Jump to content
PirateClub.hu

GITÁR /kérdések, tippek, trükkök, tabok, minden/


ALAP
 Share

Recommended Posts

Mikor torzítva van , akkor általában jobban zúg , de van 1-2 tippem.:

 

mikor benyomod a torzítást, vedd lejjebb a Bass-t, mondjuk negyedig.

Treble-t szerintem vidd le a minimumra, így nem fog annyira zúgni ( nekem legalábbis nem ).

 

És inkább a gitár potiján állítsd be a hangerőt, az erősítőn pedig kb. negyedig.. ez nálam bevált , nem zúg, és nem is halk ;)

Link to comment
Share on other sites

Nálam úgy van hogyha a gitár hangerő potija le van csavarva akkor hangosabban zúg, szóval mindig maxon van, és amúgyis így sokkal keményebb a hangja :D ha letekerem a hangerő potit akkor tisztul és akkor sztem nem olyan jó a torzítás, mer azér torzítás a torzítás hogy torz legyen :D de persze ez daltól függ.Amúgy ha az erősítőn leveszem a treble-t akkor egyáltalán nem zúg.Csakhát úgy nem is jó a hangja.Szóval tőlem zúghat, játék közben nem veszem észre.

 

szerk.: pölö a dream on nál egyértelműen le kell tekerni a hangerőt a gityón, úgy jobb mintha full torzítva van :)

Link to comment
Share on other sites

micsináltál a kalapáccsal? ugyértem h oldottad +?

 

Úgy hogy nálam az volt a probléma hogy a 12. bund zörgött mert az utána levő fémcsík magasabban volt.Fogtam a kalapácsot és kicsit megkalapáltam, és már nem volt magasabban mint a többi, thát a zörgés elmúlt :D

Link to comment
Share on other sites

nekem egy ideig zörgött az E6 húr a 12 bundál... alig volt hangja , és idegesítő volt , főként , amikor Blues Impro-t nyomtam...

Aztán egy szép napon véletlen meglöktem a gitárt porszívózás közben ( ritka alkalmak egyike :lol: ) , eldőlt , és azóta tisztán szól :D

Link to comment
Share on other sites

egyébként egy kis görbület a nyakba még jót is tud tenni, csak aza lényeg hogy homor legyen , ne dormboru, de csak egy picit :D

én nemtom mifogok csinálni a gitárommal, mert az akusztikus kezd nagyon elfajulni... tövig kopott bundok ilyesmi :D

Link to comment
Share on other sites

Hidd el, van annál olcsóbb is.

egy Les Paul Studio "alig" 300 , Egy Special Feded SG pedig 260,- ;)

igaz hogy láttam már 700 ezerért is Les Paul Speial-t asszem , de szerintem az csúnya volt..

 

:)

 

a Stratoknak általában 250-350 között mozog az áruk , Gibson testvér kicsit többet szokott kérni a gityóiért :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...