Jump to content
PirateClub.hu

Élő hangszeres vs. elektronikus zene


Daniel
 Share


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem a program adja meg, milyen zenét lehet kihozni belőle. Az FL se amatőr, csak van benne jópár alap "gép", amikkel lehet játszadozni. A L&S lemez nem ezekkel lett csinálva, hál' istennek.

 

Nézzétek meg, mennyi cucc kellhet egy szép félig elektronikus zene összehozásához:

http://hu.wikipedia.org/wiki/Light_%2B_Shade

 

Ezek közül csak az éneklőprogramnak vagyok nagyon ellene.

Link to comment
Share on other sites

De ő hangszereken gyártja a zenéi nagy részét ;) Ez csak amolyan kisegítő lehetőség. Ezt azért mondom, mert pl legutóbbi lemezén semmi elektronika nincs, hanem egy szimfónikus lemez. Tehát közelebb van a jóistenhez, mint akármelyik elektroakárki... De ezt csak én mondom.

Link to comment
Share on other sites

ÉN sajnos értek a zenéhez :S

Gitározok 2 éve és elég jól megy :(

 

De ha a rockban a pogó nem tánc akkor a techno sem minősül annak mer kb olyasmi...

De én nem szeretek pogozni.. tombolni szeretek meg üvőtözni méne :D

De pogozni nem....

És tisztába vagyok milyaza teknő meg diszkó mert 1 évig énis "diszkós voltam"....

 

Aztán felnőttem :)

 

Szerk: Asbi írtad, hogy nem rosszabb mint a pogó, hát valóban, de én azt mondtam, hogy táncolni a latin zenékre amibe van forró ritmus meg rock'n'roll-ra(nem metál hanem a régi 60-as 70-es évek igazi zenéi :) ) meg blues-ra lehet...

ÉN nem mondtam, hogy a pogo tánc :D

Érdekes lenne latin zenére meg blues-ra pogózni :D :D

Link to comment
Share on other sites

Szintén rock.De miért hisz az összes "discos" hogy a rock egy zúzós valami.Életükben nem halgattak még eddát,bikinit,apocaliptykát?Mondjuk én imádom a hungarista zenéket.De azok már más lapra tartoznak.Elhiszem hogy a disco zenére lehet táncolni mert van olyan amire lehet.De nehogy azt hidjétek hogy a rockban csak pogó van és ölik egymást az emberek.Most voltam kárpátián.Felmentem a lelátóra,becsuktam a szememet és élveztem az ÉLŐ zenét.Na jó 15 perc múlva már az első sorban tolongtam de akkor is.Én nem tudom átérezni azt a zenét.Főleg ha nincs semmi mondandója.És arra a kijelentésre válaszolnék hogy nem tudjuk megkülönböztetni a technót a disco zenétől.Ti sem nagyon tudjátok megkülönböztetni a rock zenéket.Ja meg az öltözködés nagy téma.Erre csak annyit mondok hogy marhaság.Mindenki úgy érzi magát jól ahogy van.Nekem sincs hosszú halyam és nem járok állandóan feketében.A ruhatáramban farmerok és különböző színű pólók vannak.Én azt mondom hogy ti szeretitek a zenét MI átéljük.Nem kell hullára inni magunkat buli elött hogy mi legyünk a f*sza gyerekek(tisztelet a kivételnek).2 sör koncert elött bőven elég.Amikor ott vagy a tömegben vagy csak kívűl átérzed az zenét.Nekem ez a véleményem.

Link to comment
Share on other sites

Discora lehet táncolni, az tuti de technora nem, az nem tánc az idegrángás....

Most elképzeltem egy ultragyors tüctüc bumbum csittcsatt zúzdát technoból, táncolj rá hajrá :P

DnB partyn voltál már? Nézz be..nem egy ember táncol..

 

http://www.youtube.com/watch?v=E3I8Rzk1LRA&feature=related

pedig táncolnak a népek.. nem rosszabb mint a pogó :)

jó kis vidi :P

 

am sztem StEel10 nél az igazság..

 

Olyan nincs hogy mire lehet. Olyan van hogy ki mire tud.
Link to comment
Share on other sites

Már nem azért de inkáb tölts le egy techno albumot és akkor beszélj....ha meg torzít a kis genius hangfalad akkor maradj a rockál...És StEeL10-nél az igazság....

Link to comment
Share on other sites

"ha meg torzít a kis genius hangfalad akkor maradj a rockál"

 

Te vagy az az ember aki jaj már oltottak jaj nem tudok mivel oltani jajj szarozzuk le valamilyét gyorsan :D

 

Kár hogy 5.1-es Creative hangszettem van nembaj bekötöm a geniusom is :D

 

 

Szerk:

Amúgy meg most mit izgultok itt össze-vissza?

Ha észreveszitek én tök higgadtan semmi idegbajjal írok ide, mások meg bepipulnak meg majd szét veti az ideg azt má nem tud mit kitalálni, hogy mit írjon....

Én tudom, hogy ez örök vita marad mert a 2 stílust képviselő külön személyek sose egyeznek meg mert be akarják bizonyítani, hogy márpedig nekem van igazam....

Azt is tudom, hogy minden zenébe van valami szépség csak én a rock-ban találtam meg a zene mondanivalóját....

De attól,hogy ti itt tök idegesen próbáltok oltani attól nem lesz igazad mert én úgyis megtartom a véleményem bármit mondhatsz is :)

 

Egy biztos minél jobban idegesedtek, minél durvábbakat írtok annál jobban fog örülni a pofám, hogy mekkora szánalmak vagytok ^^

Ezek csak szavak, most mit kell ezen idegeskedni :D

Link to comment
Share on other sites

Az nem hinném hogy igaz, amit Atmex írt vszínű, hogy Oldfield-ról... Lehet ismered, de ezek szerint nem eléggé. Kb 30 hangszeren játszik, és nem volt még olyan lemez, amin ez ne is hallatszódna, köztük persze van olyan, ami kevésbé tetszik, de azért mindegyikben ott van a zene, amit hangszereken állít elő (játszik el) van, hogy csak ő egyedül, de ellenpélda a felvetésedre a Tubular Bells 2 és 3 koncertfelvétel, biztos, hogy akad pár szintetizátor, de manapság kinek nincsen (Rick Wakeman van, hogy billentyűs hangszerek tucatjával lép fel 71 óta napjainkig), de mellette bizony olyan hangszerek is szerepet kapnak, amiről nem hinné az ember, hogy létezik. Bizotsan vannak modernebb hangzású zenéi, amiket kevésbé a hangszeres orgiák jellemzik, de az is csak azért, mert vmi újat akart kipróbálni, de az utóbbi lemez is példa arra, hogy nem kerítette rabságba a túlmodernesedés, tudja, hogy még baj is lehet belőle :D

A 80-as évek mindenkinek nagy változást jelentette a zenei élteben, bejöttek a szinti pop nyál sz@rok, mindenki próbált a modernebb hangzást ezekkel a hangszerekkel elérni, kisebb-nagyobb sikerrel, nagy nevű bandák is, akik akkortájt nem tudtak olyan jót csinálni, mint előtte, vagy akár utána.

De nem akarok ellened lenni, mert legalább van fogalmad ki az a Mike Oldfield :D

 

 

Egyenlőre leragadtam Atmex hsz-nél, még nem olvastam a többit azóta, tehát még lehet jövök ma ;)

Link to comment
Share on other sites

Ps2fan-nak üzenem, hogy:

1. örülök, hogy Bayern fan vagy! ;)

2. én vissza tudék úgy vágni, hogy mi megvesszük az albumokat, mert tiszteljük őket és hogy ne recsegjen a hangfal a sz@r minőség miatt, harmadszor pedig 5.1-es Panasonic házimozin elég élvezetesek ezek az albumok, főleg némelyik 5.1. Hallottad már a Pink Floyd - Dark Side Of The Moon lemezét DTS hanggal? (ami már 73-ban kvadrofon hangzásban szólt, mert ők találták fel ezt a technikát?). Ajánlom, hogy szerezd be és hallgasd meg, mindenféle rossz szándék nélkül. Nem lehet rá táncolni, mert nem arra csinálták, hanem arra, hogy elvarázsolja a hallgatót. Itt is vannak billentyűs részek, nem is kevés, mivel közel áll a bandához a világűr és az asztrológiával kapcsolatos dolgok, ezért nem is csoda, és ami a legfontosabb, van mondanivalója a lemeznek, kivéve az 1. 3. 5. számok, mert azok instrumentálisak ;):D

Tehát ha te azt mondod, hogy töltsünk le egy techno lemezt és hallgassuk meg, akkor én is írhatom nyugodtan ugyanezt, persze nem techno-val :D.

 

Felhívom mindenki figyelmét, nehogy csalódás érje őket, amikor belehallgatnak mondjuk az említett albumba, Rock zene, nem üvöltenek benne, nincs benne káromkodás, nem részegek a zenészek, nem örjöngenek benne, nem tépik a gitárt... kihagytam valamit? Lényeg a lényeg, ezek hiánya ne lepjen meg senkit, annak ellenére, hogy sokan azt hiszik a rock zenéről, hogy ezek a dolgok jellemzik ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...