Jump to content
PirateClub.hu

Arany Málna djazottak 2010


hankock
 Share

Recommended Posts

aranymalna.jpeg

Az Arany Málnát 1980-ban alapították és nem a filmipar legjobbjait, hanem a legrosszabbjait díjazzák, az "elismeréseket" az Oscar show előtt egy nappal adják át és jellemző rá, hogy a jelöltek nem mennek el a ceremóniára, bár egy-két kivétel azért akadt, 1996 -ban Paul Verhoeven volt az első, aki a díjkiosztón személyesen vette át az Arany Málnát, amit a legrosszabb rendezésért kapott (Showgirls). Az Arany Málna-díj Alapítvány kuratóriumi tagsága dönti el szavazással, hogy ki érdemli meg legjobban ezt a díjat.

 

 

Legrosszabb film:

 

Transformers: A bukottak bosszúja - Transformers: Revenge of the Fallen

 

 

Legrosszabb rendező:

 

Michael Bay (Transformers: A bukottak bosszúja)

 

 

Legrosszabb férfi főszereplő:

 

Jonas Brothers (Jonas Brothers - A 3D koncertélmény - Jonas Brothers: The 3D Concert Experience)

 

 

Legrosszabb női főszereplő:

 

Sandra Bullock – All About Steve

 

 

Legrosszabb férfi mellékszereplő:

 

Billy Ray Cyrus – Hannah Montana: A mozfilm

 

 

Legrosszabb női mellékszereplő:

 

Sienna Miller – G.I. Joe : A kobra árnyéka

 

 

Legrosszabb páros

 

Sandra Bullock & Bradley Cooper – All About Steve

 

 

Legrosszabb forgatókönyv:

 

Transformers 2

 

 

Legrosszabb feldolgozás, folytatás vagy másolat:

 

Az elveszettek földje

 

 

Az utóbbi 10 év legrosszabb filmje:

Háború a Földön – Battlefield Earth

 

 

Az utóbbi 10 év legrosszabb színésze:

 

Eddie Murphy

 

 

Az utóbbi 10 év legrosszabb színésznője:

 

Paris Hilton

 

 

Filmndroid

Módosította hankock
Link to comment
Share on other sites

Nekem ez még korai :) Majd esetleg az év végére meg tudom mondani. De egyenlőre egy 2010-es filmet sem láttam, úgyhogy nincs szavazatom. Egyébként sztem azokat a filmeket is meg kell nézni, amiket sokan szidnak. Nem mindig tükrözi az egyéni véleményt a többség szava.

Link to comment
Share on other sites

Film: GI Joe

 

Rendező: Sommers vagy Bay

 

F. F.: Will Ferrell

 

N. F.: Sandra Bullock nem kérdés

 

F. M.: Robert Pattinson vagy Marlon Wayans

 

N. M.: Sienna Miller

 

Páros: Megan Fox & LaBeouf

 

Forgatókönyv: Az elveszettek földje vagy GI Joe vagy Transformers 2 (kemény egy mezőny)

 

Az utóbbi 10 év legrosszabb filmje: Gigli (habár a Battlefield Earth felveheti vele a versenyt)

 

Az utóbbi 10 év legrosszabb színésznője: Paris vagy Lindsay

Link to comment
Share on other sites

Legrosszabb rendező:Brad Silberling (Az elveszettek földje)

Legrosszabb film: Elveszettek földje

Legrosszabb férfi szereplő: Will Ferrell (Az elveszettek földje)

Legrosszabb női főszereplő: Megan Fox – Ördög bújt beléd (Jennifer's Body)

Legrosszabb férfi mellékszereplő: Hugh Hefner – Miss Március (Miss March)

Legrosszabb női mellékszereplő: Sienna Miller – G.I. Joe : A kobra árnyéka

Legrosszabb páros:Jonas Brothers – Jonas Brothers - A 3D koncertélmény

Legrosszabb forgatókönyv: Az elveszettek földje

Legrosszabb feldolgozás, folytatás vagy másolat: Rózsaszín párduc 2

Az utóbbi 10 év legrosszabb filmje: Háború a Földön – Battlefield Earth, Eszement Freddy - Freddy Got Fingered

Az utóbbi 10 év legrosszabb színésze: Martin Lawrence *-van egy pár katasztrófális alakítása

Az utóbbi 10 év legrosszabb színésznője: Paris Hilton

 

 

Azt nem érterm, hogy a tranformers hogy került fel, pedig eléggé jó alkotás

Link to comment
Share on other sites

Legrosszabb rendező:Brad Silberling (Az elveszettek földje)

Legrosszabb film: Transformers: A bukottak bosszúja

Legrosszabb férfi szereplő: Steve Martin (A rózsaszín párduc 2)

Legrosszabb női főszereplő: Megan Fox – Transformers 2 és Ördög bújt beléd

Legrosszabb férfi mellékszereplő: Robert Pattinson – Alkonyat – Újhold

Legrosszabb női mellékszereplő: Sienna Miller – G.I. Joe : A kobra árnyéka

Legrosszabb páros: Megan Fox & Shia LaBeouf – Transformers 2

Legrosszabb forgatókönyv: Az elveszettek földje

Legrosszabb feldolgozás, folytatás vagy másolat: Rózsaszín párduc 2

Az utóbbi 10 év legrosszabb filmje: Gengszter románc

Az utóbbi 10 év legrosszabb színésze: természetesen Ben Affleck

Az utóbbi 10 év legrosszabb színésznője: természetesen Paris Hilton

Link to comment
Share on other sites

még hogy elég korai...az oscar díj vagy az grammy vagy az emmy vagy a golden globe is az?

szerintem igazán magától értetődő dolog,hogy a 2009-es díjátadóktól idáig született filmeket díjazzák. mindig az előző év termése van terítéken.

Link to comment
Share on other sites

nimw: ember, ha RENDESEN elolvasod a kommenteket, akkor rájöhetsz, hogy valami gikszer van. És csak most, csak neked elárulom, hogy a topic eredetileg az volt, hogy 2010 legrosszabb alkotásai, de mivel az még KORAI, ezért hankock átszerkesztette.

Link to comment
Share on other sites

Én azt nem értem, hogy az Avatart miért húzzák le ennyire az emberek miközben pl a Dark Knight-ot istenítik és 9.5/10 értékeléseket adnak rá.

Számomra mind a 2 bugyuta popcornmozi volt, annyi, hogy a Dark Knightban jobb volt a színészi játék. De egyébként abban sem volt semmi eredeti ötlet, egy újabb Batman vs Joker mesefilm, melynek előre tudtuk a végét. Logikai bakik ott is voltak dögivel, meg bugyuta párbeszédek.

Én ott vertem az asztalba a fejem amikor a kihallgató szobában Jokert egyedül hagyták, levett bilincsel úgy, hogy 1 emberke őrizte. Emberek, ilyen nincs! Eleve nem veszik le a bilincset senkiről, hanem általában az asztalhoz bilincselik az illetőt, hogy meg se próbálhasson elmenni. Másik, hogy amikor magára hagyják az úgy történik, hogy rázárják az ajtót, és esetleg 1 ember az üveg mögül figyeli. A filmben pedig: otthagyták bilincs nélkül egy őrrel, akit ha sikeresen elfenekel (meg is tette) akkor élő-pajzsként használva kijuthat. Röhej! Ez csak egy volt a 10 ilyen gyerekes logikai bakik közül...

 

Ja és arról se feledkezzünk meg, hogy ez a Nolan csávó nem csak, hogy bugyután írta meg a történetet, de akció jeleneteket NEM TUD rendezni. A hülye kamerakezelés miatt szinte semmit nem látni az egészből, ami szintén nagy negatív pont egy ilyen film esetében.

Link to comment
Share on other sites

Senki sem isteníti a TDK-t, csakis az elvakult rajongók. Mindenki tisztában van azzal, hogy az is csak egy buta popcornmozi.

Az akciójelenetek fényképezése valóban csapnivaló volt, nem csak a kamerakezelések, hanem a megvilágítás is.

 

Viszont nagyon szórakoztató film volt, csak rosszul nézted: úgy értem, hogy én végig szórakoztam az egészet, mert nem vettem komolyan - így kell nézni egy popcornfilmet. A kihallgató szobás jelenetnél nem felháborodtam, hanem jót nevettem. Vagy amikor a kilőtt lövedékről leveszik az ujjlenyomatot, akkor is. :)

Link to comment
Share on other sites

Jujj de kritikus itt mindenki... <_< Summoner, neked van olyan valami, ami tetszik az életben??? A színészes topicnál is amit írták.... azért eléggé erős, hogy a Ben Affleck, Brad Pitt, Tom Cruise trió "bűnrossz". A Dark Knight pedig az eddig elkészített legjobb képregényfilmek között van (ha nem a legjobb). Azt állítani, hogy túlértékelt, kedves Summoner, szerintem irdatlan baromság, de hagyjuk. Bírom egyébként a magadfajtákat, akik az alapjában véve az emberek szórakoztatására megteremtett műfajjal(film) szembeni idiótábbnál idiótább kritikai megnyilvánulások révén nem tudnak élvezni egy (vagy akár több) alkotást. Ez a fent említett színészekre tett megjegyzésed alapján körvonalazódott bennem, és a véleményemet a Dark knight-al kapcsolatos "kritikád" teljesítette ki. Belekötni egy dologba, ami esetleg logikátlan a filmben, és azon lovagolni, szerintem butaság. Rengeteg filmben vannak logikai bakik, olyanokban is, amelyeket "nagy" filmként tartunk számon. (pl. kockáztatják-e 8 katona életét egy olyan katonáért, akinek hollétéről semmit sem tudnak - gondolom tudod, hogy melyik filmről van szó, és gondolom azt is, hogy a legjobb háborús alkotások között van, de szerintem neked ezen film sem tetszik)

"Ja és arról se feledkezzünk meg, hogy ez a Nolan csávó nem csak, hogy bugyután írta meg a történetet, de akció jeleneteket NEM TUD rendezni." - Azt hiszem, hogy Nolannek nincs szüksége az én védelmemre, ott vannak a kiváló filmjei, amikért rengetegen rajonganak világszerte, úgyhogy ezen sort inkább nem is kommentálnám.

 

HopdinZ: "Mindenki tisztában van azzal, hogy az is csak egy buta popcornmozi." Ne haragudj, de ebből a mondatból süt a sznobizmus. A képregény ugyanolyan műfaj, mint sok más irodalmi műfaj (tudom, szóismétlés), gondolhatunk itt egy regényre vagy egy drámára például. A képregények között is van kiváló mű, mondanivalóval, egyedi képi világgal, ésatöbbi. Úgyhogy a képregényeket szerintem nem kell lehúzni. Ami pedig a Dark Knight-ot illeti, egyáltalán nem nevezném buta filmnek. A főhős végre emberi, olyan személy, akiről a néző el tudja hinni, hogy egy esendő, bár hipergazdag ember, akinek egyáltalán nem könnyű hősnek lennie. Joker pedig az egyik legjobb gonosz(hangsúlyozom, hogy az egyik, és nem A), akit a mozi megteremtett. A Dark Knight óriási film, akárki akármit mond. Buta popcornmozinak nevezni szerintem sznobizmus. Popcornmozi, hiszen akkora hype-ot kapott, hogy az nem igaz, meg tulajdonképpen egy akciófilm, de mindezek mellett egy kiváló alkotás, amely Nolan munkásságának egyébként sem kicsi értékét még jobban megnövelte.

 

Bocs, de ezeket le kellett hogy írjam.

Link to comment
Share on other sites

Csak úgy szólok hogy az Avatar nincs a jelöltek közt, tehát hiába mondta Izprince, attól még nincs ott. Tessék kiszedni...

 

"Jujj de kritikus itt mindenki... dry.gif"

 

Gondolom mindenki azt várja hogy a sima akciófilmek meg "egyszehasználatos" popcornmozik tűnjenek el mindörökké, és csakis világmegváltó sztorival és tökéletes rendezéssel, meg színészi játékkal rendelkező alkotások legyenek. Jó unalmas lenne. Kár is háborognod rajta.

Link to comment
Share on other sites

JohnTerry: ez nem sznobizmus, hanem tárgyilagosság. Ne légy ilyen elvakult. Mondtam, hogy én is nagyon jól szórakoztam rajta, de az enyhe noir hangulattól és néhány dramaturgiai elemtől még nem lesz művészfilm.

A TDK igenis egy popcornmozi - csak egy jobban kivitelezett darab.

 

 

lzprince: Igaz, de a nem-akciójelenetek fényképezése nagyszerű, ha ugyanúgy csinálják meg az akciójeleneteket is (tehát nem ennyire gyors vágásokkal és kamera mozgásokkal - esetleg jobb megvilágításban), sokkal élvezhetőbb lett volna. Tehát ezt ne kenjük rá az IMAX kamerákra.

Link to comment
Share on other sites

A TDK kamerakezelése nagyon kényes téma, mivel az EGÉSZ film IMAX kamerákkal volt felvéve. A laikusoknak erről annyi elég, hogy ezek mérete többszöröse a rendes kameráknak.

Ez hülyeség már bocsi, semmi köze az imax kameráknak ahhoz, hogy így vették fel az akciókat. Ez manapság egy nagy divat hollywoodban, azt hiszi sok rendező, hogy jobb és pörgősebb lesz a harc jelenet ha nem látod mi történik.

 

Johnterry, írtam neked egy kis magyarázatot a legtúlértékeltebb színészek topicban, mert látom nem tudsz rendesen olvasni.

Ja és kimondta, hogy nem tetszett a Dark Knight? Azt mondtam csak, hogy nem értem az Avatart miért húzzák le annyian, a Dark Knightot meg istenítik, miközben mind2 ugyanazon a szinten van, tehát bugyuta popcorn-mozi. Annyi, hogy a Dark Knightnak jobb a színészi játéka, viszont az Avatarnak jobb a fényképezése és a látványa.

Link to comment
Share on other sites

summoner: Nincs köze? Kb. annyira nincs köze, minthogy egy 2 és fél méteres résen tehergépkocsit vagy trabantot akarsz átpasszírozni. Amit te mondasz, az kamerarángatás (lásd pl. Quantum of Solace), ami a TDK-ra annyira nem jellemző. Főleg, hogy egy imax kamerát nem kis erőkifejtés rángatni.

Link to comment
Share on other sites

Most tényleg azon folyik a vita, hogy a Sötét lovag egy popcornmozi volt-e vagy sem? Persze hogy az volt! Ennyi erővel arról is vitatkozhatnátok, hogy a hó fehér színű-e?

Lzprince: én sem értem miért hoztad fel a speciális kamerákat, mert nem e miatt voltak szarok a harcjelenetek. És nem volt kamerarángatás az igaz, de KAMERAMOZGÁS igen. De nem is ez volt a legnagyobb baj, hanem szinte másodpercenként voltak vágások, sötét jelenetekben játszódott a harcok nagyrésze, túl közelről vették fel vagy épp nem azt mutatta a kamera amit kellett volna.

 

De szerintem kanyarodjunk vissza a topic témájához, mert a Sötét lovag nem tartozik a 2010 arany málnához, ráadásul ezek tények, nem pedig vitatéma.

Link to comment
Share on other sites

citromy, megtennéd, hogy először elolvasod az előbbi hszeket, már ha rájuk reagálsz?

1. szerintem senki nem kérdőjelezte meg, hogy a TDK popcornmozi-e vagy nem.

2. a kameramozgást nem én hoztam fel, csak válaszoltam rá, hogy a TDK-ban ilyen nem volt. Közeli jelenetek, rossz megvilágítás az nem kamermozgás hibája.

Link to comment
Share on other sites

2. a kameramozgást nem én hoztam fel, csak válaszoltam rá, hogy a TDK-ban ilyen nem volt. Közeli jelenetek, rossz megvilágítás az nem kamermozgás hibája.
Senki sem mondta, hogy a kameramozgás hibája a közeli jelenetek és a rossz megvilágítás (ez csak számomra értelmetlen?), ez a 3 dolog együtt volt jelen az akciójeleneteknél (+ az idegesítően gyakori vágások). És mi az, hogy nem volt kameramozgás? Dehogynem, nem kézikamerás felvételre gondolunk, hanem egyszerű mozgásra (habár az előbb említett dolgok mellet ez a legkevésbé zavaró).

 

Link to comment
Share on other sites

fuck, mostmár nem javítom magam, kamerarángatásra gondoltam.

szerk.: egyébként, hopdinZ, nem értem mért vetted magadra a riposztomat, ugyanis alapjába véve summoner állítására reagáltam, aki szerint a TDK akciójelenetei a kamerakezelés miatt voltak szarok, ami nem így van.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...