Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Ja, a metronóm 2/4 ben, mi meg 4/4 ben?

nem, a metronóm az csak simán kattog 60 vagy 80 - vagy ahogy tetszik - tempóban.

mi pedig úgy számoljuk a kattanást ahogy nekünk tetszik akár négynegyedben akár hatnyolcadban, de felőlem lehet kilenctizenegyedben is...

a lényeg hogy most úgy számolunk hogy "egy két há négy"

egy -pengetés

két- kattan a metronóm

há- pengetés

négy- kattan a metronóm.

-így tulajdonképp négynegyedben pengetünk feleket.

úgy a legkönnyebb kettőnégybe beszállni hogy kattanáskor kettőről kezdülnk el számolni és ha már számolni tudjuk akkor elkezdünk egyre és háromra pengetni.

 

Toomyka15:

ennek rengeteg oka lehet.

legfontosabb, hogy mivel kötötted rá?

milyen programot használsz stb. a beállításokat majd a vindózos emberkék segítik, én Os X-et használok amiben alapból van egy GarageBand nevű program amivel effektezhetek is.

van egy guitar fx box nevű program pc-re, anno ezt is használtam. -- http://www.guitar-fxbox.com/fxbox26.zip

de a digitális effekt biztos hogy csúszni fog, bármit csinálsz. szórakozni jó vele, de metronómmal nem szabad gyakorolni, elviszi a tempót. én szívtam már meg így egy felvételemmel sajnos :(

Link to comment
Share on other sites

háát az úúgy volt .... :P valahogy ittragadtam a gép elött ^^ nekiálltam még megnézni a transformers 14. részét és közben jutott eszembe hogy még e-mail-eket is kéne nézni.. aztán megnéztem és láttam hogy írni kéne.. aztán gondoltam még belefér... és.. hm. mind1 nem magyarázkodom :)

Link to comment
Share on other sites

Vágomvágomvágomvágom.Thát az eredmény olyan mintha 4 db negyedet hallanánk ( ha nem különböztetjük meg a metronómot a gitártól). Mármint az már sztem lényegtelen hogy felet pengetsz, vagy negyedet, vagy nyolcadot, vagy stb. A lényeg hogy el kell találni.

 

Először sokkal bonyolultabb dolgora gondoltam :D Amúgy aki ezt nem tudja megcsinálni az bele se kezdjen a gitározásba.Vagy egészen addig amíg nem tudja.Ehhez sztem nem kell más mint ritmusérzék.

Link to comment
Share on other sites

aham, ez tényleg egy nagyon alap gyakorlat, amit 20 év gitározás után is még mindig csinál a tanárom , szerinte az egyik legjobb bemelegítés. mivel minden hétvégén játszom élesben, bátran mondhatom hogy mikor megcsináltam elötte a szokásos engyed vagy félóra bemelegítést ilyen egyszerű gyakorlatokkal sokkal könnyebben játszottam már az első dalnál is, nem pedig a 3. számnál kezdtem ráérezni.

amúgy ezt meg lehet csinálni úgy hogy minden húrt 2xer pengetsz, mindet 3xor, stb... aztán lehet triolákkal gyakorolni, stb... jó móka

Link to comment
Share on other sites

http://uk.youtube.com/watch?v=WetVXbYRfWk

azért haladunk a korral!! :D:P

 

ennek rengeteg oka lehet.

legfontosabb, hogy mivel kötötted rá?

milyen programot használsz stb. a beállításokat majd a vindózos emberkék segítik, én Os X-et használok amiben alapból van egy GarageBand nevű program amivel effektezhetek is.

van egy guitar fx box nevű program pc-re, anno ezt is használtam. -- http://www.guitar-fxbox.com/fxbox26.zip

de a digitális effekt biztos hogy csúszni fog, bármit csinálsz. szórakozni jó vele, de metronómmal nem szabad gyakorolni, elviszi a tempót. én szívtam már meg így egy felvételemmel sajnos sad.gif

 

ugy kötöttem fel hogy vettem egy 3,5-3,5-kábelt és rá egy 6 jack -et :D

de szerintem lehet a hangkártya gyenge hozzá mert sehogy se szól a gépen a gitár :S

Link to comment
Share on other sites

hát nemtom..... sztem annyira nem király dolog... aki alternativ hangolást haszbál annak uugyse nagyon kell ilyen, meg pl az én gitárom ha uj hurokkal rendelkezik akkor nem hangolodik el :) szal annyira nemlátom értelmét.

Link to comment
Share on other sites

ez csak olyan dolog, hogy az autogyárak is csinálnak konceptautó vagy mit. egy két emberen kívül senki se próbálja ki, csak van és kész :)

 

más:sztetek, ha van egy kis kombóm, arra rá lehet dugni elektroakusztikus gityót is? tehát müködik azzal is?

mert érdeklődtek érte, és monta a koma, hogy neki csak el.aku. van, és érdeklődjek utána, hogy jó-e erre is.

 

Link to comment
Share on other sites

móka ez az önhangoló gibson.. és ráadásul szép is :)

amúgy mi a jó abban ha valaki más hangolással játszik?

basszusgitárnál még megértem azt hogy az E húrt 2 félhangal lejjebb hangoljuk D-re... néha jól jön, de szólógitárnál nekem kicsit magas ez az egész...

azt még talán el tudom fogadni hogy azért hangol másképp, mrt könnyebb úgy eljétszani. de ez olyan macerás... :)

 

gondolt már rá valaki hogy kicserélteti a gitárján a bundokat jelző pontokat ledekre? nagyon szép tud lenni, én szívesen megcsináltatnám... egyik haver gitárokat épít és az egyiket ilyenre csinálta meg.. rohadt jól néz ki :)

Link to comment
Share on other sites

tyű,érdekes! képet esetleg nem tudnál mutatni?

 

Amúgy az áthangolás azért jó mert ha te egy dallamot olyan mélyen találtál ki hogy az alaphangolás nem elég mély neki akkor lejjebb hangolod és már el tod játszani úgy ahogy kitaláltad.De sztem ez csak az egyik ok.Az alap hangolás azért az alap sztem mert az akkordok abban a hangolásban foghatók le a legegyszerűbben, és legkézreesőbben.Ha nem létezne egy megszabott alap akkor rengeteg különböző hangolásban születnének a művek.Szerintem.

Szóval jó dolog a standard tuning, de a többi hangolást sem kell megvetni ;)

Link to comment
Share on other sites

hát nem. a más hangolásoknak sztm 2 fajtája van, ami 3. 1. az összes hurt egy bizonyos hangtávoltsággal lejjebb hangolod, félhang egészhang balbla. vannak a drop hangolások amikor a kvint lefogása gondot jelent és ezért ugy csinálják h 1 ujjal lehessen kvintet fogni. a többi meg arra jó hogy bizonyos akkordokat könnyebben fogj. arra van kitalálva. szólót senki sem fog játszani azzal sztem :)

Link to comment
Share on other sites

szívesen, móka ez a program, jópárszor szórakoztam vele én is :)

 

ezt láttátok már?

http://www.youtube.com/watch?v=dvOuh_XYB5c

elvetemült nagyon XD

 

jah és itt egy videó Mark Kingről, ilyenre gondoltam mikor írtam hogy tetszik nagyon mikor ledek vannak a bundok jelölésére.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=yioVmqlt2Fk

 

Javítva XD

Módosította spdeluxe
Direkt linkek használata tilos , code tag kötelező!!
Link to comment
Share on other sites

Mutató+gyűrűs sel fogom a kvintet.De van aki mutató+kisujjal :D Sztem lényegtelen.

 

 

Amúgy szép dolog ez a ledes cucc meg minden, de ahhoz hogy ezt megcsináld üregeket kell fúrni a nyakba.Ez sztem okoz némi hangzásbeli változást, nem?Esetleg vmi hátránya biztos van :unsure:

Link to comment
Share on other sites

mitató + kisujjal fogom. ugy a legigényesebb. halvix a 2 video ugyanaz. a lednek nemsok értelmét látom.

 

http://www.truetemperament.com/main.php?go=5&lan=1

ezeket a nyakakat lessétek.

 

http://www.youtube.com/watch?v=o4d88wV7yXQ

Link to comment
Share on other sites

bocsi, javítva... nem figyeltem hogy ua azt illesztettem be XD

 

 

beraktam a Mark King videót újra

meg akkor már ide is XD

http://www.youtube.com/watch?v=yioVmqlt2Fk

 

Tetszik ez az SD-1-es overdrive pedál amit lollercoaster vettél, bár nekem inkább a distorsion effekt jobban tetszik.

ha effektet veszek majd akkor biztos hogy egy envelope filtert fogok venni, nagyon szeretem a hangját, csak sajnos drágák :( meg elötte most célként egy előerősítős DI box lett kitűzve.

mit szerettek jobban, kombó vagy fej + láda?

nekem otthoni gyakorlásra van egy Warwick kombó /amit néha az egyik gitáros használ, persze mivel basszusláda xar hangja van gitárral.../, szinpadra meg egy Warwick fejem meg egy ládám, mindkettőnek sok sok előnye van. pl a kisládának van aux bemenete, rá szoktam kötni a gépem, meg a metronómot is néha.. a basszusfejen meg sokkal több hangszín van, és van földleválasztás ami rohad jól jön mikor ezer minden xar van beduva egy fos konektorba :) nah meg persze a fejnek DI kimenete van, amit egy kombóba ritkán raknak.

Módosította spdeluxe
Direkt linkek használata tilos , code tag kötelező!!
Link to comment
Share on other sites

Jól néz ki az a ledes basszusgityó.Ami a csákót illeti: Marcus Miller stílusa jobban bejön :D

 

Nekem kombóm van, nemtom hogy mit szeretek jobban.Egyelőre ez igazából nem is nagyon érdekel, ha jó a hangja.Én meg vagyok elégedve a cucc hangjával.Inkább a gityóra koncentrálok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...