Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Az angol Wikipedia szerint a 2.0 az 1.0-val is kompatibilis,ennél csak nagyon ritkán fordul elő képmegjelenítési probléma. Ezt írja:

"PCIe 2.0 is backward compatible with PCIe v1.x. Graphic cards and motherboards designed for v2.0 will be able to work with v1.1 and v1.0. In some cases it is possible that a PCI-E 2.0 card will not work correctly on a PCI-E 1.0a slot. This is only limited to certain video cards."

 

Nem vitatkozni akarok, hanem az igazi igazságot megtudni! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hali, megjött a HD 3850, be is szereltem, legalábbis műxik, csak lenne egy nagyon hülye kérdésem, nem vagyok szaki a gépekhez, és a csomagban volt egy ilyen vékony fémlapocska féleség, aminek a 2 végén csatlakozó van, és az van ráírva h South Bridge, nah azzal mit kell csinálni? :blush: Csatlakoztatni kell a Déli hídhoz? A karinak a "tetején", vagyis nem a foglalatba csatlakozandó oldalán van!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Mi 10000-12000 ezer ft-ért vettünk nemrég egy geforce 8500 gt-t. SZerintem nagyon jóóóó! Én ezt ajánlom"

 

Inkább ne. 12 ezerért már van HD 3650/8600GT ami sokkal gyorsabb a 8500GT-nél. 18-ért pedig 4670-et lehet kapni.

 

"De gondoom mindenki azt ajánlja ami neki van"

 

Nem biztos. Azt szoktuk ajánlani ami jó. 4850/4870 a legjobb vétel jelenleg.

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

 

most kaptam egy gépet, és szeretném kihozni belőle a maximumot, igaz agp-s, de nem baj. :D

tudnátok tanácsot adni, hogy mi lenne a legjobb videokari bele, ami nem lesz limites és ki tudja majd a proci használni?

íme a konfig-om:

 

agp-s, intel pentium 4 processzor 2,8 ghz 2 mb cache (1 magos), 2 gb ddr ram memória, 250 gb winchester, asrock alaplap, philips dvd író,

 

táp-ot is szeretnék bele, és ha már írtam, légyszi adjatok már arra is tanácsot, hogy milyet vegyek! köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem neked egy X1000-es szériájú Radeon is elég lenne a proci miatt, mivel az nem mai gyerek és az ereje se olyan nagy :) . AGP-ben egyébként a 3850-es Radeon a leggyorsabb.

Én személy szerint úgy gondolom, hogy egy Radeon X1650XT teljesítményű kártya bőven elegendő lesz neked.

Link to comment
Share on other sites

hali!

 

köszi szépen a tanácsokat! :) hát igen, én először x1650 pro-ra gondoltam atinál, de nézegettem teszteket és az xt jobb, nem gondoltam volna, hogy még az is jó lenne a procinak :D . sajnos a 2600 pro-ról nem hallottam, azt hol lehetne elhelyezni a ranglétrán kb? nézegettem régebbi konfigokat, és a 2,8 ghz-es p4 prociknál még említenek ati radeon x800-ast is, de gondolom ez roszabb a fent említetteknél :)

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Az x1650xt tudtommal csak PCIE kivitelben készül. A 2600Pro kb. egy NV7600gt-vel egyenértékű szerintem. Egyébként ha egy kicsivel erősebb VGA kártyát veszel, mint ami a rendszeredhez passzol az nem baj, legalább nem erőlködik, ill. szűrőzhetsz vele kevesebb rizikóval.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia davidka004 !

 

Adj egy linket, ahol van AGP-és x1650xt, vagy erre utalás, hogy létezik.

 

Furcsa, bár én stratégiai játékoknál azt tapasztatam, hogy a 8600GT csak egy hangyafa******al gyorsabb a 7600GT-nél, a 8600GT pedig kb. egyenértékű egy 2600XT-vel /nem Pro-val/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

értem köszi szépen, most megint okosabb lettem :) úgy döntöttem akkor, hogy radeon 2600 pro-t veszek, nézegettem teszteket, és tényleg jókat írnak róla. Lenne ezzel kapcsolatban még egy kérdésem: az biztos, hogy 256 mb-osat veszek, de van belőle ddr 2-es és ddr 3-mas is. Nekem melyik lenne a jobb?

Link to comment
Share on other sites

Szia davidka004 !

 

Adj egy linket, ahol van AGP-és x1650xt, vagy erre utalás, hogy létezik.

 

Furcsa, bár én stratégiai játékoknál azt tapasztatam, hogy a 8600GT csak egy hangyafa******al gyorsabb a 7600GT-nél, a 8600GT pedig kb. egyenértékű egy 2600XT-vel /nem Pro-val/ .

 

Üdv.: Dadus

 

Google-be beírod: x1650xt agp

Sok találatot ad.

 

A 7600GT-nél a shader igényesebb játékokban tényleg kicsivel gyorsabb a 2600pro. Ilyenek pl az Unreal 3 motoros játékok.

 

Panki51: független a procitól.

 

DJ Fara: DDR3-as gyorsabb.

Link to comment
Share on other sites

Teszt: (forrás: Ipon.hu)

http://www.ipon.hu/elemzesek/geforce_9800gx2_adj_kiraly_koronat!/173/1

 

Ár/érték arányban 3870 X2 jobb, viszont a 9800GX2 veri, de az 30k többe kerül!

Ha játéra kell, és van még +10k akkor ajánlom figyelmedbe:

http://ipon.hu/webshop/product/sapphire_hd4870_x2_2gb_gddr5_full_pcie/30217

Link to comment
Share on other sites

Elhiszem, csak én nem a hardcore szintre pályázok. Én bőven beérem egy 9800 gx2 vel is. Sajnos nincs 10-15 fps-ért kidobandó 10-20k huf-om :(. Nem vagyok eleresztve.

 

Ha nem a hardcore szintre pályázol, akkor miért veszel 90 Ezer forintos karit???

Ott van mondjuk a HD4870 512MB GDDR5 Sapphire, 61 ezer.

Aztán ha esetleg a késöbbiekben gyengének bizonyul akkor raksz mellé CF-ben mégegyet!!!

 

Szerk: most olvasom, hogy 130-160k van az egész gépre, abból nem futja 9800GX2-re!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...