Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Morti, kifejtettem én ezt már jóval bővebben is...nem vol kedvem újból levezetni a dolgot egy kisebb novellában.

Panki, majd igyexem én se konfrontálódni veled...szimplán csak azért, mert megalázni embereket nem szép dolog (bár tök jó érzés) :happy:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Amúgy rokkmetálhácé zenét is lehet csinálni számítógéppel."

 

Öcsém hol élsz te ???

 

még is hogyan lehetne számítógépen metált vagy rockot csinálni..........nem tudom mire gondolsz de az tuti hogy se rock se metál.............

 

"szintetizátor mégis mi, ha nem hangszer? "

 

eben egyet értek mert végülis a metálban is hazsnálatos a power metál és egyes melodic death metál vagy szinfónikus vagy folk metál együttesekben.

Link to comment
Share on other sites

Bakker, sose láttál még apple macintosh-t? Abban van egy garageband nevű program, amivel képzeld, hangszeres zenéket lehet csinálni, akár hiszed, akár nem. Ha lesz egy kis időm, talán még csinálok is vele... aztán feltöltöm, és láthatod, hogy igazam van.

 

De tessék, találtam a a neten is ilyet:

 

http://www.youtube.com/watch?v=VLf25JX6DNM

 

http://www.youtube.com/watch?v=FFzevVEvAY0

 

http://www.youtube.com/watch?v=-ng_iB74z5w

Link to comment
Share on other sites

hát ebbe is érződik hogy mű az egész .........halatszik is tisztán........meg lehet külömbözetni azért az eredeti hangszeres zenétől......

 

aki meg ilyeneket csinál na annak tuti nincs semmien zenei tudása........

 

hát ezek amit muttatál ép hogy egy hajszál választ el attól a hangzástól amit a Guitar pro taboknál hallani..........ez progi max zene írásra lenne jó amit később hangszeresen eljátszani de mint önnáló zene így semmit nem ér........

Link to comment
Share on other sites

Nem az volt a kérdés, hanem az, hogy lehet-e géppel csinálni. És igen, lehet. Amúgy meg hidd el, kell hozzá zenei tudás, én pl. dobolok már egy jó ideje, van dobszettem is, de mit érek vele, ha nincs 2 gitárosom, és egy basszusgitárosom? Jah énekes is kéne, de az esetleg lenne ^^

Link to comment
Share on other sites

Bakker, sose láttál még apple macintosh-t? Abban van egy garageband nevű program, amivel képzeld, hangszeres zenéket lehet csinálni, akár hiszed, akár nem.

Hangszer nélkül csinált zene mióta lehet hangszeres? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Nem túlságosan kedvelem az elektronikus zenét bár aláírom azt, hogy vannak nagyon jók köztük de szerintem is baromság, hogy csak gépi hangszerekkel nyomják.

 

Aki nem hiszi ezt el az nézze meg a következő videót:

 

http://www.youtube.com/watch?v=o9iqqSMiQUU

 

VALÓDI Drum and Bass!Meg lett cáfolva a sok valótlan állítás.

Link to comment
Share on other sites

Morti, kifejtettem én ezt már jóval bővebben is...nem vol kedvem újból levezetni a dolgot egy kisebb novellában.

Panki, majd igyexem én se konfrontálódni veled...szimplán csak azért, mert megalázni embereket nem szép dolog (bár tök jó érzés) :happy:

Juuuuuj, de nagy arca van valakinek, szólj már rám, mielőtt írsz valamit nekem, nehogy megijedjek tőled. :D

 

Azt is már nemegyszer leírtam, hogy például a Pendulum is normális hangszerekkel játssza a zenéit....

Link to comment
Share on other sites

metal4ever én mindig mikor elolvasom, hogy miket írsz be, szakadok a röhögéstől. Kitaláltam rád egy jó jelzőt. Te lennél a GumicsizmaMetál új képviselője. Amihez nem értesz ahhoz hozzászólsz és nem veszed észre, hogy mennyire lejáratod magad.

"aki meg ilyeneket csinál na annak tuti nincs semmien zenei tudása"

Tőled még miért nem hallottunk semmit? De tényleg...egyszer tegyél fel bármilyen produkciót és aki ért a gitáros zenéhez az majd mérlegeli. Gondolom profi vagy, azért lehetsz ilyen lekezelő...Amúgy meg azt mondtad az elektronikus zenékre, hogy ritmustalan, szerintem, pont, hogy a legkövethetőbb ritmusokat adja, mivel leginkább a basszusra koncentrál...Áh, keresek még tőled hozzászólást, szeretnék nevetni! :D

Link to comment
Share on other sites

Flóri Bá .........figyelj én nem számítógépen dobok össze zenéket mint te és egy darab basszus gitárral nem igen lehet normál zenét csinálni .......ahoz tudod együttes is kéne xD én meg rajtad röhögök hogy te se tudzs az én stílusomról semmit.......inkább ne is csesztessük egymást mert nincs értelme

 

majd ha lesz együttesem fel teszek egy demo-t de tagokat nem könnyű összeszedni ........ez nem olyan mint te .......aki egyszemélyes előadót játszik..............

Link to comment
Share on other sites

Az elég gáz lenne, ha hozzád hasonló emberekből egy bandányit össze tudnál szedni! :o

Nem játszom semmilyen előadót, volt időm és kedvem, készítettem 3-4számot. Ahhoz, hogy valaki bemutassa mit tud, nem kell egy egész együttes, gitározzál fel szépen valami nehezebb dolgot, persze ha tudsz ilyet és azt is fel lehet tölteni, abból kiderül, mekkora is az állítólagos tudásod. Amúgy meg nem tudom mikor bizonyítottam, hogy nem tudok semmit, szívesen olvasom a példákat!

Link to comment
Share on other sites

.....szintetizátoron se élőzene megy.... ennyi hülyeséget ami itt összefolyik...xD

Nem azt hívják élőzenének, amikor emberek játszanak hangszeren? A szinti hangszer, magától pedig nem fog megszólalni, mint ahogy a gitár, a trombita, vagy a lant sem.....

Link to comment
Share on other sites

bizonyítani ? öcsém te még az egyszerűt se tudnád értékelni mert csak hibát keresnéd foglalkoz a saját stílusoddal én is a sajátommal .........én se te se tutsz semmit a másik stílusáról.........elegem van ebból az egészből.......kár rád pocsékolni az időt

 

Van jobb dolgom is annál hogy veled vitázak

Link to comment
Share on other sites

A vita tudod észérvek felsorakoztatása, tőled ilyet még nem hallottunk, de ahogy olvaslak, nem is fogunk soha...Te mindig csak ellenkezel, ha azt mondják fekete, akkor te azt mondod fehér a jobb!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Juuuuuj, de nagy arca van valakinek, szólj már rám, mielőtt írsz valamit nekem, nehogy megijedjek tőled.

Azt is már nemegyszer leírtam, hogy például a Pendulum is normális hangszerekkel játssza a zenéit....

 

Nem az én arcom, hanem a te agyad méretével van a gond Pubi51. Na meg a finoman lenéző modoroddal. Azért pattogtok hogy "miért kell lenézni a másikat, ilyen bunkó módón", közben te sem vagy külömb, max te bunkóság helyett cinikus vagy. ;)

 

igyekszem elkerülni hogy írjak valamit a rockról, mert nem értek a stílushoz sajnos egy picit sem, javaslom neked is ugyanezt!

 

Erről beszélek. Lehet hogy én fogtam fel rosszul, de akkor te nem jól fogalmazod meg a mondanivalód. Az hogy te nem ertész valamihez, az nem jelenti azt, hogy nekem nem lehet valami megalapozott véleményem egy másik dologról. Szóval nem is értem milyen alapon javasolgatsz te nekem. Azért mert írtam egy hamarjában összerántott hsz.-t? Pfff <_<

A Pendulumot meg egyszer már letárgyaltuk, és mondtam is hogy őket én is szivesen halgatom, és becsülöm.

De ebböl visszakanyarodva a fő témához: "Egy fecske nem csinál nyarat!" avagy "Sz**ból nem lehet várat építeni"

Link to comment
Share on other sites

Egy fecske nem csinál nyarat, de mindenki úgy nyel, ahogy nyalat. :D (Bocs)

Kajak tetszik ez a dolog, ahogy beszólogattok egymásnak. Aranyosak vagytok.

Metal4evert kéretném utánajárni egy-két egyszemélyes bandának, amelyek egész jól működnek. (Nem, nem segítek! :D) Persze, ahogy láttam kreativitás nuku és el sem tudsz képzelni ilyesmit. :) (<-- igen, folytattam a hagyományt.. :D )

Link to comment
Share on other sites

"Metal4evert kéretném utánajárni egy-két egyszemélyes bandának, amelyek egész jól működnek."

 

tévedés ne legyen belőle mert nekem főként semmi bajom az egyszemélyes előadókal amig normál hangszerekkel műveli.........tudok is egy példát amit én személy szerint szeretek : Diabolical Masquerade egy csávó csinálta ezeket a lemezeket avantgárd black metál műfajban és egy művész volt........és nagy zenei tudása lehetett hogy ennyi hanszeren játszott és ráadásul igen igényes zenéi voltak.........de 2001-ben jött ki az utolsó albuma azóta nincs több produkciója és szerintem nem is lesz de én szoktam halgatni azt a maroknyi albumot is amit alkotott

 

ezeket az albumokat nem olyan régen fel is tettem ........aki kiváncsi rá töltse le

 

 

""Kajak tetszik ez a dolog, ahogy beszólogattok egymásnak. Aranyosak vagytok."""

 

Elvégre ez egy vitázós topic a nevében is benne a lényeg :D

Link to comment
Share on other sites

A vitának nem a beszólogatás és a személyeskedés lenne a lényege, és jó lenne ha nem ebbe az irányba menne el a topic.

Istenkomplexusra visszatérve...rockot hallgatók egy bizonyos százalékánál figyelhető ez meg. Hangszeres zenét hallgatnak néhány vagy jónéhány csapattól, és itt vége is a történetnek. Ennél jobb zene számukra nem létezik (ez eddig rendben is van) és a többi zenei műfajt lenézik és fikázzák(na itt tud eldurranni az agyam). A többi stílusnál is vannak ilyen emberek, csak nem olyan nagy számban.

Link to comment
Share on other sites

ez a másik félre is ugyanúgy igaz lehetne......egyszer ilyen kifejezést hallottam az egyik elektronikus zenét halgató egyéntől...."a zenei stílus arra van hogy a másikat fikázzuk"...........be ismerem én is ezt csináltam sorry!!!!

 

de ha elsőnek csak az én véleményemet írom le és jön pl ez a Flóri Bá ......aki minden egyes mondatomba bele köt akkor már csak ne hagyam magam......

 

Lehet sőt biztos hogy amiket írtam abból nem túl sok minden igaz .........én csak azt írtam amit én tapasztaltam amit láttam és halottam.........attól függetelnül biztos vannak kivételek......

Link to comment
Share on other sites

Virtuális hangszerek. De ha nem hiszitek, próbáljátok ki.

 

Sőt, még USB-s gitárt, meg zongorabillentyűzetet is lehet benne használni... Nekem bejött, bár kéne egy usb-s zongora billentyűzet.

Úristen. Neked a virtuális és igazi hangszer egyre megy? Hallottál te egyáltalán igazit?

 

Tudom bírni az ilyeneket. Kicsit más dolog tényleg tudni játszani valamin, mint beprogramozni egy gépen és benyomni a play-t. És képzeld, használtam a Garage band-et (nem rossz kis progi, basszusgitárosunk szokta használni ha ötlete van egy új számhoz). Amúgy nem kell hozzá USB-s hangszer, elég ha van egy mikrofonod amivel fel tudod venni az igazi hangszert. Tök praktikus tud lenni.

Link to comment
Share on other sites

Miért érzem úgy eyeless hogy inkább neked van flegma modorod megfejelve egy kis istenkomplexussal?

Egyetértek. "A diszkó nem zene" "Az hogy te nem ertész valamihez, az nem jelenti azt, hogy nekem nem lehet valami megalapozott véleményem egy másik dologról." Ezeket te írtad. Mármint nem te Mortuus. Ezek után nekem ne magyarázzál :D (még mindig nem rólad beszélek Mortuus) Az hogy te nem szereted, még semmire sem alap a magánvéleményeden kívül, ami természetesen ilyen értelemben ostobaság (hogy a diszkó nem zene).

 

"A zene a hangok és a csend érzelmeket kiváltó elrendezése, létezésének lényege az idő. A pontos meghatározás nem könnyű, de abban általában egyetértés mutatkozik, hogy a zene a hangok tudatosan elrendezett folyamata."

 

Ezek után pláne hülyeség a kijelentésed.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...