Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Sikerült még összekaparni egy kis extra pénzt. Eddig úgy néz ki hogy a config az ez:

 

9800GX2

Core 2 Duo E8400 BOX

GIGABYTE P35-S3G alaplap

Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non ECC CL5 KIT x2

Samsung 500GB Serial ATA II winchester NCQ 16MB cache

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Tegyük fel hogy marad a 9800GX2:

1. nagyon gyenge az alaplap! EP35-DS3 legyen inkább, ugyan is ahhoz, hogy kihajtsd 100%ban a GX2-t ahhoz kell a tuning rendesen!! (20k)

2. A memória legyen 4 gb CSX CEC FAN 800Mhz (16k)

3. Milyen táp lesz hozzá???

4. Jobban jársz ha az Ipon.hu-n nézelődsz, sokkal olcsóbbak a cuccok!

 

De én még mindig HD-t ajánlok!

Link to comment
Share on other sites

Miért ajánlja itt a fórumon mindenki a HD-t? RL barátaim csak dicsérni tudták a gx2-t! A tesztekből is az derül ki, hogy a HD sem jobb minden esetben, sőt...! Meg elvileg a játékok nagyrésze nVidia-ra vannak optimalizálva. Vagy ez hülyeség?

 

Táp: Codegen 400 W, ATX 2.03(P4)

Link to comment
Share on other sites

http://lly316.blogspot.com/2008/03/geforce-9800-gx2-vs-radeon-hd-3870-x2_13.html

 

Ezen a teszten elég egyértelmű a gx2 brutalitása

 

http://www.guru3d.com/news/ati-radeon-hd-4870-vs-geforce-9800-gx2-benchmark-results/

 

Ezen már kevésbé. Nem tudom melyiknek higgyek.

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy Nvidia-ra jobban optimalizálják a játékokat pl:Crysis.

 

De ne felejtsük azt sem el,hogy a mostani Ati HD4000-széria fejletebb technológiailag,és ami a legfontosabb jó szokása hogy jóval barátiabb áron adja termékeit.

 

PL:

NVIDIA GX280 1GB

http://www.arukereso.hu/CategorySearch.php?st=NVIDIA+280

(Mint látható 90-100 Ezer Ft között)

 

Ati Radeon 4870 1GB

http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/sapphire-radeon-hd-4870-1-gb-gddr5-pci-express-2-0-p29003817.html

(60-70 ezer ft között)

 

Azt azért hozzáteszem,hogy az Nvida GX280 gyorsabb az Ati 4870-nél,de anniyra nem,hogy +30-40 ezer ft-ot dobjunk még hozzá.

 

És itt van az Ati fejlettsége

Ati Radeon 4870 X2 (két mag 1 videókártyán! Az NVIDIA a GX280-nál egy darabig ilyenre bisztos nem lessz képes,mert egyszerűen nagyon magas lenne a hőmérséklet,és az áramfelvétel is!)

http://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/sapphire-radeon-hd4870-x2-2gb-512bit-ddr5-pci-e-p28322000.html

(Mint látható 100 ezer ft-é vagy már az alatt is kapható)

 

Tehát a lényeg.

Míg az NVIDIA 1 Kártyát ad 100 ezer ft-ért,addig az ATI gyakorlatilag 2db kártyát ad 100 ezer ft-ért.

 

Sztem ezért is érdemesebb most ATI-t is venni...

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Kinek mi a vélemény? TAPASZTALATA erről a videó kártyáról:

Sapphire Radeon HD4850 512MB GDDR3 (PCX) Lite

 

Légyszi mindet írjatok le amit tapasztaltatok a használata közben.

(nem a paramétereire vagyok kíváncsi hanem , hogy hogyan fogadja az újabbnál újabb gameket programokat, de első sorban a game-eket. )

 

Nagyon fontos Lenne.

 

Előre nagyon köszönöm.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

sztem egy rohadtjó vga. crysis-t eltolod vele 1280-ban ultra high grafikával. nagyobb felbontásba érdemesebb levenni high-ra. persze érdemes mellé egy jobb procit választani :)

jah igen és messze veri az Nvidia 9600Gt-t. kb a [9800GTX+]-al van egy kategóriában.

pH!-ről idézet:

"Nem áll jól a szénája a 9800 GTX+-nak sem, mely ugyan fogyasztásban és teljesítményben is picivel jobb, mint a 9800 GTX, de egyelőre drágábban adják, mint a HD 4850-et, mellyel teljesítményben nem tudja felvenni a versenyt. Nagyjából a 8800 GT és 9800 GT 30 000 forintos szintjén hozná a Radeon nagyszerű ár/érték mutatóját."

 

core2duo e7200 + 4giga memóriával nyerő párosítás, viszonylag alacsony áron.

 

jah igen és GAINWARD 4850 most ipon.hu-n akcióba van, asszem 33k magyar forint :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Be szeretnék ruházni egy Gigabyte RX385512H Radeon HD 3850 512MB PCI-E Zalman videókarira!

Szeretném kikérni a véleményeteket erről a kariról!

A gépemben egy 350 W táp van /Codegen/, nem lesz egy kicsi a kártyához?

 

Konfigom:

 

CPU:AMD Athlon64 X2 5200 AM2 Box

Alaplap: ASRock ALIVENF7G-FULLHD R3.0 GeForce7050 SAM2 mATX /integrált vidiokártya/

RAM : 2x 1GB/800MHz DDR-II Kingmax

 

 

 

Válaszotoka, véleményeteket előre is köszönöm!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A tápot azonnal cseréld ki! Nagyon gyenge táp, és csoda hogy eddig kibírta ezzel a configgal!

(gondolom csak azért bírta, mert integrált VGA van benne)

Ajánlom inkább a Sapphire márkát, illetve a HIS X3850 512MB 256bit IceQ 3 TurboX GDDR3 PCIE.

Nem tudom, mennyi a kereted VGA-ra.

Link to comment
Share on other sites

jó vga eza 3850. de még érdemes jobban körülnézni. pl.: ottvan 9600GT is 22k körül van, vagy a még újabb 4670 is. jah igen, mind a kettő pont 22 ezer. érdemes meggondolni ^^

 

néztem tesztet, 100%-nak vegyük a 4670-et. (relatív teljesítmény, több játékban mért teljesítmény összegezve)

 

9600GT: +15%

9600GSO: -3% (személy szerint nem ajánlom, nagy mérete és nagy fogyasztása miatt :) )

3850: -13%

 

ha kell, be is linkelem. nem akarlak lebeszélni mert egy jó kártya, de ha valamivel hosszabb távra tervezel akkor érdemesebb a frissebb 4670-et, vagy a 9600GT-t venni.

 

szerk.: nem tudom hogy kihajtja-e rendesen a procid :D de ez már csak ilyen 3-4 fps vesztést jelent. szal nem vészes.

 

jah igen döntöttél már hogy hol veszel?

Link to comment
Share on other sites

Jó géppel minden játék jól megy persze ha minden jó.Proci,ramból van dögivel,videokari is jó.Ha ezek ugymond harmoniában vannak kihasználják egymást akkor mindennek mennie kell szinte de ha tiszta hülyeséget irtam ezer bocs nem akartam rosszat :)

Link to comment
Share on other sites

hát sztem sachiko pontos értékekre gondolt :)

 

márka vs. márka között ma már nem sok külömbség van, max a mellékelt dolgok. (gondolok itt játékok, zsinórok, kábelek stb. ) szóval nem muszáj neked éppen sapphire-ról szóló teszteket nézni. teljesítményben ugyanolyan mint egy gainward, asus stb.

 

prohardveren lévő teszten eléggé kemény felbontásban (1600x1200, 2560x1600 átlag) tolták cod4-et, satöbbi. nem ez a mérvadó egy átlag embernek, mivel ez kb 21-22"-os monitorokra való felbontás.

 

nem akarom itt bemásolgatni az összes értéket:

http://prohardver.hu/teszt/regi-uj_geforce-ok/tesztek_i.html

 

tanulmányozd át rendesen, én csak ennyit tudok mondani ^^

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

little rocker 93! köszi a véleményed , de asszem döntöttem maradok a Sapphire HD3850 512MB PCIE-nál! 20k -ért már tudok rendelni a netről! Remélem megéri megvennem...

nincs mit :) ahogy érzed, jó vga szerintem, bőven megéri az árát.

 

szerk.: a francba, azthittem hozzáteszi az előző hozzászólásomhoz :D

Link to comment
Share on other sites

"A "D-slot" kifejezés pontosan mit jelent"

 

Szerintem:

 

Dual Slot, ami pedig azt jelenti, hogy 2 helyet foglal el a gépben a hűtés.

pl az enyém is ilyen:

http://images.netbag.hu/20081004/17011294970.JPG

 

Ez pedig az S-slot-os(Single Slot):

 

17015294718.jpg

 

Dual slotost érdemes venni, mert az halkabb és jobban hűt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...