Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

Azért sztem abban is van valami, aki rock-ot hallgat, tehát ROCK-ot, nem metal meg egyes magukat rock-nak hívő bandákat, azok között elég sokan vannak, akik vmit értenek is a zenéhez, tudnak beszélni a zenéről, mint fogalomról. Miért van az, hogy olyan sok ember még mindig hallgatja a régi nagy klasszikusokat, eljárnak koncertre, stb, nem olyan koncertre, ahol szétverik egymást, hanem kulturáltakra és tudják értékelni az élő, hangszeres zenét? Miért van az, hogy előrébbhelyezik a számítógépes és egyéb bizonyos elektronikus zenéknél a hangszeres zenét, köztükk a rock-ot is? Miért baj az, hogy valaki azért hallgat rock-ot, mert azokban meg van a zene, mert akárhogy is sokan úgy látják, hogy van a rock, aztán kész, ki is merült a zene iránti igény. Közben azt nem tudják, hogy vannak olyan zenék, amikről nem is tudják, hogy az valójában nem is rock, de mivel vannak benne hangszerek, pl gitár, dob, zongora, stb, ezért rock-nak gondolják és megint csak azt tudják mondani, hogy ezek csak rock-ot hallgatnak. Azért hallgatnak manapság az emberek hangszeres zenét, mert jó, nem azért, mert mondjuk rock-ba sorolják. A rock-on kívül más műfajokban is előfordulnak hangszerek, pl relax zenék, folk zene, szimfonikus zene, sok rock zenét hallgató ember ezeket is hallgatja, estleg ezek keverékét és előfordul, hogy van benne gitár meg dob, de attól még nem lesz rock, mégis érezhetően nagyobb a különbség egy élő hangszerekkel összeállított zenének, mint egy PC-n összehozott vminek, ami lehet nem lenne rossz, de érződik rajta, hogy mű. Lehet azt mondani, hogy utálom a rock-ot vagy bármit, amiben gitár van, mert utálom a gitárt vagy dob van, mert utálom a dobot, de akkor annak az embernek, aki ilyet állít, eléggé halvány képe lehet a zene igazi képéről. Nem elmaradott gondolkodású, aki hangszeres zenét hallgat, szeret, ő csak nem kér a túlmodernesedett zenéből, ami valójában nem elégíti ki a zene valós fogalmát, akik meg ezt hiszik, sztem tévednek. Vkinek az a mániája, hogyha egy ember nem fejlődik a zenéket illetően, akkor maradjon a kapánál és világítson gyertyával, mert az nem érdemli a technika fejlődését sem, sztem meg vannak ulyan űber kockák, akik így fogják fel a dolgot, és akkor ebből következik, hogy nem értették meg a zene valódi jelentése.

Nem is tudom mit akartam pontosan írni, ezek a gondolatok jártak a fejemben, még nekem is össze-visszaságnak tűnik, de sztem részletekben meg lehet érteni :D

Amennyiben kérdés van, akkor konkrétan térjetek a tárgyra és megpróbálom bővebben kifejteni a látásmódomat :D;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Én értem mire gondolsz :D és hozzá is tennék néhány dolgot:

 

szóval szerintem a zene az emberi érzelemvilágból születik, az érzelmek egyesekben dallamokat szülnek, a dallamok pedig érzelmeket.Éppen ezért, ha van egy művész, aki ért a hangszeréhez, és nagyszerű dallamok születnek a fejében, amiket vmilyen érzelem váltott ki, akkor azt ha saját maga játssza sokkal jobban át tudja adni, mintha valamilyen programmal ugyanazt a dallamot összetenné, és lejátszaná valahol.Azért mert a hangszereknél vannak olyan technikák amik játék közben adnak valami pluszt a zenébe, például a vibrátó.Azt sem mindegy, hogy hogyan csinálod, milyen sebességgel, mekkorát nyújtasz.

Hm, kavarognak még gondolatok, de nem tudom pontosan kifejteni. :D Talán majd vki más.

 

Bár gondolom sokan vannak, akik nem látják ennyire szentimentálisan a zene témát :D

Link to comment
Share on other sites

Horty.911 :::

 

Ebben 100%-ig egyet értek veled és az elmult időbe apránként néhány imét tett meg jegyzéseidből már néhányat próbáltam megértetni néhány hitetlenkedővel

 

én is a hangszeres zene mellet vagyok főként hogy én is Basszusgitározok........én inkább a metál zenei világ érdekel........de ennek a műfajnak is meg van a multja ami 1970-ig vissza nyúló és még is sokan utálják de akkor is lehet tisztelni ezeket az előadókat......bár imádom az extrém metál stílusokat[Death,Black,Speed,Thrash.......]

De ezeket is lekezelik sokan a hörgés is miatt itt a death metal-ra gondolok és sokan azt mondják hogy ez is valami modern "sz*r".........közben semmi fogalma sincs arról hogy ez is az old School metal zenék közé tartozik ami 1985-86 környékén indult meg az USA-ban és Svédországban főként

 

ettől eltekintve ezek a zenék ha még nem is tetszik egy két "disco-s" elektronikus zene kedveleőinek (vagy mondhatnám pl a rap-t meg még sok mindent).....de legalább akkor már egy kis tiszteletet mutassanak már az Rock/Metál zene előtt meg persze a régi időkben létre jött zenei ágazatok előtt......pl blues , jazz

 

mellesleg már azóta vannak olyan metál ágazatok(amit mondjuk én például nem nagyon kedvelek) mint pl a Nu Metál ami hip-hop-al és elektronikus zenével van keverve vagy az indusztriál metál ami szintén elektronikus zenei alapokon fut.......

Link to comment
Share on other sites

amúgy nemtudom hogy a "nagy rockerek" észrevették e, de inkább ők szólnak be a "tüctüc" zenéseknek, fordítva nem annyira jellemző. amúgy meg nem minden zene ugyanolyan amit számítógéppel kreálnak, a sima techno az néha engem is idegesít Trance hallgatóként, de ha olyan környezetben v pl mixek közé bekerül egy kicsi, akkor fel tudja dobni a hangulatát.

 

remélem érthető volt valamennyire :D

Link to comment
Share on other sites

Fordítva nem jellemző? :D

Olvass vissza :D

 

Szerk:

metal4ever: Ha Te nem tisztelted mások zenei ízlését, és az ezzel járó szokásaikat, ha sztereotípiák alapján ítélkezel, akkor ne csodálkozz, ha a "Te világodat" kritizálják. Valamint én is megkérnélek, hogy tanulj meg normálisan írni.

 

Szerk2:

Nem tudom miért hiszik egyesek, hogy az ízlés kérdése az erőjáték, hogy aki nagyobb pofával nagyobb hülyeséget ír, mint a másik, az nyer... Gondolok itt mostanában megjelenő pár nagyokosra, akik normális érvek nélkül oltogatják a másikat, és csodálkoznak hogy miért kapja vissza, esetleg miért rójjuk fel neki.

Link to comment
Share on other sites

Úristen. Neked a virtuális és igazi hangszer egyre megy? Hallottál te egyáltalán igazit?

 

Tudom bírni az ilyeneket. Kicsit más dolog tényleg tudni játszani valamin, mint beprogramozni egy gépen és benyomni a play-t. És képzeld, használtam a Garage band-et (nem rossz kis progi, basszusgitárosunk szokta használni ha ötlete van egy új számhoz). Amúgy nem kell hozzá USB-s hangszer, elég ha van egy mikrofonod amivel fel tudod venni az igazi hangszert. Tök praktikus tud lenni.

 

Nem, képzeld nem megy egyre. És képzeld nem hallottam még igazit -_-" csak egy akusztikus gitárom, meg egy dobfelszerelésem van, és csak 6 éve járok zenesuliba.... én csak azt mondtam, hogy géppel is lehet zenét csinálni, és ahhoz is kell azért tudás... tény, hogy másféle tudás kell hozzá, de nem csak benyomod a play gombot, és annyi. Meg zenei alapműveltség is kell hozzá, a jobbfajta, igényesebb electro előadóknak ez meg is van, csak az ilyen bárány féleségeknek nincs, de hát azt nem is kell a kategóriába sorolni...

 

Szerk: Mindkét fajta zenéből van jó is, meg rettentő pocsék is, de amúgy szerintem át kéne írni a "disco" nevet inkább arra, hogy electro, mert ez így nem épp műfaj, hanem mondjuk a trance, dance, house tartozhat bele... Igazából azon a véleményen vagyok, hogy amíg valaki nem épp jártas mindkét témában, addig ne ugassa le a másikat. Egy electro előadó is lehet ugyanolyan tehetséges (sőt akár még tehetségesebb is) mint egy rockzenész, és ez fordítva is igaz.

Link to comment
Share on other sites

Annak a metálmindörökké gyereknek hányan szólak már és még mindig nem hagyja abba...Egy mondatot nem tud értelmesen leírni, úgy hogy eleje és vége legyen. Akkor gondolom más téren is hasonlóan "ügyes" lehet. A beszólok és a lenézlek nem egy és ugyanaz...az elsőt még az elején tettem. Most már a 2. lép érvénybe, bárki olvashatja, hogy miért!

 

Amúgy tényleg mindig a gitáros zenészek szólnak be, én is észrevettem. Persze az ellenreakció nem marad el. Azért nem fogok tisztelni egy stílust, mert régi. Az előadót kell figyelni, hogy mit tesz le az asztalra, milyen ember, dolgozik-e a zenélés mellett, vagy ebből él?! Hol lép fel és kiknek, no meg mennyiért...ez rengeteget elárul róla!

Link to comment
Share on other sites

amúgy nemtudom hogy a "nagy rockerek" észrevették e, de inkább ők szólnak be a "tüctüc" zenéseknek, fordítva nem annyira jellemző. amúgy meg nem minden zene ugyanolyan amit számítógéppel kreálnak, a sima techno az néha engem is idegesít Trance hallgatóként, de ha olyan környezetben v pl mixek közé bekerül egy kicsi, akkor fel tudja dobni a hangulatát.

 

remélem érthető volt valamennyire :D

 

Azért az biztos, hogy a nagy rockerek, vagyis akikre te azt mondod rocker, közben csak rock zenét hallgat (mivel a kettő nem mindig ugyanaz) többet tudnak a valós értelemben vett zenéről mondani, mint azok, akik ún. tüc-tüc zenét hallgatnak. Én még nem olvastam olyat egyetlen egy "disco"-t kedvelő, szerető avagy discostól, hogy pedig érdemes megnézni a zene felépítését, szerkezetét, az érzelmeket, amiket közvetít, a hangszereket varázsát nem említem, mert az lényegébe hiányzik, ők sosem írnak olyan dolgot egy általuk kedvelt zenéről, ami elvileg a zene alapelve lenne. Miért? Vagy nincs annyi értelem vagy csak halványan léteznek ilyen dolgok azokban a zenékben, de az első önmagában nem állja a meg a helyét, mert inkább a második felvetés, ami teljesülhet nagyon sok esetben, az hogy tudatlan, csak hozzávaló :D Persze tudatlanok és nagyon okos emberek vannak itt is, ott is.

 

Azért nem fogok tisztelni egy stílust, mert régi. Az előadót kell figyelni, hogy mit tesz le az asztalra, milyen ember, dolgozik-e a zenélés mellett, vagy ebből él?! Hol lép fel és kiknek, no meg mennyiért...ez rengeteget elárul róla!

Nem hallgatok és tisztelek én sem mindenkit, aki régen zenélt, esetleg még most is pl Madonna, nem is értem, miért írom nagy betűvel a nevét... Számomra nem ér semmit az egész ember. De az is biztos, hogy a régi nagyok, esetleg némiképp ismeretlen, ellenben nagyon jó zenészek megérdemlik a tiszteletet és elég csak a zenéjüket meghallgatni, nem is nagyon kell róluk tudni mást, mert a zenéből leszűrődik minden, hogy nyúl a hangszeréhez, milyen dalokat ír, aztán jöhet, hogyan viszonyul a társaihoz, az élethez, pénzzel hogyan bánik, de ez sztem már nem meghatározó. Ismerek olyat, aki a bandában nem érezte jól magét, folyton balhézott, a csapat fel is oszlott, stb... de amikor zenéltek, ő zenélt, akkor csak pozitív dolgokat lehetett róla mondani, olyankor az ember nem gondol a magánéletére, csak azt figyeli, mit játszik és csodálja, hogy zene közben ők is félre tudják tenni a magánéletüket és összefognak, aztán ki tudja, mi megy a színfalak mögött.

Ha vki az által tisztel vkit, hogy hogyan él, dolgozik-e vagy sem, akkor sztem sok jóból kimarad, ha a rap-ereket ítélnék meg így, akkor lehet nagyon sokan nem hallgatnák. Ha pl Ian Anderson-t nézzük, a Jethro Tull énekese, frontembere, aki kezdetben csavargó volt és utcazenészként kereste pénzét, majd kb 40 év zenélés után jelenleg az egyik a legjobb progresszív bandák közül, saját lemezekkel, szimfonikus darabokat játszik, sok más lemezen megfordul és gondolom sok pénze van, jól iskolázott, angol úriember, mert vszínű el akart érni vmit az életében és sok ilyen zenész van, aki a semmiből indult és most elismert zenész, nem sztár, hanem CSAK zenész, akik között van mondjuk olyan, aki sokat drogozott, ivott stb, de képest volt felállni, azok megérdemlik a tiszteletet, még ha azokban az időszakokban sokan lenézték és olyan dolgokat csináltak, amiket senki nem várta volna el tőlük, persze idővel rájöttel, hogy rosszul tették. Meg ilyenek :D

Link to comment
Share on other sites

Jaj, pont a lényeget nem érted...alapban más a két stílus, most nézz meg egy Tiesto koncertet, ami ott van technika, látvány, az odaver minden koncertnek. Mégsem szeretem. Az, hogy az élő hangszernek van varázsa azt sosem érzékeltem. Vagyis nekem nincsen rá igényem. A zenében annyi érzelem van, amennyit én teszek bele. Nem igazán mozgat, hogy a készítője éppen mit akart kifejezni.

http://www.youtube.com/watch?v=Lrwn5a1

Itt van ez a szám is, teljesen egyszerű, meg beteg. Mégis ma meghallgattam 10*, mert valami meg fog benne. Nem keresem az értelmét, meg, hogy jaj, most mi a lényege...egyszerűen élvezem, van benne valami belőlem és ezért szeretem. Az egész egy káosznak tűnik és gyenge szinti alapokat nyomnak végig. De nekem ez kell...Venetian egy mágus, egy 15.000 forintos szintiből is kihozza a maxot és szerintem van annyi zenei érzéke, mint bármelyik atomhíres rockbandának együtt, csak az ő neve nem annyira ismert, mivel valami teljesen újat mutatott fel, nem egy meglévő stílust népszerűsített. Ezt is figyelembe kell venni!

Link to comment
Share on other sites

Sok ilyen zenész van... Én pl olyanokat hallgatok, akiket elég nehéz megtalálni a neten, mert elég ritka. Mondjuk hogy annyi érzelem van egy számban, amennyit beletesz a hallgató... elég hülyén hangzik, sztem annyi érzelem van benne, amennyit a zenész rak bele...

Kinek mi az igénye, én ezt már írtam párszor, de sokan így sem értik meg, miről beszélek, ellenben akinek nem túl magasak az elvárásai, igényei, az bizonyos zenéknél sokat veszít, még ha nem is érdekli a dolog...

Link to comment
Share on other sites

Megint nem értek egyet... most pl. van egy szám amiben az énekes énekel valamit, pl a nyárról, mindenkinek más volt életének meghatározó nyara, más jut eszébe. Szerintem hangszertől full független, hogy milyen és mennyi érzést indít el benned. Pl. de egy 6perces HardTechno számra szeretkezel a barátnőddel és éppen akkor sikerül a lényeg, mikor ott egy jobb rész van, akkor az is örökre beléd vésődik és élményeket hoz fel később...ezt tapasztalatból mondom!

Ha nem érdekel és nem hallgatom, akkor nem tudom mit veszítek, szóval, ez olyan, mint a lányoknál az anál...mondják neki, hogy jó, élvezné, de hajthatatlan, így sosem tapasztalja, tehát ez van! :)

Link to comment
Share on other sites

Olyan számokról beszélek, amiket meghallgatsz és mégsem érzed a lényegét, pedig ott van, csak esetleg rossz oldalról közelíted meg a dolgot avagy nem szánsz rá elég időt, mert valaki azt mondja, jó, megéri meghallgatni, megismerni, csak esélyt kell adni annak a számnak, akkor az tényleg jó lehet én meg ezt tudom tapasztalatból és nem més példát hozok föl, hanem konkrétan a zenéről beszélek, mert itt jelen esetben erről van szó ;)

Link to comment
Share on other sites

Nah, kimondtad a lényeget. Zenében azt keresed ami neked tetszik és a hangzásvilága is stimmeljen /bár ez nem feltétel/ és közben keresed a szám értelmét. Elektro vonalon is ugyanúgy megvan az értelme, csak mivel hangzásvilága neked nem jön be, ezért nem is foglalkozol vele és így nemis fogod megtalálni azt, hogy az a zene mit is akar. A tüctüc mögött van más is, csak a fától nem látod az erdőt. És én az elektro-erdőt nemfogom tudni neked megmutatni, ugyanúgy ahogy te se nekem a rock-erdőt. Pl nekem hiába magyarázod, h a hangszeres zene így meg úgy, ilyen meg olyan érzelmeket közvetít, ennyire meg annyira képzett a zenész...értem én ezt, csak lexarom. Szóljon jól és nekem tetszen, a többi nem érdekel. 1 szám alatt nem azt figyelem, hogy ejj azt a húrt ha kicsit később fogja le, akkor jobban szólna. Zenehallgatás közben ez engem nem érdekel, megelékszek azzal, ami van.

Pl. arra, hogy naggyából értem mit is akartál mondani. Éjjel-nappal Hobo-t hallgatnék, csak olyan szövege van /hangzást meg se merem említeni/, hogy forumozás közben muszáj arra figyelni és így nem tudok ide írni.

 

Flóri Bá: nem működik a linked

Link to comment
Share on other sites

Csak annyit fűzök hozzá, hogy az már gáz, ha olyat vesz észre vki egy zenében, hogy a húrt később fogja le, akkor az jobb lenne, el tudom képzelni ezt a helyzetet és azt a zenét :S :D Ilyen gondolatom pl még sosem volt, mindig a helyén voltak a hangok...

Hobo az jó, még jó, hogy nem egyfolytában fórumozol, így tudsz rá is figyelni ;):D

Link to comment
Share on other sites

Most csak idézem magam, mert se időm, se kedvem, sokadjára leírni a következőket:

Itt számomra nem is arró szól a történet, hogy melyik zene a jobb. Ez relatív dolog. Itt arról van szó hogy melyik a zene. Had idézzem magam "...igy az elektromos "zene" számomra az igazi hangszeres játék, művi utánzása". Az elektronikus "zene" számomra olyan, mint az őskorban az ősemberek által keltett zajok, külömböző botokkal és csörgőkkel. Primitív. A zene akkor lett igazaból zenének nevezhető amikor szöveg is társult hozzá. És arra is lehetett tancolni, de mindemellett már a zenész gondolatait is továbbította. És most had ragadjam meg az alkalmat, a disco műfaj is kitermelt legendákat pl ABBA, Boney M... És érdekes módon abbáék is hangszeren játszottak.Szórakoztató és táncolható zenét játszottak. Nos ezzel az egésszel oda akarok kilyukadni hogy amit ma disconak hívunk az csak elektromos zörejgenerálás, amire nehány barom extazisba tancolja magát. Pont mint az ősemberek és a ma elö benszülött törzsek, tették, teszik.Amúgy félreértés ne essen nehanapján én is halgatok ilyen zörejeket, csak én nem hívom zenének mint pl Bethowen, Motzart, BB King, Elvis, vagy más zenéjét. Mert nem az.

 

Jah jut eszembe, vki említette jópár postal ezelőtt hogy az elektromusic közvetít érzelmeket meg...stb. Ugyan kéremszépen, miért kell összekeverni a fogalmakat. A hangszeres zene közvetít érzéseket, gondolatokat, az elektromusic max érzéseket ébreszt. Annak én fizetek egy... nem két sört aki miközben EM-et halgat, megmondja nekem mire is gondol(t) a DJ. Pff ne röhögtessük ki magunkat.

 

Na jó, azért elvétve az EM. is közvetithet gondolatokat érzéseket, de most nem a minimalról, vagy a hard technóról beszélek.

Igazából itt semilyen erdő mutogatásról nem lehet szó, mert a vita nem izlésbeli külömségekről szól hanem a kvalitásról. Ahhoz hogy te DJ legyél, nem kell képzett zenésznek lenned. De nézzük meg ezt fordítva.

 

 

Pl nekem hiába magyarázod, h a hangszeres zene így meg úgy, ilyen meg olyan érzelmeket közvetít, ennyire meg annyira képzett a zenész...értem én ezt, csak lexarom.

Hát ez az...már a hozzáállásból látszik hogy halvány lila dunsztod sincs.

Másfelöl azt is megértem, hogy leszarjátok hogy a DJ épp mire gondol vagy mit akar közvetiteni, mert nem érdekel, nem az a fontos számotokra, de még ha akarnátok se tudnátok elmondani. És "ez" már ennyivel kevesebb, pl a blueshoz, jazzhez, vagy akár a rockhoz viszonyítva. Nem egy súlycsoport.

 

Én itt tárgyilagos próbálok maradni, ti elfogultak vagytok. Mert én kihangsúlyozom, NEM csak a rockról beszélek, hanem az összes hangszeres zenéről. A zenéről.

Csak hogy jobban érzékeltessem: Tegyük fel a jövőben, ti a cyborgra mondanátok azt hogy ember? Nemhiszem, mert csak az eredeti utánzata, semmi más.

Öszvért hasonlítgattok, egy arab telivérhez.

 

Egy érdekes fúzió...halgassatok bele.

http://www.myspace.com/sethect

Link to comment
Share on other sites

Hamár beleszerkesztesz:

"Öszvért hasonlítgattok, egy arab telivérhez."

Az utolsó mondatodra erre írtam nemrég az istenkomplexust.

Elfogult vagyok? És te nem amikor egyfolytában azt hangoztatod, hogy csakis a hangszeres zene?

DJ bárkiből lehet, ugyanígy gitáros, dobos, trombitás, hegedűs stb. is, csak gyakorlás kérdése. Viszont baromira nem mind1, h a népnek mennyire fog tetszeni. Ottvan az a rengeteg hangtechnikus, agyonképzett szakember...ők miért nem DJ-skednek? Talán mert tudják, hogy nem is olyan könnyű megfogni a nagyérdeműt az elektroval?

Mindig a hangszeres zenéről beszélsz, viszont egyfolytában a discora sarkítasz. Kraftwerk vagy Jean Michel Jarre hallatán eszedbe jut vmi?

Link to comment
Share on other sites

Vagy csak nem akarnak?

DJ bárkiből lehet, ugyanígy gitáros, dobos, trombitás, hegedűs stb. is, csak gyakorlás kérdése.

Ténlyleg? Próbáljuk ki, én a Dj pultnak esek te meg egy gitárnak, melyikünk hoz össze előbb valami halgathatót? Ne legyél nevetséges.

És igen eszembejut (Jean-Michel André Jarre ) , francia, zeneszerző, előadó, producer, anno gitarozott egy bandában...az elektronikus zenében jeleskedik manapság. De nem egy DJ pultal.

Én azt állítom ha zene, legyen hangszeres, nézz meg egy Jarre concertet, igaz hogy használ elektronikus dolgokat, de mégis szintin játszik. Sőt, pl. ott a Bells cimű számában amit a Millenium koncerten adott elő, autentikus arab hangszerek is megjelennek.

 

És nem sarkítok a discora, az nekem csak egy szó amivel a rengeteg igénytelen, jellemtelen akármit definiálom. És mégegyszer, attól hogy vannak olyan elektró előadók, akiket méltán lehet művésznek nevezni, attól még ahogy már írtam "egy fecske nem csinál nyarat". Elenyésző kisebbségben vannak. Szóval nem értem, míért mindíg ilyen meg olyan példákkal pedáloztok? De arról senki sem mesél hogy ezeket a kivételeket nem számitva, ebben a ti valamitekben mi a művészi?

Az egy dolog, hogy ti szerettek benne valamit, és addig rendben is van, de most objektívan vizsgáljuk.

Szóval valaki aki nem szenved istenkomplexusban ;) , magyarázza el már nekem, hogy az alábbiakban mi a művészi? És ha már példálodzni kell, akkor ebből én mutatok nektek ksimilliót. Nem a kivételekkel kell érvelni. Pfff...

http://www.youtube.com/watch?v=6o9NYzRcml0

vagy akár ez

http://www.youtube.com/watch?v=QcddudkSMuw

Link to comment
Share on other sites

Valószínűleg azért nem értjük meg egymást, mert az electros arcoknak már nem akkora érték a zene, mint a rock, metál, blues, jazz, stb zenét hallgató arcoknak :D

Olyasmi dolog ez, mint ahogy az 50 évvel ezelőtti fiataloknak egy könyv sokat jelentett, míg egy mai fiatalt egy könyv valószínűleg hidegen hagy, neki inkább egy DVD, vagy már Blu-Ray jelent sokat :D lehet 50 év múlva már a lemez fog olyan cipőben járni, mint ma a könyv, és mit tudom én, pl egy hologram lesz az érték :lol:

Remélem értitek.Valami ilyesmire jöttem rá, ezt az oldalt olvasva.

Link to comment
Share on other sites

Hát vann benne valami, sőt...

De az nyilvánvalóvá vált számomra is, hogy nem tudják mi a zene valódi értéke, vagyis ők mást tartanak annak, de ez csak a saját izlésüknek tudható be. Persze a valóságban, nem azok a zene valódi értékei. Tehát átvitt értelemben nem is a zenére koncentrálnak, és ezt pl ilyenek miatt gondolom:

 

Az, hogy az élő hangszernek van varázsa azt sosem érzékeltem. Vagyis nekem nincsen rá igényem.

Pedig pont ez a lényege, hogy elvarázsol, és miközben halgatod, a gondolataid röpködnek, és mindemelett élvezed is.

Szóljon jól és nekem tetszen, a többi nem érdekel. 1 szám alatt nem azt figyelem, hogy ejj azt a húrt ha kicsit később fogja le...

Mi a figyelést a szövegre értjük, ami persze az elektróban szintén nincs. Többnyire. A többit inkább nem véleményezem. "Szóljon jól és nekem tetszen, a többi nem érdekel."...pffff

 

Egy minimalista szubkultúra tagjai vagytok. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Eyeless! Most már nem kötekedni szeretnék, csak mondok egy-két dolgot.

 

"A hangszeres zene közvetít érzéseket, gondolatokat, az elektromusic max érzéseket ébreszt."

 

Ez szerintem azért sántít, mert ha közvetít gondolatokat, érzéseket, akkor ugyanúgy kelt bennem is valami érzelmet, mint az elektro (mivel éreznem kéne hogy a zenész mire gondolt, vagy mit akart kifejezni, stb.)

 

A másik, hogy oké, mindenki látja már faszán hogy te a művészi előadásmódot keresed, és tartod mérvadónak, de én azért azért hallgatok zenét, hogy kikapcsolódjak, bulizzak, vagy relaxáljak, stb. Főleg az óráim után.... Úgyhogy innentől igazából engem sem érdekel, hogy mennyire művészi egy zene, ha megfog valami benne, akkor megtetszik, és azt hallgatom. JMJ is említve lett, megvolt az összes albuma, hallgattam is, és az is tetszett. A linkelt minimal zene is nagyon tetszett. Két külön kategória minden szempontból, mégis tetszik. Ezért nem számít (rólam van szó!), hogy mennyire művészi, mert ébresztett gondolatokat az agytekervényeimben mindkettő. Philip Glass-t ismered? Én nagyon szeretem. Ha máshonnan nem is hallottál róla, a GTAIV-ben illetve az egyik előzetesében az ő zenéjét lehet hallani. Figyeld mit írnak róla! "Filmzenéi főleg elektronikus alapokra épülnek és minimalisták...." DE(!) "Operák, szimfóniák, különböző kórusművek mellett a film világa is megihlette. " Opera, meg "electro"? Bizony, és mégis milyen kiváló ember..... Értem én hogy mit akarsz kihozni, de szerintem akkor is általánosítasz, vagy nagyon sarkosítasz, mert bennem igenis ébresztenek gondolatokat a ZENÉK, akár electro, akár bármi más.... Vegyes ízlésű vagyok, elektromos, rock, jazz, komolyzene, ezeket szeretem. Igazából, bármi ami nem rap... És mindegyik képes kiváltani bennem valamit... (Ha mást nem is, azt biztosan sikerül, ha egy szám sz@r, hogy sz@r :D)

 

b4m! "egy mai fiatalt egy könyv valószínűleg hidegen hagy, neki inkább egy DVD, vagy már Blu-Ray jelent sokat"

Nana! Ne mondj ilyet. Miután láttam a Death Note animét, az anime directors cut-ot, és a két live action-t, csörtettem a könyvesboltba a mangákért :D Úgyhogy nem jelent többet :D TE biztosan megérted :P Általánosságban is, ha van egy nagyon jó film, és lehet kapni könyvként is, akkor igyekszem beszerezni, én szeretek olvasni....

Link to comment
Share on other sites

eyeless

Nem mindig szoktam egyetérteni a meglátásaiddal, hszeiddel, de úgy látom, hogy a zenéhez, mint fogalom te is úgy állsz hozzá, ahogy kellene, és ahogy én is látom ;) meg elég sokan, akiket ismerek még ZENE pártiakat.

 

A könvy -> cd -> Blue Ray hasonlat nem rossz viszont annyit fűzök hozzá, hogy akik jelenleg a Blue Ray Disc-et istenítik, azok többnyire nem nézik semmibe az elődöket, mert úgy gondolják, hogy csak az a jó, ami éppen van, amit persze 10-20-30 év múlva megint semmibe néznek, mert akkor az lesz a király, ellenben én ha tehetném, akkor vennék egy bakelit lejátszót és az összes nagy zenét megvenném bakeliten, mert az jól szól :D Persze a régi zenére gondolok első sorban, ugyanis olyan hangzásokat tudtak csinálni 30 évvel ezelőtt, hogy a mai digitális felvételek nyomukba sem érhetnek, pl: Pink Floyd - Dark Side Of The Moon lemeze, na az vmi isteni, 40 éve korszakalkotó, azóta pedig egyike a legnagyobbak közé, amit nem könnyű lekörözni, ja és hangszereken játszanak rajta olyan zenészek, akik megérdemlik a művész és zenész megnevezést.

Link to comment
Share on other sites

"""Itt van ez a szám is, teljesen egyszerű, meg beteg. Mégis ma meghallgattam 10*, mert valami meg fog benne. Nem keresem az értelmét, meg, hogy jaj, most mi a lényege...egyszerűen élvezem, van benne valami belőlem és ezért szeretem."""

 

Na erről van szó , hogy az az adott zene neked tetszen és lényegtelen mi az.....

 

"""Amúgy tényleg mindig a gitáros zenészek szólnak be, én is észrevettem. Persze az ellenreakció nem marad el. Azért nem fogok tisztelni egy stílust, mert régi. """

 

Nem kell szeretned a stílust csak tisztelni...utálhatod azt aki beszól neked ( ha ugy tetszik engem is , sőt utálhat mindenki ) És lehet valaki rocker és közbe bunkón beszól a másiknak....de egy két ember miatt nem kell egy egész stílust lenézni.....

 

Egy zenét tisztelő ember fejet hajt a legalább 10 éve működő előadók előtt (teljesen légyegtelen milyen stílusú) én rockerként tisztelem az idős előadókat és műfajtól függetelnül és akkor is ha én azt nem szeretem....és még akár egy Tiesto előtt is vagy egyéb elektronikus zenei előadó előtt is fejet hajtanék azért mert elért valamit. (bár nem fogom azt a zenét szeretni soha de ennyi idő után van azért tehetség is)

Link to comment
Share on other sites

Nézd Panki51, én ha teszem azt a FFDP.-tól halgatom a Way of the Fistet akkor én érzem az énekes haragját, azt amit a szám megírásakor érzett, azonosulni tudok a zenével, a meglátásaival stb...

Ezt te soha nem fogod tudni megtapasztalni, pl egy Tiestonál, mert amit te akkor érzel, amikor őt halgatod, az csak személyes inditatású lehet. Ergó, benned csak érzéseket ébreszt, valamilyen emléket, de gondolatot nem közöl veled és érzést se közvetít neked.

Remélem most érthető mire gondoltam.

 

Ezenkívül, mint ahogy mondod én a zenét úgy élem meg, mint a müvészi dolgokat átlagban. Mint pl egy festményt, egy szobrot, amit órákig nézel, és tűnődsz rajta, esetleg más dolgokon.

De rettentően dűhít (személyszerint), ha olyan szarokat definiálnak zenével, mint a minimál, mert nekem a zene több mint szórakozás és kikapcsolódás. Mert erre, és igazad van, erre megfelel "ez" is, de itt vége is az égésznek. Nagyon többet ennél nem is nyújt.

 

Horty.911-nek meg köszönöm az elismeré szavakat.

Link to comment
Share on other sites

Érthető, hogy mire gondolsz, de attól mert neked több mint szórakozás (mehetne UPC reklámnak) attól még nem kell leszarozni.... A rockot és alműfajait sem szarozta le senki (én legalábbis biztos nem). Tiestot pedig nem szeretem. Csak a He's a Pirate feldolgozásait, meg az In My Memory-t. Amúgy meg attól még zene, mert te nem tartod annak (meg még páran). Mégsem lehet 100 darabos étkészletnek hívni őket...

Link to comment
Share on other sites

Namost én a discora szavaztam,de félreértitek/főleg eyeless/ ha azt gondolod,hogy a disconak csak az a formája létezik melyet pár sorral fentebb belinkeltél. Nagy ritka disco az ahol csak olyanokat adnak,ugyanis a discokba szokott retro,dance,dancefloor,rave,hands up,electro is menni. És ezek mind discozenék. Ha azt gondoljátok,hogy a discozene csak a folyamatos dübdübből áll akkor tévedtek.Van ilyen is de ezt természetesen én sem szeretem.

A rocknak is van olyan formája ha jól tudom a kemény rock,melyben a hosszúhalyú vagány arcok,egy gitárral a kezükbe ész nélkül fel le hajolgatnak közbe lobogtatva a zsiros hajukat és valami őrült ritmusban pengetik a húrt.Az ilyeneket be kellene perelni gitárrongálásér. :D

De van a rocknak is egy ugynevezett lightosabb változata,pl edda, republik ,bikini, demjén.Na ezeket már szivesebben hallgatom. Ezekbe van ének és van értelme.

 

Link to comment
Share on other sites

A SlipKnot utolsó lemeze talán ár nem az a megszokott, mint az előtte lévők, én azt mondom,hogy bár nem szeretem, de van mellettük nagyon sok olyan együttes, amelyekre rá lehetne mondani, hogy nem művészi. Nem mondom, hogy a SlipKnot egyértelműen művészi, van olyan része is, de vannak jóval keményebb, durvább hangzást művelő zenekarok, akik zenéjében első hangzásra előjön, hogy művészi, nem biztos, hogy énekelnek benne, de sokaknak nincs benne művészet, mert nem értenek a zenéhez...

Azt még hozzáteszem, hogy nem is említette senki a SlipKnot-ot, tehát nem tudom miért azt kérded, ha művésziességről lenne szó és mondjuk 50 bandát fel kéne sorolni, sztem biztosan nem lenne benne...

Link to comment
Share on other sites

Nem, értem félre, de ujdonságot sem mondtál. Ami viszont nyilvánvaló, hogy nem olvastad végig a hsz.-ket, mert ezt irtam a diszkórol:

És nem sarkítok a discora, az nekem csak egy szó amivel a rengeteg igénytelen, jellemtelen akármit definiálom.

Tehát ide tartoznak azok is amiket megemlítettél. Ne értsetek félre, halgatok én elektro zenét is, de számomra az nem jelent többet a szórakozásnál, mint ahogy nektek sem. De az igazi értelemben vett zene ennél többre hivatott.

Itt nem izléskülömbségről van szó, mert az nyilvánvaló, hanem arról hogy amit ti zenének, hívtok abban semmi művészi nincs (legalábbis a nagytöbbségében), és nem értem milyen alapon említitek egy lapon pl. a blues-al.

Link to comment
Share on other sites

Na pl itt két nagyon jó discozene

http://www.youtube.com/watch?v=IWpauQZHMOc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Fr-Hen9n_no&feature=related

 

Ezek a zenék tényleg szórakoztatásra valók,de hát azért zene,ha művészkedni akarok elmegyek szinházba.

Mért nem játszák a rockot a nagy rádiók??? mert nem lenne hallgatottsága,az átlagember nem szereti a rockot.

Mindenki marad inkább a normál zenénél.

Módosította spdeluxe
Direkt linkek használata tilos , code tag kötelező!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...