Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

első nap a tsz :)

a tüzkerék meg egy emlékzenekar asszem( ugye aki nem ismeri radics bélát... :angry: ) :P

 

ezt nemértem, kiaz aki nem ismeri Radicsot? :P

amúgy h*lye voltam hogy nem vettem észre a TSZ-t, vak vagyok na :lol:

 

aaa Riff Raff AC/DC re hajazó zenekar akkor? :D

Link to comment
Share on other sites

Az a Its a long way to the top (if you wanna rock and roll) ha jól sejtem.

 

Radicsot meg azért illik ismerni.

 

 

Lenne egy kérdésem felétek. Az erősítőn a 3 sávos hangszínszabályzókat hogy kell beállítani? Mármint van valami rendszer vagy úgy hogy, nekem tetsszen.

 

Természetesen ahogy neked tetszik.Ha úgy érzed hogy kevés a mély hang akkor szépen feltekered a basszust... thát szépen figyeled hogy mi nem jó még benne és aszerint beállítod, hogy milyen hangzást akarsz.

Link to comment
Share on other sites

tegnap proba előtt bedugtuk a gitárt, aztán halk volt mint állat. na mondom mi van ezzel? kiprobálgattuk szépen mindent(másik kábellel, másik gitárral multieffektel). rájöttünk h a hiba az én gitáromban van :( nem jöttünk rá h mi a baja, na megbeszéltük, h holnap reggel megnézzük. eljön a másnap, szétkapjuk, minden a helyén és mégse jo :( . na akkor go a másik gityos faterjához( hál istennek dutános igy delőtt otthon volt). méricskélte műszerrel mindennel. na rájöttünk h a hangerő poti a rossz. na akkor e-mail a boltnak, h ienkor mi van. uh szépen vinni kell pestre. csak az a ciki h most hétvégén is, meg jövő hétvégén is koncert :( . de hál istennek van pótgitár.

és a legjobb h nem tom mikor történt mindez, mert hétvégén koncerten semmi baja nem volt, tegnap jöttünk rá h vmi nem stimmel.

Link to comment
Share on other sites

Nekem is szórakozik mostanában.Ez vmi gitárvírus? :D Most nemtudom hogy kábelgond e.Játszok és egyszercsak mintha vmi nem érintkezne rendesen, elhalkul, mozgolódok egy kicsit és visszajön... zavaró :S remélem nincs baja a drágámnak :(

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Talán már volt erről szó, de nincs kedvem hatvan-valahány oldalt végigböngészni, úgyhogy bocs. Na szóval: egyik barátommal úgy határoztunk hogy nem a coverelgetésben látunk fantáziát, és elkezdtünk saját számokat írni, először csak összeülve + utána neten értekezve, guitar pro-s ötletek küldözgetése egymásnak, satöbbi. Na már most, szeretnénk fel is venni a cuccot, de nem igazán tudom, hogy mire is lesz hozzá szükség. NEM akarunk stúdióhangzást (nem is vagyunk azon a szinten), egy egyszerű demo hangzás jó lenne, az egész saját szórakoztatásra menne. És akkor a kérdések:

1. feltétlenül szükséges beszerezni valami többtízezres hangkártyát, vagy elég ha line-in-nel vesszük fel?

2. ha fel van véve a cucc, utána mivel tudnánk normálisan keverést csinálni? Mármint hogy még rádobjuk az éneket, a dobokat, basszust, stb-t, ezeket is felvesszük és egybe akarjuk gyúrni. Ehhez melyik a legjobb program? Most a Reason-t töltöm, csak így találomra.

3. Mikrofonból is gondolom venni kéne valamilyet, az ének miatt, na szóval ehhez mindenképpen kell a fent említett zenész hangkártya?

Na egyelőre ennyi, bocs a hülye megfogalmazásért, de késő van a gondolkodáshoz, fáradt vagyok ^^. Előre is köszönöm, ha valaki tud rajtunk segíteni.

Link to comment
Share on other sites

Nos mivel azt mondtad hogy nem akarsz stúdióhangzást akkor leírom neked a "házi" megoldást.

Ehhez nem kell 20000 Ft os hangkártya, már most előre szólok :D Kell hozzá egy 1000 Ftos mikrofon XD Najó nem muszáj 1000nek lenni, a lényeg hogy azért valamennyire jó legyen de nem kell érte egész vagyonokat kiadni.Én egy asztali Trust mikrofont használok, egy ezres volt és egész jó minőségben vesz fel.(főleg miután megbuheráltam a felvételt egy hangszerkesztővel :D )

A mikit bekötöd rendesen ahova kell (rózsaszín, vagy piros bemenet a hangkártyán).

Gitár esetében fogod a mikrofont és leteszed az erősítő elé, közel legyen hozzá, hogy ne nagyon kelljen majd később hangosítani a felvételt, mert akkor több lehet a recsegés, meg sziszegés.Felveszed egy hangfelvevő programmal, vagy kényelmesebb a később keverésre használt programot használni felvételre.Én erre az Adobe Auditiont javaslom.Szerintem minden van benne ami neked kellhet.Szóval feljátszod rá gitárral, az erősítő ne legyen túl hangosra állítva.Aztán, tekintve hogy valószínűleg nem vettél király mikrofont, a felvételt egy kicsit szépíteni kell.Előre elmondom hogy a felvételben lehet majd hallani egy kis sziszegést a háttérben.Az Auditionben simán el lehet távolítani, bemész az effects menübe, ott a noise reductionbe, és ott pedig a Hiss reduction-re kattolsz, kiválasztod hogy milyen szinten távolítsa el, meg is hallgathatod az eredményt előre, és ok-t nyomsz.

Dobot még nem vettem fel, ahhoz valószínűleg jobb minőségű mikrofon kell, főleg a lábdobnál, mert attól valószínűleg az 1 rugós mikik simán berecsegnek.

Ha felvettétek a hangsávokat, Auditionben összevagdossátok, rányomtok a mixdown gombra és minden sávot szépen egybenyom neked pl mp3ba.

Kb ennyi.

 

A Line in módszer szerintem felejtős ha nincs normális hangkártyád.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen válaszodat, mindenre számítottam, csak az erősítő-mikrofonos módszerre nem :) Valahogy a line-in ésszerűbbnek tűnt.

Egyébként a sávokat pl. gitársáv azt egyben szokás felvenni, avagy valamivel kisebb részekre osztva és aztán összeollózva? Csak mert egy 5-6 perces számban nagyobb a hibalehetőség, mert:

1. én személy szerint nem vagyok valami húdenagy zenész

2. emberszabású is vagyok, és tévedni ugye emberi dolog :lol: jó lehet láma vagyok, de azért ez egy fontos kérdés szerintem.

Amúgy nekem van egy egész jó fülesem mikrofonnal, asszem 3ezer volt, de én mikrofon témában azt hittem, majd vennem kell valami sokkal...mikrofonformábbat :D na szóval érted, olyan hosszú...és gömb a végén... szóval ami rendes ,,énekes" mikrofon...de ha azt mondod, hogy ez is megteszi, akkor okés.

Link to comment
Share on other sites

azt nem tudom hogy az ilyen gémermiki alkalmas e.Egy próbát megér mindenképp.

A gitárt nem érdemes egyben felvenni, és igen pont azért mert ha elrontod az utolsó 10 mp-t akkor kezdheted elölről, és az elég idegtépő.Szépen felosztod, hogy mittomén intro, riff, refrén, szóló, stb.

 

Szóval próbáld ki a mikit, hátha jó, ha úgy gondolod hogy nem jó a minőség, és még az Audition sem javít rajta, akkor vegyél.

Énekhez is jónak kell lenni, ha gitárhoz jó, annyi a lényeg, hogy ne tartsd teljesen az arcodba, mert akkor belefújsz az orroddal, meg a száddal bizonyos hangoknál, és az elég hülyén hallatszik.Inkább énekeljen az énekes szépen erősen, és legyen távol a miki, mint hogy ilyen szuszogások legyenek benne.Ha meg úgy gondoljátok hogy kell venni egy normálisabb mikrofont az énekhez, akkor 3-4ezerért már van T-bone, és azt elég jónak találtam.

Link to comment
Share on other sites

Okkés, köszi szépen a sok tippet! Tegnap leszedtem torrentről az Auditiont, inkább akkor azt próbálom, mint hogy a Reasonnal szerencsétlenkedjek (még nem próbáltam, de azt tudom hogy enyhén szólva bonyolult...)

A darabokra osztásban meg azért nem voltam biztos, mert egyik ismerősöm azt mondta, hogy lámaság, mert hogy végig kell tudni játszani egy számot hiba nélkül...Hát most erre én is azt mondtam, hogy ha normálisan fel van véve a cucc, akkor ott úgyis az a lényeg, hogy jól legyen keverve stb., nem az hogy most ,,csalással" lett-e felvéve... Koncerten meg (nem mintha terveznénk ilyet, ez az egész tényleg magunknak szól :lol: ) úgysem azt néznék hogy mittudomén becsúszik egy pár bénázás... De azért meg szerettem volna erről bizonyosodni.

A mikrofont még nem próbáltam, de majd megnézem azt is.

Link to comment
Share on other sites

Nem "lámaság" az, több mint valószínű hogy a nagyok is így csinálják.

Megint csak más, ha koncerten az egyik tag beleront egy picit, a nagy lendületben észre sem veszik, és folytatják tovább.De egy felvételnél azért már kicsit rossz minden alkalommal 2:15 nél hallani egy félrenyúlást :D

Link to comment
Share on other sites

Én is azt hittem, hogy lámaság, de nem zavart :):lol:

 

Az "occsó mikrofon - ének" kompatibilitási hibát mi meg megoldottuk egy szétterített zsepkendővel, amit az énekes szája és a mikrofon közé tettünk. Persze a zsepi előtt és után is kell egy kis hely :)

Link to comment
Share on other sites

Juj a zsepis tippet én is mondani akartam! :lol:

 

Amúgy remélem nem értettetek félre, a számokat természetesen tudni kell végig eljátszani.De amikor valaki eldönti hogy felveszi a számait akkor az törekedjen arra hogy a lehető legjobb legyen, és ezt nem feltétlenül pénzzel kell megoldani.Ezért sokkal jobb ha darabokban vesszük fel.

De ugye mit ér az a zenekar, amelyiknek a számait csak lemezről jó hallgatni, és a koncerten meg tök bénák?A koncerten kell lenni a legjobbnak :)

 

Még 1 tipp a felvételhez: mivel az Auditiont használod tudtommal, így aszerint fogom magyarázni.Szóóval.Ha már felvettétek valamelyik sávot amihez könnyű igazodni a többi hangszeresnek és ez történetesen a dob, akkor többsávos nézetben vegyétek fel azt amit fel kell venni.Elmagyarázom példákkal.Tegyük fel hogy felvettétek a dobot, szépen összeraktátok és most jön a gitár.A dob mondjuk az első sávban van, kijelölöd a második sávot a gitár felvételéhez ( piros R gomb a sáv mellett) a gitárosnak adtok egy fülest, amiben majd felvételnél hallani fogja a már felvett dobot és arra játszik.Elindítjátok a felvételt a gitáros hallja a dobot és szépen nyomja rá a gityót.Ha nem ront bele akkor akár végig fel is vehetitek egyben az egészet, ez a könnyebbik és jobbik eset, de ha nem akkor még mindig ott van a darabos megoldás :) Aztán ugyanígy a basszussal, és a végén az énekes ráénekli.Azért jó a füles mert akkor a felvételen nem fog hallatszódni még a hangszóró amiből jön a zene.

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Ez több miatt fordulhat elő (ha jól tudom, bár nem vagyok gitáros):

1. A gitár gerjed az erősítő mágnesére, ilyenkor távolabb kell állni, vagy próbálj meg zajszűrőzni (úgy tudom, multieffektbe is raknak)

2. Nem túl jó minőségű a kábel vagy a gitár vagy az erősítő (transzformátora).

2. Túl sok effektet raktál a gitárra.

 

Egyelőre én ennyivel tudok szolgálni, de talán a hivatásos gitárosok több/jobb tanácsot tudnak adni :)

 

Link to comment
Share on other sites

vagy leveszed a magast, vagy gaint is le lehet, vagy zajszűrő(bár asszem az nem szünteti meg a gerjedést), vagy messzebb állsz az erősitőtől, vagy hagyod hadd gerjedjen, amit én kifejezetten szeretek, mert csöves erősitőn k..va jol szol :D

igy mielőtt elkezdjük a számot és a dobos beüti a számot addig hagyom gerjedni :P

Link to comment
Share on other sites

probáltam már, de semmi extra.

viszont az se jo, amit szoktak a hozzá nem értők <_< , hogy közép 0 , bass, treble max-on. ha ki van ölve a közép, akkor nem szol ki a zenekarbol, és az nagyon nem jo. régen én is ugy csináltam, hogy bass,treble joval magasabban volt mint a közép, de már rájöttem h az nem jo. probáljátok csak ki.

 

b4m, ha a treble a max-on van akkor nagyon zizis a hang(legalábbis nekem). én inkább ugy szoktam, h lejebb a magas, közepet elég sokat, és a gain-t szoktam max-ra tekerni( bár nem egy high-gain erősitőm van, de igyis elég jo :) )

Link to comment
Share on other sites

átkapcsolod tiszta csatornára és már nem is gerjed.

 

más: tegnap jöttünk haza egy 3 napos fesztiválrol, mi is felléptünk 3. nap ossian előtt. vip jegyet kaptunk szoval mehettünk a szinpad mögé, és beszélgettünk a tagokkal ( azér érzed :P ).

a rubcsics ricsit nem tom ismertitek-e, de egy nagyon állat gitáros, amit müvelt tegnap is( csak néztem :o ).

mellesleg két esp horizonja van ;) (röpke fél milla egy ien gitár)

Link to comment
Share on other sites

én nem tom milyen elekromost fogok venni =/ én az Epiphone Special 2-re gondoltam. mert nem is drága de nem is ilyen rossz minőségű a hangzása, de állítólag nem olyan a hangzása mint mondjuk egy Epiphone Les Paul-nak :S én max 75ezret költenék még így a gitárra. valaki nem tudna mondani valami jófélét kb ebben az árban? előre kösz ^.^

Link to comment
Share on other sites

Helló bandoo.

Az epiphone les paul spec II az 50 ezer környékén mozog...

Ha 75-öd van rá akkor nagyon ajánlom az epiphone les paul 100-at (megj: nekem is ilyen van és nagyon jó), a vintage 100-at(ezisnagyon szép hangszer meg jó is de a hangja kicsit elmarad az epiphonétól), vagy a Schecter Omen-6-ot ami egy kurvajó gitár de ez 77 ezer körül mozog.....(testen átmenő húrok, jókis hangszedők, meg zép kialakítás)....

 

LINKEK

Epiphone Les Paul 100 EB
http://www.hangszerdiszkont.hu/Gitar/Szologitar/3024-Epiphone-Les-Paul-100-EB.html
Vintage V100BB
http://www.hangszeraruhaz.hu/index.php?PHPSESSID=b8c5b97b60b131478bc12d47eaaa4fbc&tpl=product&prid=3215
Schecter Omen6
http://www.hangszerdiszkont.hu/Gitar/Szologitar/181-Schecter-Omen-6-BLK.html

 

ui:

Bocs hogy minden gitárból feketét linkeltem nekem ez a mániám természetesen az adott oldalon meg tudod találni a neked megfelelő színt :)

 

Remélem segítettem :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...