Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

sztem ne csak egy márkát nézz meg, annyi pénzért van más jó gitár is. én például ibanezt vettem és teljesen meg vagyok vele elégedve. vagy nézz schectert, nagyon minőségi gitárok, jól vannak összerakva. amin még gondolkodj az használt gitár.

azok jobbak mert a fa kiszárad és az jó(én is inkább vettem volna használtat, vmi jó kis japán ibit, vagy iesmit)

nézz körül itt:

http://gitarshop.hu/

nagyon jó gityók vannak sztem

vagy nézz körül itt:

http://www.hangmester.hu/newforum/

az adok veszek cserélekben jó cuccok vannak

Köszi a választ,de az ibanezről én az ismerőseimtől nem tul sok jót hallotam csak a hangszedő szuperál benne aztmondják,ezért szeretném ha vki elmondaná a véleményét,tapasztalatait az LTD-ről Ibanezről,ja és még milyen márkákban gondolkodjak a Schecteren kivül?Squierről mondták hogy jó gitárok az árukhoz képest de ezek közül én csak ibanezt próbáltam ki meg gibsont meg fendert dehát az utóbbi kettő számomra megfizethetetlen.Ibanezt egyébként nemtartom rossz vételnek csak sokan mondják hogy azért az árért már jobb gitárt is lehet kapni.Most kissé tanácstalan vagyok:(

Link to comment
Share on other sites

Nem értem ezeket a negatív véleményeket az ibanezről.Rengeteg nagy gitáros ibanezt használ.Gondolom nem csak a reklám miatt :huh:

 

loller: grat, aztán gyakoroljatok sokat, és nehogy szétessetek!

Link to comment
Share on other sites

Nekem nincs semmi bajom az ibanezzel csak anyira nemvonzódom hozzá ,jó szinte a környékemen mindenkinek ojan van de én annyira nemvagyok oda értük,ha valaki tudna mondani vmi véleményt az ltd-gitárokról az jólenne mert leginkáb ojat szeretnék veni csak nemtudom mienek,de az ibanez és a schechter mellett még melyik gitár érné meg ugy 100-130 ezer környékén?

Link to comment
Share on other sites

eladom a vorssonomat. nem kell vkinek?

40000 rugó, ez tartalmazza a: gitárt(vorsson rmg600), earnie ball hevedert, egy gyári ibanez kábelt(még nem használtam eccer se),pengetőt, egy utólag varratott veiger tokot.

A gitárról annyit kell tudni, 24 bundos rózsafa fogólap, a testet nem tom pontosan(honlapon égert irnak de az hülyeség), két humbucker hangszedő, két poti, egy 3 állású pick up váltó, stb... Van egy csúnya sérülés a fején, de nem nagyon láccik(a képeken igen :lol: )

uitt eladó egy powerstate 15w-os kombó. ottohnra tökéletes 13000huf

a kettőt viheted 50000-ért

képek:

http://kepfeltoltes.hu/view/071212/RMG-600SB_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071212/894275492K_p_007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071212/361362579K_p_008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071212/K_p_009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071212/K_p_010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/071212/268637242K_p_011_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Az igen :blind: mi történt szegény gitárral?

 

Amúgy látom te is nylon hevedert használsz/használtál. Neked nem szokott csúszni?Nekem az össze pólómon, pulcsimon csúszik, csak félpucéran nem XDD de úgy csak nyáron gityózok.

Gondoltam rá venni kéne már egy bőr pántot, csak mindig elköltöttem a pénzem :D

Link to comment
Share on other sites

Az igen :blind: mi történt szegény gitárral?

 

Amúgy látom te is nylon hevedert használsz/használtál. Neked nem szokott csúszni?Nekem az össze pólómon, pulcsimon csúszik, csak félpucéran nem XDD de úgy csak nyáron gityózok.

Gondoltam rá venni kéne már egy bőr pántot, csak mindig elköltöttem a pénzem :D

netudd meg!

első nap!!! akkor még nem tuttam h a heveder ha megcsavarodik, akkor tök könnyen leválik arról a csavarról. hát igy történt:rá az asztalra, aztán le a földre :o

érted első nap!!

amugy még nem figyeltem h csúszkál-e, de mintha csuszkálna :D

most h igy irtad, gyanus...

majd megnézem :D

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Tanácsot szeretnék kérni 1-2 dologban. Guitar pro-val tanulgatok és van benne néhány dolog amit nem értek, hogy hogyan kell:

- "let ring" (kicsengés) ezt, hogy kell megszólaltatni?? :D

- "szellem hang" ezt sem tudom, hogy kéne létrehozni :S

 

Előre is köszönöm a választ!

 

Hali

Link to comment
Share on other sites

Nah.. hát a let ring általában akkor szokott lenni amikor pl akkord bontás van.Semmi bonyolultat nem kell csinálni, csak miután megpengetted nem veszed le az ujjadat a húrról hanem ott tartod és pengeted a következő hangot.

A szellem hang... ööö az a palm mute, vagy tompítás vagy tenyeres némítás vagy mittomén hogy mondják még.A pengetős kezedet rárakod a húrok legvégére és úgy pengetsz.Tompább lesz a hang, próbálgasd hogy hogy hangzik jól, és hamar rájössz hogy miként kell csinálni.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jeIzB1KiJw0&feature=related

itt egy video, szépen elmutogatja neked a pm-et :D

Link to comment
Share on other sites

Illusio... meg mindenki akinek szól..

tanáááár... párszor írtam már. ne várnjon senki csodákat ha nem jár tanárhoz, nem fog otthon megtanulni. több mint 10 éve tanulok már zenét és ez már réges régi tapasztalat, hogy aki ezt csinálja nem érzi a hiányát, de ha 1xer is elmegy egy jó/ez fontos/ tanárhoz akkor rájön hogy kár volt egyedül elkezdeni...

3 zenekarban is játszom és nagyon rossz olyan emberekkel együtt játszani akik nem tanultak rendesen, csak sikálják az akordokat, vagy vagdalóznak a kifejezésekkel hogy négynegyed vagy tizenhatod meg azthiszik hogy a skálákban van a zene és majd letöltenek a netről egy titkos skálát és profik lesznek és bármit eljátszanak.

 

csak egy példa. próbálja ki mindenki otthon a következőt.

álllítsa be a metronómot mondjuk 60-80as tempóra -ahogy tetszik- és négynegyedben pengessen üres húrokat /feleket/ kettő négy-es metronómra.. azt jelenti ez hogy a metronóm kattanásait kettőnek és négynek számoljuk és mi peidig egyre és háromra kell hogy pengessünk... pl mint amikor a dob a pergőt üti pop zenében. mindezt legalább 2 percig bírja.. pontosan.

aki nem tud pontosan üres húrokat pengetni az hogy gondolja hogy más menni fog?

bocsi ha nagyon sarkosan fogalmaztam.

Link to comment
Share on other sites

hát havlix kijelentésével nem értek 100% ig 1et ... szerintem ha valaki tehetséges akkor autodidakta módon is megtud tanulni gitározni, viszont ha valaki tehetségtelen akkor még gitártanár segítségével sem fog tudni ...

 

az biztos ,hogy a tanár nagyban segít ... és az is ,h zenei képzésre szükség van ,ez tényleg így van... de nem egy olyan gitár híírróó van aki magától tanult meg játaszani "az utcán" :D , és kellő kitartással el lehet érni olyan szintet ,h az emberek rácsodálkozzanak ,h magadtól érted el ...

Link to comment
Share on other sites

már nem azért de nekem se volt tanárom, csak a bandába a másik gityós mutatott pár alap dolgot(de télleg alapokat), azokat gyakoroltam, aztán eccerűbb számokat, akkordokat, stb.

sztem egész jól tom az alapokat(nem akarok nagyképű lenni), és "tanár" nélkül jutottam el ide

tok pár eccerű szólót, jó pár számot

persze tanárhoz akarok majd járni, ha megyek pöstre egyetemre.

lényeg ebből h alapokat meg lehet tanuni nagyon kevés segítséggel is sztem

én legalábbis meg tuttam :lol:

Link to comment
Share on other sites

bocsi mindenkitől , tényleg nem ráugrani akartam senkire, csak zenélek már egy ideje, és a tapasztalat azt mutatja hogy -ha nem is rendszeresen- de néha néha érdemes elmenni egy tanárhoz és segítséget kérni.

én úgy látom hogy pontosan az alapoknál van szükség a tanárra, hogy elindítson,, megmutassa mit hogyan, nehogy rossz beidegződések javításával mennyen el a gyakorlás mikor tanárhoz kerül az ember.

 

a fórum tényleg a kérdések miatt van és én csak a véleményem írtam le a sajátos -elismerem szörnyű - stílusomban.

 

kipróbálta valaki a metronómos gyakorlatot?

Link to comment
Share on other sites

Üdv emberek!

A következő kérésem főleg b4m -hez szól :) :

 

eltudnád küldeni or feltudnád rakni vhova a Sum41 - Hell song számnak a tabját (amelyiket játszottad jútúbon), ? Előre is THNX

 

nos az a baj hogy ezt a számot már régóta tudom és sose volt hozzá teljesen jó tabom, összerakosgattam azokat a részeket különböző tabokból amikről úgy gondoltam hogy helyesek, a többit vagy hozzáraktam magamtól, vagy figyeltem a koncerteket és úgy egészítettem ki.

Lehetséges hogy keresek majd egy hasonló tabot és kijavítom (ha még nincs normális a neten) és akkor belinkelem ide neked.De ez biztos nem ma lesz, majd máskor.Addig próbáld ellesni Davetől :D;)

 

Boldog Karácsonyt minden zenésztársamnak :D

 

 

Bár tudomásom szerint a ritmusérzékemmel nincs gond, azért kipróbáltam amit havlix írt.lehet hogy rosszul értelmeztem, de nem tűnt nehéznek.Na majd reggel elolvasom megint, hátha újraértelmezem :D

Link to comment
Share on other sites

Nem vettem még sajnos gitárt egyenlőre még gyüjtöm a pénzt,most akarom eladni a digitech torzitó pedálomat meg a zoom multieffektem,mert egyikel sem tudok ojan hangzást elérni ami nekem megfelelne.Vennék helyettük egy boss ds-1 vagy ds-2 őt de az os-2 fele is hajlok kicsit.Szerintetek melyik rné meg jobban?Vagy vegyek marshall pedált?

Link to comment
Share on other sites

én mindenképp boss pedálra szavaznék, pénztárcabarát és egy megbízható márka, a marshall drága és annyival nem jobb, boss-ról még csak jót hallottam, ráadásul egy digitális effekt után megváltás az analóg pedál.

 

 

 

a gyakorlatot leírom mégegyszer hátha sikerül megfogalmaznom :)

szóval üres húrgyakorlatról van szó... végig kell pengetni az összes húrt E-től e-ig. oda vissza fel le kell járni rajta.

a gyakorlat lényege a tempó és az hogy kitapasztaja mindenki a hangszerét hogy melyik húrt mennyire kell megpengetnie hogy ua. olyan hangerővel szóljon /ez inkább basszusgitárnál érszrevehető./

be kell állítani a metronómot kb 60-80-as tempóra és ütemre pengetni. eddig nem is annyira nehéz.... -de nagyon fontos gyakorlat.

a nehezítés ott jön, hogy kettő négyes metronómra kell pegetni, ami azt jelenti hogy nem a metronómmal együtt a kattanásra pengetünk hanem a kattanások között , pontosan. általában négynegyedben érdemes gyakorolni és úgy kell számolni hogy amit pengetünk az az 1 és a 3. amikor a metronóm kattan az a 2 és a 4. /"egy két há négy" a mondókája ^^/

:D én mindig így kezdem a gyakorlást, és mióta csinálom azóta sokkal pontosabb tempóban tudok játszani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...