Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Mondjuk szerintem a DHT-nek nincs elcseszve az énekelőadása.

Azt nem mondtam hogy el van cseszve, de az eredetihez nem igen ér fel.Mellesleg a DHT-s csajnak csak olyan simán ok a hangja, Roxette énekétől meg simán kiráz a hideg, csak ennyi :D

 

Keresgéltem ilyen feldolgozást, elég szörnyű.Na össze is lehet hasonlítani az eredetivel XD

 

A kegyetlenül rossz feldolgozás amiből elveszett a szám eredeti filingje(ez asszem a tuccosított DHT verzió):

http://www.youtube.com/watch?v=F69CQRaPdb4&feature=related

Jajj hozzáfűzöm, hogy a 1:10 től kezdődő sablon nagyon jellemző az ilyen tuccfeldolgozásokra :D Ez a tá tá tá titi ritmuson csengő bongó dallam :D

 

És az eredeti, úgy jó ahogy van szám:

http://www.youtube.com/watch?v=3sJPUTTfNbg&feature=related

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

b4m: Jaj... ezt a tucctucc verziót már végig sem bírtam hallgatni.... Egyébbként az eredetit én is belinkeltem pont egy hozzászólással elötted :rolleyes:

 

Aki valami igazán borzalmasat akar hallani.... :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=FjeMDvCdrtc

 

Nekem a szinti tetszik a legjobban :P

Ja meg az énekes hangja :D

 

Lehet hogy ettől még rémálmaim lesznek? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

De ha elletntétet nézzük, akkor vannak nagyon jó feldolgozások is a világban, csak azt senki nem hallja, maert első sorban nem azért készült, hogy egyes bandák meggazdagodjanak rajtuk. Vannak tribute lemezek, tribute zenekarok, hivatalosan elismert a zenéjük. Természetesen úgy nem is játszanák az adott banda dalait, hogyha nem lehetne fellelni a rá jellemző dolgokat. Az is előfordul, hogy saját szájuk ízére próbálják kicsit átfordítani a dalokat, többnyire sikeresen, egyébként meg nem is jelentetik meg, persze csak az intelligensebbje :D

Nem akarok felsorolást indítani, de pl a legutóbbi 2 emlékezetes feldolgozás, amit hallottam: Axel Rudi Pell - In The Air Tonight (Phil Collins, de méginkább talán még Genesis feldolgozás) és a másik pedig Avantasia - Lay All Your Love On Me (Abba feldolgozás), mind2 csúcsszuperül szól, és mind2ben benne van az eredeti érzés és a banda jellemzői is bőven fellelhetőek. Sőt, ARP még kibővítette a számot vagy 3 perccel, de nem hiába. Úgy gondolom, hogy ezek ellen még az eredeti szám tulajdonosok sem ellenkeznek, sőt bizotsan, hiszen valamilyen hozzájárulás is kell, hogy hivatalos legyen a dolog. Nem igazán kell összehasonlítani az eredetivel a feldolgozott változatot, mert nem sok közös van benne zeneileg, de nem is arra szánták a feldolgozásokat, hogy ugyanaz legyen, mint az eredeti, mert akkor nem is kellett volna mégegyszer feljátszaniuk :D

De ha nagyon hasonlót akartok, akkor ott van pl Deep Purple - Soldier Of Fortune száma, amit az Opeth nagyszerűen eljátszott, szinta hangról-hangra, vagy ismét lehetne említeni a Dream Theater-t, akik Rush, Pink Floyd, Led Zeppelin, Iron Maiden, Metallica, Kansas, Deep Purple, Elthon John, Queen... előadóktól úgyszint hangról-hangra elnyomtak számokat, sőt még albumokat is. Tehát ha vki fel akar dolgozni egy számot esetleg, egy komplett albumot (bár ebbe nem mindenki belevágni a fejszét), akkor nem árt, ha konyít kicsit a zenéhez és ismeri is őket, tudja hol a határ, mert könnyen el lehet rontani, mintahogy a fenti példa is mutatja ;)

 

Abba - Lay All Your Love On Me

http://youtube.com/watch?v=pCiNhsqOTDo

 

Avanatasia - Lay All Your Love On Me

http://youtube.com/watch?v=cdhBiCNT85c

 

 

(ellenpélda:D Sylver - Lay All Your Love On Me

http://youtube.com/watch?v=NSO7uGU21OM

)

 

Mondjuk azért hasonlóságot is csak az Avantasia változatban lehet találni, de ez sztem egyértelmű...

 

Phil Collins - In The Air Tonight

http://youtube.com/watch?v=manxPVTLth8&feature=related

 

Axel Rudi Pell - In The Air Tonight

http://youtube.com/watch?v=Gllbk7Yl-dY

 

 

Aztán kiderült útközben, hogy saját magamnak mondtam ellent, hiszen ha meghallgatja az ember a számokat, akkor nagyon is sok hasonlóságot vél felfedezni ;)

Hallgassátok szeretettel, ők is azzal csinálták a számokat ;) (kivéve a Sylver, vagy csak ennyire futotta ;):P:D)

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=fWKrvn3WWVo

 

Rob Mayth remix?

 

De egyébként az a stílus neve, hogy commercial trance, tehát ha jól sejtem, ezen belül senkinek sem titkolt célja a pénzhajhászás :o

ez handsup, trance-t ne szégyenítsük már meg :)

Link to comment
Share on other sites

Mondom commercial trance. Ahogy a technóból is van rendes meg hardtechnó. És a kettő között nagy nagy a különbség. Az első az kis relaxálós zene, a másik meg hát... :S

Hands upnak a producerek nevezték el.

De én szeretem ezt a hands upot, mert olyan zenei, és tök jó lehet, amikor mindenki egyszerre teszi fel rá a kezét, és élvez el, és akkor látszik a sok boldog fiú és lány vihogó arca a mixpult mögül.. Na meg az ismétlődő frázisok szinte elveszik a menekülés lehetőségét. Higyjétek el, ezt a hatást még Vivaldi is megirígyelné, pedig azért ő is szépen oratett, ami a bulizós számokat illeti !

Link to comment
Share on other sites

...és ízléstelenségek :)

 

Amúgy épp ma az egyik haverom mp3-lejátszójába belehallgattam, és rajta volt egy Rammstein szám feldolgozása. A Mein Teil valami eltuccosított sz@r változata. A gyerekkel meghallgatattam az eredetit, és úgy lefikázta, mintha a tuccos lenne az eredeti... Amúgy a dal tuccos verziója egyáltalán nem adja vissza azt a hangulatot, mint az eredeti, és ezért útálom az ilyen remixeket és feldolgozásokat... <_<

Link to comment
Share on other sites

De most úgy beszéltek, mintha minden ilyen szám feldolgozás lenne. Van egy csomó csapat, aki sajátokat csinált / csinál (Ja, inkább múltban)

 

A Mein teil remixet nem pont a Rammstein csinálta? Csak mert volt egy remix albumuk, amin ilyenek voltak... De lehet, h ez nem ugyanaz.

Link to comment
Share on other sites

Annyit hozzáfűznék a commercial trance dologhoz, hogy oké hogy nem titkolt szándékuk a pénzszerzés, de más műveiből megélni azért... :) szóval érted.Ez olyan agyelszívós amerikás dolog... az amcsik nagyon büszkék hogy milyen okosak, pedig az összes tudósukat, feltalálójukat külföldről csalogatták be... főleg magyarokat...

 

gaboca1200: a gyerek hangja nem lenne olyan szörnyű ehhez a számhoz... ha tudna énekelni :D Amikor meghallottam a szintit majdnem sírtam :lol:

 

És itt van még egy jó feldolgozás:

Brown Brigade - Hallowed be thy name (eredetileg Iron Maiden)

http://www.youtube.com/watch?v=DZpdnB6-5mA

Link to comment
Share on other sites

Ness-Thor: Nem akarja megtudni...

 

Nekem akkor vált fontossá az, h eredeti számot csináljon valaki, amikor egy ideig a Crystal "Itt megtalálsz" c. (amúgy szép) száma volt a kedvencem, aztán felmentem az Oldfield Myspace-ére, és kiderült, honnan jöttek az aranyos dallamok... És az eredeti To France sztem sokkal jobb a Crystalnál, mégha az eredeti szerzője nem is így gondolja.. :) Szóval nekem ez egy nagy csalódás volt. De remélem, a többi számuk már nem feldolgozá, mégiscsak az egyetlen vmirevaló magyar pop formáció..

Link to comment
Share on other sites

Nem egy magyar popformáció dolgozott/dolgoz fel külföldi dalokat, ez csak azt mutatja, hogy nincs meg bennük az, ami egy együttesbe meg kéne legyen vagyis a fatnázia, újat alkotni, nagyot alkotni, de a magyar mindent bevesz, ugyanis nem ismeri Oldfield-ot... nem sorolom és nekik jó a feldolgozás, el vannak ájulva, milyen jó szám, csak azt nem tudják, hogy annak, amit hallanak csak mondjuk 10%-ban a hazai előadóé... Bár külföldön is előfordul. Biztos itthon is vannak jó átiratok, feldolgozások, de azokat azért nem ismerjük, mert a médiát nem érdekli, és lehet, hogy az előadó sem akarja, hogy a médáit érdekelje, mert nem ebből akar pénzt csinálni ;) Az össezs ilyen sz@r alak, mint Blamázs Pali meg társai nem egy feldolgozással próbálkoztak előlépni, és hazai szinten sikeresen, persze az olyan hallgatók számára, akik mindent bevesznek...

Link to comment
Share on other sites

...és ízléstelenségek :)

 

Amúgy épp ma az egyik haverom mp3-lejátszójába belehallgattam, és rajta volt egy Rammstein szám feldolgozása. A Mein Teil valami eltuccosított sz@r változata. A gyerekkel meghallgatattam az eredetit, és úgy lefikázta, mintha a tuccos lenne az eredeti... Amúgy a dal tuccos verziója egyáltalán nem adja vissza azt a hangulatot, mint az eredeti, és ezért útálom az ilyen remixeket és feldolgozásokat... <_<

és akkor mivan? kötelező az eredetinek jobbnak lenni? nem igazán.. ha neki a feldolgozás jön be az neked miért baj? nem sok közöd van hozzá. szépen is néznénk ki egyforma izléssel..

Link to comment
Share on other sites

Ha már így feljött az IHM, akkor azt én is mondhatom, hogy kedvelem őket, a zenét is és a műsort is a TV-ben, lehet, hogy egy koncertet kibírnék, de lehet, hogy nem :D De ők aztán tényleg rávilágítanak a zenei világra, meg azért elég sokmindenre. Sok zenében az átírt szöveg bemutatja azt, hogy az eredeti szám miért is született meg.

 

A másik, pedig az lenne, hogy könnyen előfordulhat, hogy a feldolgozott szám jobb, mint az eredeti, de akkor az eredetinek kell elég gyengének lennie :D Napokban olvastam egy lemezbemutatót, ahol az egyik metal banda (nem tom pontosan, majd utánanézek) új lemezén feldolgozta Britney egyik borzalmát, ezzel megmutatva, hogy akár egy jó számot is összehozhatott volna belőle az a díszpinty. Állítólag igen jóra megcsinálták a fiúk.

Link to comment
Share on other sites

Hmm arra kiváncsi lennék.Bár Britneynek nem túl széles témaköre van :D csak úgy mint általában a pop előadóknak.Ellentétben pl az Iron Maidennel, nekik sok változatos témájuk van és pl az emberi érzésekről szóló témák nem szűkülnek le a szerelemre és semmi másra.Persze van olyan számuk is.De pl van még félelemről, haragról, eltökéltségről meg rengeteg mindenről szóló számuk.

 

Az IHM nél azt bírom nagyon amikor Freddie Mercuryt utánozzák :D "Tavaszi szél vizet áraszt, i want to break free" :lol: Ez van az egyik számukban XD

 

Hopp lassan kezdünk elkanyarodni szóval vissza a témához: nekem ahogy észre vettem az nem tetszik az ilyen techno vagy trance vagy nemtom milyen feldolgozásokban hogy mindegyikben jelen van az a monoton tuccogás.Hogy lehet egy Listen to your heart típusú számban ilyen keményebb hangzást vinni amikor az már teljesen eltorzítja a számnak a filingjét.Az ilyen számokban vagy nincs is dob, vagy csak laza és halk.

Link to comment
Share on other sites

Aztán közben eszembejutott melyik banda dolgozta fel azt a bizonyos számot és az nem a COB és nem is az Oops..., hanem a Marillion (egy angol neo progresszív banda, már a 80-as évek elejétől) és a legújabb koncertjükön játszották el a Toxic c. számot. Megkeresem, mert így én is kíváncsi vagyok rá ;):D

Link to comment
Share on other sites

Hát ott nem nagyon találsz, csak egy rövidkre részletet, amit egy néző vett fel a koncerten, de nagyon rossz minőségben. De azt írják, igen jó számot hoztak elő az eredetiből. Egy új koncert, lehet idővel fent lesz vhol. (Marillion - Friends, Family vagy valami ilyesmi :D)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...