Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

év kvintet mondjuk mutató + gyűrűssel fogok kivéve az enter sandmannél mert váltanom kell középső + kisujjra

miért?melyik résznél? persze lehet hogy nem ugyanúgy játsszuk azt a számot, de pl én ennél is mutató+gyűrűs sel nyomom.

Amúgy a Number of the Beast esetében én is középső+kisujjal fogom a kvintet.

Link to comment
Share on other sites

mit szólnátok hozzá, ha csinálnánk egy fórumot a metálnak, rokknak?

most nézegetem a zene topicot, tele van ien elektromos,gépi szarokkal, egy jó kis metált nem találtam az első oldalon, csak elvétve. <_< Hol maradnak a hangszeres zenék, kérdem én? még csak nem is metálra kéne korlátozódni, hanem hangszeres zenére. érdekel valakit?

csak ugy van értelme ha minél többen töltenek fel zenét

Link to comment
Share on other sites

hát ez sztem hülyeség. erre az lenne megoldás ha kategorizálva lenne a zene mind a musicben mind as music videozban. pl videozban van egy csomó metál hála wegomnak spirituellnek és nietzchenek, de elveszik a sok pop nelly furtado hülyeségek közt

Link to comment
Share on other sites

miért?melyik résznél? persze lehet hogy nem ugyanúgy játsszuk azt a számot, de pl én ennél is mutató+gyűrűs sel nyomom.

Amúgy a Number of the Beast esetében én is középső+kisujjal fogom a kvintet.

 

Én a legeslegelejére gondoltam, arra a riffre amit 12-szer ismételnek meg. Megpróbáltam hüvelyk-mutató-gyűrűs trióval eljátszani, de nem jött össze.

 

Link to comment
Share on other sites

Hüvelyk? :blink: a hüvelykujjamat többnyire csak Hendrix számokban használom :D

Hmm... valószínűleg máshogy játszuk.Arra gondolsz amivel az egész szám kezdődik?Arra a tiszta hangúra, vagy amikor elkezdi torzítani és olyan hogy " tötötötötötötö TÖ tötötötötötötö TÖ" :D

 

Vagy esetleg a "fő riff" aminek az uccsó hangja egy A vibrátóval? (legalábbis én úgy játszom)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem erre gondol:

 

E---------------------------

H---------------------------

G---------------------------

D-----------5---------------

A-------7--------------7----

E---0----------6---5--------

 

Ez a legeslegeleje, ez ismétlődik 12x.

Link to comment
Share on other sites

Hm... én is gondoltam erre, le is írtam, de nem hiszem hogy ezt ne lehetne mutató,középső és gyűrűs ujjal játszani :unsure:

 

A segítségeteket kérném :) olyan progira lenne szükségem amivel élethűen lehet dobot szimulálni.Vagy vmi normális dobszerű hangja legyen és el lehessen menteni vmien formátumban.Gondoltam felveszem néhány számom és kell alá dob.Valahogy meg kell oldani mert dob nélkül semmi sem az igazi :D

Hátha vki már csinált hasonlót és szerzett némi tapasztalatot e téren.

Régen ariapro belinkelte pár számát, de ő azt mondta hogy szintivel nyomta a dobot alá, és mivel nekem nincs szintetizátorom ezért ez máris kilőve.

Link to comment
Share on other sites

iron maiden, alap :D

aki nem ismeri az nem is rokker :D

ejha, az iron maiden, meg a metallica az egy banda szerintetek? :blink:

mer belinkelted az enter sandmant :D

 

 

Ki beszél itt Iron Maidenről?

Arról van szó, hogy az Enter Sandman-t (Metallica) ki hogyan játsza.

Link to comment
Share on other sites

A segítségeteket kérném :) olyan progira lenne szükségem amivel élethűen lehet dobot szimulálni.Vagy vmi normális dobszerű hangja legyen és el lehessen menteni vmien formátumban.Gondoltam felveszem néhány számom és kell alá dob.Valahogy meg kell oldani mert dob nélkül semmi sem az igazi :D

Hátha vki már csinált hasonlót és szerzett némi tapasztalatot e téren.

Régen ariapro belinkelte pár számát, de ő azt mondta hogy szintivel nyomta a dobot alá, és mivel nekem nincs szintetizátorom ezért ez máris kilőve.

 

Hali!

No. Nekem van ötletem. Mivel újabb számaimat már nem szintivel, hanem egy dobprogival csináltam, ezért tudok ajánlani.

ToonTrack EZDrummer

Ez egy VST instrument. Tehát kell egy progi ami ezt kezeli. A legegyszerűbb ilyen talán az Adobe Audition, ebből is a 2.0, mert az 1.5 még nem tud ilyet. Én Cubase Nuendóval csináltam, de az bonyibb.

Amúgy ez az EZdrummer egy eszméletlenül jó progi. A hangszínei egy az egyben felvett hangszínek, tehát semmi műanyag :D Nagyon jól variálja ezeket, szinte nincs két egyforma dobütés benne, mert változtatgat a hangszínén.

A probléma vele, hogy nagyon nagy. Az alap progi 600 mega, ebben egy alap dob van, semmi extra, de mindent meg lehet vele ügyködni. Persze vannak hozzá 5 Tamos, 11 cintányéros kiegészítők, de ez már a két gigát üti :P

A használata nem a legegyszerűbb, de érdemes beleásnia magát az embernek.

Gyakorlatilag egy MIDI sávot kell írni, és a progi ezt játsza le élethű hangszínekkel.

Tehát írsz egy MIDI dallamot, vagy Guitar Proban, vagy a host programban (ami jelen esetben az Adobe Audition), a MIDI sáv kimenetének kiválasztod ezt a VST-t, és már kész is. Persze ez a nagyon leegyszerűsített leírása a dolognak, tényleg az embernek kicsit bele kell ásnia magát.

De ha ehhez nincs kedved, akkor az is jó, ha guitar próban, vagy bárhogy megírod a dobot, elküldöd, és én visszaküldök egy wavot :D

 

Amúgy ha már itt tartunk, akkor a legújabb számomat belinkelem. Neve még nincs, ha valakinek van ötlete, akkor írja :P

 

http://rapidshare.com/files/81056426/n13.mp3.html

Link to comment
Share on other sites

Ki beszél itt Iron Maidenről?

Arról van szó, hogy az Enter Sandman-t (Metallica) ki hogyan játsza.

már ne is haragudj de az 1391-es hsz-ben number os the beast van irva, az meg tudtommal iron maiden szám ;)

metallicáról egy szó nem esett sehol, ha elolvasod

 

jaj visszáb olvastam... :rolleyes: már rájöttem :lol:

de akkor is number of the beast is volt :lol:

az enter sandmant én mutató+kisujj, a tiszta részeket meg mutató, gyűrűs, középsővel szoktam(bandába én jáccom a tisztákat)

Link to comment
Share on other sites

Ember! Te király vagy! :D

Csak be kell újítanom az Audition 2.0 mert 1.5 van.De már guitar proban rég meg is vannak a dobok, szóval csak a cuccost kell megszereznem, amit mondtál.És ahogy hallom a számodban elég jó.

Apropó, az új számod: dúrcás, néhol olyan filmes, 80as évek -es, miamis, keményzsarus filingje van :D

Ha jól hallom basszusgityó is van benne.Az igazi basszusgitárról megy?

Link to comment
Share on other sites

:blush:

Jaja.Van alatta basszus, az is fel van játszva, az egiyk bandám basszerosától kértem kölcsön a gitárját :P Megszenvedtem vele egy két gyorsabb résznél :D

Amúgy ha a dobkészítéshez bővebb segítség kell, szólj, mert el tudom magyarázni kicsit terjengősebben is :D

 

Link to comment
Share on other sites

Én nem vagyok valami nagy gitáros de alapokat tudom,és már egykét versszakot néhány számból tudok.mégha csak akusztikusom is van és csak azzal játszom a rockosabb dalokat,akkor is letudom játszani.:D

Mellesleg:

ha akusztikust gitárt akartok venni figyelmetekbe ajnlom ezt a gyártót:

Stagg Universe music

nekem is ilyenem van,és nagyon jól szól a kis drágaság. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Köszi, előbb hagy jussak el odáig.Egyelőre nem sok időm van, de dobra sokkal könnyebb lesz felvenni a gitárt, szóval ennek nagyon örülök, arról nem is beszélve, hogy mennyire felDOBja a zenét a dob. :D

 

Hmm, ismerem a Stagg-et, majdnem olyan lett az első elektronyosom.De nem az lett :D

Amúgy én is rockot játszottam az akkusztikuson amíg csak az volt.Mostmár azon inkább ujjal pengetgetek lazább dalocskákat :) PL a Metallica - To live is to die akusztikus részeit nagyon jó akusztikuson játszani.Imádom!

Link to comment
Share on other sites

Stagg-ekről én is hallottam már sok szépet, bár csak egyszer játszottam egy hasonlón.

Amúgy meg nagyon sokat használ az, ha az embernek van akusztikus gitárja is. Én is eleinte azon tanultam a legkeményebb Opeth számokat is :P Nem volt egyszerű, de sokkal könnyedebben mozog utána az ember ujja egy elektromoson.

De azért az én kis Yamaha bambuszomnak a hangját semmiért oda nem adnám :D

Link to comment
Share on other sites

Hm...a Staggekről ez jut eszembe : megfizethető , jó kis hangszerek :)

ariaproii : odavág az új számod :D

 

eleje kicsit countrys lett , aztán kicsik funkys , aztán jött egy kis GnR is :D legalábbis szerintem ;)

egyszóval : király ;)

 

üdv minden régi és új tagnak : x-ray ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...