Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

gaboca1200

Azért mert egy csaj szép még nem biztos plázacica... de ha sértegetni akarsz nyugodtan.. gondolom neked a barátnőd(már ha van :lol: ) jól néz ki.... és mégsem plázacica... (sztem) horty0911 igazat adok neked , hogy nem tartozik ide... , hogy nem egy idő de én csak megmutattam vmit... nem ez a lényege de ha ennyien voltak előttem: :D

 

Szerintem egy zenének nem feltétlenül kell pörgősnek lennie ... elég hogy ha élvezem vagy megnyugtat... Ja a gitárszóló legyen top 10es nem tud lekötni... bocs :(:)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Üdv!

 

Nos, akkor én is hozzászólok, jó hosszú idő után: A rocknál nem éppen a kinézet a fontos, inkább a belső tartalom. Persze, vannak jó metálénekesnők (Tarja az istennő :) ), de elvétve.

Link to comment
Share on other sites

"Azért mert egy csaj szép még nem biztos plázacica"

Miért ki állította az ellenkezőjét? Marco írta hogy nem lát szép nőket a rock klipekben... (azokban meg főleg nem amiket én linkeletem) Szerintem pedig Lita Ford igenis vonzó jelenség (vagyis volt 20 éve ;) ). De ez megint egy olyan kérdés mint a rock vs. disco csak 3-3 milliárd részvevővel, illetve zsűritaggal...

 

"de ha sértegetni akarsz nyugodtan"

Nem sértésnek szántam, hanem poénnak. Rockercsaj, értsd: a "bakancsos halálfejes hölgyemény" aki nem néz ki olyan jól, mint "egy lengén öltözött szöszi aki 'vonaglik' egy jó kis trance vagy hardstyle muzsikára". Ahogy azt korábban olvashattuk. Szal ha sértés volt, akkor mindkét oldalnak az ... de poénnak szántam ... ehh ... mindegy.

 

"Szerintem egy zenének nem feltétlenül kell pörgősnek lennie ... elég hogy ha élvezem vagy megnyugtat..."

Ezzel én is így vagyok. Ennyi.

 

"Ja a gitárszóló legyen top 10es nem tud lekötni..."

Engem sem a tucc-tucc... legyen akármilyen hangos is :rolleyes:

 

Még erre is reagálnék, mert ez kimaradt...

"Én elhiszem ti elitélitek azt hogy nem gitárral meg igazi dob zenét hallgatunk de ez nekünk igy jo."

 

Nekem teljesen mindegy, hogy milyen zenét hallgatsz Marco. Hallgasd azt amelyik neked tetszik ... és nem ítélek el senkit azért mert mittudomén ... a Lagzi Lajcsiba szerelmes és nem a Győzikébe... De ha egy ilyen "akármi vs. akármi" topicba írsz ott azért vannak olyan emberek akik nem ugyanazt szeretik amit te és ezt le is írják.

 

"a csajokkal megpróbálják elvonni a figyelmet a zenéről, talán ezért is nem olyan sok rock klipben vannak csajok, ha meg mégis, akkor az a 80-as 90-es évek rock-ja főként"

Jah... inkább a '80-as. De ott sem volt ez annyira jellemző minden bandára, mint mondjuk a Kiss-re :) És azért a mai klippekben is vannak csak nem olyan mennyiségben. Az a Mötley koncertfelvétel se 20 éve készült :D

 

"A rocknál nem éppen a kinézet a fontos, inkább a belső tartalom."

Nekem az is fontos valamilyen szinten, de ezt már leírtam egy másik topikban... annak is valami ilyen vs.-os neve volt :happy:

 

Link to comment
Share on other sites

"állatkerbe csak felveszik nagy nehezen:D"

 

ps2fan erről egy hozzászólás jut eszembe: "Nagy poén..kac kac <_<"

 

Sebaj majd ketten elszórakoztatjuk a látogatókat. Csak azok a rácsok... hááát...

Ha szerencsénk van valami korszerű kifutót kapunk...

Nem nem ... inkább mégis a poénmesteri állást fogadnám el ha még szabad, vagy

talán elmegyek szuperhősnek mint Melvin :P

 

http://youtube.com/watch?v=x3EEvxXmncs&feature=related

 

Bocs ez egy kis off, de úgy látom a nők kitárgyalása után rendesen megakadt a beszélgetés fonala

egy rock videot meg a társaság fele úgysem élvezne :D

Link to comment
Share on other sites

Az igen ps2fan még jól leírtad a november raint :D

"első 2 perc semmi" Az a baj hogy nem szereted a hangszerek hangját (feltehetőleg)... ezért az instrumentális részeket meg sem hallod.Pedig egy intro nagyonis kell egy ilyen hangulatú számba.Hiszen nem kezdődhet úgy "bumm bele a közepébe".

"valami csákó énekel" :D - de legalább énekel :)

"2 perc gitár" - sokan nem képesek írni egy percnyi változatos dallamot sem, mégis sztárolják őket (hogy mire fel azt nem tudom), pedig mit nem adnának azért ha ilyen tehetségesek lennének.

A november rain (nem csak) szerintem egy nagyon jól megírt szám, és szvsz nincs benne egy perc felesleges rész sem.

 

 

 

"Én elhiszem ti elitélitek azt hogy nem gitárral meg igazi dob zenét hallgatunk de ez nekünk igy jo."

áh, én nem így fogalmaznék, hogy elítéljük azt hogy nem gitárral meg igazi dobbal ... stb mert pl én szeretem a zongorát is, meg sok hangszert.Egyszerűen vannak sokszor említett dolgok amik miatt nem jön be az a műfaj.Például a monoton "dob" ami jellemző az elektromos zenék jó részére.

Link to comment
Share on other sites

Hát nem én féle Dream Theater, de ha művészetről és rock/metal-ról akarunk beszélni, akkor tényleg ők, mint a TCS. Én egyébképnt sem szeretem a TCS-t, sem zeneileg, sem szövegileg nem jelent semmit nekem, egy az egyben Motörhead koppintás, de ők viszont tudnak vmit ;):D

Link to comment
Share on other sites

Az nagy baj lenne, ha most kijelenteném, hogy szeretem a Tankcsapdát és Dream THeatert is? :) És ezek után rockernek merészelem magam nevezni? :)

Szerintem a TCS-nek vannak jó számai... A koppintásról meg annyit, hogy az Ossian meg Iron Maiden koppintás... Még is sokan (én is) imádják... Ízlések és...

 

A lényeg a lényeg: ROCK! ;)

 

/Bocs a sok '...'-ért/

Link to comment
Share on other sites

Gyertek Méjden koncira a sziget nulladik napján! :D

Hmmm... nemtom az Ossiant azért nem igazán mondanám Maiden koppintásnak, az tény hogy szeretik a Maident, és Adrian Smith is hordott már Ossian pólót koncerteken, de sztem nem hasonlít annyira a zenéjük(legalábbis amiket én hallgatok az Ossiantól).Még a felállás sem.Sőt a témák sem hasonlítanak.

 

Tankcsapdára sem mondanám hogy Motörhead, mondjuk azt tudom hogy az Egyszerű dal az Nirvana koppintás, de az asszem tribute szám.Csak a Motörheadnek van vmi amcsi filingje ami a Tankcsapdában nincs meg.Persze a felállás meg az hogy mind2 énekes rekedtesen énekel, az hasonlít.De a TCS énekesnek mégis másabb az énekstílusa, szerintem melodikusabb, a Motörheadben meg több a gitár.

Link to comment
Share on other sites

Ha nem figyeljük, hogy melyik banda milyen nemzetiségű, akkor is azt mondom, hogy a Motörhead jobb, ha már olyan igazi kemény rock-ot akarok hallgatni, akkor Motörhead, nekem az ének is jobban tetszik, mint a TCS-ben, az is, hogy több a gitár benne és azért a dobok sem elhanyagolhatók ;) Nem akarom lenézni a magyar zenekarokat, mert nagyon sokat szeretek én is, bár nem feltétlen a metal és kemány rock meg hazafias zenéket, hanem inkább dallamosabbakat, blues, jazz, prog, a régi nagyon és a nem túl régi, de már igen rég óta népszerű mai zenék (hú, ez a fogalmazás :D). Tehát inkább Motörhead :D Tényleg, kéne hallgassak, úgyis olyan régen :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...