Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Nekem az a gondom hogy kezdő balkezes akusztikus vagy klasszikus gityó kéne csak az a baj hogy 20000-nél többet nem tudok rá áldozni de mindenhol csak jobb kezesek vannak.Át lehet húrozni bal kézre vagy Tudok alyálani valami jó weboldalt ahol olcsón jók vannak?

Link to comment
Share on other sites

Még 1 dolog.Hogy a fenébe lehet be hangolni akusztikust gitárt?Hangoló géppel?Vagy mifenével?

 

ha totál kezdő vagy akkkor hangológéppel persze. aki meg már jászik egy pár éve annak illik tudni behangolni fül után. én basszusgitáron játszom és hallás után hangolok, utána leellenőrzöm hangológéppel.

van hangoló progi gépre is, akkár egy yahoos hangoló widgetet is letölthecc.

 

a bal kezes tanulásról meg annyit hogy nem érdemes bal kézzel elkezdeni, én is balkezes vagyok és ua úgy fogom a gitárt ahogy a jobbkezesek. persze nagyon vagyány ha valaki megtanul balkézzel, de nehezebb és a tanár sem tanít szívesen, csak plussz bosszúság.

ha meg mindenképp balkézzel akarsz akkor csak át kell húrozni.

 

volt szó a Cort gitárokról... naon jóóók! jó áron van és szép karakteres hangjuk is van. bár én nem vennénk hangszert

50e Ft alatt...

 

 

Hangszedők magassága?

nah jó kérdés. legyen kényelmes de ne mennyen a hang kárára. a másik meg hogy a tanárod biztos be tudja neked állítani.

effekt pedált ki milyet használ?

Link to comment
Share on other sites

Thát arra gondolsz hogy bal kezeddel fogod le a hangokat, és a jobbal pengetsz? mert ha igen akkor egyáltalán nem balkezes kell neked :) A jobb kezes gitár azoknak van akik jobb kézzel pengetnek.

Link to comment
Share on other sites

Bal kézzel pengetek jobbal fogom le a hangokat.De nem is tűnik lehetetlenek át szokni csak 1 kicsit nehéz lesz.Ha van köztetek kaposvári vagy legalább Somogy megyei tudtok ajánlani valami jó boltot?Vagy neten is érdemes körül nézni?Esetleg használtat? Gáz dolog a pénz hiány:(

Link to comment
Share on other sites

jó a használt gitár is, de mindenképp olyannal menny el vásárolni aki valamicskét ért hozzá, nehogy rádsózzanak valami ferde nyankú kopott bundu xart. javaslom hogy tényleg jobbkezesnek tanulj. én nagyon örülök hogy nem balkézzel tanultam annak ellenére hogy balkezes vagyok. ráadásul nekem most basszuson külön jól jön hogy mivel bal kezes vagyok a bal kezem erősebb. megéri a fáradtságot. Fifi amúgy hány éves vagy?

 

a gitártanulás amúgy meg ott kezdődik hogy elfelejted abal kezed és pengetési gyakorlatokat csinálsz éjjel nappal. aztán majd ha már úgy érzed hogy meg akkor a tanár azt mondja hogy okéy keressük meg a másik kezed... XD

harmadik tanáromat fogyasztom és annak ellenére hogy tudták hogy nem kezdő vagyok mégis így kezdtük...

bocsi megint hosszúra sikeredett. :S :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem rossz ez a gitár, kezdéshez tanuláshoz megfelelö, de amugy sztem azért tanárhoz isjárj mert pl. segít a helyes fogásban stb. Bár nem egy ismerösöm magától tanult meg gitározni a gyerek ugy nyomja el a Malmsteen szolót h csak bámulok!!!! :blink:

Én elöször zene suliban kedztem(ott 2év) aztán jött magán tanár(3évemegy), de jó mert itt a magán tanárnál azt tanulom amit szeretnék, és így jó mert ha a zenekarban gond van akkor tudok segítséget kérni!!!:)

Link to comment
Share on other sites

ezt hogy érted hogy erre vannak a skálák? XD a skálák nem a pengetési teknikát fejlesztik. nem értem hogy jött ide... attól hogy megtanulod pl a modális skálákat még nem fogod tudni eljátszani. ne keverjük már össze a skálákat a pengetési gyakorlatokkal.

Link to comment
Share on other sites

This tab is not available because we do not yet have permission from Twisted Sister. The tab will be posted once we obtain their explicit permission.

 

jó helyen kerested, meg is talltad volna a tabot /nem kottát/ de az van ide írva amit nem vettél észre hogy a zenekar nem hagyta jóvá a közzétételét. ennyi :( kerestem hátha valahol találok tabot neked. de nem talltam haszálhatót.

Ezt találtam:

 

e--------------------------------------------------------------|

b--------------------------------------------------------------|

g--------------------------------------------------------------|

d--------------------------------------------------------------|

a-7777777777777777.....etc-------------------------------------|

e--------------------------------------------------------------|

(muted)

 

Verses

 

e-------------------------- -----------------------------------|

b-------------------------- -----------------------------------|

g--7----11----9---------- --7----11---7----------------------|

d--7----11----9---------- --7----11---7----------------------|

a--5----9-----7---------- --5----9----5----------------------|

e------------------------- -----------------------------------|

ennyit talltam , de ez szinte semmi.. annyit már tudsz hogy E a kezdőhang és utána a versszakban D, F#, E akkordok vannak. mondom a dalt nem ismerem, de egy ilyen tabot látva nem okozhat problémát hogy lekottázt magadnak.

 

Link to comment
Share on other sites

Nos, ki hogyan gyakorolja a pengetést... sztem a skálák is jók a pengetés gyakorlására.Egy laza kis dúr skála aztán pengetsz fel-le-fel-le-fel-le ha még az alapoknál tart az illető.Aztán majd később az arpeggio :D (jut eszembe, van a sweep pickingnek magyar megfelelője?)

Sztem nem feltétlenül muszáj mindenkinek egy sablon szerint megtanulnia gitározni.A lényeg hogy jól menjen és hogy élvezd.

Link to comment
Share on other sites

Mostanában jöttem rá hogy meg kéne tanulni :D :D úgyhogy, még nem megy kellő sebességgel... á, a manóba, hamarabb kellett volna elkezdeni gyakorolni az arpeggiot...most úgy érzem hogy le vagyok maradva.

 

jaaaj és ha vki tud vmi kis titkot, trükköt, tippet az arpeggioval kapcsolatban az írja le nyugodtan :D

Link to comment
Share on other sites

arpeggio... hááát ez nekem mindig kimatadt. tanultam latin pengetést 5 évig, de pengető soha nem volt a kezemben és nem is lesz, basszuson meg pláne nagyon nem tetszik ha valaki pengetővel játszik.

neten biztos van amúgy valami gitársuli ahol utána tudsz nézni, bár én annak a híve vagyok hogy ha valaki tényleg meg akar tanulni akkor tanárral tanuljon, mert otthoni pengetgetéssel csak rossz dolgokat gyakorol be és tanárral meg majd szenved hogy megtanuljon egy gyorsabb, jobb teknikát.

Link to comment
Share on other sites

én úgy vagyok vele hogy gyakorlom amíg rá nem érzek.. akár több napig is, de persze jól jönnek a tippek amik lerövidíthetik a folyamatot.Ha eddig tudtam tanár nélkül akkor ez is menni fog.

Link to comment
Share on other sites

tanár nélkül soha nem fogsz megtanulni rendesen, nem azért mondom hogy piszkáljalak, de ez így van. főlösleges próbálkozástól kíméled meg magad ha hagyod hogy tanár tanítsa meg.

/ez nem vonatkozik a fekete emberekre XD/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...