgot tekergetünk gyorsan haggyuk abba és gondoljuk végig megint)

 

Copyright :D

 

 

Bocs csak most olyan jó volt hülyülni :)

Link to comment
Share on other sites

Messze van a hangfal, az egeret meg nemmozgatom feleslegesen, nehogy a hatalmas súrlódások következtében, a kábel szigetelése idő előtt elkopjon :D amúgy kiváncsi voltam hogy mi az a zene amit nem kell hallgatni... tudod az ember arra kiváncsi a legjobban ami meg van tiltva :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...