Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

De nem érted, az X2 az csak annyit jelöl, hogy kétmagos, az X3 hogy hárommagos, az X4 meg hogy négymagos. Az X itt nem szorzásjel, csak egy márkanév. És nem lesz négy gigahertzes, attól mer nálad 2000+2000=4000... Kita mondta jól: "Az csak azt jelenti hogy kettő illetve négy szálon képes feladatok elvégzésére 2ghz-s (vagy amilyen a mag órajele) frekin/mag." Ez persze függ attól is, hogy az adott program képes-e többszálon dolgozni, de ez nem ide tartozik. Magyarul mindegyik mag 2 Ghz-en jár, ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!!

 

videókártyát kellene vásárolnom, mert az előző meghallt..bár mondjuk már őskövület volt...(ati radeon 9250-es). Namármost sajna nincs most pénzem új gépet venni, ami most van ahhoz kellene találnom vmit...

 

Intel Celeron 2,66 Ghz

512 RAM

ASRock P4v88 alaplap

 

néztem a netet, és találtam párat, amiről véleményt szeretnék kérni...(ne azt mond, hogy régi meg mittomén, hanem a jelenlegi géphez viszonyítva mennyire lenne hasznos, illetve esetleg jobbat is lehetne találni:

 

ATI Sapphire Radeon 9600 Atlantis 256mb DDR

ATI Radeon X1300pro SAPPHIRE, PCI-E, 256MB

ATI RADEON X 2400PRO 256 PCI-E MSI

 

ezeket nézegettem, és arra lennék kiváncsi még, hogy ezek az én alaplapomba jók lennének??? Annyira nem értek a dologhoz, úgyhogy rátok bízom a választást, lehetőleg minél előbb köszi biggrin.gif

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tudom, írtad, mégis kötelességemnek érzem szólni hogy erre a gépre nem érdemes pénzt és energiát fordítani.

Az alaplapod AGP-s, ez még egy ok lenne az alaplapcserére. A 3 kártya közül csak az első 8X AGP, tehát csak az lenne jó az alaplapodba.

 

Gőzöm sincs hogy ezt a kártyát milyen szinten tudnád kihajtani, ehhez sajnos nem értek :(, ellenben ha tippelnem kéne akkor azt mondanám, hogy igen, a processzor kihajtaná a kártyát.

 

U.i.: Ha valakinek lenne valamilyen hivatalos információja arról hogy milyen processzorral milyen kártyákat lehet 100%-on kihajtani, azt megköszönném. :D (Már ha nem mondtam hülyeséget, és létezik ilyen.)

 

De hangsúlyoznám hogy ebbe a gépbe nem érdemes pénzt fektetni.

Link to comment
Share on other sites

oké, nem érdemes, dehát sajna most egy évig nem tok mit kezdeni, addig kellene vmit beszerezni csak...tehát 10k-nál többet semmiképp nem gondoltam...

 

annyit néztem még, hogy egy ATI Radeon 9800 SE AGP 128MB RAM VGA-ast lehetne esetleg megcélozni...

 

az hogy AGP 4x, vagy AGP 8x, azt honnan lehet tudni???

Link to comment
Share on other sites

Én úgy tudom átlagban 23-25%-kal gyorsabb az X2 a GTX280-nál, de vannak játékok ahol több mint 30%-kal teljesít jobban. Összehasonlítható a két kártya, de ne feledjük, hogy az egyik egy GPU-s, míg a másik két GPU-s megoldás. Azt az 50%-ot inkább GX2 vs. X2 harcban vélem reális értéknek. Single GPU kategóriában az nVIDIA GTX280 kártyája veri a HD4870-et. Mindegy végülis, a játékok jelentős többségében gyorsabb az X2, talán a "The way it's meant to be played" játékokban nem, de ez természetesen érthető...

 

Ati Radeon 4870 X2 vs. NVIDIA GTX280 OC - Clash Of The Titans!

http://www.youtube.com/watch?v=rU5GkRsucQY

Link to comment
Share on other sites

16583040379.png

16583592045.png

 

Azért a 4870 X2 elég gyors a GTX 280-hoz képest.

 

"Összehasonlítható a két kártya, de ne feledjük, hogy az egyik egy GPU-s, míg a másik két GPU-s megoldás."

 

Tök mindegy, hogy két GPU-s, az a lényeg, hogy gyorsabb. Aki ilyen kártyát vesz azt nem érdekli a fogyasztás/melegedés csak a teljesítmény.

 

"Single GPU kategóriában az nVIDIA GTX280 kártyája veri a HD4870-et."

 

Nem mindig.

 

Szerintem meg mindegy, hogy melyik a gyorsabb, mert bármelyik kártyával maxon tudunk játszani szaggatás nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Én jobban preferálom a GPU-ra való lebontást. - Ez persze szubjektív.

 

Hm...látom külföldi oldal tesztje. Ahány teszt, annyiféle eredmény. A PH! teszt szerint a HD 4870 nem tudta elverni a GTX280-at, csupán néhány helyen tudott hasonló teljesítményszintet produkálni.

 

http://prohardver.hu/teszt/radeon_hd_4870_a_gtx-ek_ellen/tesztek_i.html

 

Ellenben nem cáfolom meg hogy némely esetben a 4870 gyorsabb (lehet) a 280-nál.

 

'FerrariGabor' kérdésére válaszolva:

Ha a leggyorsabb/legjobb videokártyát szeretnéd a kuckódban tudni, akkor igen, a már említett ATI Radeon HD 4870 X2 a világ leggyorsabb kártyája. Szvsz Sapphire köntösben érdemes beszerezni. Kereskedelmi forgalomban Magyarországon 94-95e Ft áron megvásárolható.

Link to comment
Share on other sites

Most akarok egy jó kis gépet összepakolni,és nem tudom hogy melyik kártyát érdemes megvásárolnom,általában ha játszom akkor 1024x768-ban játszom.Az lenne a lényeg hogy jól bírja a játékokat.

 

a konfig

-AMD athlon 64 x2 am2 6400+

-az alaplapot még nem tudom milyet

-akkor ugye a kártya ati 3870 vagy nvidia 9600gt?

-memória ddr2 800mhz 4gb

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Ja és asus videó kártyát akarok akármelyiket is válasszam.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Én azt hallottam egyik osztálytársamtól, hogy a PCI-E 1.0 és a 2.0 között a különbség, csak annyi, hogy a 2.0-nál megemelték a feszültséget, tehát több kakaót tud pumpálni a kártyákba. Én meg azt találtam, hogy a sávszélességet emelték a duplájára, de a 2.0 visszafelé teljesen kompatibilis. Szóval nyugodtan vehetsz új fejlesztésű kártyát is szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...