Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

igen értem...

ha már ma nézzük a discok helyzetét, akkor jó formán alig mennek már olyan stílusú zene!

eléggé fölkapottak lettek az electro, electro-house, tgmt zenei stílusok!

 

Persze ezek csak hazánkon belül érvényesek!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pedig benne van, lehet kicsit érthetetlen!

a kérdés lényege az lenne hogy a dance, trance, house...stb zenéket miért hívják egységesen disco zenéknek?

 

azért amiért általában a grunge ,alternatív , progresszív zenét egységesen rocknak hívják ;) egy kaptafára megy szerintem :)

személyszerint nem birom megkülönböztetni a "műfajokat" , nekem egyformának tűnnek..egyformának , monotonnak :P

 

nem akarok senkit sem megbántani , vagy a zenei ízlését leszólni de nekem ez a véleményen.

Link to comment
Share on other sites

Én csak az olyan disco zenét szeretem, amiben van hangszer, és van valami értelme is. Pl Nena és a hozzá hasonló előadók... Úgy nagyjából a 80-as évek hangszeres discoját meg tudom hallgatni.

 

Amúgy -mint rockzenész- a rockzenére voksoltam. Értelmesebb mint, a mai tucciritácci mjúzik, amit az ember csak azért hallgat, hogy... őőő... Ne is menjünk bele, mert sértődés lesz :D

Link to comment
Share on other sites

az eddig oké, de mondjuk egy hardcoretechno-t elég nehezen képzelek el egy általános disco-ban... ezért vagyok éniss az általánosítás ellen... hívhatnánk mondjuk elektronikus zenének, és akkor nem is tévedünk olyan sokat... rengetek olyan discoban hallható nyálladzós szám van (elnézést mindenkitől) amiket ki nem állhatok... ezért nem mondanám soha hogy discot hallgatok... inkább elektronikus zenét... és ebbe télleg mindent be lehet sorolni...

Link to comment
Share on other sites

De attól még nyomják disco-ban is, tehát disco zene is ;):D

Egyébként ahhoz tehetség kell, hogy a grunge-ot összetévessze vki a progresszív rock-kal... Vagy egyiket vagy másikat biztosan nem ismered behatóan, hogya nem tudsz különbséget tenni. Elég megnézd a Smells Like Teen Spirit vagy mondjuk Yes-től a Roundabout-ot...

Link to comment
Share on other sites

Nem kötekedés, de vmék nap a rádióban hallottam hogy vki kért egy pörgős számot erre benyomtak egy Rihannát (amúgy marhára nem volt pörgős) és a dob helyett tuccogás ment mint a technoban :D Nem annyira nem vagyok hülye, nem egy remix volt, hanem a rendes szám, és az ment az ének alatt hogy "tucc tucc tucc tucc tucc" :D Szóval azért kezd közelíteni.

Amúgy a discoban mindig elektromos zenéket nyomnak plusz ami a divat.És mivel az elektronikus zene szinte állandó jellegű a discoban, ezért gondolom nyugodt szívvel besorolták a disco zenék közé.

Link to comment
Share on other sites

Na akkor már Jean Michel Jarre elektronikái meg régi művei is diszkók :P

 

Am örülök, hogy már nem szidják itt a földbe a "diszkót".

Nekem egyáltalán nem tetszik, ami mostanában a diszkóban megy. Nekem az igazi dizsis hangulatot csak és kizárólag a jó 2005-ös és azelőtti németes tüc-tüc-ös zenék és horgos ismétlődő dallamok adják meg. Én próbáltam megszeretni az elektrót meg a dzsámpsztájlt, de valahogy.. nem :o

Link to comment
Share on other sites

Ott kezdett alábbhagyni az igényesnek mondott zene, amikor bejött Madonna, Bee Gees is stílust váltott, jött a Boney M... szánalom. Nagyon sok zenekar, akik azért zenélni is tudtak, hátrasorolódtak, megszűntek, ezt nem egy magyar és külföldi bandától lehetett hallani, persze ezek 10-15 múlva visszanyerték hírnevüket.

 

Jean Michel Jarre igaz elektronikus zenét nyom, de ha megnézitek a nem rég kiadott DVD-jét, amin az Oxygene album élőben eljátszott változata van, akkor meglátjátok, hogy nem csak egyszerűen "lediszkózható" zene ;) Egy csoda, egy dolog, hogy billentyűsökön kezdett játszani annak idején, tehát lényegébe ezért sorolható elektronikus zene közé, de attól még nem diszkó. Régen olyan dolgokat is játszottak diszkóban, amin ma egyáltalán nem ismernek a fiatalok és ha hallják, akkor kiröhögik, hogy milyen idétlen, vagy igénytelen, mert ebben hangszerek vannak. Csak azt felejtik el, hogy a diszkó, amit hallgatnak a diszkóban, azokból a zenékből alakultak át. Egyszer vki el volt ájulva a Mike Oldfield - Moonlight Shadow c. szám feldolgozásától (vagyis tönkretétel), amikoris mondtam neki, hogy ennek az eredetije sokkal jobb, de ő nem tudta miről beszélek, sőt, amikor meghallotta, lenézte, mert mivel ő csak a feldolgozottat ismerte meg először, így azt hitte az az eredeti, és akkor még én vagyok a hülye, mert a sz@r változatot hallgatom (ami lényegébe az eredet). Nem is tudom, hogy engedhetik ezeket a számokat ilyen emberek kezébe, akik saját pénzük növelésére, elcsúfítják azokat a nehézségek által létrehozott számokat.

 

Kicsit eltértem a fő témától, de ez csak úgy jött magától :D

Link to comment
Share on other sites

horty: Mindent le lehet diszkózni, amiben van egy jó horog.

Nem tudnak a mai diszkós dallamokat szerző emberek jó dalt összehozni, de lehet, hogy pont itt lenne a megoldás. Nagyon nehéz lehet dob-basszus-dob-basszus |-|- alapra szép számot összehozni (max. rappelve), úgyhogy ha valaki össze akar komponálni egy maradandó diszkós zenét, az csinálja meg először egy semleges hangszereléssel (mondjuk klasszikus hangszerekkel, romplerből), aztán ültesse át a sokkoló klubbos hangokra. Szerintem az eredmény tuti hidegrázós lesz. De ez csak egy állítás a feldolgozások sikeréből kiindulva :D

 

 

Régen egyébként én is jópár számról azt hittem, hogy a feldolgozásuk az eredeti.

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyok egy elvakult ember aki rockzenén kívűl mást nem is bír

meghallgatni. Régebben sokat hallgattam pl. Abba-t, Alphaville-t, s

Belinda Carlisle "Heaven Is a Place On Earth" lemeze is gyakran pörgött

nálam. Sőt még ma is szívesen meghallgatom őket. Oké tudom ezeknek nem sok

köze van ahhoz a zenéhez amit ma disco-nak neveznek, mert ezekben még volt

valami zeneiség is. Egy olyan szám amiben a tucc, a tucc és a tucc adja a

zenei alapot nálam max két dolgot érhet el: vagy halálra unom magam, vagy

idegbeteg leszek tőle.

 

Hogy mit nevezünk disco zenének tényleg elég szubjektív dolog. Van

akinek már a Final Countdown, vagy a I Was Made For Lovin' You is disco :D

 

Ja igen... a régi jó számok át ... "tucc-tucc"-olásához meg szerintem

nulla zenei tehetség kell. Az ilyen "feldolgozások" csak az eredeti dalból

átvett részek miatt állnak meg egyáltalán és nem az alájuk bekevert ...

miatt. (Nem akarom már megint leírni azt a szót. Mindenki ki tudja találni

szerintem :D )

 

Link to comment
Share on other sites

Egyszer vki el volt ájulva a Mike Oldfield - Moonlight Shadow c. szám feldolgozásától (vagyis tönkretétel), amikoris mondtam neki, hogy ennek az eredetije sokkal jobb, de ő nem tudta miről beszélek, sőt, amikor meghallotta, lenézte, mert mivel ő csak a feldolgozottat ismerte meg először, így azt hitte az az eredeti, és akkor még én vagyok a hülye, mert a sz@r változatot hallgatom (ami lényegébe az eredet)

 

ez olyan mint amikor mindenki azt hiszi, hogy a Poison című szám a Groove Coverage tulajdona... ha megkérdezed, hogy ki azaz Alice Cooper akkor meg néznek, hogy mivan?Vagy ugyanez a helyzet a DHT - Listen to your heart c. számmal is.Fogalmuk sincs az eredeti előadóról :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja :D Erre is van egy jó idézetem, asszem valamelyik Nicholas Cage filmben van, talán a Con Air-ben, de mind1, tehát így szól: "én azt nagyon utálom, amikor megkérdezik tőlem, hogy Jethro Tull is tagja a zenekarnak?" :D

 

 

 

Véletlen 2szer jött ez a hsz :S :D

 

Annyit még hozzáfűznék az előzőhöz, hogy én nem is tudtam, hogy a Poison feldolgozását (elrontása) a Groove Coverage követte el, tehát én többe szemében tudatlan, műveletlen paraszt vagyok, mert erről nem tudok. Egyszer már le voltam hülyézve, mert beszóltam, hogy ez a szám csak feldolgozás és mondtam az eredetiét is, a gyerek meg mondta, de állat vagy, ez az xy nevű előadó száma... Mondom kész... :D

Link to comment
Share on other sites

Ha már itt tartunk, akkor meg kell említsem, hogy valaki kezébevette a Pink Floyd - Comfortably Numb-ját is, nem is kell tovább mondjam, ugye? Sokan tudják, melyik szám az eredeti. Lehet ilyet???? Na meg ami nagyon tetszett legutóbb, az a Honfoglalás főcímdalának, amit Demjén Rózsi énekel, feltuningolása, erre ropják a népek a diszkóba, alapesetben temetésen hallani ezt a számot. Mi ez, ha nem pénzhajhászás?

Link to comment
Share on other sites

"MA MÁR SEMMI SEM SZENT"

 

Miért mikor volt az? :rolleyes:

 

Erről nekem is van egy sztorim. Pár éve egy alkalommal mikor összejöttünk unkatestvéreimmel vittem egy válogatás cd-t hogy legyen mit hallgatni. Ezen a cd-n hogy hogy nem rajt volt a Poison is Alice Cooper-től. Mikor elkezdődött a szám unokatesóm egyből megjegyezte hogy ezt a számot ismeri.... csak új verzióban... végül azt is megjegyezte hogy az amit ő hallott sokkal jobb <_< Hát ízlések és pofonok ugyebár...

 

DHT... szhhh.... ugyanmár... Aki nem tudná a Listen to your heart egy Roxette szám. Aki nem hiszi az járjon utánna, vagy nézze meg itt:

http://www.youtube.com/watch?v=3sJPUTTfNbg

A DHT verziója max egy satnya utánzat az eredetihez képest...

 

Lopásról csak annyit hogy....

- Save Up All Your Tears: Cher? Nem talált!

- Don't Turn Around: Ace of Base? Ugyan dehogy!

- The Best: Tina Turner? Hehe.. csak álmodban!

 

Ezek a számok egytől egyig megtalálhatók Bonnie Tyler 1988-as Hide Yourt Heart albumán, csak mások jól lenyúlták őket... <_<

 

Oké ne legyünk igazságtalanok... a Don't Turn Around-ot eredetileg Tina Turnernek írták aki fel is énekelte azt 86-ban. A kiadó viszont B oldalas számnak minősítette (nem jelent meg az albumon). Az szerzők ezt elég rossz néven vették. Ezután Bonnie is felénekelte, s meg is jelent a '88-as lemezen. Viszont a The Best-re és a Save Up All Your Tears-re tényleg nem tudok mentséget.

 

http://youtube.com/watch?v=r1eF03_aF68&feature=related

 

Hűha... most nézem csak milyen rohadt késő van :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...