Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

:D az lehet a legrosszabb ha egy szééééép hosszú gitárszóló végén félrefogsz egy hangot :lol: akkor kezheted elölről :)

tervezem hogy veszek egy fender squier jagmastert , és mellé valamilyen pedált..

a Digitech Grunge és a Boss pedálok között vacilálok :D

 

szerintetek melyik a jobb? :huh: ( legfőkébb a " nirvanás" hangzás érdekel :D )

Link to comment
Share on other sites

:D az lehet a legrosszabb ha egy szééééép hosszú gitárszóló végén félrefogsz egy hangot :lol: akkor kezheted elölről :)

 

Hát igen :D Ezért tartott egy szóló feljátszása kb 1 óráig :D :D

 

a Digitech Grunge és a Boss pedálok között vacilálok :D

szerintetek melyik a jobb? :huh: ( legfőkébb a " nirvanás" hangzás érdekel :D )

 

Hangzást annyira nem ismerem, de ha választani kéne, biztos hogy a Boss-t választanám. Nem csak a név miatt. Eddig volt párszor dolgom Boss pedálokkal (multieffektekkel, és analóg műszerkékkel egyaránt), és nekem nagyon tetszettek, nem találtam bennük hibát...

És szerintem nem hiába az a legnagyobb név. Valamit tudnak :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

az lehet a legrosszabb ha egy szééééép hosszú gitárszóló végén félrefogsz egy hangot akkor kezheted elölről

 

jáááájjjjj... ne is említsd.. erre kéne vmi törvény hogy amíg nincs elindítva a felvétel, addig százszor is elnyomhatod tökéletesen, de amikor elindítod, akkor hibázni fogsz, nem is egyszer. :D És még régen csodálkoztam hogy olyan sokáig tartanak a stúdió felvételek :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nekem már volt szerencsém többször is stúdióban játszanom. Elég gázos, mert előtte több hónapig is metronómra próbáltunk, mindenki kigyakorolt mindent, és a stúdióban meg minden hiba kijön, és eszméletlenül elhúzódik :D Kegyetlen dolog :D

Link to comment
Share on other sites

Hell! lenne néhány kérdésem!!

1. Szerintetek van értelme tompitott pengetésnél , fel - le pengetéssel jáccanom mert én amugyis csak oda pengetéssel jáccotam és most szoktam átt a fel - le pengetésre és az már elég jol megy, de tompitottnál valahogy sokkal jobban megy az oda pengetés és egyszerüen nem nagyon akarösszejönne, a fel- le de ha van értelem vagy igy kell akkor küzdök és eztz szeretném metudni

 

2. Valaki linkelhetne olyan oldalt vagy mondja meg ezeknek a nevét

 

5

3 -> ezt tudom asszem a kvint

 

5

5

3

 

2

2

 

előre is thx

Link to comment
Share on other sites

Hűűűűűűha kezdem a Lost-ba érezni magam :D

Mik ezek a számok??? Sejtem hogy valami gitárral kapcsolatos, de semmi támpontot nem adtál a megértéshez :D

Amúgy meg nagyonis tanuld szerintem a le-fel pengetést. Nehogymán egy gitáros csak le tudjon pengetni :D :D :D Az a baj azzal, hogy egyféle dologra tudod használni, a zúzásra. Nagyon sokszor kell fel-le pengetni, mindenféle ritmusokban, és szerintem tompítva is (én szoktam :D )

üdw

Link to comment
Share on other sites

5

3 -> ezt tudom asszem a kvint

Igen, ez a kvint. az 5 a 3-hoz képes kvintre van

 

5

5

3

Ez egy kvint (az 3 és 5 között) valamin egy kvart (az 5 és 5 között). Ezért a 3 és a második 5 között pont egy oktáv van.

 

2

2

Ez meg egy kvart, vagy DropD-ben kvint

 

Remélem erre gondoltál :D

üdw

 

Link to comment
Share on other sites

Tompításnál én úgy szoktam, hogy amikor nem kell olyan gyorsan pengetni akkor csak lefele, amikor marhagyorsan kell Pl. Ensiferum - Battle Song akkor viszont fel-le.Vagy pl a Metallica - Orion nál is fel-le szoktam.Tulajdonképpen nem nagyon szoktam így behatárolgatni, hanem nyomom ahogy éppen kijön :D

De azért észrevettem hogy van amikor a csak lefelé pengetés tompításban, egy húron és nem túl gyorsan az jobban hangzik, mintha fel le pengetném.PL Metallica - Enter sandman.Az elején nem kell gyorsan, de tompítva és egy húron (plusz az A húron, de az nincs tompítva) kell játszani.De most jut eszembe hogy amikor nem az üres húrt pengetem hanem az A és A# hangot akkor fel-le pengetek, amik után meg jön egy F kvint.... öööö lehet bonyolultan írtam le :D csak azért hogy tudjátok melyik részre gondolok.

 

 

5

5

3

 

Ezt nem bővített kvintnek hívják?

Link to comment
Share on other sites

Hajjjj

Most hogy így keregettem, észleltem, hogy a kedvenc ilyen oldalam, amit szoktam ajánlgatni, már nem elérhető.

De azért találtam mást:

 

http://www.gitartanfolyam.hu/gitarleckek.php
http://www.gitariskola.hu/
http://cv.weblapja.com/barna/zelmelet/
http://www.gitariskola.hu/zenei_fogalmak.html#H

 

Ezeken kívül, ha bármi kérdésed van, szívesen segítek, mert sajnos szerencsére én tanultam zenesuliban ilyeneket... :P:D

üdw

Link to comment
Share on other sites

Hali....nos az lesz hogy veszek egy gitárt...de nem tudom milyet....

 

 

 

1.Squier 33-60 ezer FT-ig!

2.Ibanez Start szett 66000 FT!

 

nos szerintetek melyiket lenne érdemes...ez az első gitár..eddig akusztikuson gyakoroltam,de az nem az enyém....ezt én kezdésnek és még sok sok gyakorlásnak tervezem..ezért nem akaokr jobbat venni...én személy szerint az Ibanez felé hajlok....

 

 

Szóval légyszi adjatok ötleteket...

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Ibanez, sokaknak bejön, lehet te is közéjük tartozol... de azt kell még mondanom, amit ilyenkor mindig elmondanak: Próbáld ki először mind2-t és úgy dönts.

Attól is függ még hogy mit akarsz rajta játszani.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Ibanez, sokaknak bejön, lehet te is közéjük tartozol... de azt kell még mondanom, amit ilyenkor mindig elmondanak: Próbáld ki először mind2-t és úgy dönts.

 

 

személy szerint én is az Ibanezre gondoltam....

Link to comment
Share on other sites

Fú azok olyanok, hogy fullra nincs hangjuk (állítólag) csak akkor hogyha rádugsz egy fülest vagy rákötöd egy erősítőre.Olyasmit olvastam hogy akkor előnyös ha olyan helyen tudsz csak gyakorolni ahol másokat zavarna a sima elektronyos gityó, mert ugye annak van hangja akár nincs bedugva akár be van.

Elég hülye testük van, nekem amúgy nem tetszenek.

Link to comment
Share on other sites

vagy esteleg egy Vorson G-1 lehet még....

 

 

G-1.jpg

 

Test: szilfa

Nyak: jávorfa

Fogólap: rózsafa, 24 bund

Hardware: Vintage TMC-1 tremolo,

vagy Floyd Rose TMK-2 tremolo

Elektronika: 2db VR20 humbucker pick-up,

1db VR12 single-coil pick-up

1db hangerő potméter, 1db hangszín potméter,

5 állású pick-up kapcsoló

 

 

 

egyik havernak van ilyen,ő eladja de nem akarok használtat venni....szal lehet ezt veszem csak újonnan!

 

Erre ki mit mond?

Link to comment
Share on other sites

Én sem azt mondtam hogy jó, csak hogy mit tudok róla :D Pl én láttam olyan gitárszerű műanyag szintetizátornak és gitárnak is kicsit kinéző akármit aminek műanyag húrjai vannak, meg rendesen vannak bundjai és szinti szerű gombok vannak rajta (nem billentyűk).Hát az még egy csúnya valami :D

 

Megint elszakadt az E húr, és nincs nyitva ilyenkor egy hangszerbolt sem :( Végülis annyira nem gáz, mert sokáig bírta ez a húrocska, már kb 4 hónapja rajta volt a gityón.Sztem megint ilyet fogok venni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...