Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Szerintem a Guitar Pro-ból RSE-vel jókat ki lehet hozni. Itt Piraten keress rá. És bármilyen hangolást be lehet állítani.

Hát azért a GP-t én is ismerem :D De RSE-nél kissé jobb hangzásra gondoltam, na mindegy, lehet maradok a Fruity-nál, bár az alsó hangok eléggé úgy szólnak hogy csak kb. érezni lehet őket, hallani nem,mert elég ,,öblösek" :lol:. Mondjuk lehet, hogy ez attól is függ, hogy alaplapba integrált hangkártyám van?

Amúgy vegyetek Cortot, barátomnak olyanja van, jó árban vette, kegyetlen jól néz ki feketén (krómozott potik, nyami) és elég durván szól. Sok helyen lehúzzák, szerintem alaptalanul.

Link to comment
Share on other sites

Cort az jó ár/érték arányban.Ki még nem próbáltam de sok jót hallottam róla.Ha metálra kell akkor Fender Squiert ne vegyél mert egyszerűen nem metálos a hangja, max ha kicseréled a pickupokat.(nem azt mondom hogy rossz gitár, mert jó, csak sztem nem metálra)

 

Az RSE sztem az 5.2 óta nagyon sokat javult és rengeteg dolgot állíthatsz benne.Viszont nemhiszem hogy lenne program ami egy basszusgityóst pótol :)

Link to comment
Share on other sites

Na igen, még jó hogy eszembe juttattad az eredeti kérdésem, ami megválaszolatlanul maradt (köszönet érte :D ), miszerint hogyha beruháznék egy normális hangkártyába, milyet lenne érdemes venni, és mennyibe kerül? Meg hogy egyáltalán van-e értelme belevágni ebbe a demo-dologba alaplapba integrált karival...

Amúgy nekem egy gagyi 30ezres Squierem van, és pont most látom, hogy b4m írta, hogy nem túl jó metálra. Hogy tudnám feltuningolni? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nem feltétlenül a hangkártya a hibás, az RSE tényleg nem olyan valósághű, csak jobban hangzik mint a midi.De nekem tetszett, hogy az 5.2 óta már lehet állítgatni a virtuális erősítőt :D (bass, middle, treble, volume) meg rengeteg hangzás van.

Van amikor kikapcsolom az RSE-t mert a midiben valamivel tisztábban lehet hallani a dolgokat.

 

Ha új hangkártyában gondolkodsz akkor sztem vmi Creative Sound Blaster féleségeket nézz.De nem értek túl sokat a hangkártyákhoz.Akárhol akárki kérdezte, mindig Sound Blastereket ajánlottak.Nekem is van egy.Jó cucc, csak kéne hozzá egy normálisabb hangfal szett.

Link to comment
Share on other sites

nekem már igen :D a gépzenét utálod, ami jogos, én is így vagyok vele :D

amúgy ha valaki otthon gyártja az ilyen "zenéket" előre megírt cuccokból az egyrészt nemhinném hogy eredeti lesz, másodszor elég hamar elfogyhat a muníció, úgyhogy túlnagy karriert szerencsére nem lehet így befutni :P

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

hát persze h van kedvenc bandám, de én a szgépre irt zenéket uugy értettem, h vki vesz egy hangkártyát és otthon letölti vmilyen programot és ugy csinál zenét, ahelyett h lenne egy bandája és nyomná a koncerteket :)

na igy már világos? :D

JAAAA! :lol: én meg arra gondoltam, hogy pl egy CD-ről felmásolsz gépre zenét, vagyis a számítógép merevlemezére írod, és azt nem hallgatod :D Így már világos.Máshogy értettem a számítógépre írt zenéket :D

A GP-t én is arra használom.Az a gond hogy amikor bemutatod a többieknek, vannak olyan részek, amik csak igazi gityón szólnak jól, GP-ben meg nincs akkora hatásuk.Arról nem is beszélve hogy a vibrato GP-ben néhány tempónál igazán kakán szól. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

hát persze h van kedvenc bandám, de én a szgépre irt zenéket uugy értettem, h vki vesz egy hangkártyát és otthon letölti vmilyen programot és ugy csinál zenét, ahelyett h lenne egy bandája és nyomná a koncerteket :)

na igy már világos? :D

Jó, te lehet így gondolod, de azért ez így eléggé sarkítás. Tegyük fel, valaki más az én korosztályomból (17) is akarna alapítani egy olyan bandát, ami nem akad le az akármilyen tinipunknál, meg is lenne az összes tag, csak éppen mondjuk olyan helyen él, ahol talán nem lakik olyan dobos, aki ilyen idősen 200-as tempónál tud tizenhatodokat duplázni. Na, szerintem ilyen esetben, ha csak maguknak akarják csinálni a zenét, akkor megbocsátható bűn a ,,gépi" dolog. Pláne, ha jól hangzó loopokból építkeznek. De kövezzetek meg ha hülyeséget beszélek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jó, te lehet így gondolod, de azért ez így eléggé sarkítás. Tegyük fel, valaki más az én korosztályomból (17) is akarna alapítani egy olyan bandát, ami nem akad le az akármilyen tinipunknál, meg is lenne az összes tag, csak éppen mondjuk olyan helyen él, ahol talán nem lakik olyan dobos, aki ilyen idősen 200-as tempónál tud tizenhatodokat duplázni. Na, szerintem ilyen esetben, ha csak maguknak akarják csinálni a zenét, akkor megbocsátható bűn a ,,gépi" dolog. Pláne, ha jól hangzó loopokból építkeznek. De kövezzetek meg ha hülyeséget beszélek :lol:

 

meg nem akad le a tinimetálnál... ne sarkítsunk... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy egy tinimetálhoz több technikai gyakorlottság/gyorsaság kell, mint egy 4akkordos pankhoz. És vegyük hozzá, hogy lehet, hogy nem mindenkinek adatik meg a próbaterem, a megfelelő technikai cuccoltság, az anyagi háttér. De nem nyitok erről vitát, nem fogok zenészekkel vitatkozni, mert nem szeretnék senkit sem magamra haragítani, mert már annyiszor láttatok el tanáccsal, bár szerintem nincs ebben semmi sértő, csak a véleményem nyilvánítottam ki.

Amúgy meg ne idézd az előtted szólót,csak hogy a kukacoskodás is menjen :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Az eleje a legnagyobb poén :D Így pár év után jó érzés visszagondolni arra a küzdeni akarásra :lol: ugye az első két hét kb olyan hogy úgy érzed hogy a húrok már a csontodat karcolják, de nem akarod letenni akkor sem, ha szétvágja az ujjad :D Meg az elején sokkal könnyebben és gyorsabban megtanultam mindent, most meg már csak nagyon ritkán veszem észre hogy fejlődtem.

Link to comment
Share on other sites

hál isten a mi dobosunk már tudja rendesen használni a duplázot :)

olyannyira h jövőre vesz egy kétlábdobos dobcuccot!!

 

más:volt pincebuli nálunk. reggel mikor felkelt a nap mi még kint ültünk a padon és énekeltünk torkaszakadtunkbol és gitároztunk :D

ja és irtunk pár uj nótát amihez rögtönöztünk szöveget is :lol:

vmi eszméletlen jora sikeredett. amugy ez egy zenésztalálkozo volt, a környékbeli haver zenekarokat hivtuk meg, és mulattunk egy jot.

Link to comment
Share on other sites

Jólvan, akkor ez tisztázva lett. Egyébként félreértések elkerülése végett, én nem vagyok zenész, kottaolvasni is csak egy évig jártam xD, de szerintem ez nem feltétlenül jelent akadályt, ha nem akarom magam annyira komolyan venni. Nálam ez csak egy hobbi, amit szeretek csinálni, és elég hozzá tudni pár skálát, és lehet sokak szemében ez a tini metalcore egy nagy nulla, de szeretjük csinálni/hallgatni, és szerintem ez a lényeg. A szövegeket is én írom, hála az irodalmi érzékemnek amivel megáldott a sors, szóval ebbe is bele lehet adni szívet-lelket. Nem tudom, ti mit játszotok, ha tudnám, nyilván meg tudnám ítélni a technikai szinteteket. Lehet, hogy nem tudnék egy számot hallás alapján letabolni, vagy hasonlók, de rajtam kívül még vannak ilyenek egypáran, ám ellentétben ők iwiwen/fórumokon/stb. helyeken orrba-szájba hangoztatják, hogy gitározás forever meg hogy ők mekkora zenészek. Én ezt sosem hangoztattam, éppen amiatt, mert nem tartok ott olyan szinten, hogy nagyon lazáznom kéne vele, de én meg is elégedek ezzel, persze mindig gyorsabbat és többet és pontosabbat akarok, ez megvan, de nem spilázom túl az egészet. És szerintem kellenek ilyen emberek is. :) Tisztelem az igazi zenészeket, de akkor ők se nézzék le a ,,koca-gitárosokat" :lol: Ennyit szerettem volna elmondani.

 

Ja egyébként meg a kétlábdobos cucc az nyami :)

Link to comment
Share on other sites

Játszogass a gitáron csak úgy, thát nem egy konkrét számot.Ha ezt sokat csinálod, a fejedbe berögzülnek a hangok, hogy hanyadik bundon, melyik húron milyen hang szól.Nem név szerint, hanem konkrétan hang szerint emlékezni fogsz(vagy talán nem is emléknek nevezném, egyszerűen érzed hogy hol kell lefogni hogy a kívánt hangot kicsald a gityóból).Persze ezt sokat kell gyakorolni, de én asszem így tanultam meg azt hogy hallás után (ha nem is mindent egyből) de pár próbálkozás után el tom játszani a dallamokat.Persze a bonyolultakat nemtom eljátszani, de mondjuk azokat még megjegyezni is elég. :D

Szóval ha elfogadod a tanácsom nem mindig konkrét dolgokat kell játszani a gityón hanem "hülyéskedni" is kell.Próbálgatni hogy ez meg ez hogy hangzik ha ezt meg ezt csinálom.Így idővel az improvizációs képességed is fejlődik majd.

 

A tapasztaltabb gityósok gyorsan hordjanak le ha hülyeséget beszélek :D

Link to comment
Share on other sites

én is szoktam "hülyéskedni", még mindig, néha egész jó kis jammelés sül ki belőle :D

amúúúúgy most a GP-nek elment a hangja :huh: szóval mikor belövöm nem szól az intro, ha ráakarok erőszakolni pl egy saját cuccot hogy hogy hangzana dobbasszussal, akkor se hallani a hangokat :huh: ütemet se tudom variálni, még egy egyszerű "titit" se :huh: nemtudjátok mi szállta meg? :)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, de nekem meg a MIDI-m halt be GP-n, ami nem is lenne gáz, ott az RSE, de például billentyűsökre meg nincs RSE. Múltkor a The Doors - Riders on the Storm című zseniális számot akartam kissé modernebb hangzásúvá átültetni, miszerint a billentyűsöket is gitáron játszva, aztán csak néztem nagyokat hogy nem szól a szinti... úgy látszik, ez valami betegség mostanság :P De újratelepíteni meg lusta vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Hát RSE-vel nem könnyü jót csínálni... de ha 5.2-d van akkor gitárra ezt a setupot ajánlom:

 

-Strat electric guitar

-Legend tones

-Single - Ritchie, Randy, Yngwie

-SOK middle

 

Jól szól.

 

Ja, és a gitárom (mindjárt kész, kicsit elavult a kép :P ):

 

http://image4.myvip.com/users/0211/02113461/6719373/a9b8e32a83678708ff2131488942ff0870449779.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...