Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya vásárlás ajánló,vélemények!


 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Asus P5B SE alaplap

Intel Dual Core E5200 2,5Ghz processzor

2x2GB DDR2/800 ram

500Gb Samsung Winch. Sata Hdd

Nvidia 8800GTS 640mb vid.kártya

400w tápom van

 

és a számtechboltos, akitől vettem, egész jó áron (40e körül) beszámítaná a Vid. kártyámat ha kicsit jobbat szeretnék, és vagy:

9800 GT 1Gb, vagy 9800 GTX+ 512Mb gondoltam, hogy tennék hozzá lovét... (vagy ATI-t? és milyet)

melyiket inkább és milyen gyártótól?

400W táp és E5200 proci elbírná az újabbat is?

 

(vagy inkább Core2 Quad procit vegyek előbb, ami jobban kihasználja a kártyát?)

 

Előre is köszi!!

Link to comment
Share on other sites

Ha jól értelmeztelek, akkor kb. 40-50 ezer pénzt szánsz az új kártyára. Az említett két kártyáról sürgősen lebeszélnélek, mivel ennyi pénzért jobbat is kapsz! Például egy Radeon 4850-est! A gyártók közül én a Sapphire-t ajánlom, de szerintem nyugodtan vehetsz más gyártótól is!

A tápod csak abban az esetben lesz elegendő, ha minőségi tápról van szó legalább 80%-os hatásfokkal. Ilyen például a Chieftech, FSP, Corsair, stb... Ha egy Codegen vagy ahhoz hasonló olcsó (pár ezer forintos) táp, akkor az nem lesz jó, de a táp problémát majd úgyis észreveszed ha fellép :lol: !

A procid szerintem nem probléma!

Link to comment
Share on other sites

na ez kicsit off,bocsi

 

havernak van egy passzív 8500gt-je,és mondom,hogy hallotam,hogy kicsit szar...OK

van valami haverja,és hallotam,hogy azt mondta nekem hogy kapjam be a ...mert ő a 400e-s gépbe rakott 8500gt-t

na erről mi a véleményetek?

 

na meg én is szeretném a véleménytek kérni,hogy kb 25k körül meik a legjobb vga?

 

köszi előre is!

 

u.i:a 8500gt-ről a válasz lefotóznám,hogy legyen mit bekapni :D,engedélyt megkapom?

Link to comment
Share on other sites

Látom már tervezgetted az aláírásodban!

Olvass a Segítség/ konfigurációk topicban!

 

Off:

Gigabyte p35-ds3 (vagy p43-ds3) alaplap + E7200 (vagy E8400) + 2Gb 800Mhz-s tuning memória KIT + HD3870

Erre egy 400W FSP, vagy egy 460W Gigabyte Superb elég!

Link to comment
Share on other sites

Hát ez így kevés kicsit, mert nem mondtad meg mennyi pénzt szánsz a kártyára, bár a procidból kiindulva nem kell sokat kiadnod ;) . Szerintem neked bőven elég lenne egy 3850-es vagy max egy 4670-es Radeon. Igazából még ezek is túl erősek a procidhoz, de manapság ezeknél gyengébbet nem nagyon érdemes vásárolni, főleg ha játékra kell és hosszú (vagy hosszabb) távra.

Link to comment
Share on other sites

Mennyit?:D Passz ezen még nem is gondolkoztam! Olyan max 20...azok kijönnek ebből??

De hát nem is akarok én a legújabbakkal játszani! Elég nekem a

GTR 2

Splinter Cell

ilyenek régiek

és új gépet meg nem akarok!

Köszi a választ

Szerinted melyiket válasszak? Radeont?? És esetleg valami mást?? Vagy ezek jó kártyák?

Link to comment
Share on other sites

Hát ez így kevés kicsit, mert nem mondtad meg mennyi pénzt szánsz a kártyára, bár a procidból kiindulva nem kell sokat kiadnod ;) . Szerintem neked bőven elég lenne egy 3850-es vagy max egy 4670-es Radeon. Igazából még ezek is túl erősek a procidhoz, de manapság ezeknél gyengébbet nem nagyon érdemes vásárolni, főleg ha játékra kell és hosszú (vagy hosszabb) távra.

 

 

Utánna néztem a kártyának:D TÖKÉLETES:P Csak vigyen pár játékot ennyit akarok!:) De úgy látom ezzel nem lesz gondom!!!!!!!!!!!

Na tényleg utánna járok!:)

Link to comment
Share on other sites

szerintetek meik legyen?

ez:

http://www.ipon.hu/webshop/product/powercolor_hd3870_512mb_ddr4_scs3_pcie/33136

vagy ez:

http://www.edigital.hu/Sapphire/Sapphire_Edition_HD3870_videokartya_-p36913.html

Azért kérdezem, mert az iponnál rendelem a többi alkatrészt. de ha a sapphire jobb akkor azt veszem meg. Köszi elöre is.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Valaki ismer esetleg egy nagyon részletes összehasonlító táblázatot, ami az összes tulajdonágát leírja a:

 

ATI 4850 1Gb

Geforce 9800 Gt 1gb, 9800 GTX és 9800GTX+ 512mb

 

valaki látott esetleg már GTX-be vagy GTX+ba 1Gb ramos karit?

 

/Főleg GTA IV hez kell és minél hosszabban tartson,kifutás szempontjából, kb 55.e tudnák venni/

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Szaisztok, nekem egy ily konfigom van : Abit KV8Pro, AMD Athlon64 2800+ CPU, 512 MB DDR RAM, és egy Inno3D GeForce FX 5700 Ultra egy 360 W-os Chieftec táppal. Nos a VGA kártyám utóbbi időben csíkozik, mindenféle színekben pompázik a képernyő, rendszeresen elveszi a képet, meg sokszor befagy a gép pár másodpercre. Szerintem memóriahibás, bár több drivert is kiprobáltam, de driver nélkül is ezeket produkálja. Olyan kérdésem lenne, hogy ha cserélni kell a VGA-t, milyen videókártyát ajánlotok ebbe a vasba ? A legjobb ár/teljesítmény a lényeg, mert kb 10-12e Ft-om lenne rá, és hát sokat játszok, de tudom, a legujabb csodákkal nem tudnék játszani a gyenge cpu+ram miatt, meg nincs SM 3.0 sem... Ja és hosszabb távra lenne mert egy ideig nem lesz keret egy új gépre, ezt kellene fejleszteni. Ha fejlesztésre is tudtok tanácsot adni (cpu, ram) azt is szívesen fogadom. Elsősorban nVidia termék érdekelne, de jó az ATi is. Válaszotokat előre is köszönöm.

Zoli

Link to comment
Share on other sites

Ismerősöket kérdezz körbe, nézz apróhirdetést vagy nézz szét hardverapro-on. Sajnos több mint valószínű, hogy AGP-s kártyát legjobb áron, csak használtba kapsz, 7600GS ha jól tudom ez a legnagyobb AGP-s nvidiáéknál. És ha jó áron jössz ki, akkor próbálj mellé tenni még 512ram-ot. Nem sok, de látható lesz a sebesség növekvés.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...