Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

probáltam már, de semmi extra.

viszont az se jo, amit szoktak a hozzá nem értők <_< , hogy közép 0 , bass, treble max-on. ha ki van ölve a közép, akkor nem szol ki a zenekarbol, és az nagyon nem jo. régen én is ugy csináltam, hogy bass,treble joval magasabban volt mint a közép, de már rájöttem h az nem jo. probáljátok csak ki.

 

b4m, ha a treble a max-on van akkor nagyon zizis a hang(legalábbis nekem). én inkább ugy szoktam, h lejebb a magas, közepet elég sokat, és a gain-t szoktam max-ra tekerni( bár nem egy high-gain erősitőm van, de igyis elég jo :) )

nemtom engem nem zavar annyira, meg amikor nincs zúzás akkor egyszerűen letekerem a hangerőt a gityón.a treblet nem szeretem letekerni, nagyon szeressük a magas hangokat, szal hagy szóljanak csak erőteljesen.

 

lassan új húrokat kell vennem, mert már a hangzás nem olyan fényes.a "csípett harmóniák" (vagy hogy hívják ezt magyarban? :D ) sem hangzanak már olyan királyul.fontolgatom az elixír húrokat.

 

ÉS itt egy video, főleg azok nézzék meg akik úgy gondolják hogy a csajok nem képesek jól gitározni :D nos ő elég figyelemre méltóan nyomja :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=eg7i1-zPX68

(bár olvastam róla pár pletykát, hogy nem is csaj de...áááh, az túl dúrva lenne XD )

Link to comment
Share on other sites

én nem tom milyen elekromost fogok venni =/ én az Epiphone Special 2-re gondoltam. mert nem is drága de nem is ilyen rossz minőségű a hangzása, de állítólag nem olyan a hangzása mint mondjuk egy Epiphone Les Paul-nak :S én max 75ezret költenék még így a gitárra. valaki nem tudna mondani valami jófélét kb ebben az árban? előre kösz ^.^

 

sztem meg inkább vintage. az epiphone-ok ma már sajna kinában kerülnek összeszerelésre, ami nem egy jo szempont. vagy régebbi koreai epiphone-t, vagy pedig vintage-t ajánlom(a vintage sokkal jobban össze van rakva,mint a hasonlo kategoriáju les paul-ok). a schecterek jo gitárok, de nem ebben a kategoriában. inkább cort-ot vegyetek. 100 alatt ujonnan verhetetlenek( a használt az más téma). korea, jol össze vannak rakva, jo faanyagok. nem lehet elégszer mondani :)

Link to comment
Share on other sites

a special egy kalap szr :) tesómnak is olyan volt és esett szét :S 47 ért Squier Affinity-t, vagy 57-ért Standardot kapni, és az minőségi, olyanra cserélte le, kapott rendesen az agitár már és még , az mindent túlél :) de ami a legjobb: Westone LEs Paul 54 ezer ft, Wilkinson hardware és pickup, és a nyaka kénlmesebb, véknyabb, mint a GIBSON-é, elemzésen láttam. állat hang, marshall fejládán oylat szól a GN'R rajta, mint stúdióba :D

Link to comment
Share on other sites

Hello again:)

Neten található tabokból(és gitársulikból) próbálok tanulni, de van 1 gondom amit nem értek:

E-7-------0---0---|
B-----0---5---5---|
G---------5---5---|
D-----------------|
A---------0---2---|
E-0---------------|

7-0 részt ugye egyszerre kellene pengetni, megoldható valahogy pengetővel(pl tompítom a többi húrt), vagy muszáj kézzel pengetnem?

Link to comment
Share on other sites

E-7-------0---0---|

B-x---0---5---5---|

G-x-------5---5---|

D-x----------------|

A-x-------0---2---|

E-0----------------|

 

lehet így semmis hanggal, persze, de lehet úgy is, hogy a "0" (E hangot) pengetővel a "7" (B) -t meg a gyűrűs ujjal.

Link to comment
Share on other sites

Hello minden kedves gitárosnak. Bocs ha már volt ilyen kérdés, de nem igazán van időm 60 oldalt végigolvasni :D Azt szeretném megkérdezni, hogy lehetne egy akusztikus gitárt készíteni? Milyen szerszámok kellenek hozzá, hogy barkácsboltban kapható-e a megfelelő faanyag, illetve hogy hogyan kell csinálni?

 

Fémhúrosat szeretnék, formában egy ehhez hasonlót:

http://www.gitarcentrum.hu/sys_pic.php?prod_type=gitar&id=372&pic=1&pic_type=t

 

Épp nálam van egyik haverom gitárja, és nézegettem, szerintem a gitár fejjel pl nem is lehet olyan nagy gond, de pl a teste oldalának a meghajlítása... nem tudom... ha valaki tud valami tanácsot adni, vagy vmilyen tutorialt mutatni, vagy bármit amin el tudok indulni, előre is nagyon szépen köszönöm.

 

béke

Link to comment
Share on other sites

Húha, lehet rossz helyen kérdezősködsz, mert a gitárosok nem biztos hogy sokat tudnak a fa megmunkálásáról. :D

Viszont ha vki csinál saját magának egy szép és jól működő gitárt az nem akármilyen érzés lehet :)

 

Keresgéltem a guglival, és ha esetleg tudnál angolul akkor itt nézz szét:

http://www.mimf.com

 

Volt még egy oldal ami jobbnak tűnt de lehet, hogy ideiglenesen vagy végleg bemondta az unalmast.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a linket, egyik barátom nagyon jól tud angolul, vele majd megnézetem :D Amúgy én sem tudok barkácsolni, de dolgoztam már pár éve fával, kiskocsit, csónakot, meg valami tolltartót csináltam :D De ha magvalósítható, hogy csináljak magamnak egy gitárt, én bármit megtennék, hogy sikerüljön, ez egy kisebb "álom" :)

Link to comment
Share on other sites

A fórumra nem néztem be, ott lehet vannak tippek, meg leírások, de a weboldalon könyvcímek vannak, amiben le van írva, hogy hogyan kell megmunkálni a fát.Ezeket ha megtalálod e-bookban az interneten, akkor már sínen vagy.

Link to comment
Share on other sites

Hello minden kedves gitárosnak. Bocs ha már volt ilyen kérdés, de nem igazán van időm 60 oldalt végigolvasni :D Azt szeretném megkérdezni, hogy lehetne egy akusztikus gitárt készíteni? Milyen szerszámok kellenek hozzá, hogy barkácsboltban kapható-e a megfelelő faanyag, illetve hogy hogyan kell csinálni?

 

Fémhúrosat szeretnék, formában egy ehhez hasonlót:

http://www.gitarcentrum.hu/sys_pic.php?prod_type=gitar&id=372&pic=1&pic_type=t

 

Épp nálam van egyik haverom gitárja, és nézegettem, szerintem a gitár fejjel pl nem is lehet olyan nagy gond, de pl a teste oldalának a meghajlítása... nem tudom... ha valaki tud valami tanácsot adni, vagy vmilyen tutorialt mutatni, vagy bármit amin el tudok indulni, előre is nagyon szépen köszönöm.

 

béke

 

nézz szét itt:

http://www.hangmester.hu/newforum/listazas.php?topik=63&start=0

de van még pár topic ami iennel foglalkozik. ezen a fórumon, amit belinkeltem, van pár emberke aki csinált már gitárt, kérdezősködj ;)

Link to comment
Share on other sites

Nah van egy elképzelésem... találtam egy ibanez gitárt a neten, nos én pont ilyent szeretnék, csak a gitár fején, meg a festésén változtatnék.

http://cachepe.samedaymusic.com/media/quality,85/brand,sameday/AEG10EMR-820ed570bcf9b5cef9f7e9e7807e48eb.jpg

 

Úgy tervezem, hogy megrajzolom a gitárt, csinálok vázlatot, méretarányos rajzot is készítek, leírom a méreteket, stb... aztán kiválasztom azt a fatípust amiből a gitárt szeretném, majd elmegyek szépen a barkácsboltba és nekilátok... csak 2 gondom van: fogalmam sincs a méretekről, és csak elektromos gitárom van, megy egy nylon akusztikus gitár kölcsönbe, de ugye mind2nek másak a méretei, és eddig csak egyszer tartottam a kezemben egyet, szóval fogalmam sincs, kb mekkorára kell csinálni, milyen széles/vastag legyen a nyaka, stb... amúgy egyáltalán fontos ügyelni a méretekre? Úgy értem, ha más formájú, más méretű a test, akkor máshogy is szólhat majd, nem?

A másik gondom, hogy fogalmam sincs arról, hogy kell összerakni :D De erről majd megkérdezek egy-két embert... A méretekkel kapcsolatban ha vki tud, az segítsen létszi! béke

Link to comment
Share on other sites

én ujjal tolom a nothing-ot. a szolot persze pengetővel :)

amugy ez a gitárépités ez elég huzos téma. a nyakat pl elsőre biztos h nem fogod tudni megcsinálni :)

én már olvasgattam egy csomo ien oldalt ezzel kapcsolatban.

http://kevinguitars.extra.hu/

itt egy jo oldal elég sok minden le van irva, és linket is találsz más oldalakhoz.

ezeket már mind elolvastam, szerszámok is vannak itthon, eccer lehet én is belevágok :)

Link to comment
Share on other sites

A merevítő pálca segíti az illesztést, és egy imbuszkulcs segítségével lehet vele szabályozni a nyak görbületét. Ha ezt a kettőt számodra teljesen optimálisan be tudod állítani pálca nélkül, akkor nem fontos a pálca megléte, de mivel ezeket nagyon nehéz megcsinálni, inkább építsd bele a pálcát a gitárba.

Link to comment
Share on other sites

ha jol tudom, szoktak még szénszálas merevitést a nyakba, és akkor sem kell merevitő pálca.

de a fogolapot és a bundozást nagyon pontosan kell csinálni, sztem azt inkább vegyél vhol. szoktak a hangmester forumon azt is árulni.

vagy ében fogolap, plusz vmi nagyon kemény fa a nyaknak. akkor se kell m. pálca, mert az ében nagyon kemény fa.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a méretek nem olyan lényegesek, maximum hangzás szempontjából.Ugyanis akusztikus gitárok is vannak több méretben.Vannak olyanok amiknek hatalmas a s*ggük :D vannak amik egész arányosak, meg van az ukulele ami nagyon pici XD bár az ukulele nem pedig gitár :)

Az hogy a test nagyobb vagy kisebb az sztem azt határozza meg hogy milyen telt a hangja.

Link to comment
Share on other sites

Höhö, csinálok egy olyan gitárt aminek a teste marihuánalevél formájú lesz :D

Öhm, komolyra fordítva, minél teltebb, tisztább hangzást szeretnék elérni... de emellett szeretném úgy alakítani a formáját persze, hogy egyéni legyen és pont testhezálló, és persze praktikus... (lesz rajta egy sörnyitó :P)

Link to comment
Share on other sites

Egyáltalán nem ide vág, még az előző oldalon lévő felvevés-kérdéssel kapcsolatban szeretnék újabb felvetést. Rájöttem, hogy talán(?) kéne egy normális hangkártya? :lol: A szokásos mit ajánlotok/mennyiért lenne a kérdés.

És egy másik dolog, szintén felvétellel kapcsolatban: rájöttünk, hogy a basszusgitárosunkat...b@szhatjuk, mert...mert csak :). És nem akarunk új embert keresni, a demo felvétele előtt semmiképp, mert mint említettem, ez az egész egyfajta önszórakoztatás céljából készülne. És most nincs kedvünk kikeresni/betanítani másikat, úgyhogy azon gondolkoztam, ha belevágnánk a lecsóba, és (most sokak fognak felhörrenni) valami gépi basszert alkalmaznánk. Légyszíves, ne álljunk le etikázni, hogy ez csalás, mert igazából nem erre fektetjük a hangsúlyt, hanem hogy jól meglegyen írva a szám. Szóval ha tudnátok valamilyen programot, amivel lehet normális basszusgitárt, azt megköszönném. És még mielőtt valaki rávágná, hogy Reason/FL Studio, itt van még egy kis nehezítés: a basszus BF#BE hangolásban van, és ezt a fentebb említett programok egyszerűen nem kezelik...nincs ilyen hangfekvésük, használhatatlanná válnak. Próbáltam Fruity Loops-ban állítani a Root Note-ot, meg emelgetni Piano Roll nézetben, így lejátszotta ugyan a mély hangokat, de valahogy még mindig nagyon géphang (egyébként ezt egy úgynevezett SoundFont basszgitárral próbáltam, tehát tudomásom szerint felvett hangokból építkezik, ami nagyon korrektül szólna alaphangolásban). Bocs, lehet hogy sokaknak zöldség, amit írtam (FL-ban inkább a trancesek/technosok/stb-k vannak benne), de hátha tudtok segíteni.Ja igen, amikor kérdeztem, hogy darabokban kell-e felvenni a számot, nem közöltem dolgokat. Nehogy azt higgyétek, hogy valami két-akkordos punk cucc akar ez lenni, és egy olyat nem tudok tökéletesen végigjátszani. :lol: 190 BPM-es, PM-es ugrálgatós metalcore akarna lenni, ha mond ez valamit, lehet hogy ez nektek bakkfitty, és sokkal művészibb/gyorsabb/nehezebb zenét játszotok, de én még csak 2 éve gitározok, tehát nekem annyira nem az. Persze akkor minek írunk ilyet, na bumm. Hát, mindenkinek lehetnek álmai, nem? :)

Egyébként jó ötlet ez a gitárkészítés, bár nekem az is megtenné, ha egy hangszerjavító megcsinálná a családi ereklye bolgár akkusztikus gitáromat :D El van hajolva a nyaka, így a húrok kb 2 centivel a fogólap felett vannak/kiállnak...ebből adódóan enyhén szólva kényelmetlen rajta játszani (talán a lehetetlen jobb szó?)

Kisregényem végére értem, köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Cort gityót nem találok még webshopokban sem olcsóbban 30000 Ft-nál :D Vmi tipp hogy hol lehet olyat venni :D?

Mert általába mindenhol Stag márkájút találok jó árban. Esetleg van még itt Harley Benton, meg Baltimore...wáá nem igaz nem találok sehol egy normálisat.

 

Neee...:D HB, Balti...nee...a stagget meg mesziről kerüld ha teheted :D

Igaza van bobita9010 vagy vegyél cortot (nekem is corton van de kegyetlenül szól imádom) vagy ilyen árba találsz már fender squiereket. Azok se rossz gityók

Link to comment
Share on other sites

Én most kaptam egy (nekem) új Johnson szólógitárt. Az lenne a kérdsem hogy ez mennyire jó egy kezdő gitárosnak, illetve menynire jó ez a márka? :) Esetleg tudtok ajánlani valami jó márkát kezdőnek? Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...