Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Szerintem is tanár tod igazán jól megtanítani, lehet h eltudsz nyomni Maiden szolókat stb, de lehet h éppen nem pontos, meg nem szép, azért a tanár segít a helyes fogásban, pengetésben mindenben egy szóval. Sok gitáros barátom volt ugy h otthon elkezdte és én is láttam h nem a legjobb elment tanrához és egyből kiedrült h csúnya fogás stb!!!:)

 

Amugy szoktatok számokat csinálni Guitar Proban ???

Én Gp5n szoktam , van egy pár száz!!!:P

Link to comment
Share on other sites

az szerintem nem gitártudás hogy valaki el tud játszani tabról valamit... persze biztos tök jó én is sok ilyen embert ismerek és tényleg ügyesek, de ha így meg neki/k akkor miért nem tanulják tanárnál? így aki kevésbé tehetséges és tanárhoz jár többre jut sokkal.

 

Régebben én is használtam Guitar Pro-t, nagyon szerettem, de mióta mac-em van nem használom, mert van egy hasonló progim alapból az Os X-ben Garage Band néven.

Link to comment
Share on other sites

biztos hogy nem győztök meg arról hogy tanár nélkül is lehet tanulni. másodikas voltam általánosban mikor elkezdtem tanárhoz járni. aztán 5 év után abbahagytam mondván megy egyedül is. hát nem... ne mondja senki hogy tud tanár nélkül is, ezért folytattam. fogadok hogy lövésetek nincs semmiféle zeneelméletről. kezdve a 3ashangzatokkal ezek fordításaival, aztán 4eshangzatok, alterációik, majd a skálák, alap dúr skáláktól az összes modális skálán át lehetne még sorolni. - és ez mind alap dolog. szükséges ahoz hogy ne csak egy sima tab alapján elpötyögj valamit /amúgy lehet hogy jól/, de érteni soha nem fogod. és az sem mellékes hogy zeneileg hibátlan improvizációhoz is kell ezeknek az ismerete.

bocsi ha nagyon rátok ugrottam.

Link to comment
Share on other sites

az szerintem nem gitártudás hogy valaki el tud játszani tabról valamit... persze biztos tök jó én is sok ilyen embert ismerek és tényleg ügyesek, de ha így meg neki/k akkor miért nem tanulják tanárnál? így aki kevésbé tehetséges és tanárhoz jár többre jut sokkal.

 

Régebben én is használtam Guitar Pro-t, nagyon szerettem, de mióta mac-em van nem használom, mert van egy hasonló progim alapból az Os X-ben Garage Band néven.

 

épp ez hogy egy tabja sincs plus szinte soha nem játszik mást csak amit ő alál ki ;)

Link to comment
Share on other sites

Az elméletet is meg lehet tanulni tanár nélkül.Sztem emberfüggő hogy meg tud e tanár nélkül tanulni gitározni.Sok nagy gitáros van aki magától tanult meg, pl ha jól tom köztük van Slash is, akit gondolom nem kell bemutatni... de akkor már ott van Hendrix is, őt meg pláne nem kell bemutatni :D

És pl van aki régebbóta gitározik, tanár tanítja és mégis jobban nyomom nála.

Gondoljatok bele: nem voltak mindig tanárok, mégis megtanultak gitározni.

 

HUNROCK.: néztem 911 -en de nem találtam ott...szóval elég kicsi az esélye hogy az a tab fent van a neten.

 

A GuitarPro-ról: tyűűűűű... azt a progit nagyon szeressük.Az összes létező ötletemet azzal írom le.

Link to comment
Share on other sites

nem tudom hogy hol lehetne pokolgép kottát találni... esetleg próbáld meg hogy elkéred tőlük , nem tom hogy van e weblapjuk, ha van akkor írj nekik, én kaptam már meg így dalt /a cukivagyok basszusát kértem el :P naon jó XD /

 

tényleg sokan vannak amúgy akik tanár nélkül tanultak meg, bár ha basszusgitárosokra gondlok /sorry, elsősorban őket ismerem/ akkor egy valakit tudok aki tanár nélkül tanult és már rég ismert,befuttott sztár volt mikor megtanult kottát olvasni , Jaco Pastorius (született John Francis Pastorius III) -bár róla is tudni kell hogy apja dobos volt és dobot tanult először.

Flea /RHCP/ trombitán tanult... Marcus Miller is zenész családban született /klarinéton tanult/. Victor Wooten már 2 éves korában basszusgitárt fogott a kezébe /báttya tanította/, 5 évesen már groove-kat játszott...- szal a lényeg hogy mindannyian tanártól tanulták a zenét és nem csak 1 hangszeren tudnak játszani.

én pl zongorán is tanulok és basszus elött latin/klasszikus/ gitárt tanultam 5 évig... és már 3 éve tanulok basszusgitáron és tudom hogy még szinte sehol sem tartok :)

Link to comment
Share on other sites

biztos hogy nem győztök meg arról hogy tanár nélkül is lehet tanulni. másodikas voltam általánosban mikor elkezdtem tanárhoz járni. aztán 5 év után abbahagytam mondván megy egyedül is. hát nem... ne mondja senki hogy tud tanár nélkül is, ezért folytattam. fogadok hogy lövésetek nincs semmiféle zeneelméletről. kezdve a 3ashangzatokkal ezek fordításaival, aztán 4eshangzatok, alterációik, majd a skálák, alap dúr skáláktól az összes modális skálán át lehetne még sorolni. - és ez mind alap dolog. szükséges ahoz hogy ne csak egy sima tab alapján elpötyögj valamit /amúgy lehet hogy jól/, de érteni soha nem fogod. és az sem mellékes hogy zeneileg hibátlan improvizációhoz is kell ezeknek az ismerete.

bocsi ha nagyon rátok ugrottam.

Figy attol hogy neked nem sikerült megtanulni az oké de másnak sikerülhet.

Amugy tényeg igazatok van könnyben és hamarabb ,meg lehet tanulni tanárral és jobban, de egyedül is meglehet csak több idő kell hozzá és sok foglalkozás , meg egy kétszer kis segitség én is iyg csinálom és megy

Link to comment
Share on other sites

Figy attol hogy neked nem sikerült megtanulni az oké de másnak sikerülhet.

Amugy tényeg igazatok van könnyben és hamarabb ,meg lehet tanulni tanárral és jobban, de egyedül is meglehet csak több idő kell hozzá és sok foglalkozás , meg egy kétszer kis segitség én is iyg csinálom és megy

 

nem arról van szó hogy nekem nem ment.. tanár nélkül kezdtem el a basszusgitárt és a bandában RHCP-t játszottunk és minden probléma nélkül eljtszottam pl a californication-t, under the bridge-t , greetin song-ot stb, otherside, snow, dani california stb. aztán R.E.M.et is játszottunk loosing my religion, ezeket mind egyedül tanultam meg és utólag nézve is azt mondom hogy nem ment rosszul.

viszont mióta tanárhoz járok rengeteg dolog van ami miatt ezerszer könnyebben eljátszanám ezeket a számokat, sőt tudnám díszíteni, mert nem egy az egybe játszanám el ahogy mondjuk Flea, hanem belevinném a saját stílusom.

elsősorban pengetést tanított, amivel sokat szenvedtem , de megérte, mert sokkal szebb sound-ot tudok kihozni így a gitáromból, másrészt megtanították a frazírokat belejátszani, ami nagyon karakteressé teszi a játékot.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Érdekes vita folyik, tetszik. Akkor már én is elmondom a véleményemet:

Szerintem teljesen szubjektív, hogy ki mit ért azalatt, hogy "gitározni tudás". Meg meg lehet tanulni gitározni, nem is rosszul, nekem is sikerült úgyahogy, de az ember már elég hamar látja a határait, mert mindent nem lehet megtanulni tanár nélkül.

Teljesen egyetértek havlix-szal abban, hogy a zeneelmélet elengedhetetlen. 15 éve klarinétozok a gitár mellett, lehúztam 7 év szolfézst, stbstb. Enélkül nem menne egy picit se az, hogy imprózgatok, szólókat találok ki, lehallgatok valamit. Nagyon hasznos dolog az, ha az ember nem azt tudja csak, hogy amit lefog, az a h húron egy 14-es bund, hanem azt is, hogy az egy cisz hang... És sorolhatnám.

Ahhoz hogy az embernek csak egy eszköz legyen a gitár arra, hogy megvalósítsa azt amit elképzelt, és ne legyen semmiféle akadály, elengedhetetlen szerintem az, hogy tanárhoz járjunk, és elméletet tanuljunk.

És ha ezekután felsorolunk 1-2 gitárost, akinek sikerült ez, mert ilyen olyen sztár, és hibátlanul játszik a gitárján, az nem ok arra, hogy mi is leszarjuk az elméletet, mert ők különleges tehetségek. Ennyi

üdw

Link to comment
Share on other sites

Ja, de azt nem nagyon lehet megmondani először vkiről hogy különleges tehetség -e.

Szóval sztem aki úgy érzi hogy megy neki és még rengeteg dologra képes az sztem addig ne adja fel.Nem azt mondom hogy ne tanuljon zeneelméletet, mer naná hogy kell hogyha nem olyan lazulós tábortűzi micsodát akar játszani, meg írni normális számokat.

De én addig nem fogok tanárhoz menni amíg feleslegesnek érzem, és tudom hogy ezt nélküle is meg tudom csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Ja, de azt nem nagyon lehet megmondani először vkiről hogy különleges tehetség -e.

Szóval sztem aki úgy érzi hogy megy neki és még rengeteg dologra képes az sztem addig ne adja fel.Nem azt mondom hogy ne tanuljon zeneelméletet, mer naná hogy kell hogyha nem olyan lazulós tábortűzi micsodát akar játszani, meg írni normális számokat.

De én addig nem fogok tanárhoz menni amíg feleslegesnek érzem, és tudom hogy ezt nélküle is meg tudom csinálni.

Egyet értek b4m-el, én is feleslegesnek talállom mert veszek egy gitár könyvet vagy ot a net haverok stb. és azok elmagarázzák sergitenek és azzal simán megtudom tanulni.

Egyébként volt régebben egy hozzászolás hogy maiden szolo... stb na ott egyáltalán nem volt iagaz aki irta most nem tom ki, hogy nem tudja pontosan ha nem járt tanárhoz! ez hülyeség ha jol megtanulod a számot és tudsz is gitározni akkor tökéletesen meg lehet tanulni!!! csak többet kell vele foglalkozni de én szeretek vele. és mindig szerete vmi ujata tanulni, szova lén sem fogok tanárhoz járni mert semmi értelem az elméletet nélküle is meg tudom tanulni!! ennyi...

én ha mennék tanárhoz olyanhoz mennék aki már ilyen heavy metállal meg ilyesmikkel foglalkozik mert ott tovább fejleszthetne de ilyen nem tom van e ja igen a haverom:D, ugy ogy azt is meglehet nélkülew tanulni!!! :D ez az én véleményem

Link to comment
Share on other sites

a heavy metál alapja is a klasszikus gitár.. zenéltem együtt egy sráccal aki 10 éve játszik klasszikuson tanárnál és 18 éves. ő is azt mondta hogy soha nem menne neki így pl RHCP- Snow ha nem járt volna tanárhoz... vagy az Under the bridge, nem tudom közűletek ki tanulja meg a Snowt 2 nap alatt tökéletesen, mert neki ment és azért mert van egy biztos alapja.

Beszélgettem ma a gitártanárommal erről az egészről. azt monta hogy egy szintre el lehet jutni egyedül is és valakinek elég. viszont aki tényleg komolyabba szeretne vele foglakozni az csak tanárral tudja megtanulni a helyes teknikát + az elméletet.

10 éve gitározom és most a tanárral azt gyakorlom hogy üres húrokon 2-4re tudjak játszani metronóm mellett 80-120as tempóig.. rohadt egyszerűnek hangzik, de ha ez nem megy tökéletesen bármikor akkor kár nekiállni akármilyen szólónak. az igazi zenetudás ott kezdődik hogy a zenekarban akkor és oda teszi a hangszerén a hangot/akkordot ahová kell és halál pontosan.

Link to comment
Share on other sites

Én a red hot számokat annyira nem ismerem csak a californiecation-t de azt a szoloig el is tom jáccani na mindegy, én a twisted sister - we're not gonna take it -et 1 hét alattt megtanultam tökéletesen a ritmus és szolo részt, azaz végig nem olyan nehéz szám de nem is könnyű, amugy én most a darálást gyakorlom ugye azért olyan gyorsan pengetni nem a legegyszerübbb. de én sztem ezt a témmát lezárom ezzel a hozzászolásommal. Anniyt elmondanák hogy igazavan annak is a ki védi azt hogy nem kell tanár, de részben annakis aki azt mondja hogy kell. mert pl.: a felhangot nem tom hogy kell a gitáron jáccani és ha megmutatná egy tanár az tényleg jo lenne, szoval mindkettőknek igaza van sok mindenben ugyhogy nincs értelme vitatkozni na én a témát lezárom hell !!

Váltsunk témát:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...