Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

pamdavid vorsont ne vegyél :D légyszives :lol: najó , nem lebeszélni akarlak , ha neked bejön akkor vedd meg azt , bár nekem nagyon nem tetszik :unsure: a Vorsonokkal nagyon nem vagyok kibékülve :D

 

Jaa már leesett miről van szó... Gitár - Szintetizátor hibrid :P Gitárizátor :P majdnem olyan mint a kutyámajom :D

én se szeretem . '80-as években használtak ilyet a "guitarherok" :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Tegnap délután elhatároztam, hogy megtanulom solo-zni Eric Johnson-Cliff Of Dover című számot....

Nagyon lelkes voltam meg minden, ma neki is ültem (ill álltam mert állva gitározok :D)....

Nah az elejét addig-addig gyakoroltam míg rá nem jöttem, hogy ez nekem nem megy :D

Node sebaj mert a közepe már elég jól megy csak az elejével vannak nagy gondok, egyszerűen nemtok olyan gyorsan pengetni, az ujjaim mennek mintaz atom de a pengetés nem olyan gyors.....

 

Nincs erre vmi jó gyakorlatotok?

 

Jameg tegnap megtanultam gityózni Santana-Black Magic Woman-t meg, Metallica- One

 

jó tudom, hogy mégcsak 1 éve, hogy gitározok, de azért én ezt komolyan is veszem és szeretném maximálisan elsajátítani ezta pengetést meg lépkedést (minél gyorsabban minél pontosabban :P).....

 

Holnapra kinézek valami egyszerűbbet :D(Dragonforce-Thought Fire and Flames? :D :D :D)

Link to comment
Share on other sites

Az a rész amire gondolsz az véletlenül nem arpeggio?... régen úgy volt hogy amikor megláttam az arpeggiot a szólóban akkor már el is ment a kedvem, mert tudtam hogy nem fog menni... mostmár szerencsére annyit gyakoroltam hogy érezhetően jobban megy... persze még közel sem tökéletes.Az a rossz benne hogy az embernek el megy a kedve mert nem érzi hogy fejlődött, hiába gyakorol annyit, mégsincs változás.De egy idő után meg fog mutatkozni, csak türelem kell.kitartás! gyakorold először lassan.

Link to comment
Share on other sites

Lassan már megy végi (lasssssan :D)....

Valóban arpeggio-k tömkelege van benne és még egy csomó más számban is, de nagyon nehezek és unalmasak... na majd holnap nekiülök ezerrel azt gyakorolok mint egy veszett rokker :D

 

Sajna még csak 1 éve gitáozok annyira bánom, hogy nem kezdtem el előbb......

 

Amúgyis az egész úgy kezdődött, hogy feltévedtem youtubera rákerestem , hogy guitar és mondom ameddig nincs zeném (pont akkor formáztam a wincsit) addig keresek valami halgathatót :D..... Nah és nézem,nézem, kis idő múlva felkiáltok: Én gitározni akarok b*zdmeg! :D

 

Még aznap kerestem valami jókis használt gityót gyakorlás szempontjából, másnap jött a gityó és máris nekiültem játtszani....

 

Netről töltöttem le vagy 60k tabot aztán elkezdtem próbálkozni.....

1 héten keresztül napi 4-6 órát nyomtam, úgy hogy az ujjaim már véresek voltak de télleg....

Aztán anyum jóvoltából eljártam gitártanárhoz és ott töltöttem 1 évet majd most itt vagyok :D (napi 2-6 óra gitározás megvolt, ha meg nem volt kedvem a gitározáshoz épp akkor néztem youtubeon gitáros videókat, megjött a kedvem és folytattam tovább a gitározást :P)....

 

Link to comment
Share on other sites

hellotok

1-2 véleményre lennék kiváncsi....nyáron tervezem egy Jackson RR3 Randy Rhoads TBK gitár vételét

és mostanába akarok venni egy Korg Tonework AX5G multieffektet

ha tudok 1-2 szót róla plz osszátok meg velem :)

am nincs vkinek magyar tabjai? Kárpátia-Egészséges Fejbőr és egyéb ilyenek.... Revíziós dalok azok nagyon kellenének :) Köszi előre is

 

----Csiszi----

Link to comment
Share on other sites

Akkor én írok is róluk 1-2 szót.....

 

Korg Tonework AX5G multieffekt:

Hihetetlenül sok programja van (40 gyári,40 saját), és alegjobb, hogy modellezőket is tartalmaz....

Pedál miatt nagyon jókis wah-wah-ot lehet vele nyomni, szép tiszta effekteket ad le, magas a zajszűrése.....

Clean effekteknél iszonyatosan nagyon gyönyörű hangja van....(bárcsak neekm is lenne ilyenem :D)

Abszolút kegyetlenf*szajó multieffekt!!!! Vedd meg azonnal....

 

Jackson RR3 Randy Rhoads TBK:

Na ez a gyönyörűség nekem is volt egyszer álmom, hangszerboltba ki is próbálhattam (ismerős jóvoltából,egy korg Tonework AX5G és egy marshall 100w-os erősítő kombinációjájában)....

Ha clean szólókat játszol, szinte elélvezel ojan gyönyörűséges a hangja....

Ha keményebb metal meg rock számokat, ott is nagyon hejt áll...

 

Ez a 2 cucc angyon ottvan !

 

HA lenne most pénzem kb énis ezeket venném :P

 

Link to comment
Share on other sites

Ez a Korg Tonework inkább azoknak jó akik tisztában játszanak, nem?Thát azoknak több lehetőséget nyújt.Amúgy mennyibe fáj egy ilyen?

 

Bár nekem olyan kéne amivel jó zúzós hangokat tudok kicsalni a gityóból.Thát overdrive, distortion alap, meg wah is kéne.Az a baj hogy az effektcuccokban nem vagyok túl járatos.Csak wah-wah ztam párszor, amúgy mindig csak a kombómmal meg a gitárommal nyomtam.Alap cuccok :D

Link to comment
Share on other sites

énis úgy halottam h inkább azoknak van akik tisztán akarnak játszani....de ahogy olvastam....nemtudom...sztem megveszem :) am 25.000 Ft.... a jackson viszont....azt nyáron akarom....azért megyek majd melózni :) köszi a segítséget :D és abba a korg-ba az tetszik a legjobban h pickup effekt is van benne....és ez 1 gyenge gitárhoz nagyon kell :) mert még messze van a nyár :D és akkorsem biztos

Link to comment
Share on other sites

Nos újat nem mutat, már rengeteg gitáros megcsinálta ezt, de szeretnék már ott tartani hogy két ilyen ibanezem van :D

 

Én inkább ezt linkeltem volna:

http://www.youtube.com/watch?v=rutyA12z3Ok

 

Bár Michael Angelo Batio egy gitárral is elég lenyűgözően játszik :D

Link to comment
Share on other sites

Nekem ez a bajom mindig az ilyen számokkal. A nagy szólós videókat se tudom végignézni, mert én elhiszem, hogy ezek az emberek nagyon tudnak, de inkább legyen egy szóló lassabb, dallamos, sok váratlan fordulattal. Attól lesz élvezhető. Nem bírom az ilyen arcokat :P:D

Bár lehet hogy most meg leszek kövezve :P

Link to comment
Share on other sites

Épp ezért Hendrix a világ legjobb gitárosa még mindig :)

változatos gitártémák , + mindegyik egyéni hangulattal , légkörrel rendelkezik . :) jóformán él a szám :D nem kéne sok hozzá :lol:

 

Funtwo-t gondolom ismeritek a Caon Rock-ból.. ő például komoly zenei darabokat is szokott játszani , és még élvezhető is :)

 

néztem egyik nap Michael Angelo Batio vidit... ő is tud , és bár eddig csak pár számát hallottam , nem tűnik monotonnak.

ugyanaz a feeling , de legalább van benne változatosság . :)

 

Link to comment
Share on other sites

M. A. Batio tényleg gyorsan játszik, de sztem is változatos.Nem hiszem hogy leugatna bárki is ariapro, persze hogy jó ha nem egy nagy dara az egész vmi, és nem is hallod hogy milyen hangok voltak, mert olyan gyors.De sztem kellenek ilyen gyorsabb részek is egy szólóba, mert annak is megvan a filingje.

PL a következő számban vannak elég gyorsak, de ugyanakkor lassú, pontos részek is.Nagyon nagy érzést nyújt.

 

http://www.youtube.com/watch?v=i14K--4jMzs

 

Sztem ebben a számban minden úgy jó ahogy van :) kivéve a dobot XD az azért lehetne vmivel másabb is :D de amúgy nekem nagyon tetszik.

Link to comment
Share on other sites

beírtam youtube-on azt hogy "Worst guitarist ever" , és kidobta ezt : :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q3dVAedlRZw

 

egy afro amerikai Carment játszik egy klasszikus guitar...izé...gitáron , és végén benyög egy "Yeah" -t :lol:

hát...nem hittem volna hogy ezt is megélem :lol:

 

 

nekem is bejön a videó amit linkeltél ;)

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Az a kérdésem lenne hogy hogy tudtok úgy felvenni gépen hogy normális hangja leygen? Mert ha csak összekötöm a kombot a géppel az nagyon zúg:S a másik, h. miylen programmal érdemes? köszi

 

kell hozzá speckó jacket venni asszem :huh: így össze tudod dugni a képet a gityóval.. de lehet hogy tévedek :unsure:

 

a vidihez : azér a warr basszus gitár befigyel :P nem lenne rossz ha lenne valami ritmusa :huh: csak belehallgattam de nekem ez hiányzott belőle ... így csak szerencsétlenkedésnek hangzik .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...