Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

húúú, a körisre azt mondják kemény mint állat és issza befele a lakkot. festve lesz vagy lakkozva? amugy a paliszander az népszerübbb nevén rózsafa, ha esetleg nem tudtad volna.

és kivel csináltatod? vagy esetleg magad készited?

nekem is nagyon teccik ez a gitárkészités, eccer majd belevágok azt hiszem, vagy csináltatok egyet :)

Link to comment
Share on other sites

Én magam csínálom. És nem, nem tudtam hogy van olyan magyar szó hogy rózsafa. :blush:

Festve is lesz, lakkozva is. És mondhatom már megtapasztaltam hogy tényleg issza a lakkot... Festés előtt is le kellett, nehogy magába szívja a festéket!

Link to comment
Share on other sites

http://www.hangszerdiszkont.hu/Hangszedok/Aktiv-gitar/797-EMG-SLV-Set.html

vmi iesmivel pl :)

de vannak nem szett-es szedők is, több gyártótól is, uh nézelődj

 

Nincsen mondjuk olyan, amire nem kellene rááldoznom az összes megtakarított pénzem? Csak mert ennyi erővel azért vehetnék már egy új gitárt mindenestől, ez meg azért csak egy pickup-szett... :S Már így is szerintem kb. 100ezernél tarthatok gitárostól-kombóstól-multieffektestől-mindenestől. És mint említettem, azért nekem ez csak egy igen szeretett és megbecsült HOBBI.

Link to comment
Share on other sites

Ez csak egy sarkított példa volt. A lényege az, hogy viccesen jön ki, hogy ahhoz, hogy jussál is valamire vele, rá kell költened többszázezret. :S Nem tudom, te miből nyered hozzá a tőkét, de nekem még nincs jövedelmem, tehát abból kell gazdálkodnom, amit valahonnan kapok.

Egyébként mi a különbség az aktív és a passzív hangszedők között? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Hát ha jól tudom az aktív elő-erősít valamilyen szinten, halottam olyat hogy egy elem van a gitárban, és arról kapja a feszt. Ha hülyeséget mondtam akkor bocs, én ezt halottam :) Jah a passzív meg az ellenkezője.

Link to comment
Share on other sites

Hali mindenki! :) Látom úgyis nagy vásárlásokról van szó, akkor már én is megemlítem mit tervezek a közeljövőben :).

Egy Hartke Piggy Back fej - láda szettet, és valószínűleg egy ESP - LTD M-50 BLKS típusú gitárt :). Tudom nem a legprofibb cuccok, de nekem ez a most következő szint :). Szerintetek milyen? :)

 

post-37459-1219777353_thumb.jpg

 

post-37459-1219777326_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

A passzívokban mágnes van, ami mágneses teret teremt, ezt rezgetik a húrok. Az aktívban elektromágnes található (ez fogyasztja az elemet), és valahogy máshogy szedi a hangot. Nem tudom pontosan, de általában az aktív jobb. Nekem is ilyenem van :wub:

 

Norbike - LTD-t nem ajánlok, jól néznek ki, de általában nem érik meg az árukat. Mekkora összeget vagy kész fizetni a gitárért?

Link to comment
Share on other sites

Persze, az Ibanez jobban megéri, csakhogy drágább. Lássuk csak... 60 ezer forint kb. 250 euró, nem? Ha nem tévedek, az alsó Iba egy SA160, Németországban 255 euró, ezért az árért egy igen jó szerkentyü.

 

Vagy esetleg egy Epiphone?

http://www.thomann.de/gb/epiphone_sg400_ch.htm

Link to comment
Share on other sites

Iggen?? :o Akkor még jó hogy ma ide jöttem írogatni egyet :D . Most még amúgy ilyen kezdő cuccaim vannak, ezért is akarok egy váltást :) . Először az erősítő az akkor egy IBANEZ B) Mondjuk a gitár szerintem lehet csak jövőre lesz mer még nincs bevétel :( . Amúgy neked milyen cuccod van? Mármint gitár meg erősítő stb. :) Amúgy egy valamennyire komolyabb dolgom van az a multieffektem ami KORG AX3G és én nagyon megvagyok vele elégedve :) .

Link to comment
Share on other sites

Egyelőre elektromos gitárom nincs, csak lesz, mivel magam építem. Erősítőm is csak lesz. De van egy Fender DG dreadnoughtom és egy Yamaha CG akusztikusom. Barátom cuccán szoktam játszani.

Link to comment
Share on other sites

A passzívokban mágnes van, ami mágneses teret teremt, ezt rezgetik a húrok. Az aktívban elektromágnes található (ez fogyasztja az elemet), és valahogy máshogy szedi a hangot. Nem tudom pontosan, de általában az aktív jobb. Nekem is ilyenem van :wub:

 

Norbike - LTD-t nem ajánlok, jól néznek ki, de általában nem érik meg az árukat. Mekkora összeget vagy kész fizetni a gitárért?

 

ez igy teljesen rendbe van, még annyi, h nem feltétlenül jobb az aktiv mint a passziv. ez igy hülyeség. a pickup kérdés-ben amugy se lehet iet kijelenteni, h kinek mi a jobb. ez ábszolut izlés kérdése. annyi a különbség, h nagyobb a kimenő jelszintjük általában(bár passzivban is van nagy kimenő jelszintü).

 

 

Norbike - LTD-t nem ajánlok, jól néznek ki, de általában nem érik meg az árukat. Mekkora összeget vagy kész fizetni a gitárért?

 

 

 

Hát egy 60-65 ezer környéke. De gondolkodtam ibanezben is már. Az jobban megérné?

 

nem győzöm elégszer hangsulyozni, ennyiért nem szabad(ill szabad, csak nem jársz jol) ibanezt. cort-ot nézzetek, ha meg szoba jön a használt is akkor vannak még jobb dolgok is.

megmonták elég sokan, az ibanez a 90-es évek végétől kezdve folyamatosan rontott a gitárok minőségén. egy régi japo, vagy koreai ibanez, na azok a jok :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...